اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : افتتاح حساب بانکی بین المللی

5/5 - (4 امتیاز)
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *افتتاح حساب بانکی بین المللی * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی بین المللی * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی بین المللی * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute

ارائه خدمات افتتاح حساب بین المللی :

اگر قصد مهاجرت، اقامت و سفر به کشورهای خارجی را در دارید لازم است که با افتتاح حساب بین ‌المللی آشنا شوید. منظور از بانک بین‌ الملل بانکی است که در سراسر جهان خدمات ارائه می‌دهد. و با افتتاح حساب در این بانک‌ها می‌توان از مزایا و خدمات آن استفاده کرد.

افتتاح حساب بانکی بین المللی

امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بانکداری مجازی در سطح جهانی خدمات بانکی از طریق اینترنت و موبایل ارائه می‌شود و با داشتن یک حساب بانکی بین‌ المللی می توان نقل و انتقال پول، پرداخت و سایر امور بانکی را به راحتی انجام داد. افتتاح حساب بانکی بین المللی برای افرادی که به قصد تفریح، تحصیل، مهاجرت، اقامت، کار و… به کشور‌های خارجی سفر می کنند، همچنین برای افراد و شرکت‌هایی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور‌های خارجی را دارند لازم و ضروری است.

برای افتتاح حساب بانکی بین المللی باید قبل از هرچیزی با قوانین، شرایط، مراحل و نکات مهم آن آشنا شد. در ادامه این مقاله با افتتاح حساب بین المللی و مهمترین نکاتی که قبل از افتتاح حساب بین المللی آشنا خواهیم شد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص افتتاح حساب بین المللی می توانید از طریق تماس با کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه ثبتا اطلاعات تکمیلی را در این خصوص دریافت کنید.

چه کسانی به حساب بانکی بین‌ المللی نیاز دارند؟

نهادهای مالی به ویژه نظام بانکی هر کشور نقش مهم و محوری را در نظام اقتصادی آن کشور ایفا می‌کند؛ به همین دلیل عملکرد این بانک‌ها می‌‌تواند از یکسو زمینه‌های رشد و توسعه اقتصادی و از سوی دیگر باعث نابسامانی و سقوط یک نظام اقتصادی را فراهم کند. با توجه به تحریم هایی که از سال 2006 نظام اقتصلدی و 18 بانک داخلی ایران را هدف گرفت. امکان نقل و انتقال و پرداخت‌های ارزی خارجی با مشکلات زیادی رو به شده است. از همین رو افتتاح حساب بانکی بین المللی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار شده است. در این قسمت کسانی را که برای نقل و انتقال پول ، پرداخت های ارزی و … نیاز به افتتاح حساب بانکی بین المللی دارند معرفی خواهیم کرد.

 • دانشجویانی که قصد تحصیل در  دانشگاه های کشورهای خارجی را دارند.
 • بازرگانان و تجاری که به صادرات و واردات کالا مشغول هستند.
 • افرادی که به صورت فریلنسر و دورکار برای شرکت ها یا مشتریان خارج از کشور کار می کنند.
 • خانواده‌هایی که نیاز به انتقال پول برای فرزندان و دیگر اعضای خانواده خود را دارند.
 • افرادی که برای کار یا فعایت های تجاری به کشور های خارجی سفر می کنند.
 • افرادی که قصد مهاجرت یا اقامت در کشور های خارجی را دارند.
 • شرکت ها و افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در خارج از کشور را دارند.

 

مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی

افراد یا شرکت های مختلف به دلایل و اهداف زیادی نیاز به افتتاح حساب بین المللی را پیدا می‌کنند. قطعا داشتن حساب بانکی بین المللی برای فرد یا شرکت مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت. حساب‌های بین المللی به دلیل جهانی بودن و ارائه خدمات مناسب از اهمیت بالایی برخوردارند. در این قسمت از مقاله با مهمترین مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی آشنا خواهیم شد.

 • دسترسی راحت به ارزهای خارجی
 • فراهم شدن فرصت های ویژه سرمایه گذاری بین المللی
 • حفظ شدن ارزش پول در برابر شرایط نامساعد اقتصادی و تورم
 • اعطای وام و اعتبارات ویژه به دارندگان حساب بین المللی
 • امکان مدیریت و دسترسی 24 ساعته به حساب بانکی
 • امکان دریافت ارزهای مختلف
 • بخشودگی های مالیاتی

انواع حساب بانکی بین المللی

برای افتتاح حساب بانکی بین المللی باید توجه داشت که به دو صورت شخصی و شرکتی می توان حساب بانکی افتتاح کرد. می توان گفت که افتتاح حساب بانکی شخصی نسبت به حساب بانکی شرکتی آسان تر است و مراحل کم تری دارد. به هر حال باید برای افتتاح حساب طبق نیاز خود حساب شخص یا شرکتی را انتخاب کنید.

 • حساب بانکی شخصی

برای افتتاح این نوع حساب در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در بانک‌های برخی از کشور‌ها هم نیازی به اقامت نیست و امکان افتتاح حساب با گذرنامه هم وجود دارد.

 • حساب بانکی شرکتی

برای افتتاح این نوع حساب، ابتدا باید شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد و مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی ارائه دهید.

مدارک مورد‌ نیاز جهت افتتاح حساب بین المللی

تا اینجا کار با افتتاح حساب بانکی بین المللی، مدارک و مزایای آن آشنا شدیم. در ادامه با مراحل و مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی بین المللی در موسسه بین المللی ثبتا آشنا خواهیم .

 • مدارک هویتی: پاسپورت، کارت شناسائی
 • مدرک اقامتی: اجاره نامه، قبض اشتراک خانگی
 • ویزا: دارا بودن ویزا جهت افتتاح حساب بانکی در بعضی کشور‌ها

با توجه به اهمیت این بخش پیشنهاد میکنیم در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهامی در مورد انواع حساب بانکی بین المللی و مدارک مورد‌ نیاز آن با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید تا به صورت کاملا رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص دریافت کنید.

کارت های اعتباری متصل به حساب بین المللی

امروزه با گسترش و پیشرفته خدمات بانکداری الکترونیک، استفاده از کارت های اعتباری برای خرید ضروری می‌باشد. برای این کارت‌ها، مشتری دارای یک حساب بانکی بین المللی متصل به آن است. کارت‌های اعتباری در انواع مختلفی صادر می‌شوند که در ادامه با آنها و خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهند آشنا خواهیم شد.

 • کارت اعتباری (Credit Card)

Credit Card یک نوع کارت بانکی است که تا سقف معینی اعتبار برای خرید دارد. به عبارت دیگر می توان این کارت را نوعی وام با اعتبار محدود از طرف بانک دانست. در این نوع کارت سقف خرید به اعتباری که کسب کرده‌اید وابسته است. اگر مشتری خوش حساب باشد امتیاز و اعتبار کارت نیز افزایش می‌یابد.

 • کارت نقدی (Debit Card)

Debit Card نوعی کارت بانکی است که در آن به اندازه مقدار موجودی حساب می‌توانید خرید یا برداشت کنید. پس از اتمام موجودی کارت نیز می توانید آن را مجددا شارژ کنید. در برخی موارد یک کد اختصاصی برای استفاده خدمات اینترنتی به مشتری اختصاص داده می‌شود.

 • کارت‌های پیش پرداخت  (Pre-Paid)

Pre-Paid یک نوع کارت بانکی است که برای دریافت آن نیازی به افتتاح حساب بانکی نیست. این نوع کارت‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم به فروش می‌رسند. سقف خرید در کارت‌های پیش پرداخت به موجودی کارت بستگی دارد و غیر قابل شارژ می باشد. این کارت ها یکبار مصرف و دارای امکان خرید آنلاین هستند.

بهترین کشورها برای افتتاح حساب بین المللی

بانک‌ها در کشور‌های مختلف، قوانین و مقررات خاص خود را دارند. بهترین روش برای افتتاح حساب بانکی، انتخاب کشوری است که قوانین و مقررات بانکی آن متناسب و منطبق با شرایط ایران باشد. برای نمونه می توان به کشور سوئیس اشاره کرد. این کشور یکی از بهترین مقاصد برای افتتاح حساب بین المللی و شروع یک تجارت پرسود است. یکی از بانک‌های معروف این کشور «سیم بانک» است که بیش از 12 زبان زنده دنیا را پشتیبانی می‌کند. یکی از مهمترین  مزیت‌هایی که این بانک دارد امنیت بالا و محرمانه بودن اطلاعات مشتریان است. به طوری که هیچ نهاد یا ارگان دولتی یا خصوصی در جهان قادر به مطالبه اطلاعات حقوقی و شخصی مشتریان این بانک نیست.

کشور ارمنستان نیز یکی دیگر از کشور‌های مناسب برای افتتاح حساب است. در بانک‌های این کشور می توان دو نوع حساب بانکی شخصی و شرکتی افتتاح کرد. همچنین با افتتاح حساب در بانک‌های ارمنستان، کارت اعتباری و حساب اینترنتی نیز صادر می‌شود. اما در نهایت یکی از بهترین کشورها برای افتتاح حساب بانکی بین المللی که بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برای برخوردار است کشور ترکیه است. افتتاح حساب در بانک‌های این کشور به دلیل روابط سیاسی مناسب و قوانین نه چندان سختگیرانه راحت است.  

سوئیفت (SWIFT) چیست؟

سوئیفت (Swift) شبکه جهانی ارتباط‌ مالی بین بانک‌ها می باشد. شبکه سوئیفت به منظور ایجاد روشی ثابت و بین المللی برای انتقال پول بانک‌ها از یک کشور به کشور دیگر ایجاد شده است. شبکه سوئیفت از سال 1973 در بلژیک آغاز به کار کرده و تا به امروز شبکه ای شامل 10000 موسسه مالی در 212 کشور دنیا را شامل می‌شود که اطلاعات تراکنش های مالی را برای یکدیگر ارسال می‌کنند.
در این شبکه یک نقطه دسترسی یا SAP در اختیار هر کشوری قرار می‌گیرد تا به وسیله آن به شبکه جهانی سوئیفت متصل شوند. در ایران نیز امکان دسترسی به شبکه سوئیفت در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. بانک‌های ایرانی به مرکز SAP در بانک مرکزی متصل و از طریق شبکه سوئیفت به بانک‌های خارج از کشور پول می‌فرستند. به وسیله سیستم سوئیفت انجام معاملات و تراکنش های ارزی بسیار سریع‌، مطمئن و کم هزینه شده است.

آی بن (IBAN) چیست؟

آی بن، شماره حساب بین المللی مخفف عبارت International Bank account Number است. شامل 34 کاراکتر به صوت عدد و حرف می‌باشد که نشان دهنده کشوری است که در آن حساب افتتاح شده، بانک مقصد و شماره حساب شخصی است که حساب به نام او باز شده است. آی بن ارسال و دریافت حواله های بین المللی را راحت تر و سریعتر می کند. از سال 2007 تا کنون 50 کشور شماره حساب های بانکی خود را با این نام ارائه می‌کنند.

در این مقاله در خصوص افتتاح حساب بانکی بین المللی و انواع آن، مزایا و مدارک لازم برای افتتاح آن توضیحاتی ارائه شد. که می تواند یک راهنمای کلی جهت افتتاح حساب بین المللی باشد. همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص افتتاح حساب بین المللی با کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه ثبتا تماس حاصل کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.

5/5 - (4 امتیاز)