سرمایه گذاری بین المللی

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه سرمایه گذاری بین المللی را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه مهاجرتی ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات سرمایه گذاری بین المللی را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند . بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات مرتبط با سرمایه گذاری بین المللی میتوانید به پایگاه اطلاعاتی ثبتا مراجعه نمایید.

امروز مورخ:
سرمایه گذاری خارجی اخذ اقامت با سرمایه گذاری توسط وکیل باتجربه سرمایه گذاری سرمایه گذاری در بازارهای مستعد پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته بیش از 1800 مشتری راضی
ارائه خدمات تخصصی رفع ریجکتی سرمایه گذاری بین المللی
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

خدمات سرمایه گذاری بین المللی

SABTTA GROUP

وکیل امور سرمایه گذاری خارجی ثبتا گروپ

ارائه خدمات سرمایه گذاری خارجی :

امروزه بسیاری از كشورهای جهان برای تقویت رشد اقتصادی ، افزایش اشتغال ، توسعه زیرساخت ها و… تمایل شدیدی به جذب سرمایه های خارجی پیدا كرده اند. ما در موسسه بین المللی ثبتا بواسطه دانش و تجربه چندین ساله ای که داریم همچنین با داشتن کارشناسان و وکلا حرفه ای در اقصی نقاط جهان به شما کمک می کنیم تا سرمایه گذاری مناسب و سودآوری در کشور های مختلف جهان داشته باشید.

سرمایه گذاری در شرکت های داخلی و دارایی های کشور دیگری توسط یک سرمایه گذار را سرمایه گذاری خارجی گفته می شود. شرکت های بزرگ چند ملیتی با افتتاح شعبه و گسترش سرمایه گذاری های خود در سایر کشورها به دنبال فرصت های جدید برای رشد اقتصادی و پیشرفت خود هستند. سرمایه گذاری خارجی تا حد زیادی به عنوان یک عامل اصلی رشد اقتصادی تلقی می شود. سرمایه گذاری های خارجی توسط افراد و شرکت هایی که به دنبال توسعه دامنه فعالیت خود هستند ، انجام می شود. شرکت های بزرگ اغلب به دنبال تجارت با کشورهایی هستند که کمترین مالیات را در آن کشور ها پرداخت کنند. و این کار را با ثبت شرکت هایی چون دفتر شعبه یا دفتر نمایندگی در کشوری که قوانین مالیاتی مطلوبی برای جذب سرمایه گذاران خارجی دارد انجام می دهند .

انواع سرمایه گذاری خارجی

سرمایه گذاری خارجی در کشور ها به روش های مختلفی صورت می گیرد. که به طور کلی  شامل : سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) ، سرمایه گذاری اوراق بهادار خارجی (FPI) ، جریان های رسمی و وام های تجاری می باشد.

 • سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

سرمایه گذاری مستقیم خارجی عمل شروع یا سرمایه گذاری در مشاغل کشورهای خارجی است. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت چند ملیتی آمریکایی فعالیت خود را در چین یا هند با افتتاح محل کار خود یا از طریق همکاری با یک شرکت محلی آغاز کند ، این سرمایه گذاری بخشی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی است. اقتصاددانان جریانهای مستقیم خارجی را بین كشورها ردیابی می كنند زیرا به عنوان یک امر مهم در رشد اقتصادی موثر است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی می تواند از طریق ثبت شرکت در یک کشور خارجی ، یا از طریق سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت خارجی انجام شود.سرمایه گذاری های مستقیم خارجی و قوانین حاکم بر آنها می تواند در استراتژی رشد شرکت محوری باشد.

در سال 2017 ، شرکت اپل در ایالات متحده آمریكا 507.1 میلیون دلار برای تقویت كار تحقیق و توسعه خود در چین ، به عنوان سومین بازار بزرگ خود سرمایه گذاری کرد.

 • سرمایه گذاری اوراق بهادار خارجی (FPI)

این نوع سرمایه گذاری خارجی توسط یک شرکت انجام شود. همچنین ممکن است توسط شخصی انجام شود که سرمایه مشترک داشته باشد. سرمایه گذاری FDI به شرکت سرمایه گذار اجازه می دهد سهام شرکت تابعه را داشته باشد. اما در سرمایه گذاری FPI موقتی تر باشد. ابزارهای سرمایه گذاری مانند سهام و اوراق قرضه معمولاً با FPI معامله می شوند. سهام و اوراق قرضه نمونه هایی از سرمایه گذاری هستند که به راحتی قابل معامله هستند. شرکتی که سهام و اوراق قرضه خود را از یک شرکت خارجی دارد لزوماً سهمی در آن شرکت که در آن سرمایه گذاری می کند ندارد.

 • جریان های رسمی

در سرمایه گذاری جریان رسمی ، سرمایه گذاری بین کشورها انجام می شود. در سرمایه گذاری جریان رسمی ، یک کشور توسعه یافته تر یا از نظر اقتصادی مرفه ، در کشوری سرمایه گذاری می کند که کمتر توسعه یافته است. کشور های گیرنده سرمایه گذاری جریان رسمی به طور معمول از پشتیبانی مالی و فناوری و کمک هایی در مدیریت دولتی و اقتصادی برخوردار می شوند.

 • وام های تجاری

وام تجاری نیز نوعی سرمایه گذاری خارجی است که به طور معمول در قالب وام بانکی اتفاق می افتد. این نوع سرمایه گذاری ممکن است بین کشورها یا بین شرکت ها در کشورهای مختلف انجام شود.

همچنین نوعی دیگر از سرمایه گذاری خارجی به صورت سرمایه گذاری غیر مستقیم وجود دارد.سرمایه گذاری غیرمستقیم نوعی فرصت سرمایه گذاری است که نیازی به خرید واقعی دارایی ندارد. یکی از ساده ترین راه ها برای درک چگونگی یک سرمایه گذاری غیرمستقیم بدین صورت است که یک سرمایه گذار تمایل دارد که از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سود کسب کند ، اما تمایلی به مالکیت واقعی املاک و مستغلات ندارد. در این سناریو ، سرمایه گذار سهام سهام شرکتی را که مالک این املاک و مستغلات است را خریداری می کند. همانطور که ارزش سهام افزایش می یابد، سرمایه گذار نیز از سود سهام بهره می برد.

از آنجا که سرمایه گذار هیچ گونه مسئولیتی در قبال مدیریت مستقیم املاک و مستغلات درگیر را بر عهده نمی گیرد ، شناسایی فرصت های مرتبط با موقعیت های خاص جغرافیایی و کار از طریق شخص ثالث برای سرمایه گذاری نسبتاً ساده است. با توجه به اهمیت این بخش در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهامی در خصوص انواع روش های سرمایه گذاری با کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی ثبتا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما در این خصوص شما راهنمایی کنند.

بهترین کشور ها جهت سرمایه سرمایه گذاری خارجی

سرمایه گذاری در کشور های مختلف با توجه به ثبات اقتصادی و سیاسی آن کشور انجام می شود. همچنین همه گیری بیماری COVID-19  نگرانی زیادی را برای بسیاری از سرمایه گذاران ایجاد کرده است. سرویس تحقیقات کنگره جهانی ادعا می کند که همه گیری ویروس کرونا می تواند رشد اقتصادی جهانی را تا 2٪ کاهش دهد.

واقعیت این است که در صورت بروز رکود جهانی ، همه کشورها تحت تأثیر قرار نمی گیرند. برخی از کشورها برای مقاومت در برابر سقوط اقتصادی بسیار مستحکم هستند آنها محرکهای رشد داخلی زیادی دارند که باعث حداقل وابستگی آنها به بازارهای جهانی شده است. براساس تحقیقات بانک جهانی ، چهار عامل منحصر به فرد یک فرد یا یک شرکت تجاری را به سرمایه گذاری در یک کشور تحریک می کند. که شامل : منابع طبیعی کشور ، بازارها ، کارایی و دارایی های استراتژیک آن کشور می باشد.

با استفاده از این چهار عامل تعیین کننده ، کشورهایی که برای سرمایه گذاری در سال 2021 انتخاب شده اند بر اساس ویژگی هایی چون قوانین مالیاتی ، ثبات اقتصادی ، کارآفرینی ، نوآوری ، نیروی کار ماهر ، فناوری ، زیرساخت ها ، حمایت از سرمایه گذاران و کیفیت زندگی جز بهترین ها بوده اند.

کرواسی: اقتصاد پایدار این کشور اروپایی ، همراه با جمعیت کارآفرین و مبتکر ، باعث شده است که سرمایه گذاران خارجی نسبت سرمایه گذاری در آن ترغیب شوند. در سه ماهه اول سال 2019 ، کرواسی بیش از 389 میلیون دلار سرمایه مستقیم مستقیم خارجی جذب کرده بود.

تایلند: تایلند از تنش های تجاری بین ایالات متحده آمریکا و چین بسیار سود می برد. در نه ماه اول سال 2019 ، این کشور 69 درصد افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در مقایسه با سال 2018 دریافت کرد. 65 درصد این سرمایه گذاری در بخش های خودرو سازی ، الکترونیک و برق و دیجیتال هدایت بوده اند.

انگلستان: انگلیس از نظر اقتصادی پایدار است و دارای نیروی کار متخصص و ماهر فنی می باشد. طبق اعلام سازمان ملل ، انگلیس ششمین کشوری است که بیشترین جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به خود اختصاص داده است. در هفت ماه اول سال 2019 ، شرکت های فناوری ایالات متحده آمریکا و آسیا 3.7 میلیارد دلار در شرکت های فناوری در این کشور سرمایه گذاری کردند.

اندونزی: اندونزی با داشتن حدود 650 سهام ارزشمند و سقف بازار بیش از 500 میلیارد دلار ، یکی از بزرگترین بازارهای سهام آسیا می باشد. همچنین با داشتن 260 جمعیت یک بازار مصرف کننده بسیار قوی محسوب می شود.اقتصاد قوی و سرمایه گذاری های سنگین در حمل و نقل و زیرساخت ها ، اندونزی را به یک کشور مناسب جهت سرمایه گذاری تبدیل کرده است

هند: هند یکی از برترین کشور با بیشترین ورودی مستقیم سرمایه گذاری خارجی است. هند از سال 2019 جز 5 کشور برتر از نظر سرمایه گذاری قرار داشته است. در این کشور آسیایی سرمایه گذاری های زیادی در زمینه تحقیق و توسعه انجام شده است.

مزایای سرمایه گذاری خارجی

سرمایه گذاری خارجی در هر کشور مزایای فراوانی دارد که از مهمترین آنها می توان به تقویت رشد اقتصادی آن کشور اشاره کرد. به عنوان مثال ، یک کشور در حال توسعه ممکن است از سرمایه گذاری خارجی به عنوان راهی برای تأمین اعتبار زیرساخت های جدید یا اشتغال برای نیروی کار محلی خود بهره مند شود. از طرف دیگر ، شرکت های چند ملیتی می توانند از این طریق به عنوان راهی برای گسترش نام و اعتبار خود در بازارهای بین المللی بهره مند شوند. همچنین می توان از مهمترین مزایای سرمایه گذاری خارجی موارد به موارد زیر اشاره کرد.

 • افزایش اشتغال و رشد اقتصادی
 • توسعه منابع انسانی
 • توسعه مناطق عقب مانده
 • تأمین مالی و فناوری
 • افزایش صادرات
 • ثبات نرخ ارز
 • گردش سرمایه بهبود یافته
 • ایجاد یک بازار رقابتی

در این مقاله در خصوص سرمایه گذاری خارجی ، مزایا و انواع روش های آن توضیحاتی ارائه شد. همچنین بهترین کشور ها جهت سرمایه گذاری خارجی معرفی شد. که می تواند یک راهنمای کلی جهت سرمایه گذاری در کشورهای مختلف باشد. همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری خارجی با کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه ثبتا تماس حاصل کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری

واحد پاسخگویی و پشتیبانی ثبتاگروپ

SABTTA GROUP

چطور میتوان از خدمات ثبتا گروپ در زمینه سرمایه گذاری بین المللی استفاده نمود؟

بمنظور استفاده از خدمات موسسه ثبتا گروپ در زمینه سرمایه گذاری بین المللی میبایست در ابتدا مشاور و وکیل تخصصی شرایط شما را بررسی نموده و سپس با در نظر گرفتن تمام جوانب کار برای عقد قرارداد اقدام نمایید.

برای گرفتن مشاوره در زمینه سرمایه گذاری بین المللی چطور اقدام کنم؟

درصورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه سرمایه گذاری بین المللی دارید ، میبایست از طریق این بخش ابتدا درخواست خود را ثبت و برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، لازم به ذکر است پس از ثبت و تکمیل فرم مشاوره کارشناسان و وکلای این مجموعه حداکثر ظرف مدت 1 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت.

برای عقد قرارداد در زمینه سرمایه گذاری بین المللی باید چگونه عمل نمود؟

بمنظور عقد قرارداد سرمایه گذاری بین المللی میتوانید با هماهنگی قبلی به دفاتر ثبتا گروپ مراجعه نموده و نسبت به امضای قرارداد اقدام نمایید.

آیا خدمات مرتبط با سرمایه گذاری بین المللی در موسسه ثبتا ارائه میشود؟

بله ، خدمات مربوط به سرمایه گذاری بین المللی هم اکنون فعال و قابل ارائه میباشد

هزینه استفاده از خدمات سرمایه گذاری بین المللی چگونه محاسبه میشود؟

درصورتیکه نیاز به دریافت خدمات در زمینه سرمایه گذاری بین المللی دارید ، میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر از هزینه و شرایط آن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چگونه میتوانم با کارشناسان شما در زمینه سرمایه گذاری بین المللی صحبت کنم؟

برای مکالمه تلفنی با کارشناسان ما در خصوص موارد مرتبط با سرمایه گذاری بین المللی میبایست ابتدا از طریق بخش مشاوره درخواست خود را ثبت نمایید ، کارشناسان ما پس از ثبت و تکمیل فرم حداکثر ظرف مدت 1 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره تخصصی در حوزه سرمایه گذاری بین المللی باید حضوری مراجعه کنم؟

خیر – کلیه فرایند مشاوره در خصوص امور سرمایه گذاری بین المللی بصورت غیر حضوری و تلفنی انجام میشود.

پروسه مرتبط با خدمات سرمایه گذاری بین المللی توسط چه افرادی در موسسه انجام میشود؟

کارشناسان موسسه ثبتا گروپ در زمینه سرمایه گذاری بین المللی دارای حداقل 10 سال تجربه و سابقه فعالیت بوده و با اتکا به این دانش و تجربه امور شما را در این حوزه با بالاترین کیفیت ممکن انجام میدهند.

چه کسانی میتوانند از خدمات ثبتا گروپ در زمینه سرمایه گذاری بین المللی استفاده کنند؟

کلیه متقاضیان در تمام کشورها با هر زبانی میتوانند از خدمات مجموعه ثبتا گروپ در زمینه سرمایه گذاری بین المللی استفاده نمایند.

چقدر طول میکشد تا مشاوران سرمایه گذاری بین المللی بعد از ثبت فرم با ما تماس بگیرند؟

حداکثر ظرف مدت 1 ساعت پس از تکمیل فرم مشاوره ، کارشناسان ما در زمینه سرمایه گذاری بین المللی با شما تماس خواهند گرفت .

تنظیم قرارداد سرمایه گذاری بین المللی با چه شرایطی انجام میشود؟

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط عمومی و خصوصی قرادادهایی که در زمینه سرمایه گذاری بین المللی منعقد میشوند میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

آیا خدمات سرمایه گذاری بین المللی بصورت تضمینی ارائه میشود؟

کلیه خدماتی که توسط ثبتا گروپ در حوزه سرمایه گذاری بین المللی ارائه میشوند ، دارای نرخ ریت موفقیت بالای 95 درصد هستند.