اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401

افتتاح حساب بانکی در هند

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات افتتاح حساب بانکی در هند

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی در هند * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در هند * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در هند * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
افتتاح حساب بانکی در هند

افتتاح حساب بانکی در هند

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه افتتاح حساب بانکی در هند در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به افتتاح حساب بانکی در هند را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری افتتاح حساب بانکی در هند نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات حساب بانکی بین المللی برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در هند میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست افتتاح حساب بانکی در هند را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در هند

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در هند

مراحل افتتاح حساب بانکی در هند

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در هند میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در هند را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

افتتاح حساب بانکی در هند

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر افتتاح حساب در بانک هند

شما برای باز کردن حساب بانکی در هند هیچ مشکلی ندارید ولی یک سری از مدارک را باید داشته باشید مثل قرارداد خانه و RP (اجازه اقامت). 

پس باید اول خانه اجاره کنید و در اداره پلیس ریجستر کنید و بعد از اینکه نامه اقامت شما صادر شد می توانید برای افتتاح حساب بانکی اقدام کنید .

انواع بانک ها در هند

در هند ۲ نوع بانک وجود دارد :

  • دولتی
  • خصوصی

معمولا خارجی ها نمی توانند در بانک های دولتی حساب باز کنند و باید در بانک های خصوصی حساب باز کنند که در این بانکها هم بعضی از آنها به خارجی ها اجازه افتتاح حساب نمی دهند.

در خیلی از بانکهای خصوصی هم ما می توانیم حساب باز کنیم. معمولا اکثر دوستان در هند در۳ بانک حساب باز می کنند:

  • AXIS BANK
  • ICICI BANK
  • HDFC BANK

 اگرچه در هر کدام از این بانکها حساب باز کنید هیچ فرقی نمی کند به دلایل زیر:

  • هر ۳ این بانکها دقیقا جلوی دانشگاه جواهر شعبه دارند
  • هر ۳ این بانکها به شما یک دسته چک و یک کارت میدهند (VISA CARD  OR MASTER CARD)
  • هر ۳ این بانکها در پایان هر ماه کارکرد حسابتان را به آدرس شما پست می کنند.
  • هر ۳ این بانکها خدمات اینترنتی و تلفنی و … دارند

پس هیچ فرقی نمی کند در کدام بانک حساب باز کنید.

طریقه حواله پول به بانک های هند

اول باید بگیم که سیستم بانکی ایران به دلیل تحریم مشکلات زیادی دارد و اگر چه میشه از طریق بانک های خصوصی ایران پول حواله کرد ولی معمولا کمتر کسی در هند این راه را انتخاب میکند چون هم زمانگیر بوده و هم هزینه دریافتی بانکها زیاد است ( به خاطر اینکه معمولا بانک های ایرانی از یک بانک واسطه استفاده می کنند).

راه دوم هم که خیلی از دوستان در اینجا استفاده می کنند اینه که از صرافی استفاده کنید. بعضی از صرافی ها یک رابط صراف در هند دارند و برای شما در ایران پول را به صراف داده و شما در هند از یک صراف هندی می گیرید و خوب یک درصدی هم بابت این کار از شما دریافت می کنند.

راه سوم که تقریبا در هند اکثریت از این روش استفاده می کنند اینه که، بعضی از دوستان ایرانی و یا هندی های ایرانی الاصل که در این کشور مغازه دارند این کار را انجام می دهند. به این صورت که شما پول را در ایران به حساب شخصی می ریزید و همون روز در هند تحویل می گیرید و یک مبلغی هم بابتش پرداخت می کنید.

افتتاح حساب بانکی در هند

حواله بانکی به هند

با توجه به این که اغلب صرافی ها با ارزهای رایج مثل دلار و یورو فعالیت می کنند، ممکن است شرایط ارسال حواله روپیه به هند به سختی فراهم شود. در حالی که کسب و کارهایی در ایران هستند که به دنبال راهی برای حفظ روابط مالی خود با کشور هند هستند. کسب و کارهایی که بقای آن ها به برقراری شرایطی برای ارسال حواله ارزی به کشور هند یا از هند به ایران وابسته است. 

تحریم های مالی علیه ایران، انجام تبادلات ارزی با کشورهای دیگر را برای شهروندان ایرانی دشوار کرده است. چرا که به دلیل تحریم ها، ارتباط بانک های ایران با شبکه بانکی جهانی مسدود شده است. به همین دلیل شهروندان برای ارسال پول از ایران به خارج از کشور نیاز به یک واسطه یا صرافی دارند.

برای ارسال انواع حواله ارزی مثل حواله به هند راه های مختلفی وجود دارند. برخی از این راه ها نیاز به یکی از انواع کردیت کارت مثل ویزا کارت یا مستر کارت دارند. برخی دیگر با استفاده از کیف های پول الکترونیکی مثل پی پال یا وبمانی قابل انجام هستند. 

گستردگی حساب های بانکی در هند

 بر اساس داده های دولت هند، تا ماه مارس 2018 تعداد حساب های بانکی باز شده بر اساس این طرح به بیش از 310 میلیون عدد رسید در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال گذشته 280 میلیون بوده است.

بر اساس داده های بانک جهانی ، تعداد صاحبان حساب بانکی در هند در سال 2017 با یک رشد 80 درصدی روبرو بوده است درحالی که رشد این نوع حساب های بانکی در سال 2014 حدود 53 درصد و در سال 2011 معادل 35 درصد بود.

وضعیت حساب های بانکی در هند

بر اساس گزارش بانک جهانی، فاصله میان حساب های بانکی زنان و مردان از 20 درصد در سال 2014 ، به شش درصد در سال 2017 کاهش یافته که این امر به معنی شرکت بیشتر زنان در طرح های مالی این کشور است.

دولت مردم رو به افتتاح حساب در این کشور تشویق می کند، دلیل این تصمیم خود را مبارزه با پول سیاه اعلام کرد و از مردم خواست تا با باز کردن حساب های بانکی، هرچه زودتر مبالغ نقدی خود را به حساب ها واریز کنند.

این امر سبب هجوم مردم به بانک ها و افتتاح حساب های پس انداز در سطحی وسیع شد. 

سخن پایانی

بانکداری در هندوستان در اوایل قرن هجدهم ریشه گرفت، و در سال ۱۷۸۶ بانک ملت هندوستان تأسیس گردید.

امروزه بازار پول هند به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود: بخش‌های سازمان‌دهی شده شامل بانک‌های تجاری خصوصی، (دولتی و خارجی) و بانک‌های تعاونی که کلاً از آن‌ها به عنوان بانک‌های نعیین شده یاد می‌شود است و بخش‌های سازمان‌ دهی نشده (شامل بانکداری بومی شخصی خانوادگی یا وام دهنده  و  شرکت‌ های مالی غیربانکی (NBFCs) است). 

فهرست مطالب