اخذ ویزا ایران

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا ایران را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا ایران را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۵ /۰۳ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

مهاجرت و اخذ اقامت هند
مهاجرت و اخذ اقامت هند

اخذ ویزا ایران

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا ایران در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا ایران را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا ایران نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا ایران میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا ایران

شروط و الزامات اخذ ویزا ایران

مراحل اخذ ویزا ایران

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا ایران میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا ایران را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا ایران

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر دریافت ویزا ایران

دولت ایران روند درخواست ویزا برای شهروندان بسیاری از کشورها را آسان کرده است و در تلاش است تا با برنامه های متقابل معافیت ویزا با حدود 28 کشور همکاری نماید. به طور عمده دو راه برای ورود به ایران به عنوان گردشگر وجود دارد که درخواست در سفارت ایران یا کنسولگری یا مستقیماً هنگام ورود می باشد.

همچنین متناسب به نیاز شما، ویزاهای مختلفی وجود دارد که می توانید درخواست کنید. ویزای ایران هنگام ورود، ویزای توریستی ایران بصورت آنلاین و ویزای بلند مدت ایران را شامل می شود که می توانید برای دریافت آن با موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی ثبتا در ارتباط باشید.

اخذ ویزا ایران هنگام ورود VOA

لازم به ذکر است که به جز شهروندان کشورهایی همچون کانادا ، انگلیس، افغانستان، عراق و پاکستان، مسافران دیگر کشورها می توانند ویزای ایران را هنگام ورود به چندین فرودگاه بین المللی در ایران دریافت کنند. این را هم اشاره کنیم که کشور ایران دیگر پاسپورت را مهر نمی زند و در عوض، یک کاغذ جداگانه ارائه می کند و اگر برای تمدید ویزای ایران اقدام شود، مهر در تمامی صفحات انجام خواهد شد.

همچنین فرودگاه های تهران، شیراز، اصفهان، جزیره قشم و کیش، مشهد و تبریز هنگام ورود، واجد شرایط ویزای توریستی ایران هستند. از جمله شرایطی که برای اخذ ویزا ایران و ویزای توریستی نیاز است، رزرو هتل است که باید حداقل برای اولین شب اقامت در ایران انجام شده باشد.

بنابراین، برای اقامت در هتل یا منزل دوستان، لازم است تا جزئیات تماس میزبان خود را در اختیار داشته باشید. اگر نتوانند با آنها تماس بگیرند، ممکن است مجبور باشید مدت طولانی در فرودگاه منتظر بمانید. ضمن آنکه همه مسافران باید بیمه مسافرتی معتبری برای ایران داشته باشند.

موارد استثنا برای درخواست ویزای توریستی ایران

مواقعی لازم است که باید از قبل برای ویزای توریستی ایران اقدام کنید. به عنوان مثال اگر از طریق زمینی وارد ایران می شوید و از افغانستان، عراق، ترکمنستان، آذربایجان، پاکستان یا ترکیه می آیید، باید از قبل درخواست ویزا کنید. همچنین این کار باعث می شود تا ساعت ها منتظر نمانید.

اگر برای اخذ ویزا ایران اقدام کرده باشید، می توانید بلافاصله وارد کشور شوید. با این حال، روند این کار حدود 2 یا 3 ساعت طول می کشد. همچنین در برخی از موارد به دلیل اینکه مقامات نمی توانند با میزبان تماس بگیرند، اجازه ورود داده نمی شود. البته درصد افراد در این وضعیت بسیار کم است. بنابراین اگر می خواهید با خیالی آسوده به ایران وارد شده و از جاذبه های گردشگری این کشور استفاده کنید، توصیه می شود ویزای خود را از قبل بگیرید.

اخذ ویزا ایران

درخواست ویزای توریستی ایران

برای اینکه از قبل ویزای ایران را دریافت کنید، ابتدا باید کد 1stQuest  را دریافت کنید. پس از داشتن این کد، می توانید ویزای خود را در هر سفارتخانه یا فرودگاه ارائه کنید. این کد به مدت یک ماه معتبر است و بدان معنی است که شما باید ویزا خود را ظرف یک ماه درخواست کنید.

اگر قصد ورود به ایران از طریق زمین را دارید، باید ویزای خود را در سفارت تحویل بگیرید و در مورد درخواست خود به سفارت اشاره کنید، زیرا کد را برای آنها ارسال می کند. همچنین در خصوص ورود به ایران از طریق فرودگاه، با تعیین محل فرودگاه، بلافاصله پس از ورود، ویزای خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا ایران در سفارت، شامل گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماهه، کپی پاسپورت، 2 عکس با فرمت پاسپورت و فرم تکمیل شده درخواست ویزا می شود. با آماده کردن این مدارک به سفارت رفته و درخواست ویزای خود را ارائه نمایید. همچنین مدارکی مبنی بر تمکن مالی را نیز باید در سفارت ارائه کنید.

دریافت ویزای الکترونیکی ایران

در سال 2017 ، وزارت امور خارجه ایران MFA وب سایتی را راه اندازی کرد که در آن می توانید برای ویزای آنلاین و الکترونیکی خود اقدام کنید. با این حال باید بدانید که این یک درگاه ویزای الکترونیکی معمولی نیست و فقط همان کد 1stQuest را به شما می دهد و این بدان معناست که شما هنوز هم باید به سفارت بروید.

تنها مزیت ویزای الکترونیکی این است که کمی ارزان تر است اما مراحل درخواست کمی به طول می انجامد. این را نیز اشاره کنیم که تمدید ویزا بسیار آسان و عملی است. به طور معمول، اگر ویزای یک ماهه دریافت می کنید، می توانید دو بار آن را به مدت 30 روز تمدید کنید. بنابراین شما می توانید تا 90 روز در ایران سفر کنید.

همانطور که می دانید، وزارت امور خارجه از شهروندان آمریکایی، بریتانیایی و کانادایی درخواست می کند که از زمان ورود تا عزیمت با تور سفر کنند. اساساً بدان دلیل است که به طور روزانه به یک راهنما نیاز است. شهروندان این کشورها باید یک برنامه سفر تأیید شده داشته باشند که باید از یک شرکت معتبر تور درخواست شود. به طور معمول، گرفتن دعوت نامه حدود 30 روز کاری طول می کشد.

اخذ ویزای رایگان ایران

اخذ ویزا ایران و ویزای توریستی ایران ممکن است برای برخی از مسافران کمی پیچیده باشد، زیرا متغیرهای زیادی وجود دارد. با این حال، دولت در تلاش است سیاست ویزای ایران را آسان تر کند و روند بسیاری از ملیت ها را در اخذ ویزا ایران تسهیل نماید.

در حال حاضر هشت کشور در لیست وجود دارند که می توانند برای ویزای توریستی رایگان ایران اقدام کنند که شامل ارمنستان، آذربایجان، بولیوی، گرجستان، مالزی، سوریه، ترکیه و ونزوئلا می باشد. اگر گذرنامه یکی از این کشورها را ندارید، باید هزینه ویزای خود را پرداخت کنید.

این نکته را نیز باید اشاره کنیم که تمامی خارجیانی که از طریق جزیره کیش وارد می شوند، در صورت باقی ماندن در این جزیره، می توانند ویزای توریستی 14 روزه دریافت کنند که این می تواند برای بسیاری از مهاجران اروپایی ساکن دبی یا دوحه که با پرواز به کیش می روند، مناسب باشد.

تمدید ویزای ایران

پس از آن که برای اخذ ویزا ایران اقدام کردید، می توانید برای تمدید ویزای ایران، پس از حضور در این کشور نیز اقدام نمایید. برای تمدید این ویزا به مواردی همچون گذرنامه و ویزا معتبر، فرم درخواست تمدید ویزا که در بخش پلیس یافت می شود یا بخش کنسولی که برای درخواست تمدید ویزا لازم است به آنجا بروید. همچنین لازم است که برای تمدید، دلایل و مستندات لازم را داشته باشید. ضمن آن که به تصویر گذرنامه نیز نیاز خواهید داشت.

همچنین برای دریافت ویزای 3 ماهه ایران باید سه ویزای ماهانه در گذرنامه خود داشته باشید. این در حالی است که جهت ویزای 6 ماهه به دو ویزای 3 ماهه روی گذرنامه نیاز دارید. البته اینها فقط ویزای تجاری است، برای مراحل کار و مدارک لازم شما باید در سفارت ایران در کشور خود استعلام کنید. زیرا دولت ایران جنبه های بسیاری همچون ملیت دارنده گذرنامه، تعداد ویزاهای قبلی، درخواست شرکتی که با آن کار می کنید، را در نظر می گیرد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب