اخذ ویزا تاجیکستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا تاجیکستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا تاجیکستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۴ /۰۷ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

اخذ ویزا تاجیکستان
اخذ ویزا تاجیکستان

اخذ ویزا تاجیکستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا تاجیکستان در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا تاجیکستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا تاجیکستان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا تاجیکستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا تاجیکستان

شروط و الزامات اخذ ویزا تاجیکستان

مراحل اخذ ویزا تاجیکستان

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا تاجیکستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا تاجیکستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا تاجیکستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

در ابتدا باید اشاره کنیم که ویزا مجوز مشروطی است که به منظور عبور از مرزهای کشور، ورود و خروج، اقامت و ترانزیت در قلمرو جمهوری تاجیکستان در طول مدت اعتبار ویزای صادر شده، به شهروند خارجی اعطا می شود. از همین روست که تمامی اتباع خارجی باید هنگام سفر به این کشور برای اخذ ویزا تاجیکستان اقدام نمایند.

به طور کلی ویزا به شکل برچسب مخصوص با ویژگی های محافظتی برای جلوگیری از جعل صادر می شود که به یک صفحه ویزای ویژه در گذرنامه متصل است که به آن ویزای استاندارد گفته می شود. از سال 2017 ، جمهوری تاجیکستان یک سیستم شبکه اطلاعات الکترونیکی را برای درخواست ویزا راه اندازی کرد که با تکمیل فرم درخواست ویزای الکترونیکی، می توانید ویزای استاندارد دریافت کنید.

ویزا الکترونیکی تاجیکستان

لازم به ذکر است که سیستم الکترونیکی پردازش ویزا در تاجیکستان که یک ویزای ورود تک و چند بار صادر شده است که برای 90 روز از زمان ورود اعتبار داشته و دارنده حق اقامت بیش از 60 روز در تاجیکستان را ندارد. ویزای الکترونیکی به استثنای موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی قابل تمدید نیست.

دپارتمان کنسولی اصلی وزارت امور خارجه جمهوری تاجیکستان می تواند ویزا را بر اساس ویزای قبلی و ارائه مدارک مورد نیاز تأیید نماید. تمدید ویزا پس از درخواست و اخذ ویزا تاجیکستان ، توسط افسر کنسولی تعیین می شود که مجاز به تمدید ویزا می باشد، مگر اینکه سایر مراحل توسط آیین نامه تعیین شده باشد. باید توجه داشته باشید که ویزای توریستی قابل تمدید نمی باشد.

قوانین خاص در تمدید ویزا تاجیکستان

نکته ای که باید اشاره کنیم این است که متقاضی ویزا که مدت اعتبار آن منقضی می شود، مطابق با اسناد قانونی و نظارتی موجود جمهوری تاجیکستان مسئول خواهد بود. اگر شهروند خارجی ویزای معتبر داشته باشد، هنگام تمدید، ویزای جدید وی از روز انقضای ویزای قبلی معتبر خواهد بود. ضمن آنکه مطابق با قوانین جمهوری تاجیکستان برای تمدید ویزا هزینه کنسولی دریافت می شود.

برای اخذ ویزا تاجیکستان ،  لازم است که مدارکی را به کنسولگری یا سفارت ارائه نمایید که شامل فرم تکمیل شده درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین می باشد. همچنین سند سفر به همراه عکس متقاضی مطابق با گذرنامه نیاز است. ضمن آنکه گواهی پزشکی سلامت نیز باید ارائه گردد.

اخذ ویزا تاجیکستان

درخواست و اخذ ویزا تاجیکستان

دفاتر کنسولی خارج از کشور تاجیکستان و همچنین دفاتر کنسولی در فرودگاه های بین المللی و دفاتر نمایندگی MFA در تاجیکستان مراکزی هستند که می توانید در خصوص درخواست ویزا اقدام نمایید. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اشخاص حقوقی و حقیقی تاجیکی که از شهروندان خارجی دعوت می کنند، مسئول اقامت قانونی دعوت کنندگان خود در تاجیکستان هستند و در صورت عدم وجود منابع مالی کافی برای خارج شدن از کشور یا در صورت اخراج، مسئولیت مالی خواهند داشت.

بنابراین نیاز است که هنگام اخذ ویزا تاجیکستان ، دعوت نامه رسمی از میزبان خود مطابق با قوانین رایج این کشور دریافت کرده و با مدارک خود به کنسولگری یا سفارت تاجیکستان تحویل نمایید. شما می توانید برای ارائه درخواست ویزای خود از طریق موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی تاجیکستان اقدام نمایید.

ویزا توریستی تاجیکستان

اکنون گرفتن ویزای توریستی یا تجاری برای رفتن به تاجیکستان بسیار سریعتر و آسان تر است. برای دریافت ویزا نیازی به انتظار صف های طولانی نیست. یک گزینه راحت تر وجود دارد که می توانید فقط با چند کلیک، درخواست آنلاین کنید تا eVisa تاجیکستان خود را دریافت نمایید.

همچنین لازم است که فرم اخذ ویزا تاجیکستان خود را تکمیل کرده و پرداخت را با کارت اعتباری انجام دهید و ویزای الکترونیکی توریستی خود را از طریق ایمیل دریافت نمایید. در این میان، برخی از کشورها همچون گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و روسیه می تواند به مدت نود روز بدون ویزا در کشور تاجیکستان وارد شوند.

همچنین کشورهای ارمنستان، آذربایجان و اوکراین نیز می توانند تا سی روز اقامت بدون ویزا را داشته باشند. همچنین دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک یا رسمی مانند کشورهایی همچون مجارستان، هند، ایران، کره شمالی و ترکیه برای تاجیکستان ویزا ندارند.

ویزای الکترونیکی Evisa

مسافرانی که می خواهند به تاجیکستان سفر کنند باید برای ویزای آنلاین اقدام کنند. ضمن آنکه آن ها باید حداقل 72 ساعت قبل از سفر برای اخذ ویزا تاجیکستان برنامه ریزی نمایند. پس از درخواست آنلاین شما ، پاسخی از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود که ویزای الکترونیکی تاجیکستان 60 روز اعتبار خواهد داشت.

بسیار مهم است که ویزا برای کل سفر شما معتبر باشد. زیرا شما باید بلافاصله پس از پایان اعتبار ویزا از کشور خارج شوید. در نتیجه، توصیه می شود ویزا برای مدت اقامتی طولانی تری از تاریخ سفر مورد نظر خود تهیه کنید و در صورتی که به هر دلیلی برنامه های سفر شما تغییر کند دچار مساله نشوید.

ویزا برای ورودهای تک یا چند بار صادر می شود. اگر قصد سفر به کشور دیگری در منطقه داشته و سپس قصد ورود مجدد به تاجیکستان را دارید، حتما ویزای ورود چندگانه بگیرید. علاوه بر ویزا، به گذرنامه معتبری نیز نیاز خواهید داشت که حداقل شش ماه پس از سفر منقضی نمی شود.

شرایط خاص اخذ ویزا تاجیکستان

نکته ای که لازم است در راستای اخذ ویزا تاجیکستان به آن توجه داشته باشید این است که ویزاهای هنگام ورود به تاجیکستان در صورتی که کشور تابعیت شما دارای سفارت یا کنسولگری تاجیکستان باشد، موجود نیست. بنابراین اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما هنوز معتبر است و 6 ماه پس از تاریخی که قصد دارید از تاجیکستان خارج شوید، اعتبار خواهد داشت.

اگر قصد دارید از طریق روسیه به تاجیکستان وارد شده یا از آن عبور کنید، مطمئن باشید که ویزای ترانزیت مناسب روسیه را دارید. زیرا از بدو ورود به فرودگاه، نمی توانید ویزای روسیه را دریافت کنید. ورود به روسیه بدون ویزای مناسب می تواند علاوه بر جریمه و بازداشت، محدودیت های بعدی در سفر به روسیه را نیز در پی داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که تمدید ویزا ظرف 10 روز کاری از تاریخ ارائه اسناد مورد نیاز انجام می شود، مگر اینکه اسناد قانونی و نظارتی جمهوری تاجیکستان سایر روش ها را پیش بینی کرده باشد. زیرا دستورالعمل های کشورها در این خصوص در حال تغییر است و توصیه می شود، پیش از برنامه ریزی سفر و اخذ ویزا تاجیکستان ، شرایط روز را کنترل و بررسی نمایید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب