1652 امتیاز
5/5

لذت موتورسواری در صحراهای دبی

امروز مورخ:

لذت موتورسواری در صحراهای دبی

بیشتر مردم وقتی به دبی فکر می‌کنند به یاد آسمان خراش‌های آن می‌افتند؛ اما در این امیرنشین فرهنگ استفاده از خودروهای اسپرت نیز بسیار رایج است.

بخشی از علاقمندان به این نوع ورزش‌:

آنها ترجیح می‌دهند که به جای وسایل نقلیۀ چهار چرخ از وسایل دو چرخ بهره بگیرند. به همین دلیل جامعۀ موتورسیکلت سواران در امارات متحده عربی گسترده میباشد و کسانی که حس ماجراجویی دارند، می‌توانند برای این کار به دامنۀ کوه هاجر سفر کنند. یکی دیگر از مراکز پر جنب و جوش برای علاقمندان به این کار، پیست اتومبیل‌رانی دبی موسوم به «اتودروم دبی» است جایی میباشد که موتورسواران می‌توانند تا سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت گاز بدهند.

«اتودروم دبی»:

بویژه آخر هفته‌ها مکان خوبی برای گردهم آمدن موتورسواران میباشد. در اینجا بطور منظم مسابقاتی برگزار می‌گردد و موتورسواران همیشه این فرصت را دارند تا مهارتشان همچنین توانایی‌های موتورهایشان را در یک محیط امن آزمایش کنند. به همین دلیل نمونۀ بسیاری از موتورسیکلت‌های اروپایی، ژاپنی و آمریکایی که برای سرعت، ماجراجویی و راحتی طراحی شده‌اند را می‌توان در این پیست مشاهده کرد. «اتودروم دبی» تنها ۱۵ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و به دلیل برنامه‌های متنوعش، جمعیت زیادی را به خود جذب کرده است. در این پیست، برای موتورسوارانی که می خواهند مهارت‌های تکنیکی خود را بهبود ببخشند نیز دوره‌های آموزشی طراحی شده که توسط شرکت «فوریوسا» به مدیریت «کایل کوم» برگزار می‌گردد.

به گفتۀ کایل کوم:

تمرکز آموزش‌ها در این آکادمی روی موتورسواران تازه کار یا افرادی است که احتمالا در گذشته موتورسواری کرده‌اند و بعد برای یک مدت طولانی این کار را انجام ندادند. به باور او «موتورسواری در پیست یکی از چیزهایی است که با یکبار امتحان می ببینید، خاطره‌اش برای همیشه با شما می‌ماند. در این آموزشگاه همه تجهیزات ایمنی که یک موتورسوار برای راندن در پیست لازم دارد، فراهم گشته و موتورسواران بعد از دریافت آموزش‌های تکنیکی لازم، می‌توانند مهارتهایشان را در پیست آنهم زیر نظر مربیان امتحان کنند.

موتورسواری در دامنۀ کوه هاجر:

موتورسواری در دبی بسیار رایج است و مکان‌های مختلفی هم برای این کار وجود دارد. اگر پیست‌های آسفالت شده را دوست ندارید، می‌توانید برای ماجراجویی به سراغ تپه‌های طبیعی بروید. منطقۀ دیدنی هاتا و کوه هاجر در نزدیکی شهر، یکی دیگر از مکان‌های مطلوب موتورسواران میباشد. «اکس ایندورو» یکی دیگر از آموزشگاه‌های فعال برای موتورسواران است که به آنها مهارت‌های راندن در خارج از پیست را می‌آموزد و کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی در طبیعت شگفت‌انگیز این منطقه برانند.

به گفتۀ میکائیل اودمارک:

از بنیانگذاران این آموزرشگاه، طی پنج سال گذشته موتورسواری آف‌رود در دبی خیلی رواج پیدا کرده است و آنها هم در همین زمینه آموزش می‌دهند. او بیان میکند که ما سعی می‌کنیم در این باره، شبکه‌ای از موتورسواران ایجاد کنیم و هر روز هم افراد بیشتری وارد این کار می‌شوند. وقتی موتورسواران متوجه می‌شوند که چه کاری می‌توانند خارج از جاده‌ها انجام دهند، فصل کاملاً جدیدی از ماجراجویی را آغاز می‌کنند.

دیوید اوکونور، دیگر مدیر این آموزشگاه اظهار کرد:

این آموزش‌ها برای افرادی طراحی شده که کاملا مبتدی هستند و می‌خواهند با موتورشان دور دنیا بگردند. ما برای افرادی که هرگز موتورسواری آف‌رود را تجربه نکردند، همه چیز را از صفر شروع می‌کنیم. موتورها را معرفی می‌کنیم، محیط را معرفی می‌کنیم و سطح مهارت‌ها و سطح اعتماد به نفسشان را بالا می‌بریم. به نظر می‌رسد که در آینده، صحنه‌های موتورسواری را بیش از همیشه بتوان در دوبی مشاهده نمود.

 

آخرین خبرها:

عنوان خبر: لذت موتورسواری در صحراهای دبی
این گزارش خبری توسط تیم حقوقی حقوقی و خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: