اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : ثبت شرکت در کشور ترکمنستان

Rate this page
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *ثبت شرکت در کشور ترکمنستان * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور ترکمنستان * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور ترکمنستان * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute
ثبت شرکت در ترکمنستان

ثبت شرکت در کشور ترکمنستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در کشور ترکمنستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور ترکمنستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

ثبت شرکت در کشور ترکمنستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور ترکمنستان

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور ترکمنستان

مراحل ثبت شرکت در کشور ترکمنستان

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور ترکمنستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور ترکمنستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور ثبت شرکت در کشور ترکمنستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

ثبت شرکت در ترکمنستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

درباره کشور ترکمنستان

درباره کشور ترکمنستان

ترکمنستان به ترکمنی: (Türkmenistan) کشوری در آسیای میانه است. این کشور تا سال ۱۹۹۱ با نام جمهوری شورایی ترکمنستان یکی از جمهوری‌های تشکیل‌دهندهٔ اتحاد شوروی بود. ترکمنستان از جنوب با افغانستان و ایران، از شمال با ازبکستان و قزاقستان و از مغرب با دریای خزر همسایه و از طریق این دریا با کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه نیز همسایه است. نام کشور «ترکمنستان» از دو بخش «ترکمن» و «ستان» تشکیل شده که به معنای «سرزمین ترکمن‌ها» است. بیشتر مردم این کشور از قوم ترکمن هستند و به زبان ترکمنی (شاخه‌ای از زبان‌های ترک‌تبار) صحبت می‌کنند.

۸۰٪ درصد مساحت ترکمنستان را بیابان قره‌قوم تشکیل می‌دهد. در این بیابان در هر جا که آب وجود داشته است روستاها و شهرهای بزرگ و پرجمعیتی به وجود آمده است. کشور ترکمنستان آب و هوای خشک دارد؛ ولی ناحیه رشته‌کوه کپه داغ در جنوب کشور و نزدیکی مرز ایران آب و هوای مناسبی دارد و عشق‌آباد، مرو و سایر شهرهای مهم در این ناحیه هستند. ترکمنستان دارای منابع بزرگ گاز است که آن را به کشورهای مختلف از جمله ایران صادر می‌کند.

87  درصد از جمعیت کشور ترکمنستان مسلمان هستند. بر اساس آمارهای بین‌المللی ترکمنستانپنجمین کشور جهان از نظر سرعت رشد تولید ناخالص ملی است. همچنین این کشور از نظر مواد معدنی غنی است.

ترکمنستان پنج استان با نام‌های آخال، بالکان، داش حوض، لباب و مرودارد. وسیع‌ترین استان آن استان بالکان است و پرجمعیت‌ترین استان، مرو. شهرهای مهم این کشور عشق‌آباد، ترکمن‌باشی و داش حوض است.

اقتصاد ترکمنستان در یک نگاه:

بنا بر برخی از منابع، ترکمنستان از حیث ذخایر گازی، مقام چهارم را در جهان دارا است. یکی از عمده مناطقی که دارای ذخایر عظیم گاز می‌باشد، حوزه گازی گالکینیش واقع در استان مرو ترکمنستان می‌باشد. به لحاظ ذخایر نفتی، ترکمنستان دارای جایگاه چندان مهمی در بین کشورهای تولیدکننده نیست. ولی ذخایر آن بالغ‌بر 700 میلیون تن برآورد شده است.

در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی در تولید گاز مایع (LPG) صورت‌گرفته و این کشور قصد دارد، صادرات گاز را به‌عنوان محصولی استراتژیک افزایش دهد و همچنین تولید محصولات پتروشیمی با پایه گازی من‌جمله تولید پلی‌پروپیلن و انواع پلی‌اتیلن در حال افزایش می‌باشد.

افزایش ظرفیت تولید، متنوع سازی مسیرهای صدور انرژی (اعم از گاز، محصولات وابسته و برق) و تبدیل ترکمنستان به بازیگری مهم در صحنه سیاست‌های انرژی در سطح جهانی از عمده راهبردهای آقای بردی محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان در حوزه انرژی به شمار می‌رود. طور یکه در سال 2017 عشق‌آباد میزبان اجلاس منشور انرژی بوده و همچنین عملیات ساخت بخش افغان خط لوله تاپی در فوریه 2018 در سرحد آباد ترکمنستان نیز آغاز شده است.

ترکمنستان همچنین دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در آسیای مرکزی، در زمینه توسعه خطوط ارتباطاتی (جاده‌ای، راه‌آهن و دریایی) نیز تلاش مضاعفی مبذول داشته تا به قطب حمل و نقل کالا در منطقه تبدیل گردد. در این زمینه می‌توان به افتتاح راه‌آهن سه‌جانبه (قزاقستان، ترکمنستان، ایران) در سال 2014 اشاره نمود. همچنین افتتاح فاز اول خط آهن سه‌جانبه ترکمنستان، افغانستان، تاجیکستان در نوامبر 2017 از زمینه‌های توسعه ارتباطات ریلی با کشورهای آسیایی خواهد بود و این خط آهن در راستای تکمیل خط لاجورد تا اروپا می‌باشد. در این راستا بندر جدید ترکمن‌باشی در ساحل دریای خزر نیز در می 2018 به بهره برداری رسید.

سرمایه گذاری در ترکمنستان

سرمایه گذاری در ترکمنستان و اخذ اقامت از این طریق در کشور ترکمنستان تنها با یک شیوه صادر می‌گردد. سرمایه گذاری در ترکمنستان باید با بیش از 500 هزار دلار امریکا صورت گیرد که منجر به اخذ اقامت موقت 2 ساله می‌گردد و بعد از 5 سال به اقامت دائم تبدیل می‌گردد. وقتی اقامت دائم برای والدین یا یکی از والدین صادر می‌شود، فرزندان زیر 16 سال نیز مشمول دریافت اقامت دائم می‌گردند و این ویزا برای آنان نیز صادر می‌شود. برای فرزندانی که به سن 16 سال رسیده باشند، اجازه اقامت توسط اداره مهاجرت کشور ترکمنستان و پس از موافقت و تصویب کمیسیون بررسی ویزاها و بر اساس اجازه اقامت والدین یا یکی از والدین صادر می‌شود. افرادی که شرکتی در ترکمنستان ثبت می‌نمایند علاوه بر پرداخت مالیات ملزم به این نیستند که با مسئولیت محدود نیرو استخدام نمایند. فرد با توجه به نوع بیزینسی که شرکت ثبت کرده است باید نیروی کار و تجهیزات داشته باشد. قابل‌ذکر است که شخص برای اخذ اقامت و تمدید اقامت باید 9 ماه از سال را در کشور ترکمنستان حضور داشته باشد. خاطرنشان می‌گردد برای افرادی که در کشور ترکمنستان به مدت هفت سال زندگی کرده و سکونت داشته‌اند، تابعیت کشور ترکمنستان به ایشان تعلق می‌گیرد.

ثبت شرکت در ترکمنستان

ثبت‌نام یک شرکت در ترکمنستان در کدام بخش‌ها سودآورتر است؟

ثبت‌نام یک شرکت در ترکمنستان در کدام بخش‌ها سودآورتر است؟

 

شما می‌توانید یک حساب بانکی در جمهوری ترکمنستان با ارز محلی، یورو یا دلار آمریکا باز کنید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکمنستان

 • ارائه درخواست کتبی جهت ثبت شرکت به آژانس سرمایه‌گذاری خارجی ترکمنستان
 • ترجمه رسمی اساسنامه و آگهی تأسیس شرکت ایرانی به زبان روسی و ترکمنی (به همراه اصل اساسنامه شرکت ایرانی جهت بررسی)
 • ارائه معرفی از بانک عامل جهت شماره‌حساب ارزی و گزارش گردش حساب مشتری از بانک مربوطه به زبان روسی.
 • ارائه آخرین مفاصاحساب از اداره امور اقتصادی و دارایی (ترجمه به زبان روسی و ترکمنی)
 • معرفی از اتاق بازرگانی (ارائه کارت بازرگانی به همراه ترجمه رسمی به زبان روسی و ترکمنی)
 • تصویر گذرنامه به همراه 4 قطعه عکس رنگی نماینده شرکت.
 • ارائه معرفی‌نامه از هیئت‌مدیره شرکت جهت نماینده آن شرکت در ترکمنستان (ترجمه به زبان روسی و ترکمنی)
 • ارائه اصل و ترجمه وکالت‌نامه محضری جهت دارابودن حق امضاء و اختیارات در ترکمنستان.
 • ارائه گزارش در خصوص انجام فعالیت‌های تجاری در ایران در یک سال اخیر به زبان روسی و ترکمنی.
 • ارائه طرح توجیهی در خصوص فعالیت تجاری موردنظر در ترکمنستان به زبان روسی و ترکمنی.
 • مهر شرکت 

مراحلی که باید طی شود تا ثبت شرکت در ارمنستان ایجاد شود.

مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ترکمنستان

ترکمنستان در فهرست پنج کشور بزرگ تولیدکننده گاز طبیعی و چهار کشور تولیدکننده نفت جهان قرار دارد که این منابع را به کشورهای مختلف از جمله ایران صادر می‌کند. (خط آهن ترکمنستان به شهر سرخش (در شمال خاوری ایران) متصل است و از آنجا تا بندرعباس امتداد دارد).
رشد اقتصادی این کشور در سال 2007 بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول حدود 11.5% بوده است که آن را جزو کشورهای دارای رشد اقتصادی بالا می‌سازد. پنبه، پارچه‌های نخی، پوست، قالی از جمله سایر کالاهایی هستند که این کشور به کشورهای دیگر جهان صادر می‌کند.
کشور ترکمنستان، از بهترین کشورهای همسایه برای ثبت شرکت هم برای اتباع خارجی و هم برای سرمایه‌گذاران داخلی است که از نظر قانونی و حمایتی در شرایط خوبی قرار دارد. با گسترش تجارت بین‌الملل و با توجه به مزیت‌های قابل‌توجه موجود، این منطقه موقعیت ممتازی برای جلب و جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی دارد که چشم‌انداز روشنی را برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های اقتصادی سودآور و قابل‌رقابت در عرصهٔ جهانی پدیدار می‌سازد.

ثبت شرکت در ترکمنستان

شرکت (و یا تشکل) با سرمایه‌گذاری خارجی – شرکتی که برطبق مقررات تعیین شده توسط قانون‌گذاری ترکمنستان در خاک ترکمنستان تأسیس شده و کاملاً به سرمایه‌گذار خارجی تعلق دارد و یا با مشارکت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ترکمنستان تأسیس گردید؛

 

تحقیق (بررسی) و ثبت پروژه‌های سرمایه‌گذاری:


1  پروژه سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاری خارجی باید مورد بررسی دولتی اجباری، از جمله بررسی در زمینه رعایت استانداردهای مقاومت در مقابل زلزله، امنیت، آتش‌سوزی و انفجار و معیارهای زیست محیطی و بهداشتی قرار بگیرد.
2 بررسی و ثبت پروژه‌های سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین ثبت انواع دیگری از اجرای سرمایه‌گذاری‌های خارجی برطبق مقررات تعیین شده توسط قانون‌گذاری ترکمنستان صورت می‌گیرد.

ایجاد شرکت در ترکمنستان به چه اشکال قانونی بهتر است؟

بهترین راه‌حل ثبت شرکت LLC در ترکمنستان است.

یک شرکت فردی؛

یک شرکت سهامی؛

برای راه‌اندازی شعبه / دفتر نمایندگی در ترکمنستان. در این حوزه قضایی، شرکت‌های از این نوع اشخاص حقوقی نیستند و بدون هدف تجاری ثبت می‌شوند.

الزامات ثبت شرکت‌ها در ترکمنستان چیست؟

1-یکی از اصلی‌ترین الزامات این است که از کلمات “ترکمنستان” و “عشق‌آباد” در نام یک شرکت استفاده نکنید (این مورد در ترکمنستان با نام‌های پیچیده وجود ندارد؛ ترجمه آنها به زبان ترکمنی ضروری است).

2-برای راه‌اندازی یک شرکت در ترکمنستان. باید یک سرمایه مجاز حداقل 10 هزار دلار آمریکا با پیش‌پرداخت 50 درصد و پرداخت موجودی در طول سال داشته باشد. مجوز ثبت شرکت LLC در ترکمنستان توسط کمیسیون امور خارجه اعطا می‌شود.

 

3-مؤسسین یک شرکت LLC می‌توانند مقیم یا غیر مقیم ترکمنستان باشند.

 8 هزار منات باید به خزانه دولت پرداخت شود.

 LLC باید سرمایه مجاز کمتر از 100 هزار دلار آمریکا داشته باشد که می‌تواند در قالب تجهیزات و دارایی‌های مادی دیگر تأمین شود.

کسانی که قصد بازکردن یک شرکت تابعه در ترکمنستان را دارند باید به‌خاطر داشته باشند که انجام این کار فقط نیاز به اعتبار دارد. اعتباربخشی به مدت 3 سال (با امکان تمدید) ارائه می‌شود. حداقل مبلغ موردنیاز سرمایه مجاز 100 هزار دلار آمریکا است

مدیران غیر مقیم این شرکت باید درخواستی از ترکمنستان دریافت کنند و برای مجوز با جمهوری ریاست‌جمهوری ترکمنستان درخواست دهند. دریافت مجوز آنها را قادر می‌سازد تا یک شهروند خارجی استخدام کنند.

 

بیش از حد کارمندان خارجی نباید 30٪ متخصص باشند.

Rate this page