مهاجرت و اخذ اقامت

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه مهاجرتی ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات مهاجرت و اخذ اقامت را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند . بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات مرتبط با مهاجرت و اخذ اقامت میتوانید به پایگاه اطلاعاتی ثبتا مراجعه نمایید.

امروز مورخ:
امور مهاجرتی تضمینی اخذ اقامت فردی و خانوادگی بیش از 20 روش اقامتی دریافت شهروندی در سریعترین زمان پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته بیش از 1800 مشتری راضی
ارائه خدمات تخصصی رفع ریجکتی مهاجرت و اخذ اقامت
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

خدمات مهاجرت و اخذ اقامت

SABTTA GROUP

وکیل تخصصی مهاجرت ثبتا گروپ

ارائه خدمات مهاجرت و اخذ اقامت :

مهاجرت موضوعی است که در چند سال اخیر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. همیشه عواملی سبب شده که افراد  برای رسیدن به ایده آل های خود و ساخت یک زندگی بهتر کشور و محل زندگی خود را ترک کرده و بنای زندگی جدیدی را در کشور دیگر پایه ریزی می کنند. موسسه بین المللی ثبتا با کادری متخصص و حرفه ای در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت و همچنین دانش و تجربه چندین ساله در حوزه های مختلف بین المللی شرایط ویژه ای را برای شما جهت مهاجرت و اخذ اقامت در اکثر کشور های جهان فراهم می کند.

مهاجرت چیست ؟

مهاجرت یعنی جابجایی افراد از یک مکان به مکان دیگر با هدف اسکان دائم یا موقت در مکانی جدید (منطقه جغرافیایی) است. امروزه بیش از 250 میلیون مهاجر وجود دارد که بالاترین تعداد را از زمان جنگ جهانی دوم و احتمالاً از هر زمان دیگر نشان می دهد. افراد به دلایل مختلفی قصد مهاجرت می کنند که به طور کلی در دو دسته قرار می گیرد :

 • مهاجرت اجباری : مردم به دلیل مشکلاتی چون مسائل سیاسی، اقتصادی، کمبود غذا و بلایای طبیعی، جنگ ، بیکاری و کمبود امنیت و… مهاجرت می‌کنند.
 • مهاجرت اختیاری : برای دستیابی به شرایط بهتر کشور مقصد از جمله امکانات بهتر ، شرایط اقتصادی و رفاهی ، آموزشی و… مهاجرت می کنند.

برای مهاجرت باید با دو مفهوم اقامت و تابعیت آشنا شوید.

 • اقامت یعنی ساکن شدن ، سکونت داشتن . که در آن شخص اجازه سکونت در یک کشور را داشته باشد و به طور کلی به 2 صورت اقامت موقت و دائم می باشد. در واقع دریافت اقامت گام نخست برای اخذ تابعیت هر کشور است.
 • تابعیت یعنی رابطه سیاسی ، حقوقی و.. یک فرد با یک کشور . که در آن فرد و آن کشور نسبت به هم مسئولیت هایی پیدا می کنند. در واقع فرد با تابعیت یک کشور، عضو آن کشور می شود.

قوانین مهاجرت

مهاجرت به هر کشوری دارای قوانین و مقررات ویژه ای است که باید به آن توجه داشت. قوانینی که پیچیدگی های خاص خود را دارد و برای شناخت آن باید از مشاورین خبره در این زمینه کمک گرفت. شما عزیزان برای آگاهی از قوانین  مقررات کشور های مختلف می توانید از طریق تماس با موسسه ثبتا اطلاعات تکمیلی را در این خصوص دریافت کنید. از جمله مهمترین قوانین مهاجرت :

 • هیچ کشوری در ابتدا کار به شما اقامت دائم نمی دهد. برای گرفتن اقامت دائم باید مدت زمانی( متفاوت برای هر کشور) را به صورت اقامت موقت در کشور مقصد زندگی کنید. برای مثال : در کشورهای اروپایی بعد از 5 سال اقامت موقت ، اقامت دائم (تابعیت) داده می شود. در کانادا بعد از 2 تا 4 سال اقامت موقت ، اقامت دائم (تابعیت) داده می شود.
 • برای اخذ پاسپورت از هر کشوری باید شرایط مورد نیاز آن کشور را داشته باشید. از جمله این شرایط می توان دارا بودن اقامت دائم ، مسلط بودن به زبان آن کشور و… می توان نام برد.
 • باید حداقل مدت زمانی ( متفاوت برای هر کشور) را داخل کشور مقصد زندگی کنید. در کشورهای اروپایی نباید بیش از شش ماه خارج از منطقه اروپا باشید.

مزایا مهاجرت

هر کسی با توجه به منظور و اهداف خاصی که دارد برای دستیابی به شرایط و امکانات بهتر مهاجرت می کند. در این قسمت بامهمترین مزایای مهاجرت آشنا خواهیم شد.

 • قرار گرفتن در موقعیت جدید
 • شرایط و امکانت بهتر برای زندگی
 • فرصت های بهتر برای رشد و یادگیری
 • فرصت های شغلی بهتر و درآمد بیشتر
 • دسترسی به خدمات مناسب
 • آینده مناسب برای خانواده و فرزندان

مراحل مهاجرت

اگر قصد شما مهاجرت است باید قبل از هر کاری هدف خود را از این کار مشخص کنید ، داشتن هدف انگیزه لازم برای حرکت های هوشمندانه و اصولی را می دهد. بعد از اینکه هدف خود را مشخص کردید باید کشور مقصد برای مهاجرت را انتخاب کنید، کشوری که شرایط و امکانات لازم برای رسیدن به هدف شما را داشته باشد. کشور های زیادی وجود دارد که سالانه تعداد زیادی از افراد به آن کشور ها مهاجرت می کنند. مهاجرت به هر کشوری مراحل ، قوانین و شرایط خاصی از قبیل نحوه در خواست اقامت ، انتخاب نوع اقامت ، مدارک موردنیاز ، هزینه لازم و… را دارد که باید به صورت کاملا اصولی و حساب شده انجام شود تا بعد ها مشکل قانونی خاصی پیش نیاید . ما در موسسه بین المللی ثبتا بواسطه دانش و تجربه چندین ساله ای که داریم همچنین با داشتن کارشناسان و مشاورین حرفه ای به شما کمک می کنیم تا با اطمینان خاطر مراحل مهاجرت و اخذ اقامت به کشور مدنظر خود را طی کنید.

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی

اولین مرحله برای دریافت بورسیه تحصیلی انتخاب دانشگاهی می‌باشد که دانشجو قصد ادامه تحصیل در آن را دارد این دانشگاه باید در حوزه رشته تحصیلی و تخصص شما باشد. دانشگاه‌های مختلف بسته به نیاز خود به رشته تحصیلی و یا تخصص خاص، شرایط و نحوه دریافت بورسیه تحصیلی را در وب‌سایت رسمی خود منتشر می‌کنند.

در مرحله بعد باید فرم‌های پذیرش مربوطه را تکمیل کنید و همراه با رزومه قوی و مدرک زبان به دانشگاه ارسال کنید. درصورتی‌که رزومه و اطلاعات ارسالی شما مورد قبول دانشگاه باشد باید نسبت به آماده‌کردن و ارسال مدارک لازم اقدام کنید. یکی از مهم‌ترین مراحل که قبل از مصاحبه باید انجام شود اقدام برای اخذ ویزا است که باید قبل از اتمام زمان ثبت‌نام دانشگاه آن را دریافت کنید. درصورتی‌که تمام مراحل ثبت‌نام و پذیرش و همچنین اخذ ویزا به‌درستی انجام شد، باید آماده مهاجرت به کشور مقصد باشید.

انواع روش های مهاجرت و اخذ اقامت

برای مهاجرت و اخذ اقامت در کشور ها مختلف روش های مختلفی وجود دارد که می توان از طریق آنها برای مهاجرت و اخذ اقامت اقدام کرد از جمله مهمترین این روش ها می توان مهاجرت از طریق کار ، مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، اقامت از طریق تولد فرزند و مهاجرت از طریق پناهندگی را نام برد. در این بخش با هر یک به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

 • مهاجرت از طریق کار

شرایط اقتصادی بهتری که در کشورهای مختلف وجود دارد باعث می شود تا افراد زیادی برای پیشرفت ، قرار گرفت در شرایط اقتصادی مناسب و امنیت شغلی بهتر اقدام به مهاجرت از طریق کار کنند. مهاجرت کاری یکی از روش های مرسوم برای مهاجرت و اخذ اقامت است. برای اقدام به مهاجرت از طریق کار باید شرایط و ویژگی های کشور مقصد برای این نوع مهاجرت از قبیل سن ، تحصیلات ، سابقه کار و توانایی در زبان خارجی و… را داشته باشید. از جمله کشور هایی که متقاضیان زیادی برای این نوع مهاجرت دارد کانادا و استرالیا می باشد.برای مهاجرت از طریق کار باید اقدام به اخذ ویزای کاری و مجوز Work Permit کرد.

 • مهاجرت تحصیلی

یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت که در سال های اخیر شاهد آن بودیم مهجرت تحصیلی می باشد. دانش آموزان و دانشجویان زیادی هستند که تمایل دارند تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبر خارجی سپری کنند. دانشگاه های معتبر زیادی هستند سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان من جمله ایران هستند.برای مهاجرت از طریق تحصیل باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی و مجوزstudy permit  کرد.

کشورهای OECD تقریباً 85٪ دانشجویان خارجی جهان را دریافت می کنند که بیشتر آنها فقط در 6 کشور جهان متمرکز هستند. در سال 2007 ، ایالات متحده 21.4 درصد از ثبت نام دانشجویان خارجی ، انگلستان 12.6 درصد ، فرانسه 8.8 درصد ، استرالیا 7.6 درصد ، آلمان 7.4 درصد و ژاپن 4.5 درصد را به خود اختصاص داده است. طبق پیشبینی کارشناسان تا سال 2025 تعداد افراد تحصیل کرده در خارج از کشور به 7.2 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت که اخیرا مورد توجه قرار گرفته مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که در آن سرمایه گذار با بررسی فاکتورهای اقتصادی و امنیت کشور مقصد اقدام به سرمایه گذاری می کند. شرایط ، قوانین و روش های سرمایه گذاری خارجی در کشور های مختلف متفاوت است. اما به طور کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلفی انجام می شود که شامل : کارآفرینی ، خرید ملک ، ثبت شرکت و… می باشد. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری کرد. قبرس و پرتقال از جمله کشور هایی هستند که سرمایه گذاران زیادی را برای مهاجرت به خود جذب کرده اند. 

 • اقامت از طریق تولد فرزند

یکی از روش های اقامت و گرفتن تابعیت در بعضی از کشور ها دریافت اقامت از طریق تولد فرزند است. اصل خاک قاعده ای است که طبق آن اگر فرزندی در کشوری متولد شود که این قاعده را پذیرفته می تواند تابعیت آن کشور را اخذ کند. کانادا ، آمریکا و آرژانتین از جمله کشور هایی هستند که این قاعده را پذیرفته اند.

 • مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی نوعی از مهاجرت خارجی است که عوامل دافعه در کشور مبدا؛ مردم را مجبور به نقل مکان و مهاجرت می‌کند. به‌عنوان نمونه، تشکیل دولت اسراییل زمینه ساز پناهندگی بسیاری از فلسطینیها به اردن، مصر، سوریه و لبنان شد. حمله شوروی به افغانستان و جنگ‌های داخلی در آن کشور، باعث پناهندگی افغانها به ایران و پاکستان گردید. خشک‌سالی، قحطی و جنگ‌های داخلی باعث پناهندگی سکنه اتیوپی به کشورهای مجاور شد.
با توجه به اهمیت این بخش در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهامی در خصوص قوانین مهاجرت می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی ثبتا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما در این خصوص شما راهنمایی کنند.

بهترین کشور ها برای مهاجرت

برای مهاجرت و اخذ اقامت هر کشوری باید معیارهایی چون شاخص سطح زندگی، فرصت های شغلی ، شرایط اقتصادی ، نرخ بیکاری، زبان مشترک ، اقامت دائم ، تابعیت و … بین کشور های مختلف ارزیابی و بررسی کرد. طبق آخرین بررسی هایی که توسط سازمان IOM در سال 2020 در زمینه مهاجرت انجام شد، کشور های کانادا ، استرالیا ، سنگاپور ، ایرلند ، نیوزلند ، آلمان ، سوئد و سوئیس از بیشترین مخاطبان برای مهاجرت برخوردار بودند.

