اخذ ویزا هند

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا هند را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا هند را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۰ /۰۷ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

اخذ ویزا هند
اخذ ویزا هند

اخذ ویزا هند

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا هند در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا هند را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا هند نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا هند میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا هند

شروط و الزامات اخذ ویزا هند

مراحل اخذ ویزا هند

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا هند میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا هند را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا هند

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

یکی از نکاتی که در ابتدا باید به آن اشاره کنیم این است که کنسولگری برای اخذ ویزا هند ، از شما می خواهد که شخصاً حاضر شوید. قبل از حضور شخصی در این آدرس، لازم است که مستقیماً با کنسولگری تماس گرفته تا از جدیدترین فرم ها و الزامات مطلع شوید.

شما باید گذرنامه امضا شده خود را به همراه یک نسخه از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه خود را ارائه دهید. همچنین گذرنامه شما بایستی شش ماه فراتر از اعتبار ویزای درخواستی، اعتبار داشته باشد. همچنین برای مهر ویزا، حداقل حاوی دو صفحه خالی باشد.

لازم به ذکر است که دو قطعه عکس که مطابق گذرنامه می باشد باید ارائه کنید که ظرف سه ماه گذشته گرفته شده و روی کاغذ عکس با کیفیت مناسب چاپ شود و در یک پس زمینه کاملا سفید گرفته شده باشد. در این عکس نمی توانید از عینک استفاده کرده و چهره شما می بایست خنثی و بدون لبخند و به سمت جلو باشد.

ضمن اینکه هنگامی که اخذ ویزا هند را به صورت آنلاین ارائه می کنید، لازم است که یک عکس دیجیتال نیز در فرم درخواست بارگذاری نمایید. همچنین یک نسخه از گواهینامه رانندگی خود را ارائه نمایید. این به جهت مطابقت آدرس شما با آدرسی که در فرم درخواست ویزا ثبت کرده اید، می باشد.

فرم درخواست ویزا هند

کنسولگری هند به فرم درخواست ویزا نیاز دارد که بصورت آنلاین تکمیل شود. برای دسترسی به فرم، می توانید با موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی ثبتا تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. همچنین می توانید برای شروع مراحل کار، روی دکمه آبی رنگ با عنوان برنامه منظم ویزا در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

سپس، نام خود را دقیقاً همانطور که در گذرنامه است، ثبت کرده و پاسخ ها را در تمامی زمینه ها وارد نمایید. صفحه اول زیر عکس و صفحه دوم را امضا نمایید. هر دو امضا باید با امضای پاسپورت شما مطابقت داشته باشد. پس از آن آدرس ایمیل خود را در برنامه آنلاین قرار دهید. درخواست هایی که آدرس ایمیل شخصی آنها وجود ندارد، توسط کنسولگری رد می شود.

این فرم درخواست، بایستی روی کاغذهای یک طرفه چاپ شود. توجه داشته باشید که فرم های دو طرفه رد خواهند شد. در نهایت می بایست بارکد را در پایین صفحه یک چاپ کنید. گذرنامه شما به آدرس مشخص شده در فرم اخذ ویزا هند، در بخش آدرس فعلی شما ارسال می شود.

اخذ ویزا هند برای متقاضیان زیر 18 سال

شما باید فرم جزئیات اضافی موجود در این برنامه را تکمیل و امضا کنید. تمام سوالات باید با بله یا خیر پاسخ داده شوند. در مورد درخواست کودک خردسال، هر دو والدین باید فرم جزئیات اضافی را امضا کنند. توجه داشته باشید که اگر با کودک زیر 18 سال سفر می کنید، باید مدارک به شرح ذیل را ارائه نمایید.

فتوکپی گواهینامه رانندگی والدین و یک کپی از صفحات اطلاعات گذرنامه آنها لازم است. اگر والدین گذرنامه ندارند، باید گواهی مبنی بر نداشتن گذرنامه را به صورت محضری درج کنند. همچنین فتوکپی شناسنامه کودک که نام کامل والدین، ​​تاریخ تولد و ملیت هر دو را نشان می دهد، پیوست گردد.

 شناسنامه شما باید به انگلیسی ترجمه شود. همچنین می توانید یک سند محضری دولتی از کشور مبدا خود ارائه دهید که نام والدین، ​​تاریخ تولد و ملیت خردسال را نشان دهد. علاوه بر این، تمام افراد پنج سال به بالا باید در بخش امضا در صفحه اول اخذ ویزا هند ، در زیر عکس خود امضا کنند.

خردسالان زیر پنج سال باید اثر انگشت شست خود را با جوهر آبی یا مشکی در همان بخش قرار دهند. برای همه متقاضیان خردسال، هر دو والدین باید نام خود را در صفحه دوم امضا کرده و این فرم را باید به صورت محضری تحویل نمایند.

اخذ ویزا هند

ویزای الکترونیکی

اگر واجد شرایط دریافت ویزای هند هستید، می توانید برای ویزای الکترونیکی اقدام کنید. ویزا الکترونیکی یک مجوز الکترونیکی از دولت برای ورود به هند بوده و معادل ویزا است، اما هیچ مهر یا برچسب در گذرنامه شما قرار داده نمی شود.

ثبت نام برای اخذ ویزا هند به شکل ویزای الکترونیکی، حداقل 4 روز قبل از ورود به هند باید صورت گیرد و مسافر باید از طریق هوا یا دریا وارد فرودگاه ها و بندرهای خاص شده و اقامت وی 180 روزه یا کمتر در این کشور باشد. این را نیز باید اضافه کنیم که اگر در گذشته ویزای هند به شما اعطا شده است، باید یک نسخه از آخرین ویزای صادر شده را ارائه دهید.

در حال حاضر ویزاهای الکترونیکی در مدت زمان های پنج سال، یک سال و یک ماهه در نظر گرفته می شود که جهت اهدافی همچون کنفرانس، تجارت، توریستی یا درمانی می باشد. همچنین می توان بصورت آنلاین برای ویزای کاغذی معمولی اقدام کردد.

همچنین مطابق با تصمیمات دولت هند فرآیند درخواست آنلاین وجود دارد که بر اساس آن می توانید فرم درخواست را به شکل اینترنت تکمیل کرده و ارسال نموده و در نهایت مدارک و پاسپورت خود را حضوری در کنسولگری یا سفارت هند در کشور خود تحویل دهید.

اخذ ویزا هند از نوع توریستی

ویزای توریستی برای افرادی صادر می شود که می خواهند برای بازدید از کشور هند و گشت و گذار در یک برنامه کوتاه مدت به هند بیایند و اقامت این کشور را در مدت شش ماه داشته باشند. دولت هند قوانین جدیدی را برای جلوگیری از سوء استفاده از ویزای توریستی در هند وضع کرده است که برای افرادی بود که با ویزای توریستی در این کشور اقامت داشته و هنگام انقضای شش ماه، به یکی از کشورهای همسایه رفته و باز می گشتند.

با وجود این که هند در حال حاضر طرح ویزای الکترونیکی (e-Visa) را برای شهروندان اکثر کشورها در نظر گرفته است، بازدیدکنندگان می توانند به راحتی درخواست مجوز سفر الکترونیکی را به صورت آنلاین انجام دهند و سپس هنگام ورود و اخذ ویزا هند ، مهر ورود در ویزا را درکشور هند دریافت کنند.

ویزاهای E-Tourist با اعتبار یک ماه، یک ساله و پنج ساله اکنون در دسترس هستند. دامنه ویزاهای تحت این برنامه همچنین شامل دوره های کوتاه مدت درمان پزشکی و یوگا و ویزیت ها و کنفرانس های کاری شده است.

برنامه های خاص اخذ ویزا هند

نکته ای که باید در این خصوص به آن اشاره کنیم این است که حتی اگر ویزای توریستی معتبری داشته باشید، برای ورود در برخی مناطق دورافتاده هند،  مجبور به دریافت مجوز منطقه حفاظت شده (PAP) هستید. این مناطق معمولاً نزدیک مرزها هستند و یا نگرانی های امنیتی دیگری دارند.

در بسیاری از موارد، توریست ها مجاز نیستند به تنهایی به این مناطق سفر کرده و فقط می توان به شکل تور در این مناطق حضور داشت. این امکان فراهم است که در زمان اخذ ویزای توریستی، جهت ویزای PAP نیز اقدام نمایید. از دیگر موارد در خصوص اخذ ویزا هند ، ویزای X است که قبلاً برای افرادی صادر می شد که در گروه های متقاضی ویزا قرار نمی گرفتند.

اکنون ویزای X فقط برای کسانی که خارجی هندی تبار هستند و یا همسر و فرزندان خارجی با اصالت هندی یا شهروند هند دارند، صادر می شود. همچنین خارجیانی که در مسابقات ورزشی حرفه ای بین المللی شرکت می کنند و یا در برنامه های خیریه حضور دارند نیز این نوع ویزا را دریافت می نمایند.

انواع ویزای هند

ویزای استخدام برای خارجیانی که در هند کار می کنند، صادر می شود. ویزای کار معمولاً برای یک سال یا مدت قرارداد است که می توان آن را تمدید کرد. ویزاهای تجاری به افرادی اختصاص می یابد که فرصت های شغلی در هند بیابند. تفاوت این نوع ویزا با ویزای استخدام و کار از این جهت است که متقاضی در یک سازمان در هند کار نمی کند و درآمد کسب نمی کند.

به همین ترتیب برای اخذ ویزا هند ، ویزای دانشجویی به افرادی تعلق می گیرد که مایل به آمدن به هند و تحصیل طولانی مدت در یک موسسه آموزشی رسمی شناخته شده باشند. سند اصلی مورد نیاز نامه پذیرش وثبت نام دانشجو از دانشگاه و موسسه است. این ویزا نیز تا 5 سال صادر می شود. ویهمچنین جهت نمایندگانی که تصمیم دارند در کنفرانس و سمیناری در هند شرکت کنند، ویزای کنفرانس صادر می شود.

فهرست مطالب

فهرست مطالب