اخذ ویزا آلمان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا آلمان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا آلمان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۲ /۱۱ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

اخذ ویزا آلمان
اخذ ویزا آلمان

اخذ ویزا آلمان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا آلمان در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا آلمان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا آلمان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا آلمان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا آلمان

شروط و الزامات اخذ ویزا آلمان

مراحل اخذ ویزا آلمان

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا آلمان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا آلمان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا آلمان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

ویزا برای بسیاری از افرادی که برای زندگی، کار یا تحصیل به آلمان نقل مکان می کنند ضروری است. اخذ ویزا آلمان در انواع مختلفی وجود دارد و ارائه درخواست ویزای صحیح اعم از ویزای دانشجویی یا ویزای کاری بسیار مهم است. بنابراین لازم است پیش از برنامه ریزی به هدف اقامت در آلمان، مدارکی مورد نیاز، نحوه درخواست و زمان پردازش ویزا بپردازید. همچنین به شما در مورد اثبات مالی که باید ارائه دهید ، اطلاع می دهد.

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس برای سفر به آلمان نیازی به ویزا ندارند، اما افراد دیگر ایالت ها برای جستجوی کار یا تحصیل در آلمان ممکن است نیاز به گرفتن ویزا داشته باشند. کسانی که به مدت کمتر از سه ماه برای کار یا تحصیل مراجعه می کنند، نیاز به ویزای توریستی خواهند داشت.

اگرچه آلمان با 62 کشور توافق نامه بدون ویزا دارد. انواع مختلفی از ویزا برای کسانی که بیش از سه ماه در آلمان اقامت خواهند داشت نیز در دسترس خواهد بود. البته کسانی که برای ورود به کشور آلمان نیازی به ویزا ندارند، باید به یاد داشته باشند که برای اقامت بیش از سه ماه لازم است مجوز اقامت را داشته باشند.

مدت زمان دریافت ویزای آلمان

از زمان مصاحبه با کنسولگری آلمان، پردازش ویزای آلمان حدود 6-12 هفته طول می کشد. این بدان معناست که شما باید فرآیند را حدود 4–5 ماه قبل از سفر به آلمان شروع کنید. اخذ ویزا آلمان در انواع مختلف، تحت مراحل مختلف اداری قرار دارند و معمولاً بازدید از کنسولگری آلمان در کشور خود را شامل می شوند. به شرطی که تک تک اسنادی را که لازم دارید کاملاً آماده کرده باشید، چندان سخت نیست، اما یک اشتباه می تواند کل روند را متوقف کند.

لازم به ذکر است که حتی پس از مصاحبه در کنسولگری آلمان و ارائه کلیه مدارک درخواستی، اجازه ویزای شما تضمین نمی شود. اگر همه چیز خوب پیش برود، احتمال موفقیت در درخواست شما بسیار زیاد است، اما مهم این است که قبل از اطمینان از سفر و انجام برنامه های آینده، منتظر تأیید باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزا آلمان

از جمله مواردی که برای اخذ ویزا آلمان  در هر نوعی نیاز دارید، شامل بیمه سلامت است و هر شهروند خارجی که برای کار یا تحصیل به آلمان می آید، باید در بیمه درمانی ثبت نام کند. همچنین شما باید ثابت کنید که بودجه لازم برای تأمین هزینه های زندگی یک سال یا مدت اقامت خود را دارید. ضمن آنکه به  گذرنامه، عکس بیومتریک، گواهی ثبت نام، اثبات امور مالی، بیمه درمانی و اقامت، به علاوه فرم درخواست ویزای تکمیل شده، نیاز خواهید داشت.

روند درخواست های ویزای آلمان مشابه است. می توانید درخواست ویزای توریستی، ویزای دانشجویی یا ویزای Au-Pair را داشته باشید. در همه موارد، شما باید با کنسولگری یا سفارت آلمان در کشور خود یک وقت ویزا بگیرید. سپس باید فرم را تکمیل کرده و تمام مدارک لازم را تکمیل کنید و تمامی اسناد درخواستی را به همراه خود برای مصاحبه بیاورید.

اخذ ویزا آلمان

انواع مختلف ویزا

دانشجویان خارجی قبل از شروع تحصیل نیاز به گرفتن ویزای دانشجویی دارند. برای اخذ ویزا آلمان از نوع دانشجویی، افراد باید قبلاً در یک دوره پذیرفته شده باشند و همچنین به اثبات بیمه خدمات درمانی و اثبات وجوه، از طریق واریز در یک حساب مسدود شده نیاز دارند. کسانی که هنوز تأیید قبولی نداشته اند یا در مورد مدت دوره تصمیم نگرفته اند، می توانند برای ویزای متقاضی دانشجویی اقدام کنند و پس از پذیرش ویزای دانشجویی خود را دریافت نمایند. شما می توانید در مورد ویزای دانشجویی و چگونگی دریافت آن از طریق موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی ثبتا اقدام کنید.

ضمن آنکه دانشجویان خارجی که یک دوره زبان را طی می کنند که بین 3 تا 12 ماه طول می کشد، می توانند برای ویزای دانشجویی زبان اقدام کنند. باز هم ، شما به مدارک خود در زمینه ثبت نام دوره و اثبات بیمه خدمات درمانی نیاز خواهید داشت. همچنین باید اثبات اعتبارات را در یک حساب مسدود شده که مدت دوره شما را پوشش می دهد نشان دهید.

ویزای Au-Pair آلمان

کسانی که برای کار به عنوان Au-Pair به آلمان می روند می توانند برای اخذ ویزا آلمان و ویزای تخصصی اقدام کنند. این برای اتحادیه اروپا که می توانند به عنوان Au-Pair بدون ویزا کار کنند، اعمال نمی شود. برای درخواست ویزای Au-Pair ، شما باید بین 18 تا 26 سال داشته باشید و مدارک بیمه درمانی داشته باشید که باید توسط خانواده میزبان شما پوشش داده شود.

همچنین اثبات مهارت های اساسی زبان آلمانی  و یک انگیزه نامه برای این کار نیاز است. نیازی به داشتن مدارک مالی ندارید زیرا بیشتر هزینه های زندگی عمدتا توسط خانواده میزبان تأمین می شود، اما باید ثابت کنید که برای رسیدن به آنجا و پرداخت هزینه ویزا پول کافی دارید.

ویزای جستجوی کار

کسانی که با هدف کار در آلمان برای اخذ ویزا آلمان اقدام می کنند، اما هنوز کاری پیدا نکرده اند، می توانند برای ویزای جستجوی کار اقدام کنند. کسانی که بعد از شش ماه کار پیدا کنند، باید به کشور خود برگردند. کسانی که کار پیدا می کنند نیز می توانند برای درخواست ویزای کاری اقدام نمایند.

شرایط ویزای جستجوی کار کاملاً سختگیرانه است و شامل داشتن مدرک لیسانس، پنج سال سابقه کار در رشته تحصیلی خود، اثبات بودجه برای تأمین هزینه های زندگی و یا بیمه مسافرت یا خدمات درمانی است. این درحالی است که کسانی که برای انجام تجارت نیاز به اقامت بیش از 90 روز در کشور آلمان دارند، باید برای ویزای تجاری اقدام کنند.

ویزای توریستی

آلمان با 62 کشور از جمله تمام کشورهای اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و استرالیا، توافق نامه ای دارد که به بازدید کنندگان از این ایالت اجازه می دهد تا 90 روز بدون ویزا به آلمان بیایند. شهروندان خارجی دیگر کشورها، برای اقامت حداکثر 90 روزه نیاز به ویزای توریستی دارند.

باید اشاره کنیم که کسانی که به عنوان میهمان دانشمند یا پژوهشگر قصد دارند به کشور آلمان وارد شوند، باید برای اخذ ویزا آلمان از نوع ویزای میهمان دانشمند درخواست دهند. درحالت کلی می توان گفت که دریافت ویزا آلمان شامل اقامت کوتاه مدت و بلند مدت در آلمان است. برای برخی از ملیت ها، صرف نظر از اینکه قصد اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت را داشته باشند، برای ورود به آلمان ویزا لازم است. نوع ویزای آلمان که درخواست می کنید به هدف ویزیت شما بستگی دارد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب