اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

ثبت شرکت در کشور افغانستان

5/5 - (3 امتیاز)
امروز مورخ: ۰۵ /۰۴ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات ثبت شرکت در کشور افغانستان

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور افغانستان * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور افغانستان * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور افغانستان * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
ثبت شرکت در افغانستان

ثبت شرکت در کشور افغانستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه ثبت شرکت خدمات ثبت شرکت در کشور افغانستان در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به ثبت شرکت در کشور افغانستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری ثبت شرکت در کشور افغانستان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور افغانستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست ثبت شرکت در کشور افغانستان را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور افغانستان

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور افغانستان

مراحل ثبت شرکت در کشور افغانستان

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور افغانستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور افغانستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

ثبت شرکت در افغانستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

ثبت شرکت در افغانستان

افغانستان، به‌عنوان یکی از کشورهای همسایه ایران دارای تاریخی پنج‌هزارساله است که در تاریخ از آن به نام خراسان و آریانا یاد شده است و در سال ١١٢٦ خورشیدی در زمان حاکمیت احمدشاه بابا نام کنونی افغانستان برای این کشور به رسمیت شناخته شد.

افغانستان دارای 34 استان و حدود چهارصد شهرستان است.

اقتصاد عمومی این کشور کشاورزی سنتی است.
این کشور از جنوب با مرز پاکستان و در غرب با ایران، در شمال غرب با ترکمنستان، از شمال با ازبکستان، از شمال شرق با تاجیکستان هم‌مرز می‌باشد. این کشور با مساحت ٦٥٢٨٦٤ کیلومترمربع مساحت بعد از کشورهای چین، ایران و پاکستان چهارمین کشور بزرگ در منطقه است.
این کشور وسیع متأسفانه سال‌ها درگیر جنگ‌های داخلی بوده است و این امر موجب لطمات بسیاری به اقتصاد این کشور شده است، لکن از سال 2001 و با فروپاشی گروه تروریستی طالبان شرایط این کشور رو به بهبود می‌باشد و شاهد رشد و پیشرفت اقتصادی در این منطقه هستیم و برخی فعالان اقتصادی و تجاری آینده اقتصادی مطلوبی را برای این منطقه متصور هستند.
بنا بر آمارها بیشترین فعالیت مردم افغانستان (در حدود 81 درصد) در بخش کشاورزی است و 11 درصد در بخش صنعت و 9 درصد در بخش خدمات می‌باشد. این کشور در حال حاضر بخشی از محصولات کشاورزی خود را به کشورهایی از قبیل هند و فنلاند، پاکستان، آمریکا، انگلیس صادر می‌نماید و برخی از نیازمندی‌های خود را از کشورهایی از قبیل هند، پاکستان، آمریکا آلمان وارد می‌نماید.

برای ثبت شرکت بین المللی خود در هر کشوری با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید و یا فرم بالای صفحه را پر کنید.

روش ثبت یک شرکت در افغانستان

ثبت یک تجارت در افغانستان هفت روز طول می‌کشد و در حال حاضر حدود 135 دلار آمریکا هزینه دارد. مراحل اساسی عبارت‌اند از:

در اداره ثبت تجارت مرکزی افغانستان (ACBR) ثبت‌نام کنید و شماره شناسایی مالیاتی (TIN) را دست آورید.

هزینه‌های ثبت‌نام و انتشار را در شعبه Da افغانستان Bank (DAB) پرداخت کنید

از AISA مجوز تجارت بگیرید.

دریافت بازرسی (AISA)

اطلاعات بیشتر در این زمینه در سایت  www.aisa.org.af/english/licensing.html   است

سرمایه‌گذار باید شخصاً به دفتر AISA مراجعه کند تا مراحل اخذ مجوز را تکمیل کند. در غیر این صورت، یک نماینده مجاز از سرمایه‌گذار برای این کار باید در AISA حضور داشته باشد.

سرمایه‌گذار باید شخصاً به دفتر AISA مراجعه کند تا مراحل اخذ مجوز را تکمیل کند. در غیر این صورت، یک نماینده مجاز از سرمایه‌گذار برای این کار باید در AISA حضور داشته باشد.

 

شرکت را ثبت کنید و شماره شناسایی مالیات (TIN) را به دست آورید مشخصات کلیه مشاغل جدید و سرمایه‌گذاری‌ها توسط دفتر ثبت تجارت مرکزی افغانستان (ACBR) از AISA جمع‌آوری‌شده و برای چاپ در روزنامه رسمی به وزارت عدلیه در کابل ارسال می‌شود.

پرداخت هزینه‌های ثبت، انتشار و مجوز، آژانس پشتیبانی سرمایه‌گذاری افغانستان (AISA) صورت‌حسابی را برای پرداخت در صندوقدار واقع در پیشخوان 19 فروشگاه یک‌مرحله‌ای صادر می‌کند.

مجوز را از AISA بگیرید

پس از پذیرش درخواست و پرداخت هزینه‌ها در صندوقدار AISA ، پروانه کسب از آژانس پشتیبانی سرمایه‌گذاری افغانستان (AISA) اخذ می‌شود.

مدارک موردنیاز ثبت شرکت در افغانستان

مدارک موردنیاز

فرم درخواست (در دسترس آنلاین)

کپی شناسنامه یا گذرنامه مدیر (ها)

2 مجموعه عکس پاسپورت رنگی از مدیر (ها)

مقالات اختلاط

فرم شناسایی مالیات

شایستگی

برای فعالیت قانونی در افغانستان نیاز به دریافت پروانه کسب است. این مجوز از طریق AISA اعطا می‌شود و قرار است سالانه تمدید شود. صنایع خاصی، به‌عنوان‌مثال بخش بهداشت، نیاز به مجوز اضافی از وزارتخانه‌های مربوطه دارد. هر دو موردنیاز است قبل از شروع عملیات تجاری به دست آورد. در زیر لطفاً اطلاعات دقیق در مورد مجوز AISA و همچنین سایر مجوزهای اضافی را بیابید. لطفاً با بخش پشتیبانی سرمایه‌گذاران بررسی کنید که آیا نوع تجارت شما به چنین مجوز دیگری احتیاج دارد یا نه.

هزینه‌ها

ثبت شرکت در افغانستان حدود 135 دلار آمریکا هزینه دارد.

اعتبار

هر بنگاه داخلی و خارجی که بخواهد به طور قانونی در افغانستان فعالیت کند، نیاز به مجوز تجارت دارد. این مجوز توسط آژانس پشتیبانی سرمایه‌گذاری افغانستان (AISA) اعطا می‌شود و توسط آژانس به‌صورت سالیانه تمدید می‌شود. بااین‌حال، شرکت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع خاص، مانند بخش بهداشت، قبل از شروع فعالیت خود در کشور، به‌غیراز مجوز AISA ، مجوز اضافی از وزارتخانه‌های مربوطه را دارند.

نمونه اسناد

لطفاً نمونه اسناد تکمیل شده را که به افراد دیگر کمک می‌کند ضمیمه کنید.

زمان پردازش

ثبت تجارت در افغانستان هفت روز طول می‌کشد.

دستورالعمل‌ها

آژانس پشتیبانی سرمایه‌گذاری افغانستان (AISA) مسئول ثبت کلیه مشاغل خارجی و داخلی در افغانستان و کمک به شرکت‌ها در جهت گشتن در فرصت‌های سرمایه‌گذاری سودآور در افغانستان است.

ثبت شرکت در کشورافغانستان

اطلاعات موردنیاز برای ثبت شرکت در افغانستان

آژانس پشتیبانی سرمایه‌گذاری افغانستان AISA به‌منظور جلب و تسهیل سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ایجاد شده است؛ بنابراین، هدف کارکنان AISA این است که هر جا ممکن باشد به سرمایه‌گذار کمک کنند.

اطلاعاتی که ممکن است کمک کند

اتاق تجارت و صنعت افغانستان پیشروترین سازمان بخش خصوصی در افغانستان است. آنها همچنین می‌توانند به سرمایه‌گذاران احتمالی در یافتن شرکا و گشت‌وگذار در بازار هیجان‌انگیز افغانستان کمک کنند.

فرایند اداری ثبت شرکت در افغانستان:

اتاق بازرگانی افغان – آمریکایی (مک لین، ایالت واشنگتن)

شورای تجارت افغانستان در دبی

 

سایر کاربردهای سند / گواهینامه

افغانستان از نظر استراتژیک در بین جمهوری‌های غنی از انرژی آسیای میانه و بندرهای بزرگ دریایی در آسیای جنوبی قرار دارد که مسیر اصلی انتقال نفت و گاز آسیای میانه را به بازارهای آسیای جنوبی و خارج از کشور ارائه می‌دهد. همچنین افغانستان به بازارهای کشورهای همسایه از جمله بازارهای مهم سریع درحال‌رشد مانند چین، هند و پاکستان دسترسی طبیعی دارد.

بازار آزاد شرکت های افغانستان

اصول اقتصاد بازار آزاد در قانون اساسی جدید گنجانده شده است

افغانستان به طور چشمگیری از نظر منابع معدنی غنی است. در حال حاضر بیش از 1400 کانسار معدنی شناسایی شده است. این مواد شامل مواد معدنی انرژی مانند نفت، گاز و زغال‌سنگ و همچنین ذخایر آهن و مس با کیفیت جهانی است. بعلاوه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی شناخته شده در افغانستان شامل زمرد، یشم، آمتیست، آلاباستر، بریل، لاجورد، تورمالین، یاقوت، کوارتز و یاقوت کبود است. سرانجام فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در صنعت هیدروکربن وجود دارد.

به دنبال برنامه ملی خصوصی‌سازی، بیشتر شرکت‌های بزرگ دولتی برای مناقصه بین‌المللی 2006-2008 در نظر گرفته شده‌اند که ورود به این بخش‌ها را آسان‌تر کرده است.

نتیجه گیری کلی ثبت شرکت در افغانستان

بایکدیگر دیدیم که برای ثبت شرکت در کشور افغانستان نیاز مدارکی همانند تمامی کشور های دیگر است. همچنان دیدیم که افغانستان یکی از کشور های همسایه خوبی است که میتوان در آن سرمایه‌گذاری کرد، مخصوصا سرمایه‌گذاری از نوع کشاورزی سنتی، از سال 2001 که گروه تروریستی طالبان فروپاش شد از آن زمان تا به حالا افغانستان افزایش چشم گیر رونق اقتصادی و سیاسی خود را به رخ جهانیان کشید. این کشور برای کشاورزی و صنعت یکی از گزینه های خوب برای سرمایه‌گذاری است.

روش ثبت شرکت را نیز توضیح دادیم و خالی از لطف نیست اگر بگوییم افغانستان نیز فرصت ایده‌آلی برای آیندگان است.

5/5 - (3 امتیاز)

فهرست مطالب