در این مقاله در خصوص مهاجرت و مزایای آن همچنین انواع روش های مهاجرت توضیحاتی ارائه شد. که می تواند یک راهنمای کلی از مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای مختلف باشد. همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهجرت و اخذ اقامت با کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه ثبتا تماس حاصل کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره مهاجرت

واحد پاسخگویی و پشتیبانی ثبتاگروپ

SABTTA GROUP

چطور میتوان از خدمات ثبتا گروپ در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت استفاده نمود؟

بمنظور استفاده از خدمات موسسه ثبتا گروپ در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت میبایست در ابتدا مشاور و وکیل تخصصی شرایط شما را بررسی نموده و سپس با در نظر گرفتن تمام جوانب کار برای عقد قرارداد اقدام نمایید.

برای گرفتن مشاوره در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت چطور اقدام کنم؟

درصورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دارید ، میبایست از طریق این بخش ابتدا درخواست خود را ثبت و برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، لازم به ذکر است پس از ثبت و تکمیل فرم مشاوره کارشناسان و وکلای این مجموعه حداکثر ظرف مدت 1 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت.

برای عقد قرارداد در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت باید چگونه عمل نمود؟

بمنظور عقد قرارداد مهاجرت و اخذ اقامت میتوانید با هماهنگی قبلی به دفاتر ثبتا گروپ مراجعه نموده و نسبت به امضای قرارداد اقدام نمایید.

آیا خدمات مرتبط با مهاجرت و اخذ اقامت در موسسه ثبتا ارائه میشود؟

بله ، خدمات مربوط به مهاجرت و اخذ اقامت هم اکنون فعال و قابل ارائه میباشد

هزینه استفاده از خدمات مهاجرت و اخذ اقامت چگونه محاسبه میشود؟

درصورتیکه نیاز به دریافت خدمات در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دارید ، میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر از هزینه و شرایط آن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چگونه میتوانم با کارشناسان شما در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت صحبت کنم؟

برای مکالمه تلفنی با کارشناسان ما در خصوص موارد مرتبط با مهاجرت و اخذ اقامت میبایست ابتدا از طریق بخش مشاوره درخواست خود را ثبت نمایید ، کارشناسان ما پس از ثبت و تکمیل فرم حداکثر ظرف مدت 1 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره تخصصی در حوزه مهاجرت و اخذ اقامت باید حضوری مراجعه کنم؟

خیر – کلیه فرایند مشاوره در خصوص امور مهاجرت و اخذ اقامت بصورت غیر حضوری و تلفنی انجام میشود.

پروسه مرتبط با خدمات مهاجرت و اخذ اقامت توسط چه افرادی در موسسه انجام میشود؟

کارشناسان موسسه ثبتا گروپ در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دارای حداقل 10 سال تجربه و سابقه فعالیت بوده و با اتکا به این دانش و تجربه امور شما را در این حوزه با بالاترین کیفیت ممکن انجام میدهند.

چه کسانی میتوانند از خدمات ثبتا گروپ در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت استفاده کنند؟

کلیه متقاضیان در تمام کشورها با هر زبانی میتوانند از خدمات مجموعه ثبتا گروپ در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت استفاده نمایند.

چقدر طول میکشد تا مشاوران مهاجرت و اخذ اقامت بعد از ثبت فرم با ما تماس بگیرند؟

حداکثر ظرف مدت 1 ساعت پس از تکمیل فرم مشاوره ، کارشناسان ما در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت با شما تماس خواهند گرفت .

تنظیم قرارداد مهاجرت و اخذ اقامت با چه شرایطی انجام میشود؟

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی و خصوصی قرادادهایی که در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت منعقد میشوند میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

آیا خدمات مهاجرت و اخذ اقامت بصورت تضمینی ارائه میشود؟

کلیه خدماتی که توسط ثبتا گروپ در حوزه مهاجرت و اخذ اقامت ارائه میشوند ، دارای نرخ ریت موفقیت بالای 95 درصد هستند.