1652 امتیاز
5/5

با هزینه معقول تری به اروپا سفر کنیم

امروز مورخ:

با هزینه معقول تری به اروپا سفر کنیم

بر اساس تازه‌ترین مطالعات انجام شده در صنعت گردشگری، پایتخت‌های کرواسی، یونان و اسلوونی سه مقصد برتر گردشگری در اروپا از نظر تناسب کیفیت با هزینه معرفی گشته اند.

«مابریان»:

پلت‌فرم هوشمند ارائه کننده اطلاعات سفر با استناد به تازه‌ترین مطالعات انجام شده در زمینه گردشگری، بهترین‌ شهرهای اروپایی را بر اساس تناسب هزینه با کیفیت خدماتی که در ماه ژوئن به مسافران ارائه شده رتبه بندی و انتشار داده است. بر این اساس سه مقصد برتر اروپایی که با توجه به ارزش پول هزینه شده برای سفر به آنها بهترین خدمات را در اختیار مسافر قرار می‌دهند به ترتیب زاگرب (پایتخت کرواسی)، آتن (پایتخت یونان) و لیوبلیانا (پایتخت اسلوونی) معرفی شده‌اند.

وب‌سایت «شنگن ویزا اینفو»:

با انتشار گزارشی در این خصوص آمده است که در رتبه بندی ارائه شده از سوی مابریان فاکتورهایی چون دسترسی و اتصال هوایی، میانگین قیمت هتل‌ها و سطح رضایت گردشگران مورد ملاحظه قرار گرفته است.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط مابریان:

مقصدی که بیش از دیگر شهرها ارزش هزینه کردن برای گردشگری را در ژوئن ۲۰۲۲ داشته زاگرب معرفی شده است. پایتخت کرواسی با وجود اینکه از نظر اتصال هوایی در زمره آخرین پایتخت‌ها قرار دارد، اما در بسیاری از فاکتورهای دیگرِ مورد تجزیه و تحلیل گرفته، سطح رضایت‌مندی بالایی را از سوی مسافران به ثبت رسانده است. علاوه بر این، بهای اسکان و اقامت گردشگری در زاگرب به نسبت سایر مقاصد اروپایی بسیار رقابتی و مطلوب بوده است.

مقصد دیگر آتن:

این مکان با وجود اتصال هوایی بهتر نسبت به زاگرب در این رتبه بندی در جایگاه دوم جای گرفته است. پایتخت یونان از آنجایی که هزینه متوسط سفر در آن کمی بالاتر و سطح رضایت مسافران به نسبت زاگرب در آن کم‌تر بوده پایین‌ تر از پایتخت کرواسی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

رتبه سوم این رده‌بندی به لیوبلیانا:

پایتخت اسلوونی اختصاص دارد. به موجب اطلاعات ارائه شده در مابریان لیوبلیانا یکی از مقاصدی است که با رقابتی‌ترین قیمت‌های هتل و سطح رضایت بالا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. با این وجود، از آنجایی که اتصال هوایی آن محدود است در مکان سوم جای گرفته است.

در رتبه بندی فهرست کامل بهترین شهرهای توریستی از نظر تناسب کیفیت با هزینه پس از سه مقصد برتر که در بالا به آن اشاره شد به ترتیب یازده شهر و پایتخت دیگر اروپایی به عبارتِ رم (ایتالیا)، وین (اتریش)، لیسبون (پرتغال)، مادرید (اسپانیا)، میلان (ایتالیا)، دوبرونیک (کرواسی)، برلین (آلمان)، آمستردام (هلند)، پاریس (فرانسه)، بارسلونا (اسپانیا) و لندن (برتانیا) قرار گرفته‌‌اند.

گردشگری در اروپا (کرواسی)canva:

به گزارش مابریان، پایتخت‌های بزرگ اروپایی به دلیل قیمت بالای هتل‌ها و همچنین به دلیل رضایتمندی کم‌تر بازدیدکنندگان از خدمات گردشگری در این مقاصد در جایگاه‌های پایین قرار میگیرند. لندن و پاریس، علیرغم ارتباط و اتصال هوایی بهتر، با میانگین قیمت هتل بسیار بالا در میان مقاصد مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته رتبه‌های آخر را به خود اختصاص داده‌اند. در این دو پایتخت اروپایی همچنین سطوح پایین تری از رضایت‌مندی بازدیدکنندگان به ویژه نسبت به کیفیت و قیمت هتل‌ها و نیز خدمات گردشگری به ثبت رسیده است.

سایر شهرهای توریستی بزرگ مانند بارسلونا، برلین و آمستردام نیز به دلیل قیمت بالای هتل‌ها و نیز تقاضای فزاینده گردشگران برای سفر به مقاصد کمتر شلوغ و در عین حال جذاب در رده‌های پایین این رتبه بندی جای گرفته‌اند.

 

آخرین خبرها:

عنوان خبر: با هزینه معقول تری به اروپا سفر کنیم
این گزارش خبری توسط تیم حقوقی حقوقی و خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: