اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۰ /۰۷ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا
اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

شروط و الزامات اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

مراحل اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

محتوای این صفحه عبارتند از:

اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

برای اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا می توان از ویزای ویزیتور B-1  یا  B-2 استفاده نمود. این نوع از ویزا برای افرادی است که به طور موقت برای تجارت B-1 یا برای تفریح ​​یا درمان پزشکی B-2 به ایالات متحده سفر می کنند. به طور کلی، ویزای B-1 برای مسافران با همکاران تجاری، شرکت در کنفرانس های علمی، آموزشی، تخصصی یا تجاری، حل و فصل املاک یا قراردادهای مذاکره است.

ویزای B-2 نیز برای شهروندان خارجی است که ماهیتی تفریحی دارد که از جمله گردشگری، دیدار با دوستان یا اقوام، معالجه پزشکی و فعالیت هایی از بشر دوستانه، اجتماعی یا خدماتی را شامل می شود. اغلب ویزاهای B-1 و B-2 به صورت یک ویزا ترکیب شده و صادر می شوند.

شرایط درخواست ویزای ایالت متحده آمریکا

اگر برای ویزای B-1 / B-2 اقدام می کنید، باید به یک افسر کنسولگری ثابت کنید که مطابق با قانون مهاجرت و تابعیت ایالات متحده INA واجد شرایط اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا هستید. این مدارک می تواند نشان دهنده هدف شما از سفر به ایالات متحده برای یک دیدار موقت مانند تجارت، تفریح ​​یا معالجه پزشکی باشد. یا اینکه شما قصد دارید برای مدت زمان مشخص و محدودی در ایالات متحده باقی بمانید.

همچنین لازم است که مدارکی از بودجه خود برای تأمین هزینه ها در ایالات متحده ارائه کنید. ضمن آن که لازم است ثابت کنید که شما در خارج از ایالات متحده اقامت داشته و سایر روابط اقتصادی الزام آور که بازگشت شما به خارج از کشور در پایان بازدید را تضمین می کند، ارائه نمایید. البته کارمندان و خدمه ای که در کشتی هایی در فلات قاره کار می کنند، در شرایط خاص ممکن است واجد شرایط ویزای B-1 باشند. از طرفی برخی از اتباع خارجی ممکن است طبق قانون مهاجرت و ملیت واجد شرایط ویزا نباشند. می توانید در این خصوص با کارشناسان موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی ثبتا در ارتباط باشید.

نحوه اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

اگر برای اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا و برای ویزای تجاری یا توریستی اقدام می کنید، باید مدارک مشخصی را مطابق با سیاست ویزای این کشور ارائه دهید. برای این کار ابتدا باید فرم درخواست الکترونیکی ویزای خود را تکمیل نموده و ارسال کنید. همچنین گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش از مدت زمان اقامت شما در ایالات متحده نیاز است.

اگر بیش از یک نفر در گذرنامه شما گنجانده شده باشد، هر کسی که می خواهد ویزا داشته باشد باید درخواست خود را ارائه دهد. در کنار آن لازم است که یک قطعه عکس در اندازه 2*5 سانتی متر و مطابق با گذرنامه داشته باشید که در شش ماه گذشته تهیه شده باشد. همچنین رسیدی که پرداخت هزینه پردازش درخواست ویزای غیر مهاجرتی را نشان دهد لازم است ارائه کنید.

وب سایت وزارت امور خارجه به شما کمک می کند تا دریابید که آیا باید هزینه متقابل صدور ویزا را پرداخت کنید و مبلغ هزینه چیست. همچنین لازم است نامه ای جهت دریافت قرار مصاحبه را ارائه کنید که نشاندهنده آن است که این سرویس را رزرو کرده اید. ضمن آن که توصیه می شود مدارک لازم را همراه داشته باشید.

اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا

زمان مصاحبه ویزای ایالت متحده

در تاریخ و زمان مصاحبه اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا ، به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده مراجعه کنید. شما باید یک نسخه چاپ شده از نامه ملاقات، صفحه تأیید درخواست DS-160 خود ، یک عکس گرفته شده در شش ماه گذشته و گذرنامه های فعلی و قدیمی خود را داشته باشید. توجه داشته باشید که نداشتن هر یک از مدارک درخواست شده و عدم کامل نمودن فرم درخواست به درستی، می تواند منجر به رد درخواست ویزای شما شود.

البته اسناد و مدارک فقط یکی از عواملی است که یک افسر کنسولگری در مصاحبه شما در نظر می گیرد. آنها به طور جداگانه به هر یک از پرونده ها نگاه می کنند و در حین قضاوت، عوامل حرفه ای، اجتماعی، فرهنگی را در نظر می گیرند. افسران کنسولگری ممکن است اهداف خاص شما، وضعیت خانواده و برنامه ها و چشم اندازهای بلند مدت شما در کشور محل اقامت شما را بررسی کنند. هر پرونده به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد و طبق قانون از هر نظر نظارت خواهد شد.

بررسی مدارک در سفارت یا کنسولگری

توجه داشته باشید که هنگام اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا و زمان مصاحبه، اسناد جعلی ارائه نکنید. ارائه نا صحیح اطلاعات و مدارک می تواند عدم صلاحیت به طور دائم ویزا را شامل شود. متقاضی باید مدارک را در یک پاکت مهر و موم شده به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده بیاورد. سفارت یا کنسولگری ایالات متحده به درستی و به صورت محرمانه از این اطلاعات نگهداری می نماید.

شما باید اسناد مشخصی را با خود به سفارت بیاورید. توجه داشته باشید که اسناد اصلی نسبت به کپی ها ارجحیت دارند. همچنین اسناد و مدارک را به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده فکس، ایمیل یا پست نکنید. از جمله مدارک می توان به اثبات فعلی درآمد، پرداخت مالیات، مالکیت املاک یا مشاغل یا دارایی ها اشاره کرد.

همچنین برنامه سفر و یا توضیحات دیگر درباره سفر برنامه ریزی شده و نامه ای از کارفرمای شما که مشروح موقعیت، حقوق، مدت اشتغال، تعطیلات مجاز و هدف تجاری از سفر شما در ایالات متحده را بیان می کند، لازم است. ضمن آن که سوابق کیفری شامل مدارک دادگاه مربوط به هرگونه دستگیری یا محکومیت در هر مکان، حتی اگر حکم خود را به اتمام رسانده باشید یا بعداً مورد عفو قرار گرفتید، اضافه شود.

اخذ ویزای ایالت متحده آمریکا برای تحصیل یا تجارت

در صورتی که برای اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا اقدام می کنید، لازم اس که آخرین نتایج دانشگاه یا موسسه علمی، ریز نمرات و مدارک تحصیلی یا دیپلم را به همراه داشته باشید. همچنین مدارکی مبنی بر حمایت مالی مانند صورت حساب های ماهانه بانکی، فیش های سپرده ثابت یا سایر شواهد را به همراه داشته باشید.

در خصوص بزرگسالان شاغل نیز لازم است تا از کارفرمای خود نامه استخدام آورده و از سه ماه اخیر فیش های حقوقی پرداخت شده را ارائه نماید. همچنین بازرگانان و مدیران شرکت، باید شواهدی از موقعیت خود در شرکت و حق الزحمه خود بیاورند. در صورتی که هدف از سفر دیدار یکی از اقوام باشد، از مدارک مربوط به وضعیت اقوام خود فتوکپی آورده شود که می تواند به عنوان مثال گرین کارت، گواهی تابعیت و ویزای معتبر باشد.

مدراک درخواست ویزا با هدف مراقبت پزشکی

اگر می خواهید برای معالجه پزشکی به ایالات متحده سفر کنید، باید آماده باشید که هنگام اخذ ویزا ایالت متحده آمریکا ، علاوه بر اسناد ذکر شده در بالا و مواردی که افسر کنسولگری به آنها احتیاج دارد، اسناد دیگری را ارائه دهید. یک تشخیص پزشکی از یک پزشک محلی که ماهیت بیماری شما و دلیل نیاز شما به درمان در ایالات متحده را توضیح می دهد، نیاز است.

نامه ای از یک پزشک یا یک مرکز پزشکی در ایالات متحده که ابراز تمایل به درمان این بیماری خاص و جزئیات مدت درمان و هزینه پیش بینی شده برای درمان از جمله هزینه های پزشکان، هزینه های بستری در بیمارستان و تمام هزینه های مربوط به پزشکی است، را نشان دهد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب