1652 امتیاز
5/5

مست کردن از تفریحات جزایر اسپانیا

امروز مورخ: ۳۰ /۰۱ /۱۴۰۳

مست کردن از تفریحات جزایر اسپانیا

یکی ازمحبوب‌ترین محله‌های شهرمایورکای اسپانیا، از ورود افرادی که پیراهن فوتبالی به تن دارند به داخل رستوران‌هایش خودداری به عمل می آورد.

فصل تعطیلات تازه شروع شده:

در همین آغاز، صاحبان رستوران‌های محله پلایا د پالما (ساحل نخل) از گردشگران مست خسته شده اند. آنها گرد هم آمده اند تا یک دستور العمل برای نوع پوشش تعریف کنند که بر طبق آن بازدیدکنندگان وگردشگران ملزم به رعایت آن شوند و در غیر این‌ صورت ورود آنها به این  کافه‌ها و رستوران‌ها محدود و حتی ممنوع شود. لیست لباس‌های ممنوعه شامل لباس شنا، لباس فوتبال و هرگونه لوازم جانبی خریداری شده از فروشندگان خیابانی مانند زنجیر طلا یا کلاه و چتر است. یازده رستوران در پلایا د پالما اسپانیا تاکنون این ممنوعیت را عملی کرده‌اند و کدهای کیو آر را در ورودی‌های خود نصب کرده اند تا مردم بررسی کنند و متوجه شوند چه لباسی را می‌توانند بپوشند و چه لباسی را نه.

البته در طول روز اجرای این به اصطلاح قانون با سختگیری کمتری همراه خواهد بود، اما در طول شب و زمانی که رفتارهای غیر قابل قبول گردشگران زیاد می‌شود، اجرای قانون بشکلی جدی تر و سختگیرانه تر دنبال میگردد.

از سال ۲۰۲۰ جزایر بالئاریک:

این جزایر با اعمال و اعطای یکسری شرایط و مشوق‌هایی برای گردشگران و بازدیدکنندگان محترم و ارزشمندتر خود، به نوعی اقدام به مقابله با سایر گردشگران مست کرده است. رونق گردشگری منطقه به معنی خوش آمد گویی گفتن به هر کسی نمیباشد. این نه آن گردشگری است که ما می‌خواهیم و نه آن چیزی است که ساکنان سزاوار آن هستند.

فرانسینا آرمنگول استاندار جزایر بالائریک:

این به اصطلاح «قانون اضافه» درمورد استراحتگاه‌ها و مقاصد گردشگریی همچون ماگالوف، پلایا د پالما و سن انتونیو در ایبیزا نیزاعمال و اجرایی شده است. این مقاصد پرطرفدارگردشگری در ایام تعطیلات و مهمانی ها، با اعمال اقداماتی از جمله کنترل و نظارت بر خرید و فروش برخی از نوشیدنی‌ها، ممانعت از ورود و حضور بیش از حد معمول افراد در بارها، گام هایی در جهت جلوگیری از مصرف غیر معمول الکل برداشته اند. فرانسینا آرمنگول استاندار جزایر بالائریک همچنین اضافه کرد که رونق گردشگری منطقه به معنی خوش آمد گویی گفتن به هر کسی نیست. او اوایل سال جاری و قبل از شروع فصل تابستان بیان داشت که این نه آن گردشگری است که ما می‌خواهیم و نه آن چیزی است که ساکنان سزاوار آن هستند. البته صاحبان مشاغل در پلایا د پالما معتقدند که تلاش‌های بالئاریک برای محدود کردن گردشگران مست چندان مثمر ثمر نبوده است. پدرو مارین و خوان میگل فرر، مدیر و مدیر اجرایی پلایا د پالما، به رسانه های محلی گفتند که از۱۰ مه، گروه های زیادی از گردشگران بوده‌اند که فقط برای مست کردن، این منطقه را انتخاب کرده بودند. آن‌ها خیلی آنی و ناگهانی وارد می شوند، فقط چند شب می‌مانند و معمولاً روزانه مبلغی در حدود ۴۰ یورو خرج می‌کنند، که این هزینه روزانه به طور کلی صرف مشروبات الکلی و قوطی‌های آبجو میشود.

صاحبان هتل ها واقامتگاهها اظهار میکنند:

وقتی گردشگران در ساعات اولیه صبح به هتل خود باز می گردند، آنقدر مست اند که نمی توانند بدرستی راه بروند و اغلب دیده می شود که بر روی پیاده رو دراز کشیده و خوابیده اند.آنها می گویند که شاید بتوان در خصوص عدم دسترسی این افراد به مشروبات در داخل هتل ها اقداماتی صورت داد ولی مشکل در خیابانهاست. گردشگری یکی از منابع مهم درآمدی اسپانیا است و این کشور در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰ میلیارد یورو درآمد از این صنعت به دست آورده است.

 

آخرین خبرها:

عنوان خبر: مست کردن از تفریحات جزایر اسپانیا
این گزارش خبری توسط تیم حقوقی حقوقی و خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: