اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی

5/5 - (5 امتیاز)
امروز مورخ: ۰۸ /۰۴ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه ثبت شرکت خدمات ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی

مراحل ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور آفریقای مرکزی را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر ثبت شرکت در آفریقا مرکزی

در این مقاله به صورت جامع با کشور جمهوری آفریقای مرکزی ،شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در جمهوری آفریقای مرکزی ، ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی ، مراحل ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور اشنا خواهیم شد.

جمهوری آفریقای مرکزی کشوری نه چندان توسعه یافته با منابع بکر و دست نخوره فرصت های ویژه ای را برای سرمایه گذاران خارجی جهت بهره برداری از این منابع فراهم کرده است.

همچنین شما عزیزان بعد از مطالعه این مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در خصوص ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه بین المللی ثبتا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

سرمایه ‌گذاری و ثبت شرکت در این کشور موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود.

ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور جمهوری آفریقای مرکزی ر به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

آشنایی با کشور جمهوری آفریقای مرکزی

جمهوری آفریقای مرکزی کشوری محصور در خشکی که در مرکز آفریقا قرار دارد. این کشور ازسمت شمال با چاد و سودان، از سمت شرق با سودان جنوبی از سمت جنوب با کنگو و از سمت غرب با کامرون مرز مشترک دارد. این کشور 620 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد همچنین جمعیت آن 4.7 میلیون نفر می باشد. تقریباً سه پنجم مردم روستایی هستند که عمدتاً در مناطق جنوبی و غربی کشور ساکن هستند.

بانگی بزرگترین شهر و پایتخت این کشور است. زبان رسمی در جمهوری آفریقای مرکزی ، سانگو و فرانسوی است. این کشور یک حکومت ریاستی، متمرکز با حاکمیت دینی دارد. ساکنان اولیه این کشور اجداد احتمالی مردم امروز آکا (پیگمی) بودند که در مناطق جنگلی غربی و جنوبی کشور زندگی می کنند. بخش زیادی از این کشور در منطقه ساوانا آفریقا قرار دارد. قسمت شمالی بدون درخت است ، در حالی که قسمت جنوبی این کشور شامل جنگل هایی با باران فراوان می باشد.

از آنجا که این کشور نسبتاً وسیع و گسترده‌ای می‌باشد، از نظر جغرافیایی و طبیعی به سه منطقه تقسیم شده است:

  • منطقه شرقی آفریقای مرکزی: شامل ۵ استان
  • منطقه مرکزی آفریقای مرکزی: شامل ۶ استان به همراه شهر بانگوئی پایتخت
  • منطقه غربی آفریقای مرکزی: شامل ۵ استان

شرایط اقتصادی در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

امتیاز آزادی اقتصادی جمهوری آفریقای مرکزی 48.8 است که اقتصاد این کشور را در رتبه 166 شاخص سال 2021 قرار داده است. امتیاز کلی اقتصاد آن 1.9 واحد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است ، دلیل اصلی آن کاهش حقوق مالکیت است. جمهوری آفریقای مرکزی در میان 47 کشور در منطقه جنوب صحرای آفریقا در رتبه 44 قرار دارد و امتیاز کلی آن زیر میانگین منطقه ای و جهانی است.

جمهوری آفریقای مرکزی یک توافق نامه تجارت ترجیحی در حال اجرا دارد. نرخ تعرفه میانگین وزنی معاملات 17.4 درصد است. واحد پول این کشور فرانک می‌باشد. کشاورزی بزرگترین بخش و پایه اقتصاد جمهوری آفریقای مرکزی است که نیمی از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و تقریباً چهار پنجم نیروی کار را اشغال می کند.

الماس و چوب نیز به اقتصاد این کشور کمک می کنند. جمهوری آفریقای مرکزی از زمان استقلال سعی در جذب سرمایه از کشورهای مانند :  لیبی ، تایوان ، چین ، آلمان و ژاپن داشته است.

صادرات در کشور جمهوری آفریقای مرکزی شامل: قهوه ، کاکائو ، الوار ، تنباکو ، اورانیوم ، الماس و مقدار کمی طلا می‌باشد. بیشترین صادرات جمهوری آفریقای مرکزی به کشور های فرانسه ، بوروندی ، چین ، کامرون و اتریش است و بیشترین واردات آن نیز از کشور های فرانسه ، آمریکا ،هند و چین صورت می گیرد.

ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

مزایای ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

هر کشوری برای جذب سرمایه گذار و پیشرفت خود در زمینه های مختلف مزایای ویژه ای را برای شرکت ها و سرمایه گذاران در نظر می گیرد . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در جمهوری آفریقای مرکزی هم مزایایی دارد که  در این بخش با آنها آشنا خواهیم شد.

سرمایه گذاری در تعداد زیادی از صنایع بلامانع است. استثنائاتی که وجود دارد در صنایع جنگلداری و معدنی است که در آنها سرمایه گذاران خارجی مجاز به ثبت شرکت های کاملاً خارجی در جمهوری آفریقای مرکزی نیستند.

جمهوری آفریقای مرکزی همچنین یک بازار مرزی برای شرکت های ارائه دهنده خدمات مهندسی و ساختمانی است. عدم وجود راه آهن ، شبکه های جاده ای ضعیف ، حمل و نقل هوایی محلی ، فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران در این بخشها به وجود آورده است.

در کشور جمهوری آفریقای مرکزی فرصت های ویژه ای برای شرکت هایی که دز زمینه انرژی فعالیت می کنند وجود دارد. تخمین زده می شود در این کشور 2 میلیارد بشکه نفت و ذخایر قابل توجهی از سنگ معدن مانند اورانیوم با ذخایر تقریبی 20000 تن در دسترس باشد.

در کشور جمهوری آفریقای مرکزی هزینه نیروی کار کم است ، همچنین حداقل حقوق ماهیانه در این کشور فقط 60 دلار آمریکا در هر ماه می باشد که یکی از پایین ترین حقوق ها درجهان است. کارفرمایان می توانند انتظار داشته باشند ماهانه حقوق زیر 100 دلار آمریکا را به کارگران غیر ماهر خود پرداخت کنند.

 

انواع ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

شرکت با مسئولیت محدود : این نوع شرکت فقط با یک سهامدار و یک مدیر می تواند تشکیل شود و حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت 1800 دلار آمریکا  می باشد. شرکت با مسئولیت محدود درصورت تعیین حسابرس قانونی یا اگر گردش مالی سالانه آن از 45000 دلار آمریکا بیشتر باشد یا بیش از 50 کارمند استخدام کند لازم است که سرمایه سهام آن بیش از 18000 دلار آمریکا باشد.

 شرکت سهامی عام : این نوع شرکت برای ثبت نیاز به یک سهامدار دارد که می تواند یک شخص یا شرکت خارجی باشد. برای ثبت این شرکت نیاز به حداقل سرمایه قابل پرداخت حداکثر 18000 دلار آمریکا دارد. همچنین یک حسابرس قانونی نیز باید با ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی منصوب شود.

دفتر نمایندگی : برای ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی از نوع دفتر نمایندگی باید توجه داشت که این نوع شرکت نمی‌تواند فعالیت های بازرگانی داشته باشد. در واقع دفتر نمایندگی تنها می تواند اهداف تحقیقاتی یا تبلیغاتی در بازار داشته باشد.

دفتر شعبه: کشور جمهوری آفریقای مرکزی به شرکت های خارجی اجازه می دهد تا نهادهای دائمی ایجاد کنند برای اینکه شعبات خود را در این کشور افتتاح کنند. دامنه فعالیت برای یک دفتر شعبه توسط شرکت مادر تعریف می شود. دفتر شعبه باید حداقل 1 نماینده از هر ملیت را تعیین کند تا به عنوان نماینده شرکت در جمهوری آفریقای مرکزی فعالیت کند.

قوانین ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی

به دلیل قوانین و مقررات ویژه ای که در کشور جمهوری آفریقای مرکزی وجود دارد داشتن یک وکیل و مشاور حرفه ای باعث می شود که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی برای شما بسیار سود آور شود.

موسسه ثبتا با سابقه درخشان در زمینه  ثبت شرکت ، مهاجرت و سرمایه گذاری و با داشتن مشاورین حرفه ای می تواند شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت موفقی را در کشور جمهوری آفریقای مرکزی برای شما به همراه داشته باشد.

برای ثبت شرکت در جمهوری آفریقای مرکزی قوانین خاصی وجود دارد که با برخی از مهمترین این قوانین آشنا خواهیم شد:

مالیات شرکت در جمهوری آفریقای مرکزی با نرخ استاندارد 30٪ محاسبه می شود. همه اشخاص حقوقی باید شماره شناسایی مالیاتی را ثبت و دریافت کنند و اظهارات مالیاتی سالانه را تا آوریل سال پس از پایان سال مالیاتی ارائه کنند.

مالیات بر ارزش افزوده در کشور جمهوری آفریقای مرکزی با نرخ استاندارد 19٪ اخذ می شود. همچنین شرکت ها باید ماهانه برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کنند و پرونده ها را ارائه دهند. طبق قانون ، کارفرمایان در کشور جمهوری آفریقای مرکزی موظفند 19٪ از حقوق و دستمزد ناخالص ماهانه کارمندان خود را به عنوان کمک های اجتماعی تأمین کنند.

سخن آخر در باره ثبت شرکت در آفریقا جنوبی

در این مقاله در خصوص ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی ، مزایا ثبت شرکت و قوانین ثبت شرکت در این کشور و … توضیحاتی ارائه شد. که می تواند یک راهنمای کلی برای شما از ثبت شرکت در این کشور باشد.

سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی موضوع مهمی است که باید به صورت حرفه‌ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد. تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود.

ما در موسسه بین المللی ثبتا با داشتن وکلا و مشاوران حرفه به شما کمک می کنیم تا با سرمایه گذاری درست و اصولی در کشور جمهوری آفریقای مرکزی به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

با توجه به توضیحات بالا و شرایط ویژه ای که کشور جمهوری آفریقای مرکزی برای جذب سرمایه گذار در نظر گرفته می توان گفت که ثبت شرکت در این کشور با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت فعلی می تواند کمک شایانی به شما برای دستیابی به شرایط ایده آل و آینده ای درخشان برای کسب و کارتان باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور جمهوری آفریقای مرکزی با کارشناسان موسسه تماس برقرار کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را در این خصوص را دریافت کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

فهرست مطالب