اخذ ویزا

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۶ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

ارائه خدمات اخذ ویزا :

اگر قصد سفر به یک کشور خارجی را دارید باید توجه داشته باشید که علاوه بر داشتن گذرنامه نیاز به اخذ ویزا نیز دارید. سفر به کشور های دیگر جهت کار و تجارت ، گردشگری و تفریح ، بازدید از اقوام و آشنایان ، تحصیل در دانشگاه های معتبر و اقامت دائم نیاز به اخذ ویزا دارد.

ویزا چیست؟

ویزا یک سندی رسمی است که به فرد اجازه می دهد به طور قانونی وارد کشور مقصد شود. ویزا معمولاً توسط توسط سفارتخانه ، کنسولگری و یا اداره مرزبانی کشور مقصد بر روی گذرنامه فرد مهر می شود. به طور کلی می توان گفت ویزا یک مجوز و تاییدیه مشروط است که توسط یک کشور به یک فرد خارجی اعطا می ‌گردد و به او اجازه ورود ، خروج یا اقامت رسمی آن کشور را می‌دهد.

ویزامعمولاً شامل تاریخ اعتبار، مدت زمان اقامت فرد و همچنین نام کشور هایی است که فرد اجازه دارد به آنها سفر کند. ویزا می توانند امکان کار، تحصیل و اقامت دائم را در کشور مقصد برای فرد متقاضی ویزا فراهم کند. همچنین طبق قوانین مهاجرتی در جهان، برخی از کشور ها به شهروندان بعضی از کشورهای خاص اجازه ورود به کشور بدون ویزا می دهند.

اخذ ویزا به تنهایی تضمین ورود به یک کشور نمی باشد. می توان گفت که افسران مهاجرت (پلیس) در مرزها می ‌توانند از ورود اشخاص و مسافران به دلایل مختلف از جمله مشکوک بودن فرد ، جعلی بودن مدارک ، ناقص بودن مدارک و … جلوگیری ‌کنند. پلیس مهاجرت می تواند گذرنامه ، ویزا و سایر مدارک هویتی مسافران را کنترل کرده و در صورت نبود مشکل اجازه ورود را بدهد. به همین دلیل توصیه می کنیم هنگام ورود به مرزهای یک کشور تمامی مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشید تا مشکلی حین خروج از مرز پیش نیاید.

تفاوت بین گذرنامه و ویزا چیست؟

گذرنامه یا همان پاسپورت یک مدرک هویتی است که برای سفر و شناسایی شهروندان یک کشور صادر می شود.  همچنین از گذرنامه برای تأیید تابعیت فرد در یک کشور استفاده می شود. در واقع گذرنامه به عنوان یک مدرک اولیه برای سفرهای خارجی مورد نیاز است. گذرنامه شامل عکس ، نام ، تاریخ تولد ، جنسیت و خصوصیات جسمی شما می باشد.

اما ویزا تأیید نامه ای است که به صورت الکترونیکی و یا به صورت کاغذی توسط سفارت کشور مقصد صادر می شود. و به دارنده اجازه ورود ، خروج یا اقامت رسمی برای مدت زمان مشخص را در کشور مقصد می دهد.

انواع ویزا

برای سفر به کشور های مختلف باید قبل از سفر هدف خود از ورود به کشور مقصد را مشخص کنیم.  و بر حسب هدف و نوع سفر اقدام به اخذ ویزا برای آن کشور کنیم. چرا که ویزا دارای انواع مختلفی است که روند و نحوه دریافت هر کدام متفاوت است. به طور کلی اخذ ویزا به تابعیت متقاضی ، مدت زمان اقامت متقاضی و هدف او از سفر به کشور مقصد بستگی دارد. در این قسمت با برخی از مهمترین انواع ویزا آشنا خواهیم شد.

 • ویزای مسافرتی یا توریستی

ویزاهای مسافرتی به شخص اجازه می دهد تا فقط برای اهداف توریستی و تفریحی وارد یک کشور خارجی شود و برای مدت زمانی که از قبل مشخص شده در کشور مقصد اقامت داشته باشد. ویزای مسافرتی به دارنده حق کار یا فعالیت در تجارت کشور مقصد را نمی دهد. معمولا مدت زمان ویزای مسافرتی یا توریستی بین 15 روز تا 6 ماه است.

 • ویزای تجاری

ویزای تجاری برای اشخاصی که قصد تجارت با شرکت های کشور مقصد را دارند، صادر می شود. همچنین جهت شرکت در همایش ها و کنفرانس های تجاری نیاز به اخذ این نوع ویزا می باشد. با ویزای تجاری نمی توان در کشور مقصد استخدام شد همچنین به طور معمول مدت زمان ویزای تجاری بین 1 ماه تا 3 ماه می باشد.

 • ویزای کاری

ویزای کار برای افرادی که تمایل به استخدام یا فعالیت تجاری در کشور میزبان دارند صادرمی شود. انواع مختلفی از ویزاهای کاری وجود دارد که به نوع کار و مدت اقامت بستگی دارد. اگر با داشتن این نوع ویزا طی یه مدت مشخص در یک کشور کار کنید، امکان اخذ اقامت دائم برای شما فراهم خواهد شد.

 • ویزای دانشجویی یا تحصیلی

ویزای دانشجویی برای اشخاصی که قصد دارند در یکی از دانشگاه های یک کشور مقصد ادامه تحصیل دهند صادر می شود. در واقع ویزای تحصیلی به متقاضی ، اجازه می دهد تا پایان دوران تحصیل در کشور مقصد اقامت داشته باشد.

 • ویزای پناهندگی

ویزای پناهندگی برای افرادی که در کشورشان جنگ ، بلایای طبیعی و… صورت گرفته یا زندگیشان در معرض خطر است صادر می شود.

 • ویزای ترانزیت

ممکن است گاهی مسافران برای عبور از کشوری که کشور مقصد آنها نیست ، به ویزای ترانزیت احتیاج داشته باشند. ویزای ترانزیت به طور معمول در صورتی صادر می شود که شما در کشوری بیش از چند ساعت توقف نداشته باشید.

 • ویزای زیارت

ویزای زیارت به منظور زیارت از اماکن مذهبی و زیارتی در مدت زمان کوتاه و با هزینه کم صادر می شود. ویزایی که برای زیارت کعبه در عربستان یا زیارت حرم امام رضا علیه السلام در ایران یا زیارت حرم امام حسین علیه السلام در عراق صادر می شود از این نوع ویزا هستند.

همچنین می توان ویزا را بر حسب تعداد دفعات ورود به کشور مقصد نیز تقسیم بندی کرد.

ویزاها از نظر تعداد دفعات ورود و خروج به کشور مقصد  نیز متفاوت هستند و دارای سه نوع:

— ویزای یکبار ورود( Single Visa )  : ویزا سینگل اجازه ورود به کشور مقصد را فقط برای یکبار به فرد می دهد. بعد از خروج از کشور نیز ویزای فرد باطل می گردد.

— ویزای دوبار ورود  : ( Double Visa )  این نوع ویزا به شخص اجازه سفر به کشور مقصد را فقط برای دوبار می دهد.

— ویزای چندبار ورود ( Multiple Visa )  : یکی از محبوب ترین انواع ویزا می باشد. که در آن شخص اجازه دارد هر چند بار که تمایل دارد به کشور مقصد سفر کند.

با توجه به اهمیت این بخش پیشنهاد میکنیم در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهامی در مورد انواع ویزا با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید تا به صورت کاملا رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص دریافت کنید.

ویزای شینگن چیست ؟

بعضی از کشور های جهان ، قرارداد های ویژه ای را با هم امضا می کنند که طی آن شهروندان آنها می توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا بین این کشورها سفر کنند. برای مثال می توان به قرارداد 26 کشور اروپایی که به کشورهای حوزه شینگن معروف هستند اشاره کرد.

ویزای شینگن ویزای اقامت کوتاه مدتی است که به دارنده آن اجازه می دهد تا در کشور های حوزه شینگن (26 کشور) سفر کند. این کشورها عبارتند از: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس.

ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای اروپا است. طبق آمار بدست آمده بیش از 15 میلیون نفر در سال 2019 از ویزای شینگن برای سفر به اروپا استفاده کرده اند. با توجه به این که کشورهای مطرح اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌اند می توان گفت که ویزای شنگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار است.

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

تا اینجای کار با ویزا و انواع آن آشنا شدیم در ادامه با مدارک لازم برای اخذ ویزا در موسسه بین المللی ثبتا آشنا خواهیم. به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا شامل موارد زیر می باشد.

 • گذرنامه  با حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس ۴* ۳ با زمینه سفید مربوط به شش ماه اخیر
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرینت گردش حساب بانکی 6 ماه اخیر
 • گواهی تمکن مالی با مبلغ دلار آمریکا
 • گواهی اشتغال به کار برای شاغلین
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • رضایت ‌نامه والدین برای افراد زیر 18 سال

نکات مهم در خصوص اخذ ویزا

اشخاص ایرانی برای سفر به کشور های کشورهایی مثل ترکیه ، مالزی ، گرجستان، ارمنستان و اکوادور نیاز به گرفتن ویزا ندارند. اما مدت زمان حضور در این کشور ها محدود است.

در صورت اتمام تاریخ اعتبار ویزا می توان آن را تمدید کرد یا اقدام به اخذ ویزای Multiple کرد. همچنین اگر بیشتر از مدت اعتبار ویزا در کشور مقصد بمانید هنگام خروج از آن کشور باید جریمه بپردازید. ارائه ی مدرک زبان برای اخذ ویزا از بعضی کشور ها با توجه به زبان آن کشور الزامی است.

همیشه بعضی از کشورها سخت گیری های زیادی را هنگام صدور ویزا اعمال می کنند که موجب می شود اشخاص به دلیل عدم تسلط بر قوانین ویزا زمان و هزینه زیادی را از دست بدهند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که همیشه قبل از اقدام برای اخذ ویزا، حتماً تحقیقات لازم در این زمینه را انجام دهید و با اخذ مشاوره و راهنمایی های تخصصی در این مورد از نکات مهم برای اخذ ویزا مطلع گردید. موسسه بین المللی ثبتا با دانش و تجربه ی چندین ساله و همچنین داشتن کارشناسان و مشاوران حرفه آماده کمک به شما در زمینه مشاوره و اخذ ویزا می باشد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب