اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

ثبت شرکت در کشور مراکش

5/5 - (6 امتیاز)
امروز مورخ: ۰۵ /۰۴ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات ثبت شرکت در کشور مراکش

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور مراکش * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور مراکش * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور مراکش * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
ثبت شرکت در کشور مراکش

ثبت شرکت در کشور مراکش

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه ثبت شرکت خدمات ثبت شرکت در کشور مراکش در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به ثبت شرکت در کشور مراکش را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری ثبت شرکت در کشور مراکش نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور مراکش میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست ثبت شرکت در کشور مراکش را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور مراکش

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور مراکش

مراحل ثبت شرکت در کشور مراکش

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور مراکش میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور مراکش را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر ثبت شرکت در مراکش

در این مقاله به صورت جامع با کشور مراکش ،شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در مراکش ، ثبت شرکت در کشور مراکش، مراحل ثبت شرکت در کشور مراکش و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور اشنا خواهیم شد.

مراکش کشوری است که ازشرایط مناسب و ایده آلی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت برخوردار است و همچنین مقام سوم آفریقا را به خود در رتبه بندی Doing business 2019 بانک جهانی اختصاص داده است .که باعث شده سرمایه گذاران تمرکز خود را بر فرصت های تجاری مراکش بگذارند.

همچنین شما عزیزان بعد از مطالعه این مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در خصوص ثبت شرکت در کشور مراکش می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی ثبتا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

سرمایه ‌گذاری و ثبت شرکت در این کشور موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود.

ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور مراکش به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

آشنایی با ثبت شرکت در کشور مراکش

مراکش ، کشوری کوهستانی در غرب آفریقای شمالی  است که از سمت شرق با کشور الجزایر، از سمت غرب با اقیانوس اطلس، از سمت جنوب با کشور موریتانی و ازسمت شمال با دریای مدیترانه همسایه است.

مراکش نزدیکترین کشور آفریقایی به قاره اروپا است به نحوی که فاصله میان مراکش و اسپانیا حدود ۱۵ کیلومتر است. که به وسیله تنگه جبل الطارق از اروپا جدا می‌شود. مهم‌ترین بندرهای کشور مراکش عبارت‌اند از: کازابلانکا ، ناظور، طنجه ، محمدیه، اگابدیر و آسفی هستند . همچنین مهم ‌ترین شهرهای کشور مراکش نیز شامل: رباط ، کازابلانکا ، فاس ، مراکش ، طنجه، اگادیر ، ایفرن، مکناس، وجده و… هستند.

جمعیت این کشور حدود ۳۷٬۱۰۰٬۰۰۰ نفر است که حدود ۴۹٫۸٪ را مردان و حدود ۵۰٫۲٪ را زنان تشکیل داده‌اند از این تعداد ۳۷ درصد مردم در مناطق روستایی و ۶۳ درصد مردم در مناطق شهری زندگی می‌کنند.

پس از استقلال مراکش ، نخستین قانون اساسی مراکش در دسامبر۱۹۶۲، با برگزاری یک همه ‌پرسی به تصویب رسید. طبق این قانون اساسی پادشاه بالاترین مرجع چه از نظر سیاسی و چه از نظر مذهبی را دارا می باشد. پادشاهی در کشور مراکش ۱۲ قرن عمر دارد و از ابتدا نیز با مذهب این کشور آمیخته بوده‌ است.

شرایط اقتصادی در کشور مراکش

امتیاز آزادی اقتصادی مراکش 3/63 است که اقتصاد این کشور را در رتبه 81 در شاخص 2021 قرار داده است. امتیاز کلی آن بدون تغییر است ، و کاهش آزادی تجارت با پیشرفت در آزادی پولی و سایر امتیازات جبران می شود. مراکش در بین 14 کشور منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی در رتبه 9 قرار دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

بالاترین نرخ مالیات بر درآمد فردی 38 درصد و بالاترین نرخ مالیات شرکت 31 درصد است. مالیات های دیگر شامل مالیات بر ارزش افزوده است. بار مالیاتی کلی معادل 6/27 درصد از کل درآمد داخلی است.

هزینه های دولت طی سه سال گذشته 30.0 درصد از کل تولید بوده است و کسری بودجه نیز به طور متوسط ​​3.8 درصد از تولید ناخالص داخلی بوده است. مراکش هشت توافق نامه تجارت ترجیحی در حال اجرا دارد. همچنین  با سرمایه گذاران خارجی و داخلی به طور یکسان برخورد می شود.

اقتصاد مراکش به شدت به صادرات مواد اولیه وابسته است. همچنین بخشهای مدرن ، به ویژه جهانگردی و ارتباطات از راه دور ، از اهمیت فزاینده ای برای اقتصاد برخوردار هستند. در مجموع ، بخش مدرن بیش از دو سوم تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

ثبت شرکت در کشور مراکش

مزایای ثبت شرکت در کشور مراکش

هر کشوری برای جذب سرمایه گذار و پیشرفت خود در زمینه های مختلف مزایای ویژه ای را برای شرکت ها و سرمایه گذاران در نظر می گیرد . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مراکش هم مزایایی دارد که  در این بخش با آنها آشنا خواهیم شد.

ثبت شرکت در کشور مراکش به حداقل سرمایه 1000 دلار آمریکا نیاز دارد که فقط 25 درصد آن باید قبل از تشکیل شرکت پرداخت شود.  شرکت می تواند توسط یک سهامدار ، که می تواند یک خارجی باشد ، تشکیل شود. نیازی به مقیم بودن مدیر نیست.

در اکثر صنایع ، خارجی ها بیشتر از افراد محلی مشروط به سرمایه مورد نیاز نیستند. نرخ استاندارد مالیات بر درآمد شرکتها حدود 30 درصداست. شرکت های فعال در منطقه تجارت آزاد در مراکش از معافیت مالیاتی پنج ساله بهره مند می شوند.

همچنین برای بیست سال بعد از نرخ مالیات کاهش یافته 8.75٪ نیز برخوردار می شوند. یافتن کارگران در مراکش آسان است ، زیرا نرخ بیکاری حدود 10 درصد است. اکثریت قریب به اتفاق نیروهای تحصیل کرده شهری به زبان فرانسه تسلط دارند و اغلب انگلیسی نیز صحبت می کنند.

مراکش مکانی عالی برای راه اندازی مراکز ارتباطی ، مزرعه و سایر مشاغل مورد نیاز نیروی انسانی است . متوسط حقوق یک کارگر مراکشی € 450 در هر ماه در بخش خصوصی است. همچنین حداقل حقوق ماهانه فقط 225 یورو است. کازابلانکا یک منطقه ی عالی که به عنوان لوکوموتیو اقتصادی کشور مراکش و همچنین مرکز تجاری آفریقا شناخته می شود.

 

انواع ثبت شرکت در کشور مراکش

شرکت با مسئولیت محدود در کشور مراکش : این شرکت توسط 2 سهامدار و یک مدیر از هر ملیتی ایجاد می شود . اگرچه هیچگونه شرط قانونی برای حداقل سرمایه وجود ندارد ، اما به عنوان روش معمول ، حداقل سرمایه استاندارد مورد نیاز 1000 دلار آمریکا است که 25٪ آن در هنگام ثبت شرکت در کشور مراکش پرداخت می شود.

شرکت سهامی عام در کشور مراکش : این نوع شرکت حداقل به 5 سهامدار و 3 مدیر نیاز دارد که می توانند افراد یا نهادهای شرکتی باشند.  مدیران و سهامداران می توانند از هر ملیت باشند حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت 30،000 دلار آمریکا می باشد که 25٪ آن هنگام ثبت شرکت در کشور مراکش پرداخت می شود.

دفتر شعبه در کشور مراکش: دفتر شعبه یک نهاد حقوقی جداگانه محسوب نمی شود و باید قوانین مراکش و کشور مبدا آن را رعایت کند. دفتر شعبه همچنین باید حداقل 1 مدیر را که می تواند از هر ملیت باشد به عنوان نماینده شرکت در مراکش منصوب کند.  این نهاد حداقل سرمایه قانونی لازم را ندارد.

دفتر رابط در کشور مرکش: دفتر رابط مجاز به انجام فعالیت های تجاری یا سودآوری در مراکش نیست. این نهاد باید در مرکز تجارت مراکش ثبت شود و فقط ممکن است به فعالیتهایی محدود شود که شامل تحقیقات باز و جمع آوری داده ها باشد.

 

قوانین ثبت شرکت در کشور مراکش

به دلیل قوانین و مقررات ویژه ای که در کشور مراکش وجود دارد داشتن یک وکیل و مشاور حرفه ای باعث می شود که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مراکش برای شما بسیار سود آور شود.
موسسه ثبتا با سابقه درخشان در زمینه  ثبت شرکت ، مهاجرت و سرمایه گذاری و با داشتن مشاورین حرفه ای می تواند شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت موفقی را در کشور مراکش برای شما به همراه داشته باشد.

برای ثبت شرکت در مراکش قوانین خاصی وجود دارد که با برخی از مهمترین این قوانین آشنا خواهیم شد:

نرخ مالیات بر درآمد شرکت در مراکش 35 درصد می باشد اما ممکن است نرخ بالاتر از 37٪ برای موسسات اعتباری و شرکتهای لیزینگ اعمال شود. مالیات بر ارزش افزوده با نرخ 20٪ در فروش کالاها و خدمات اعمال می شود. نرخ های 7٪ ، 10٪ و 14٪ برای شرکتهایی که فعالیتهای خاصی از جمله خدمات مالی مانند تسهیلات بانکی و اعتباری ، گاز ، آب ، لیزینگ و برق دارند ، اعمال می شود.

کارفرمایان در مراکش موظفند 16٪ از حقوق ماهانه کارمندان خود را به عنوان بیمه تأمین اجتماعی به سازمان امنیت ملی در کازابلانکا اختصاص دهند. همچنین برای ثبت هر شرکتی در مراکش باید یک آدرس ثبت شده داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله در خصوص ثبت شرکت در کشور مراکش ، مزایا ثبت شرکت و قوانین ثبت شرکت در این کشور و … توضیحاتی ارائه شد. که می تواند یک راهنمای کلی برای شما از ثبت شرکت در کشور مراکش باشد.

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کشور مراکش موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد. تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود.

ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور مراکش به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

با توجه به توضیحات بالا و شرایط ویژه ای که کشور مراکش برای جذب سرمایه گذار در نظر گرفته می توان گفت که ثبت شرکت در این کشور با توجه به شرایط رو به رشد اقتصادی می تواند یک سکوی پرتاب برای دستیابی به شرایط ایده آل و آینده ای درخشان برای کسب و کار شما باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مراکش با کارشناسان موسسه تماس برقرار کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.

 

5/5 - (6 امتیاز)

فهرست مطالب