خرید ملک در لهستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه خرید ملک در لهستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات خرید ملک در لهستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۲۹ /۰۱ /۱۴۰۳
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

خرید ملک در لهستان
خرید ملک در لهستان

خرید ملک در لهستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه تجربه 20 ساله خود در زمینه خرید ملک در سایر کشورها و بخصوص خرید ملک در لهستان توانسته در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به خرید ملک در لهستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری خرید ملک در لهستان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات در زمینه خرید املاک خارجی برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور خرید ملک در لهستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خرید ملک در لهستان را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور خرید ملک در لهستان

شروط و الزامات خرید ملک در لهستان

مراحل خرید ملک در لهستان

توجه داشته باشید بمنظور خرید ملک در لهستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل خرید ملک در لهستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

خرید ملک در لهستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر خرید ملک در لهستان

لهستان در قلب اروپا و شمال دریای بالتیک واقع شده است. جمعیت این کشور حدود ۳۹ میلیون نفر است و عنوان ششمین اقتصاد بزرگ اروپا را دارد. 

این کشور در همسایگی کشورهای آلمان، چک، روسیه، اسلواکی، لیتوانی و بلاروس واقع شده است و از راه دریای بالتیک با فنلاند و سوئد همسایه است. 

 این کشور از سال ۲۰۰۴ به عضویت کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن در آمد و از آن تاریخ رشد چشمگیری در زمینه توسعه اقتصادی و صنعتی داشته است.

قانون خرید املاک دو گزینه برای خرید ملک در لهستان را توسط یک فرد خارجی بررسی می کند. خرید آپارتمان و خرید خانه. در صورت خرید آپارتمان، یک خارجی لازم نیست هیچ گونه مجوزی داشته باشد.

 اگر فرد خارجی بخواهد خانه یا قطعه زمینی را در لهستان خریداری کند، به مجوز خرید املاک و مستغلات صادر شده توسط وزارت امور داخلی لهستان نیاز دارد.

اقامت لهستان از طریق خرید ملک

خرید ملک در لهستان موجب اخذ اقامت این کشور نخواهد شد و برای اخذ اقامت این کشور باید راه های دیگر اخذ اقامت را انتخاب کنید. 

اگر بتوانید برای کار، تحصیل یا به دلایل خانوادگی (به عنوان مثال ازدواج با یک شهروند لهستانی) بیش از 3 ماه در لهستان اقامت داشته باشید، می توانید اقامت موقت دریافت کنید.

 اجازه اقامت موقت به طور معمول حداکثر برای 2 سال اعطا می شود. اجازه اقامت می تواند هر دو سال بعد تمدید شود. درخواست اقامت موقت باید به کنسولگری مربوطه جمهوری لهستان ارائه شود، معمولاً در کشور محل اقامت فعلی شما.

 اتباع خارجی که قبلاً در لهستان بوده اند می توانند مستقیماً به دفتر منطقه ای مربوط به استاندار استانی مراجعه کنند.

سرمایه گذاری در املاک لهستان

بدون شک برای سرمایه گذاری و خرید ملک در لهستان یا هر کشور دیگری نیازمند اگاهی از استانداردهای سرمایه گذاری در آن کشور هستیم. اگاهی از مولفه ها و شاخصه های تاثیرگذار در امر سرمایه گذاری و ارزیابی دقیق آنها، می تواند گام محکمی به سوی یک سرمایه گذاری امن و مطمئن و البته مهاجرتی موفق باشد.

 اما برای دست یافتن به چنین ارزیابی و برنامه ریزی دقیق و منظمی باید استانداردهای سرمایه گذاری در یک کشور را شناخت. مهم ترین این استاندارد ها نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد است.

خرید ملک در لهستان

واجدین شرایط خرید ملک در لهستان

چه کسی می تواند در لهستان ملک خریداری کند؟ از زمان پیوستن لهستان به اتحادیه اروپا در سال 2004، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا (همچنین ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس) می توانند تقریباً هر نوع املاک را آزادانه در لهستان خریداری کنند و مجوز فقط برای خرید املاک و مستغلات کشاورزی یا جنگل لازم است.

 این قاعده استثنائاتی دارد، به عنوان مثال وقتی خریدار اقامت دائم لهستان را داشته یا برای مدت معینی ملکی را اجاره کرده باشد. در موارد زیر می توان ملکی را بدون مجوز خریداری کرد:

 • هنگام خرید ملک برای اهداف مسکونی شخصی (بزرگتر از 0.5 هکتار)
 • داشتن اقامت دائم لهستان برای بیش از پنج سال
 • داشتن اقامت دائم لهستان برای بیش از دو سال
 • خارجی هایی که یک دارایی را به ارث می برند.
 • شخصیت های حقوقی خارجی با مشارکت بدون شخص حقوقی می توانند برای تحقق اهداف قانونی خود، املاک و مستغلات توسعه نیافته (بیش از 0.4 هکتار) خریداری کنند.
 

در برخی موارد، وزارت دفاع یا وزارت کشاورزی می توانند جلوی سرمایه گذاری را بگیرند اگر این کار را مغایر با منافع دولتی بدانند.

مراحل قانونی خرید ملک در لهستان

اگر ملک رویاهایتان را پیدا کرده اید و مجوز دارید می توانید مراحل خرید خود را شروع کنید. اول از همه، شما باید یک قرارداد اولیه امضا کنید، که به شما اطمینان می دهد مالک واقعاً یک ملک را به شما می فروشد.

 اگر می خواهید حقوق خریدار خود را در دادگاه اجرا کنید، باید توافق نامه را محضری بنویسید. اگر به دنبال کمک دفتر اسناد رسمی نیستید، باید بدانید که قرارداد باید شامل موارد زیر باشد:

 • تاریخ
 • اطلاعات دقیق در مورد فروشنده
 • جزئیات ملک
 • اظهارات فروشنده
 • اظهارات خریدار
 • قیمت دقیق

قرارداد نهایی بین شما و فروشنده باید با حضور یک دفاتر اسناد رسمی امضا شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار است. این قرارداد حقوق مالکیت را از مالک قبلی به خریدار منتقل می کند. 

آخرین مرحله تغییر مالکیت در ثبت زمین در دادگاه محلی است. توجه داشته باشید که اگر اجازه خرید قطعه خاصی از املاک و مستغلات را ندارید، حقوق شما برای ملک در دادگاه قابل انکار و رد شدن است.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در لهستان

در میان تقاضای ضعیف برای خرید مسکن، رشد قیمت مسکن لهستان در حال کند شدن است. میانگین قیمت آپارتمانهای موجود در 7 شهر بزرگ لهستان (ورشو، گدانسک، گدنیا، کراکوف، لودو، پوزناس و وروتساو) با 5.6 درصد افزایش در سال 2020 به طور متوسط 1.819 یورو در هر متر مربع است.

 بازده اجاره بازده در ورشو و کراکوف با حدود 6 درصد خوب است. بازده ناخالص سرمایه گذاری در یک آپارتمان در صورت اجاره کامل در مرکز ورشو، 6.0٪ برای یک آپارتمان 90 متر مربع است. اجاره چنین آپارتمانی ممکن است ماهیانه حدود 1200 یورو باشد، اما خرید آن حدود 235000 یورو است.

وکیل امور خرید ملک در لهستان

اگر به دنبال خرید ملک در لهستان باشید، یک وکیل املاک و مستغلات می تواند از منافع شما محافظت کند و شما را از ضررهای مالی بزرگ مصون بدارد.

 پیچیدگی قانون املاک و مستغلات می تواند معاملات را برای افراد مختلف گیج کننده جلوه دهد. قبل از اینکه برای خرید ملک توافق کنید، با یک وکیل امور ملکی مشورت کنید تا از حقوق شما محافظت شود. 

 

فهرست مطالب

فهرست مطالب