اخذ ویزا بلژیک

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا بلژیک را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا بلژیک را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۵ /۰۳ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

اخذ ویزا بلژیک
اخذ ویزا بلژیک

اخذ ویزا بلژیک

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا بلژیک در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا بلژیک را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا بلژیک نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا بلژیک میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا بلژیک

شروط و الزامات اخذ ویزا بلژیک

مراحل اخذ ویزا بلژیک

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا بلژیک میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا بلژیک را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا بلژیک

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

کشور پادشاهی بلژیک، یکی از کشورهای اروپایی زیبایی است که بسیاری از مسافران را به سوی خود جلب کرده است. بروکسل به عنوان پایتخت این کشور، یک شهر پر رونق است که به عنوان پایتخت اتحادیه اروپا نیز عمل می کند. کشور بلژیک با برخورداری از شهرهای توریستی و زیبایی همچون آنتورپ و بروژ مقصد بسیاری برای اخذ ویزا بلژیک است.

برای سفر به بلژیک برای یک سفر کوتاه مدت کمتر از 90 روز، شما به یک ویزای شینگن بلژیک نیاز دارید. زیرا این کشور، بخشی از منطقه شینگن کشورهای اروپایی است که کنترل مرزی بین یکدیگر را لغو کرده است. سفر به این کشور می تواند به دلایلی همچون گردشگری و تفریح، اهداف تجاری، دیدار با دوستان یا خانواده، رویدادهای فرهنگی و ورزشی، بازدیدهای ترانزیت فرودگاه و دریانوردی، بازدیدهای رسمی، معالجه پزشکی، تحصیل کوتاه مدت و اهداف تحقیقاتی باشد. شما می توانید برای درخواست این ویزا، از طریق موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی ثبتا اقدام کنید.

ورود به بلژیک با ویزای شینگن بلژیک

در صورت سفر به بلژیک، اگر شهروند یک کشور غیر شینگن هستید و کشوری که در آن هستید، دارای توافق نامه سفر بدون ویزا با این منطقه نیست، یا اگر درخواست شما برای سفر بدون ویزا رد شده است، به ویزای شینگن نیاز خواهید داشت. همچنین افرادی که تمایل به کار یا تحصیل بیش از 90 روز دارند، نیاز به اخذ ویزا بلژیک برای کار یا تحصیل هستند.

مسافرینی که قصد سفر به بلژیک را دارند، باید فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنند. همچنین لازم است تا دو عکس جدید به سبک گذرنامه گرفته شده و یک گذرنامه که از آن 10 سال بیشتر نگذشته باشد و حداقل سه ماه پس از عزیمت معتبر باشد، را آماده نماید.

همچنین به بیمه مسافرتی و پزشکی نیاز دارید که تا سقف هزینه های 30،000 یورویی بتواند خدمات درمانی را پوشش دهد. از سویی دیگر، نامه ای حاوی برنامه سفر و هدف از بازدید شما باید ارائه شود. اثبات توانایی مالی برای معیشت در طول مدت اقامت نیز لازم است.

اخذ ویزا بلژیک برای کار، تجارت یا تحصیل

در صورتی که تصمیم دارید برای اخذ ویزا بلژیک اقدام کنید و قصد کار در این کشور را دارید، لازم است مدارک خود را به سفارت یا کنسولگری ارائه کنید. در صورت اشتغال در این کشور نیز لازم است تا یک گزارش از حساب بانکی را به همراه قرارداد کار ارائه کنید. همچنین به نامه ای نیاز دارید که عدم اعتراض کارفرمای شما را برای سفر اعلام می کند. همچنین به اظهارنامه مالیات بر درآمد نیاز دارید.

برای کسانی که خود کسب و کاری در این کشور دارند نیز ارائه گزارش گردش مالی بانک و پروانه کسب ضرورت دارد. ضمن آنکه شهروندان خارجی که قصد تحصیل یا کار در مدت زمانی طولانی در این کشور را دارند، بایستی، دعوت نامه از میزبان خود در بلژیک داشته باشند. این در حالی است که متقاضیان اخذ ویزا بلژیک برای تحصیل و نوع ویزای دانشجویی، لازم است تا مدرک پذیرش و ثبت نام خود در یک دانشگاه در بلژیک را نیز ارائه کنند.

