اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401

ثبت شرکت در کشور عربستان

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۲۴ /۰۵ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات ثبت شرکت در کشور عربستان

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور عربستان * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور عربستان * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور عربستان * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
پرچم عربستان

ثبت شرکت در کشور عربستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه ثبت شرکت خدمات ثبت شرکت در کشور عربستان در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به ثبت شرکت در کشور عربستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری ثبت شرکت در کشور عربستان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور عربستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست ثبت شرکت در کشور عربستان را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور عربستان

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور عربستان

مراحل ثبت شرکت در کشور عربستان

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور عربستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور عربستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

پرچم عربستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

ثبت شرکت در کشور عربستان

آیا می‌خواهید از مراحل ثبت شرکت خارجی در عربستان را بدانید؟ این همان چیزی است که امروز در مقاله خود به آن خواهیم پرداخت.
باتوجه‌به اینکه پادشاهی عربستان سعودی بزرگ‌ترین کشور عربی و دومین تولید نفت در جهان است. همین موضوع باعث شد که عربستان از برتری اقتصادی برخوردار شود.
این ممکن است تأثیر مثبت یا منفی داشته باشد و در نتیجه نوزایی باشد که شما در عربستان سعودی انجام می‌دهید.
در راستای چشم‌انداز 2030 ، نهاد تجاری شرکت‌های خارجی در قانون شرکت‌ها تصویب شده است که تأیید کرد که سرمایه‌گذار خارجی یا شعبه شرکتی را که قبلاً در یکی از کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس تأسیس شده بود، ثبت می‌کند.
آنها از روش‌های صدور مجوز یا به دلیل قرارداد شرکت خارجی با یک شریک سعودی معاف هستند.
ممکن است پیچیده به نظر برسد، این ما تا آنجا که ممکن است سعی خواهیم کرد همه جوانب را پوشش دهیم و روش‌های لازم برای ثبت شرکت خارجی را روشن کنیم.

سرمایه‌گذاری در عربستان سعودی

عربستان سعودی در تلاش است تجارت خود را در بازار سعودی از هر نظر چه سرمایه و چه ثبت‌نام، مالیات را کاهش دهد، و جایی که مدل شرکت‌های با مسئولیت محدود شوند.
اینها مزایای مهم جهت برای سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی در عربستان هستند، همان‌طور که بسیاری از شرکت‌های خارجی این نوع شرکت را می‌پسندند هرچند که شرکت‌ها توسط دولت با هدف نظارت بر وضعیت حقوقی مشاغل و اثرات ناشی از آن و میزان توسعه تجارت آنها را نظارت و برسی می‌کنند.

هدف از ایجاد اداره سرمایه‌گذاری عمومی چیست؟

ایجاد انگیزه مالی: این موضوع با ضمانت‌های ارائه شده توسط دولت دررابطه‌با سرمایه‌گذاری و مالیات با سایر کشورها ارائه شده است. اگرچه شرکت‌های آب و برق دارای درجه‌ای از پتانسیل برای رقابت صنعتی، از جمله منابع زمین، آب و انرژی هستند.

ایجاد انگیزه برای سازماندهی سرمایه‌گذاران: عربستان با اجازه دادن به امکان تخصیص و انتقال سهام شرکت در بین سهام‌داران و امکاناتی مانند املاک برای شروع کار شرکت ثبت شده، با تخصیص، سعی در تسهیل موانع سرمایه‌گذاری داشت.

انواع شرکت‌ها در عربستان سعودی:

سیستم تجاری در عربستان از انواع بسیاری از شرکت‌ها تشکیل شده است و این انواع شامل موارد زیر است:

شرکت سهام‌دار: نوع شرکت به‌طوری است که سرمایه آن نباید از 500 هزار ریال سعودی کمتر باشد، بنابراین سرمایه شرکت در ابتدای تأسیس برای دستیابی به کلیه اهداف تجاری موردنیاز است، علاوه بر این مبلغ پرداختی از سرمایه آن هنگام تأسیس نباید کمتر از یک‌چهارم باشد، و شرکت سهامی باید علاوه بر پرداخت کلیه بدهی‌ها، مسئول کلیه تعهدات مالی ناشی از انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خود باشد. در اینجا شایان‌ذکر است که سرمایه در این نوع شرکت‌ها به گروهی از سهام باارزش برابر تقسیم می‌شود و مزیت این سهام قابل معامله هستند.

شرکت سرمایه‌گذاری مشترک: این نوع شرکت نیازی نیست در ثبت تجاری ثبت شوند.

یک شرکت تعاونی: هدف از تأسیس این نوع شرکت کمک و خدمت به شرکا است.

شرکت‌های خارجی: این نوع شرکت‌ها تابع مقررات موجود در عربستان سعودی هستند.

شرکت همبستگی: این نوع شرکت‌ها باید از دو یا چند شریک تشکیل شده باشد، مشروط بر اینکه تمام پول خود در قبال بدهی‌های شرکت مسئول باشند و در این نوع شرکت نام شرکت باید از نام شرکا تشکیل شود. یا اینکه شرکت نام تجاری خود را بدون ذکر نام هیچ‌یک از شرکا نوشته شده باشد.

در اینجا شایان‌ذکر است که فروش سهم شریک یا تصرف جای وی توسط شخص دیگری مجاز نیست مگر با آگاهی و تأیید همه شرکا، و سهام شرکا قابل‌عرضه نیستند و در مورد سازوکار توزیع به‌خصوص سود و زیان، آنها در قرارداد شرکت بین شرکا تعیین شود و اگر این کار را انجام ندهند، به طور خودکار بر اساس سهام شرکا در سرمایه شرکت بین شرکا توزیع می‌شود و این کار نیز طبق قانون عربستان مجاز نیست.

شایان‌ذکر است که این شرکت در صورت فوت یکی از شرکا، یا انصراف وی، توقیف وی یا اعلام ورشکستگی فسخ و منحل خواهد شد و در مقابل، به شرطی که در قرارداد شرکت نوشته شده باشد که درهرصورت شرکت فسخ و منحل نشود.

انواع شرکت‌ها در عربستان

شرکت با مسئولیت محدود: این نوع شرکت‌ها، تعداد شرکا نباید از 50 شریک بیشتر باشد و مسئولیت مالی هر یک از شرکا در آن مستقل از مسئولیت مالی شرکت است، به‌طوری‌که مسئولیت کلیه بدهی‌ها و تعهدات مالی را به‌تنهایی عهده‌دار است و در آنجا هیچ مسئولیتی در قبال هیچ شریک یا مالکی ندارد، این نوع شرکت‌ها برای جمع‌آوری یا تشکیل سرمایه، همچنین این شرکت‌های مجاز به اخذ وام و حتی در بورس بهره‌مند نیستند.

شرکت مشارکت ساده: این نوع شرکت بین دو گروه از شرکا تأسیس می‌شود، مشروط بر اینکه حداقل یکی از دو طرف شامل یک شریک معین باشد که این شرکت مسئولیت بدهی و تعهدات مالی شرکت را دارا نیست، مگر در محدوده سهم خود، اما طرف دوم می‌تواند یک شریک عمومی داشته باشد که مسئول بدهی‌ها و تعهدات مالی شرکت شود.

شرکت‌های دارای سرمایه متغیر: در قرارداد این نوع شرکت‌ها شرط شده است که سرمایه آنها، یا با ورود شرکای جدید، یا از طریق پرداخت‌های جدید، قابل‌افزایش و یا کاهش باشد.

شرایط ثبت شرکت خارجی در عربستان چگونه است؟

تردیدی نیست که ثبت شرکت خارجی در عربستان سعودی علی‌رغم امکانات عالی ارائه شده از سوی دولت کار آسانی نیست.
بنابراین، ما برخی از روش‌هایی را که باید انجام دهید تا بتوانید شرکت خود را با توجه به شرایط زیر ثبت کنید را توضیح خواهیم داد:

در هر نوع شرکت، اراده افراد باید در جهت هدفی خاص باشد و اساسنامه شرکت باید مطابق با خواسته آنها تنظیم شود.

باید طبق قانون و اساس‌نامهٔ عربستان برای افراد خارجی ثبت شوند، از جمله: مرکز اصلی شرکت و محل شعب شرکت، تعیین مدیر برای شرکت

برای ثبت یک شرکت خارجی در عربستان سعودی، باید درخواست هر یک از شرکای را با توجه به خواسته‌های آنان سرمایه‌گذاری کنند.

و اینکه مدیری که منصوب شده را همراه با اختیارات وی، با سند ادغام شرکت که توسط کنسولگری عربستان تأیید شده تعریف شود.

ثبت شرکت در کشور عربستان

مجوز ثبت شرکت در عربستان

برای دریافت مجوز، باید درخواست خود را به اداره سرمایه‌گذاری عمومی در عربستان سعودی ارسال کنید

این درخواست برای شما هزینه مشخصی به ارزش 2000 ریال سعودی دارد و تصمیم‌گیری در مورد درخواست از 3 هفته تا 4 هفته طول می‌کشد.

پس از ارائه اساسنامه شرکت و درج نام شرکت به وزارت بازرگانی و صنایع باید منتظر تأیید دولت شرکت باشید که ممکن است 5 روز طول بکشد.

شما باید اساسنامه شرکت را تصویب کرده و در مقابل دفتر اسناد رسمی امضا کنید که این دو روز طول می‌کشد.

شرکت آماده است تا با معرفی نام، آن را معرفی کرده و افراد شرکت و… را از وجود قانونی آن آگاه کند و طبق اساسنامه آن با پرداخت 5500 در روزنامه رسمی انتشار پیدا کند که دو روزبه طول می‌انجامد

برای انتقال سرمایه سهام باید یک حساب بانکی باز کنید و سپس می‌توانید گواهی مبنی‌بر واریز سرمایه را دریافت کنید؛ بنابراین، برای دریافت ویزای کار مدیر شرکت در وزارت کار، وزارت کشور و اداره کل گذرنامه ثبت‌نام کنید.

در مؤسسه بیمه اجتماعی ثبت‌نام کنید.

و بعد در ادامه باید ثبت تجاری شرکت را از طریق وزارت بازرگانی و صنایع و اتاق بازرگانی دست آورید

نحوه تأسیس یک شرکت در عربستان سعودی:

ابتدا می‌توانید اسناد و مدارک موردنیاز خود را در عربستان سعودی ثبت کنید.

گواهی خود را علاوه بر قانونی بودن خود را توسط وزارت امور خارجه و سفارت عربستان، دریافت کنید.

 یک کپی از گذرنامه، یک عکس از هویت شخصی، و یک کپی از ثبت تجاری مؤسسه منفرد، با اشاره به اینکه تمام این عکس‌ها باید توسط وزارت امور خارجه عربستان و همچنین سفارت عربستان تأیید شود.

اگر مدیرکل یک شهروند سعودی باشد، باید یک نسخه از شناسنامه ملی به همراه داشته باشد، اما اگر مدیرکل شهروند خلیج‌فارس باشد، باید یک نسخه از گذرنامه یا شناسنامه آورده شود و هر دو باید از اول شناسایی شوند.

 در صورت درخواست مجوز برای فعالیت مربوط به کار مؤسسه یا شرکت، در این صورت مدارک باید برای دریافت مجوز ضمیمه شود تا آن شرکت بتواند کار خود را آغاز کند.

 تأیید دفاع مدنی و شهرداری باید هنگام تعیین دفتر مرکزی برای شرکت، با ارائه گواهی از یکی از بانک‌های تأیید شده واقع در عربستان سعودی که واریز سرمایه بازگشتی به شرکت کمتر از ارزش 25 هزار ریال سعودی، علاوه برآوردن یک نسخه از این قرارداد اجاره دفتر مرکزی.

 وکالت‌نامه قانونی را به صاحب شرکت یا مؤسسات معتبر وزارت امور خارجه و سفارت عربستان بیاورید.

 

یرای ثبت شرکت بین المللی خود فقط کافیست با مشاوران ما در تماس باشید.

نحوه تأسیس شرکت در عربستان سعودی:

برای ایجاد یک شرکت یک‌نفره می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

با ورود به وب‌سایت وزارت بازرگانی نام و برند خود را ثبت‌نام کنید.

رمزهای ورود را وارد کنید و با ورود به وب‌سایت Absher شماره شناسه را وارد کنید.

بر روی اساسنامه کلیک کنید.

فعالیت‌های شرکت را انتخاب و تعریف کنید.

مدت زمانی را که می‌خواهید برای CR انتخاب کنید.

دفتر مرکزی شرکت را انتخاب و انتخاب کنید.

نام تجاری شرکت را انتخاب کنید، زیرا به‌محض انتخاب مستقیماً نام و شناسه را دریافت خواهید کرد.

با انتخاب مدیرعامل و سپس بقیه مدیران، مدیریت شرکت را مشخص کنید.

در اینجا لازم به ذکر است که شما مدیر را به قرارداد اصلی ثبت شرکت اضافه کنید، یا نام او را در یک قرارداد جداگانه از قرارداد اصلی ثبت کنید.

در صورت وجود شرکای تأسیس شرکت، اختیارات هر یک از آنها را مشخص کنید.

با استفاده از خدمات MasterCard ، Visa یا SADAD هزینه‌ها را پرداخت کنید.

شرایط افتتاح شعبه این شرکت در عربستان سعودی:

اگر قبلاً شرایط خود را انجام دادید و شرکت خود را افتتاح کرده‌اید و سپس می‌خواهید در عربستان سعودی شعبه دیگری برای آن باز کنید، باید شرایط زیر را انجام دهید و این شرایط عبارت‌اند از:

یکی از شرکا، یک نماینده از شرکت یا هرکسی که دارای یک نمایندگی قانونی از صاحب شرکت است، باید در وزارت بازرگانی و سرمایه‌گذاری شرکت کند.

تمام اسناد موردنیاز برای افتتاح شعبه شرکت باید آورده شود تا تأیید شوند.

پرداخت هزینه‌های موردنیاز و اخذ اعلانی به مشتری مبنی علاوه برگرفتن نامه تأیید اعتبار برای افتتاح شعبه شرکت.

 ثبت دفاتر تجاری شعبه پس از پرداخت هزینه‌های لازم توسط مشتری.

هزینه‌های تأسیس شرکت در عربستان

هزینه‌های تأسیس شرکت در پادشاهی عربستان سعودی شامل موارد زیر است:

 800 ریال سعودی برای شرکت در بازرگانی.

10 ریال عربستان برای هر سندی که توسط وزارت امور خارجه عربستان قانونی شده باشد.

هزینه ثبت‌نام تجاری 1200 ریال سعودی، و لازم به ذکر است که این ثبت فقط برای یک سال معتبر است.

260 ریال سعودی برای ترجمه هر مقاله از انگلیسی به عربی پرداخت شود.


هزینه‌های تأسیس شرکت یک‌نفره در پادشاهی عربستان چقدر است؟
قراردادهای این شرکت با ورود به وب‌سایت Absher تهیه شده توسط وزارت امور خارجه مستند شده است، اما قبل از ثبت‌نام، چندین شرط وجود دارد، از جمله:
صاحب شرکت باید یک شهروند سعودی باشد و کمتر از 21 سال نداشته باشد.
در صورت عدم مالک بودن سعودی (یعنی مقیم بودن) ، باید شماره اقامه ارائه شود.
این شرکت باید متعلق به یک فرد سعودی باشد.
پرداخت هزینه 1200 ریال سعودی برای به‌دست‌آوردن ثبت تجاری فقط برای یک سال.

فهرست مطالب