اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401

ثبت شرکت در کشور مالزی

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۲۴ /۰۵ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات ثبت شرکت در کشور مالزی

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * ثبت شرکت در کشور مالزی * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور مالزی * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * ثبت شرکت در کشور مالزی * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
ثبت شرکت در کشور مالزی

ثبت شرکت در کشور مالزی

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه ثبت شرکت خدمات ثبت شرکت در کشور مالزی در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به ثبت شرکت در کشور مالزی را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری ثبت شرکت در کشور مالزی نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور مالزی میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست ثبت شرکت در کشور مالزی را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور مالزی

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور مالزی

مراحل ثبت شرکت در کشور مالزی

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور مالزی میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور مالزی را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

ثبت شرکت در کشور مالزی

محتوای این صفحه عبارتند از:

خدمات ثبت شرکت در کشور مالزی

شرکت­های خدماتی به شما در ثبت شرکت جدید و یا فروش شرکت­های تازه‌تأسیس که به طور کامل در کمیسیون شرکت­های مالزی (SSM) ثبت شده است، یاری می‌کنند.

Ø     ثبت شرکت جدید 
Ø     فروش شرکت­های موجود
Ø     خدمات انتصاب منشی شرکت 
Ø     خدمات بستن شرکت
Ø     خدمات SST
   درخواست مجوز در وزارت دارایی (MOF)
 درخواست مجوز در شورای توسعه صنعت ساخت‌وساز مالزی (CIDB)
 درخواست علامت تجاری
 وب‌سایت شرکت ساخت‌وساز
 خدمات مشاوره و مدیریت بازرگانی
 خوب است که بدانید زبان رسمی مالزی مالایی است، واحد پول آن رینگیت و کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و پایتخت آن کوالالامپور است.


مزایا ثبت شرکت در کشور مالزی

مالزی کشور فرصت و توانایی برای شروع کسب‌وکار می‌باشد چراکه با ثبت شرکت در این کشور می‌توانید همراه با تولید، توزیع و یا ارائه تخصص فنی در بخش‌های خدماتی مشغول به کار شوید. سرمایه‌گذاران از این کشور به عنوان یک بازار بزرگ و دروازه‌ای برای راهیابی به کشورهای مشترک‌المنافع استفاده می‌کنند (کشورهای مشترک‌المنافع متشکل شده از 53 کشور مستقل هستند.)

شرایط و مدارک موردنیاز ثبت شرکت در کشور مالزی

این وظیفه شماست که در صورت تمایل به فعالیت در تجارت یا هرگونه معامله‌ای، پیش از شروع یک کسب‌وکار و یا شرکت خود را ثبت کنید.

شرکت ما به شما کمک می‌کند تا شرکت خود را در کمیسیون شرکت‌های مالزی ثبت کنید و دبیر شرکت باید دارای مجوز معتبری باشد که توسط کمیسیون شرکت‌های مالزی صادر شده باشد تا وی بتواند ثبت شرکت شما را مدیریت کند.

در زیر اطلاعات لازم برای ثبت شرکت در قانون شرکت‌ها در سال 2021، برای شما آورده شده است.

اطلاعات اولیه ثبت شرکت در کشور مالزی

حداقل 3 نام ترجیحی ایجاد کنید تا به‌عنوان نام شرکت در SSM اعمال شود. جستجوی نام شرکت باید در مراحل اولیه انجام شود.
3 فعالیت اصلی تجاری که شرکت آنها را انجام خواهد داد.
مقدار سرمایه سهام یا سهام قابل سرمایه‌گذاری در حساب شرکت برای شروع اجباری است.
تعیین درصد سهام متعلق به هر یک از اعضای سهام‌دار اجباری است.
نام بانک و آدرس بانکی که حساب شرکت در آن باز می‌شود.
نام امضاکننده چک شرکت.
کپی شناسنامه هر یک از اعضای شرکت، یعنی هیئت‌مدیره شرکت و سهام‌داران برای شهروندان مالزیایی و یک نسخه از گذرنامه برای اتباع خارجی اجباری است.
آدرس محل سکونت فعلی مدیران و سهام‌داران باید در مالزی باشد.
اعلام آدرس اصلی محل کسب و کار و شعبه در صورت وجود اجباری
ارائهٔ شماره‌تلفن و همچنین شماره‌تلفن همراه و آدرس پست الکترونیکی هر مدیر و سهام‌دار شرکت الزامی است.
تعیین منشی شرکت اجباری است.

نکته: به مدیران و سهام‌داران توصیه می‌شود برای تهیه اسناد ادغام شرکت با مدیر شرکت یا نماینده مدیر شرکت ما ملاقات کنند و لازم است اسناد را شخصاً در دفتر ما امضا کنند. این امر برای جلوگیری از جرم، جعل و تقلب است.

اقدامات بعدی پس از دریافت نسخه­ای از شناسنامه و اطلاعات موردنیاز که در بالا درخواست شد، انجام خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مالزی:

درخواست مبتنی بر ثبت شرکت در این کشور
انتخاب نام تجاری و تأییدیه جهت ثبت آن
ترجمه رسمی مدارک موردنیاز به زبان انگلیسی یا زبان مالزیایی
تأییدیه ثبت سند شرکت
ترجمه رسمی اساسنامه شرکت
معرفی حداقل دو مدیر با حداقل سن ۱۸ سال

نحوه گزارش سالیانه پس از ثبت شرکت در مالزی

 • سود سالیانه شرکت
 • شرح دارایی‌ها و حساب سود و زیان آن
 • یک کپی از ترازنامه دفتر کل
 • ثبت‌اسناد برای ایجاد شرکت در مالزی
 • باید به مدت 3 ماه بعد از تأیید اسم شرکت تمامی اسناد لازم را برای ایجاد شرکت به نهادهای مربوطه ارسال نمایید.

در اساسنامه ای شرکت باید مقررات زیر ذکر گردد:

 • محدودیت در نقل و انتقال سهام شرکت
 • محدودیت برای تعداد اعضا
 • تعداد کارمندان کمتر از  50 نفر
 • ممنوعیت برای دعوت عموم برای سپرده‌گذاری پول در شرکت
 • مدیرانی که قصد ایجاد شرکت در مالزی را دارند باید اعلام کنند که طرح کسب‌وکار آنان سودآور خواهد بود.
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • یک کپی از کارت شناسایی مدیران
 • کپی از تأییدیه نام شرکت در مالزی

هشدار

توجه: تغییراتی که در آدرس مدیر و دفتر عملیاتی شرکت باید به دبیر شرکت اطلاع داده شود تا وی بتواند اطلاعات شرکت و اعضای شرکت را در پورتال کمیسیون شرکت‌های مالزی به‌روز کند. اگر تغییر در اطلاعات مدیران و همچنین سهام‌داران به مدیر ثبت برای به‌روزرسانی اطلاع داده نشود، جرم محسوب می­شود. اگر مدیر و سهام‌دار یا هر یک از اعضای شرکت نتواند الزامات قانون را رعایت کند، می‌توان وی را به اظهارات بیهوده متهم کرد و می‌تواند بیش از 3 میلیون رینگیت جریمه نقدی داشته باشد یا بیش از 10 سال حبس.

خطاها و سهل‌انگاری‌های مشتری در ارائه مشخصات شخصی از نظر املایی یا شناسنامه شماره یا گذرنامه و سایر اطلاعات در صورت درخواست منجر به اخیر در ثبت‌نام می‌شود و همچنین ممکن است دلیل هزینه‌های اضافی باشد و کاملاً برعهده مشتری خواهد بود.

ثبت شرکت در کشور مالزی

معرفی انواع ثبت شرکت در کشور مالزی

یکی از مزایای مهم برای ثبت کردن شرکت در این کشور این است که می‌توانید با مالکیت صددرصد شرکت خود را به ثبت برسانید. مالزی کشوری است در جنوب شرقی آسیا که توسط دریای جنوبی چین به دو قسمت تقسیم شده است. مالزی غربی که از شمال هم‌مرز با تایلند و از جنوب با سنگاپور و مالزی شرقی که با اندونزی هم‌مرز می‌باشد. اگرچه کوالالامپور پایتخت این کشور است اما شهر پوتراجایا پایتخت اداری این کشور محسوب شده و بیشتر سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌ها در این شهر قرار دارند.

مرحله 1 : روش ثبت شرکت در مالزی

حداقل در بین شهروندان مالزیایی / مقیم دائم و یا خارجی حداقل 1 مدیر، 1 سهام‌دار، 1 دبیر شرکت و 1 شاهد داشته باشید. اگر قصد دارید شرکت را نزد مدیر و سهام‌دار ثبت کنید، اطلاعات ذی‌نفع مانند کپی شناسنامه، شماره‌تلفن، E.Mail ، آدرس محل اقامت و همچنین اطلاعات اضافی موردنیاز است.

حداقل  3 نوع فعالیت اصلی شرکت باید به‌وضوح شرح داده شود که هدف اصلی تأسیس شرکت است و همچنین فعالیت اصلی ایجاد کسب‌وکار است که در اسناد شرکت قید خواهد شد.

 همه مدیران، سهام‌داران، دبیران شرکت و شاهدان باید ابتدا سند قانونی تأسیس شرکت را امضا کنند. موقعیت اعضای هیئت‌مدیره و همچنین سهام‌داران را می‌توان با مالکیت کامل افراد محلی یا مالکیت کامل بین خارجی‌ها تعیین کرد. انتصاب مدیران و همچنین سهام‌داران شرکت نیز می‌تواند از طریق مشارکت یا همکاری هوشمندانه بین افراد محلی و خارجی انجام شود.

انتصاب مدیران، سهام‌داران، دبیران شرکت و شاهدان برای ایجاد شرکت شما یک شرط اساسی است.

از جمله شرایط مدیر شدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

18 سال به بالا و سالم

تحت بخش 198 قانون شرکت‌ها، 2016 ، معاف نیست.

به ورشکستگی محکوم نشده است

هرگز به دلیل تخلف در مالزی و خارج از آن مورد پیگرد قانونی قرار نگرفته است

اسناد قانونی این شرکت باید به‌منظور به‌روزرسانی، هرازچندگاهی مطابق با مفاد قانون شرکت‌ها در سال 2021 در دفتر ثبت شده شرکت باشند.

مراحل کامل ثبت شرکت 5 تا 7 روز کاری پس از ارسال درخواست در باجه ثبت شرکت در کمیسیون شرکت­های مالزی طول می‌کشد.

بعد از ثبت شرکت در مالزی چه اقدامی تنجام دهیم؟

مدیر شرکت باید مصوبه مربوط به افتتاح حساب‌های شرکت را امضا کرده باشد. ارائه اسناد شرکت که به طور کامل توسط ابرشرکت تأیید شده‌اند، به‌منظور افتتاح حساب‌جاری بانکی شرکت و امکان شروع معاملات کامل در کسب‌وکار موردنظر، به مدیران شرکت داده می‌شود.

برای فعال‌کردن حساب‌جاری شرکت، شرکت باید دارای شناسه‌ای در بین افراد یا شرکت­هایی باشد که قبلاً در بانک حساب‌جاری داشته باشد، تا حساب‌جاری شرکت جدید باز شود.

توجه: مدیران و سهام‌داران نیازی به امضای چک شرکت‌ها نیستند و امضاکنندگان چک می‌توانند از افراد خارجی که مستقیماً در این سمت شرکت ندارند و به‌عنوان سهام‌داران منصوب شوند.

 • ثبت شرکت صنایع خاص در کشور مالزی

تا حدودی می­توان گفت شرکت­هایی که با مالکیت صددرصد شهروندان غیر مالزیایی اداره می­شوند باید صنایع خاص که توسط دولت مالزی دیکته می­شود، انجام گردد. برخی از این صنایع که دولت مالزی در صدد تشویق سرمایه‌گذاران برای ثبت شرکت در آن می‌باشد، به شرح زیر است:

 • نفت و گاز
 • بانکداری و امور مالی
 • گردشگری
 • کشاورزی

شرکتی که دارای سرمایه سهم است ممکن است به‌عنوان یک شرکت خصوصی درآمده باشد.

فردی که عضو یک بدنه حرفه‌ای است که توسط وزیر تعاون و مصرف داخلی تجارت کشور به او مجوز داده می‌شود یا فردی که دارای مجوز توسط کمیسیون شرکت­های مالزی (SSM) است. مدیر و معاون شرکت هر دو باید محل اقامتی در مالزی داشته باشند.

 • ثبت شرکت در صنایع گردشگری در کشور مالزی

داشتن پروانه کسب معتبر برای شروع کار در مالزی ضروری است. این شامل مجوزها، ثبت‌نام‌ها و تأییدیه­ها است. پروانه کسب را می‌توان از سازمان صدور مجوز (PBM) مربوط به مکان و فعالیت تجاری استفاده کرد.

یکی از شرکت‌های بسیار پر طرف‌دار در کشور مالزی و همچنین سایر کشورها، شرکت‌های گردشگری هستند.

تمامی اشخاص و متقاضیانی که قصد ثبت شرکت گردشگری در مالزی را دارند، باید ابتدا نسبت به اخذ مجوز آن اقدام نمایند. مجوز ثبت شرکت گردشگری در مالزی از سوی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری صادر می‌شود. شرکت‌های گردشگری می‌توانند، به‌صورت سهامی خاص، مسئولیت محدود، تعاونی و انواع شرکت‌ها باشند.

ثبت شرکت به‌صورت تأسیس شعبه در کشور مالزی

برای ثبت شرکت به این شکل باید سرمایه‌گذار یک شرکت در خارج از مالزی به ثبت رسانده باشد و حداقل از زمان تأسیس آن 2 سال گذشته باشد. در این صورت می‌تواند یک شعبه جدید برطبق قوانین اداره کار و تجارت مالزی تأسیس کند. باید توجه داشت که تمام فعالیت‌های اقتصادی این شرکت باید تحت نظارت شرکت مادر باشد.

نتیجه‌گیری

مالزی کشور فرصت و توانایی برای شروع کسب‌وکار است. با توجه به تمام ویژگی‌ها و مزایایی که برای ثبت شرکت در این کشور شرح داده شد. شما می­توانید همراه با تولید، توزیع و یا ارائه تخصص فنی در بخش­های خدماتی این کشور مشغول به کار شوید و شرکت موردنظرتان را تأسیس کنید. سرمایه‌گذاران از این کشور به‌عنوان یک بازار بزرگ و دروازه‌ای برای راهیابی به کشورهای مشترک‌المنافع استفاده می‌کنند (کشورهای مشترک‌المنافع متشکل شده از 53 کشور مستقل هستند.)

همان‌طور که می‌دانید این کشور مسلمان و پیشرفته خیلی بیشتر از سایر کشورهای مسلمان و بعضاً عربی موقعیت و فرصت بهتری برای زندگی، راه‌اندازی کسب‌وکار را به شما می‌دهد. ازاین‌جهت مالزی، کشوری بسیار ایدئال برای تأسیس یک شرکت معتبر و با جای پیشرفت عالی در آسیاست.

فهرست مطالب