اخذ ویزا بلژیک

مهاجرت در بلژیک

طی دو دهه گذشته، کشور بلژیک شاهد افزایش تعداد مهاجران خود بوده است. سالانه حدود 150،000 نفر به کشور مهاجرت می کنند و تقریباً 25٪ از ساکنان بلژیک شهروندان خارجی هستند. از آنجایی که این کشور بخشی از منطقه شینگن است، به بسیاری از ساکنان اتحادیه اروپا اجازه سفر بدون گذرنامه به این کشور را می دهد.

این کشور به عنوان محل فعالیت کمیسیون اروپا و همچنین به عنوان قطب فعالیت اقتصادی دارای شهرت بین المللی است. اداره مهاجرت بلژیک،  سیاست مهاجرت این کشور را که بخشی از خدمات عمومی فدرال برای امور خارجه است، مدیریت می کند. برای اخذ ویزا بلژیک ، شما باید به سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشور محل اقامت خود یا یک مرکز درخواست ویزا که از طرف کشور اقدام می کند، مراجعه کنید.

اتباع اتحادیه اروپا

شهروندان اتحادیه اروپا و اتحادیه تجارت آزاد اروپا می توانند بدون ویزا آزادانه به بلژیک سفر کنند. آنها برای کار نیاز به مجوز کار ندارند. شهروندان 25 کشور دیگر منطقه شینگن در داخل اتحادیه اروپا می توانند بدون گذرنامه آزادانه به بلژیک سفر کنند.

شهروندان خارجی کشورهای اتحادیه اروپا که بخشی از منطقه شینگن نیستند، مانند کشورهایی همچون بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلیس، باید گذرنامه نشان دهند اما نیازی به ویزا ندارند. تحت شرایط خاص، شهروندان اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس هنگام ورود به بلژیک نیاز به ثبت نام در تالار شهر محلی دارند.

همچنین اتباع کشورهای ثالث، به طور معمول برای هرگونه اقامت طولانی مدت و برای بیش از 90 روز در بلژیک به اخذ ویزا بلژیک نیاز دارند. برای اقامت کمتر از 90 روز، ساکنان بسیاری از کشورها باید برای ویزای کوتاه مدت درخواست کنند. برخی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، توافقاتی با کشورهای منطقه شینگن دارند که اجازه می دهد شهروندان آنها برای گردشگری یا تجارت تا 90 روز بدون ویزا بمانند.

انواع ویزای بلژیک

درخواست ویزا بلژیک در سه شکل متفاوت امکان پذیر است. ویزاهای کوتاه مدت بلژیک که مربوط به شرایطی است که اجازه اقامت تا 90 روز برای گردشگری یا تجارت را می دهد. از سویی دیگر، ویزاهای غیر مهاجرتی، شامل ویزاهای موقت بلند مدت برای تحصیل یا کار در قراردادهای مدت دار می شود.

این درصورتی است که دارنده قصد ندارد بیش از یک دوره مشخص در کشور بماند. اما ویزای مهاجرت، ویزای بلند مدت برای کسانی است که می خواهند به مدت طولانی یا به طور دائم در بلژیک بمانند و برای اهدافی مانند کار یا بازنشستگی درخواست ویزای این کشور را دارند.

ویزای خانوادگی غیر مهاجرتی

اگر می خواهید برای مدت زمان محدودی که بیش از سه ماه است، در کنار شریک زندگی یا اقوام خود در بلژیک حضور داشته باشید، باید اخذ ویزا بلژیک و برای ویزای پیوستن به خانواده دسته D همراه با اجازه اقامت موقت اقدام کنید. ویزا می تواند برای دوره های حداکثر پنج ساله صادر شود اگرچه احتمال تمدید آنها وجود دارد.

شما باید این درخواست را در سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشور خود ارائه دهید. روند دقیق و شرایط مورد نیاز بستگی به این دارد که از کجا می آیید و مدت زمان اقامت شما چگونه است. این در حالی است که برای ویزای کار طولانی مدت در بلژیک ابتدا باید کاری پیدا کنید. کارفرمایان بلژیکی از طرف شما درخواست اجازه کار می کنند. ویزای بلند مدت بلژیک برای اهداف کاری به عنوان ویزای کاری رده A شناخته می شود که به دارنده اجازه می دهد تا برای هر کارفرما به طور نامحدود کار کند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب