1652 امتیاز
5/5

قتل در خیابانهای ایتالیا و بی تفاوتی مردم

امروز مورخ:

قتل در خیابانهای ایتالیا و بی تفاوتی مردم

پلیس ایتالیا عنوان کرد:

پلیس یک شهروند مرد این کشور را در ارتباط با قتل یک فروشنده مهاجر نیجریه‌ای که بر اثر ضرب و شتم جانش را از دست داد، گرفت و تحویل اداره داد. تصاویر ویدیویی ضبط شده از ضرب و شتم این مهاجر آفریقایی توسط مرد ایتالیایی در یکی از خیابان‌های شلوغ و پر رفت و آمد شهر ساحلی «چیویتانوا مارکه» با واکنش‌های زیاد همراه بود و در فضای مجازی پخش شد. فیلم‌های ویدیویی این حمله که توسط عابران گرفته شده بود بلافاصله به طور گسترده در وب‌سایت‌های خبری و رسانه‌های اجتماعی ایتالیا منتشر و وایرال گشت.

رخ داد حادثه همزمان با ورود ایتالیا به مبارزات انتخابات پارلمانی:

این حادثه در حالی خشم عمومی را برانگیخته که ائتلاف احزاب راست ایتالیا مسئله مهاجرت را در مبارزات انتخاباتی خود برجسته کرده است. انریکو لتا، نخست‌وزیر سابق و رئیس حزب چپ‌گرای دموکرات روز شنبه در توییتی با نام بردن از فروشنده نیجریه‌ای که روز جمعه درگذشت، نوشت: «قتل آلیکا اوگورچوکو هولناک و ناامیدکننده بود. وی سپس با استفاده از عباراتی چون «وحشیگری بی‌سابقه» و «بی تفاوتی فزاینده و فراگیر» تاکید داشت که هیچ توجیهی نمی توان برای این اقدام قائل شد. حادثه به قدری منزجر کننده بود که حتی ماتئو سالوینی، رهبر جریان راست نیز که امنیت را محور کارزار انتخاباتی خود قرار داده نسبت به مرگ مهاجر آفریقایی ابراز خشم کرد و بیان داشت: امنیت رنگ نمی‌شناسد و … باید بار دیگر به یک حق تبدیل گردد.

به گفته پلیس:

آلیکا اوگورچوکو مهاجر ۳۹ ساله نیجریه‌ای روز جمعه گذشته در حالی که مشغول فروش کالا در خیابان اصلی شهر کوچک «چیویتانوا مارکه» واقع دراستان ماچراتا بود هدف حمله فرد مهاجم واقع شد. تصاویر ویدیویی نشان می‌دهد که مهاجم ابتدا عصای فروشنده را از زیر دستش می‌کشد و سپس او را نقش زمین کرده و مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

متئو لوکونی، بازپرس پلیس در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد:

مهاجم به سمت قربانی رفت، ابتدا عصا را کشید و او را نقش زمین کرد سپس با ضربات مهلک کار را تمام کرد و باعث مرگ فروشنده شد. وی سپس به یک شبکه خبری تلویزیون ایتالیا گفت که کالبد شکافی مشخص خواهد کرد که مرگ ناشی از ضربات بوده یا خفگی یا علت دیگری داشته است. پلیس از دوربین‌های خیابانی برای ردیابی حرکات ضارب استفاده کرد و مردی ۳۲ ساله به نام فیلیپو کلودیو جوزپه فرلازو را بازداشت کرد. او به اتهام قتل و همچنین سرقت به دلیل گرفتن تلفن همراه قربانی دستگیر شد. بازپرس پلیس همچنین گفت که مهاجم پس از درخواست مصرانه فروشنده برای دریافت پول خرد از کوره در رفت. پلیس سپس ضمن مشاهده تصاویر ضبط شده از شاهدان ماجرا تحقیق کرد و آنها گفتند که مظنون هیچ اظهارنظری نکرده است.

دانیل آمانزا، مدیر یک انجمن حامی مهاجران در مارکه گفت:

مقتول متاهل و دارای دو فرزند بود؛ وی پس از تصادف با ماشین و از دست دادن شغل کارگری به دلیل جراحات وارده، به فروش کالا در خیابان روی آورده بود. آمانزا اما روایت متفاوتی را در خصوص قتل آلیکا اوگورچوکو، مهاجر ۳۹ ساله نیجریه‌ای مطرح می‌کند؛ به گفته او مهاجم وقتی که فروشنده به فرد همراه وی گفته است چقدر زیبا میباشد، عصبانی و خشمگین شده است. وی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که «همین تعریف سبب مرگ او شد.» مدیر انجمن ACSIM در ادامه یادوآور شد که واقعیت غم انگیز این است که افراد زیادی در آن نزدیکی بودند؛ آنها فقط تصویربرداری می‌کردند اما هیچ‌ کس جرات نکرد دو طرف را از هم جدا کند و جلوی دعوا و قتل حاصل از آن را بگیرد.

شهردار «چیویتانوا مارکه»:

او روز شنبه پس از برپایی تظاهرات و تجمع‌‌های اعتراض آمیز متعدد در این شهر کوچک سرانجام با اعضای جامعه نیجریه‌ای تبارها دیدار کرد.وی سپس در سخنانی تاکید کرد که نه تنها جنایت صورت گرفته بلکه بی تفاوتی عابران و حاضران در جریان وقوع آن را نیز محکوم می‌کند، جنایتی که شهروندان را شوکه کرده و جلوه بسیار زشتی به جای گذاشته است.

 

آخرین خبرها:

عنوان خبر: قتل در خیابانهای ایتالیا و بی تفاوتی مردم
این گزارش خبری توسط تیم حقوقی حقوقی و خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: