اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401

ثبت شرکت در آذربایجان

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات ثبت شرکت در آذربایجان

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * ثبت شرکت در آذربایجان * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در آذربایجان * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * ثبت شرکت در آذربایجان * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
ثبت شرکت در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در آذربایجان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور ثبت شرکت در آذربایجان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

ثبت شرکت در آذربایجان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در آذربایجان

شروط و الزامات ثبت شرکت در آذربایجان

مراحل ثبت شرکت در آذربایجان

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در آذربایجان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در آذربایجان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور ثبت شرکت در آذربایجان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

ثبت شرکت در آذربایجان

محتوای این صفحه عبارتند از:

آذربایجان واقع در بین آسیا و اروپا و با همسایگان مهمی مانند روسیه، ترکیه، ارمنستان و گرجستان و خروجی دریا به دریای خزر، آذربایجان جمهوری دموکراتیکی، با تاریخ، فرهنگ، میراث، منابع طبیعی مانند نفت و گاز شناخته شده و غنی است. دولتی است که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین در جهان شناخته شده است. وراثت و توسعه سریع، آذربایجان را به کشوری با پتانسیل بالا و اقتصادی پایدار تبدیل کرده است که سرمایه‌گذاران را در سراسر جهان علاقه‌مند به کشف صنایع نیرومند برای تولید پول می‌کند. در میان بخش‌هایی با پتانسیل رشد کامل، ما به کشاورزی، جهانگردی، صنعت نفت، انرژی و تولید اشاره می‌کنیم، جایی که کارآفرینان می‌توانند شرکت‌های خود را تأسیس کنند. یک سرمایه‌گذار که می‌خواهد در آذربایجان شغلی را شروع کند، می‌تواند از بین شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC) ، شرکت‌های سهامی یا شرکت‌های سها می‌بسته است که قوانین و مقررات متنوعی برای آنها اعمال می‌شود، انتخاب کند.

انواع شرکت‌ها در آذربایجان

سرمایه‌گذاران خارجی که می‌خواهند در آذربایجان شغلی راه‌اندازی کنند، می‌توانند از بین فعالیت‌های قانونی زیر یکی را انتخاب کنند:

مشاغل انفرادی که برای کارهای کوچک انجام شده توسط یک شخص مناسب هستند.
مشارکت‌هایی که می‌توانند عمومی یا محدود باشند و برای فعالیت‌های تجاری کوچک نیز مناسب هستند.
شرکت‌های خصوصی و دولتی که محبوب‌ترین اشکال تجاری در آذربایجان هستند.
شرکت‌های تابعه و شعب که بهترین راه برای راه‌اندازی فعالیت به‌عنوان یک شرکت خارجی در آذربایجان است.

تاجر یا مالکیت انفرادی، ساده‌ترین فعالیت قانونی غیر شرکتی است که می‌تواند توسط کسانی ایجاد شود که می‌خواهند در آذربایجان شغلی راه‌اندازی کنند. مشخصات اصلی آن عبارت‌اند از:

می‌تواند توسط یک کارآفرین راه‌اندازی شود.

به هیچ عنوان موردنیاز سرمایه شراکتی نیست.شخص ایجادکننده مسئولیت تعهدات تجارت بدون محدودیت، در دارایی‌های شخصی وی را برعهده خواهد داشت.

اتباع خارجی که می‌خواهند تحت این شکل قانونی در آذربایجان شغلی راه‌اندازی کنند، ابتدا باید اجازه اقامت بگیرند.

مالکیت انفرادی در آذربایجان

تاجر یا مالکیت انفرادی، ساده‌ترین فعالیت قانونی غیر شرکتی است که می‌تواند توسط کسانی ایجاد شود که می‌خواهند در آذربایجان شغلی راه‌اندازی کنند. مشخصات اصلی آن عبارت‌اند از:

می‌تواند توسط یک کارآفرین راه‌اندازی شود.

به هیچ عنوان موردنیاز سرمایه شراکتی نیست.

شخص ایجادکننده مسئولیت تعهدات تجارت بدون محدودیت، در دارایی‌های شخصی وی را برعهده خواهد داشت.

اتباع خارجی که می‌خواهند تحت این شکل قانونی در آذربایجان شغلی راه‌اندازی کنند، ابتدا باید اجازه اقامت بگیرند.

مشارکت در آذربایجان

این مشارکت فعالیت قانونی غیر شرکتی دیگری است که می‌تواند برای انجام عملیات کوچک در آذربایجان مورد استفاده قرار گیرد. در اینجا دو نوع مشارکت وجود دارد: مشارکت عمومی و محدود. شباهت اصلی بین آنها این است که آنها به حداقل تعداد دو شرکت‌کننده که شریک نامیده می‌شوند نیاز دارند.

در مورد مشارکت عمومی، هر دو شرکت‌کننده از حقوق و تعهدات یکسانی در برابر تجارت برخوردار خواهند بود. در مورد شریک محدود، باید حداقل یک شریک عمومی و چند شریک محدود داشته باشد. باید توجه داشت که شرکای محدود فقط حقوق و تعهدات خاصی در ارتباط با فعالیت تجاری دارند.

در زمان برقراری مشارکت در آذربایجان هیچ شرطی برای سرمایه شراکتی وجود ندارد، درحالی‌که ایجاد آن متکی به سند مشارکت است.

این مشارکت غالباً توسط کسانی که در آذربایجان شغلی راه می‌اندازند، انجام نمی‌شود، اما برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌تواند مزیت بزرگ همکاری با کارآفرینان محلی و در نتیجه شناخت سریع‌تر بازار محلی را فراهم کند.

 

شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان

یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در آذربایجان یک نهاد ارجح برای کسانی است که می‌خواهند در آذربایجان شغلی راه‌اندازی کنند و فعالیت‌های خود را توسعه دهند. این نوع از شرکت را حداقل یک شخص می‌تواند ثبت کند و برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​که نیازی به سرمایه شراکتی ندارند، مناسب است. ما اشاره می‌کنیم که شراکت در یک شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان به‌صورت رایگان قابل انتقال نیست.

شرکت سهامی در آذربایجان

سرمایه‌گذاران می‌توانند توجه خود را به شرکت‌های سهامی خاص، نهادهای موجود برای مشاغل بزرگ‌تر در آذربایجان معطوف کنند. این نهاد می‌تواند توسط یک یا چند نفر ادغام شود و سهام می‌تواند آزادانه منتقل شود و در بازار عمومی معامله شود. سهام‌داران یک شرکت سهامی در آذربایجان مسئول میزان کمک‌های خود در تعهدات شرکت و همچنین بدهی‌ها هستند. هنگام شروع کار در آذربایجان و ثبت شرکت سهامی، باید یک هیئت‌مدیره و یک شورای نظارت ایجاد شود.

 

برای ثبت شرکت بین المللی خود در هرکشوری کلیک کنید.

ثبت شرکت در آذربایجان

مراحل تشکیل شرکت در آذربایجان

درست مانند هر کشور دیگر، مراحل راه‌اندازی شرکت در آذربایجان باید با انجام چند مرحله ساده انجام شود. اینها هستند:

انتخاب و رزرو نام شرکت که منوط به چند مورد است.

تهیه اسناد قانونی شرکت (این مرحله برای معامله گران منحصر به فرد اعمال نمی‌شود) ؛

ثبت‌اسناد و مدارک با دفتر محلی ثبت تجارت در آذربایجان؛

ثبت‌نام برای مالیات، مالیات بر ارزش افزوده و مشارکت‌های تأمین اجتماعی با مقامات مربوطه؛

درخواست مجوزهای لازم تجاری مطابق با فعالیت‌هایی که باید انجام شود

شرکت سهامی بسته در آذربایجان

در یک شرکت سهامی بسته در آذربایجان، سهام‌داران دارای مسئولیت محدود هستند، اما سرمایه به سهام مشترک تقسیم می‌شود. خوب است بدانید که یک شرکت سهامی بسته در آذربایجان نمی‌تواند سهام قابل‌واگذاری را در مقایسه با شرکت سهامی آزاد که در آن این روش در دسترس است، واگذار کند. علاوه بر انواع موجودیت‌های ذکر شده در بالا، سرمایه‌گذاران خارجی همچنین می‌توانند شعبه‌ها و زیرمجموعه‌هایی را به‌عنوان شرکت‌های توسعه‌یافته از شعبه اصلی در آذربایجان تأسیس کنند.

شرکت تابعه و شعبه شرکت‌های خارجی فعال در آذربایجان

شرکت‌های خارجی که به دنبال راه‌اندازی فعالیت در آذربایجان هستند می‌توانند دفتر شعبه و شرکت فرعی را انتخاب کنند. هر دو شکل تجاری مزایای خاص خود را دارند.

با شرکت فرعی مانند هر شرکت داخلی دیگر رفتار می‌شود زیرا در اکثر موارد به شکل یک شرکت با مسئولیت محدود در می‌آید. همچنین، مجاز به انجام فعالیت‌های مشابه شرکت اصلی، علاوه بر فعالیت‌هایی است که بیشتر از همه مناسب بازار آذربایجان است.

دفتر شعبه به انجام همان فعالیت‌های شرکت اصلی محدود خواهد شد. این یکی از دلایل اصلی است که معمولاً توسط شرکت‌های مالی فعال در آذربایجان بکار می‌رود.

اسنادی برای راه‌اندازی تجارت در جمهوری آذربایجان

هنگام تأسیس شرکت در آذربایجان، یک سرمایه‌گذار باید اسناد و مدارک و شرایط زیر را تهیه کند:

• اساسنامه؛
• جزئیات مربوط به نام و آدرس تجاری شرکت؛
• قرارداد اجاره محضری در صورت وجود؛
• یک قرارداد بانکی که جزئیات مربوط به‌حساب را ارائه می‌دهد.
• گواهی مالیات بر ارزش افزوده.

گواهی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان می‌تواند در مدت حدود یک هفته صادر شود و سپس قبل از شروع فعالیت‌ها، مجوزهای ویژه و جوازها باید ارسال شود. یک مهر شرکتی برای اطمینان و قانونی بودن آنها برای انواع قراردادها و توافق‌نامه‌ها نیز لازم است. لطفاً در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید شرکتی را در آذربایجان از خارج از کشور تأسیس کنید، قبل از تهیه اسناد برای ثبت باید یک نماینده با وکالت‌نامه منصوب کنید

سؤالات متداول

چرا باید در آذربایجان سرمایه‌گذاری کرد؟

دولت محلی تلاش‌های مهمی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در بخش نفت و گاز آذربایجان انجام داده است که از سال 1995 افزایش‌یافته است. کل تجارت خارجی در سال 2014 حدود 31 میلیارد دلار بود که از این میزان واردات حدود 9.2 میلیارد دلار و صادرات با 21.8 میلیارد دلار بود.

 1. چگونه یک شرکت در آذربایجان تأسیس می‌کنید؟

این یکی از سؤالات متداول است که توسط عوامل تشکیل شرکت آذربایجان دریافت می‌شود. برای شروع تجارت در این کشور، داشتن یک شریک مشترک لازم نیست، گرچه مزایای مالی و تجاری خاصی وجود دارد که چنین شریکی می‌تواند به همراه داشته باشد.

 1. فعالیت‌های قانونی قابل افتتاح در این کشور کدام‌اند؟

فعالیت‌های قانونی است که می‌تواند در جمهوری آذربایجان افتتاح شد عبارت‌اند از:

 • سرمایه‌گذاری مشترک؛
 • شرکت تابعه کاملاً محلی؛
 • دفتر نمایندگی یک شرکت اصلی خارجی.
 1. آیا می‌توانم شعبه‌ای در آذربایجان افتتاح کنم؟

دفاتر شعبه‌ای که در شرکت محلی فعالیت خود را در آن انجام می‌دهد مجاز است، با این حال، شعبه عمدتاً به‌عنوان یک شرکت تابعه محلی در نظر گرفته می‌شود.

 1. قبل از ثبت فعالیت قانونی در آذربایجان چه‌کارهایی باید انجام شود؟

در آذربایجان، مراحل زیر باید قبل از راه‌اندازی شرکت انجام شود:

 • ایجاد آدرس حقوقی و تأیید قانونی اجاره‌نامه.

.محضری کردن اسناد شرکت

 • فراهم‌کردن حداقل سرمایه موردنیاز.
 1. چگونه می‌توان آدرس حقوقی در آذربایجان دریافت کرد؟

طبق قوانین محلی، محل شرکت به‌عنوان آدرس دفتر دائمی آن شناخته شده است. سپس اطلاعاتی مربوط به مکان در شرکت‌های ایالتی ثبت می‌شود.

 1. چه کسی می‌تواند مدیر یک شرکت باشد؟

مدیر یک فعالیت قانونی در آذربایجان می‌تواند یک شهروند محلی یا یک خارجی باشد.

 1. آیا اجازه کار در آذربایجان ضروری است؟

اگر شخص حقوقی قصد استخدام متخصصان خارجی را داشته باشد، برای کار در کشور نیاز به مجوز دارد.

 1. چه مدت طول می‌کشد تا مجوز کار صادر شود؟

اجازه کار در آذربایجان در حدود 20 روز صادر می‌شود و هزینه دولتی نیز باید تسویه شود.

فهرست مطالب