1652 امتیاز
5/5

نگرانی دولت اسپانیا در راستای گرانی حمل و نقل

امروز مورخ: [wikiwordpress]

نگرانی دولت اسپانیا در راستای گرانی حمل و نقل

دولت اسپانیا پس از آن که هزینه بلیت حمل و نقل عمومی را در سراسر این کشور در واکنش به افزایش سریع قیمت انرژی و تورم کاهش داد، اکنون تخفیف صد درصدی دیگری را عنوان کرد.

بر اساس این طرح:

مسافران از ماه سپتامبر می‌توانند از طریق قطارهای مختلف شرکت راه‌آهن دولتی اسپانیا موسوم به «رنفه» بدون هزینه‌ای مسافرت داشته باشند. پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا بیان داشت که بلیت‌های چند سفره برای قطارهای شرکت‌های وابسته به «رنفه» (Cercanías، Rodalies و Media Distance) از یک سپتامبر تا پایان امسال بدون هزینه خواهند بود.

بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی TVE:

دولت اسپانیا در طرح جدید خود بلیت‌های یک سفره یا سفرها با مسافت طولانی را مستثنی کرده است. بلیت‌های چند سفره شامل دست‌کم ۱۰ سفر رفت و برگشت میباشد. وزارت حمل و نقل اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام داشت که این اقدام دولت برای «تشویق شهروندان برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی است تا رفت‌وآمدهای روزانه با وسیله‌ای امن، قابل اعتماد، راحت، اقتصادی و پایدار در میانه‌ افزایش دایمی قیمت حامل‌های انرژی، تضمین شود.» طرح «رنفه» اندکی پس از آن اعلام شد که دولت اسپانیا متعهد شد تا هزینه‌های حمل و نقل عمومی در بخش دولتی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

اسپانیا تنها کشور اروپایی در این اقدام نیست:

اسپانیا تنها کشور اروپایی نیست که اقداماتی را برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی انجام داده است. دولت فدرال آلمان با حل و فصل اختلافات مالی در نهایت راه را برای شروع طرح بلیت 9 ماهانه  یورویی در اول ژوئن ۲۰۲۲ باز کرده است. دولت فدرال آلمان در ماه گذشته از طرح بلیت ماهانه ۹ یورویی در سراسر کشور خبر داده بود. این طرح قرار است به عنوان بخشی از بسته کمک‌های انرژی دولت تا پایان ماه اوت اجرا گردد. اتریش هم در اواخر سال ۲۰۲۱ با هدف تشویق مردم برای استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی، راه را برای شروع طرح بلیت با «تخفیف زیاد» باز کرد. هزینه استفاده از این طرح که «کلایمتیکت» نام دارد، سالانه هزار و ۹۵ یورو میباشد.

 

آخرین خبرها:

عنوان خبر: نگرانی دولت اسپانیا در راستای گرانی حمل و نقل
این گزارش خبری توسط تیم حقوقی حقوقی و خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: