1652 امتیاز
5/5

نیروگاه اتمی اوکراین سپری هسته ای در جنگ

امروز مورخ: [wikiwordpress]

نیروگاه اتمی اوکراین سپری هسته ای در جنگ

خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرنگار خود عنوان کرد:

نهاد هسته ای سازمان ملل متحد ضمن هشدار درباره خروج از کنترل کامل بزرگ ترین نیروگاه هسته ای اروپا در اوکراین ، از روسیه و اوکراین برای فراهم کردن سریع امکان دیدار کارشناسان از این مجتمع به منظور تثبیت وضع آن و جلوگیری از بروز حادثه هسته ای، درخواست اضطراری نمایید.

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی:

ایشان به خبرگزاری آسوشیتدپرس بیان داشت که شرایط نیروگاه زاپوریژیا در شهر انرهودار در جنوب شرقی اوکراین که در اوایل مارس و اندک زمانی پس از حمله ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) روسیه تحت تسلط نیروهایش قرار گرفت، روز به روز خطرناک تر میگردد.

وی ادامه داد:

همه اصول ایمنی در این تاسیسات که نزدیک سرزمین های تحت تسلط روسیه واقع گشته و جنگ واقعی در آن ادامه دارد، نقض و نادیده گرفته شده و اوضاع آن بسیار وخیم و خطرناک میباشد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا:

وی بعداز ظهر دوشنبه به وقت محلی در حاشیه کنفرانس بازنگری ان پی تی در نیویورک، اقدامات روسیه را در اطراف بزرگ ترین نیروگاه اتمی اوکراین، “اوج بی مسئولیتی” مطرح کرد و مسکو را متهم دانست که در حملات به نیروهای اوکراینی، از این نیروگاه به عنوان “سپر هسته ای” استفاده می کند.

بلینکن مدعی شد که اقدامات روسیه فراتر از استفاده از “سپر انسانی” است و این اقدام را “سپر هسته ای” توصیف کرد.

وی در پایان اظهار کرد:

واشنگتن عمیقا از استفاده مسکو از این نیروگاه به عنوان پایگاه نظامی و حمله از اطراف آن به نیروهای اوکراینی نگران است و ادعا کرد که البته اوکراینی ها نمی‌توانند پاسخ دهند تا مبادا حادثه وحشتناکی در نیروگاه هسته ای به وقوع بپیوندد.

 

آخرین خبرها:

عنوان خبر: نیروگاه اتمی اوکراین سپری هسته ای در جنگ
این گزارش خبری توسط تیم حقوقی حقوقی و خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: