اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

5/5 - (7 امتیاز)
امروز مورخ: ۰۸ /۰۴ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات حساب بانکی بین المللی برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

مراحل افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر افتتاح حساب در بانک تاجیکستان

تاجیکستان منابع معدنی متنوع، ولی از نظر کمیت محدود شامل: نقره، طلا، اورانیوم و تنگستن می باشد. از نظر صنایع می توان به کارخانه آلومینیوم، تأسیسات نیروگاه آبی و کارخانه های کوچک که اغلب در زمینه صنایع سبک و فرآورده های غذایی فعالیت دارند، اشاره نمود.

این کشور بسیاری از نیازهای اساسی خود را از طریق کمکهای بشر دوستانه بین المللی تامین می کند. تاجیکستان حدود 90 درصد از نیازهای انرژی خود را با واردات تامین می کند.

منابع درآمدی در تاجیکستان

منابع عمده درآمد در تاجیکستان تولید آلومینیوم، پرورش پنبه و ارسال وجه از کارگران مهاجر تاجیک (که اکثرا در روسیه مشغول کار هستند) است. رودهای تاجیکستان مانند وخش و پانج پتانسیل بسیاری در تولید برق دارد و دولت این کشور بر جذب سرمایه برای پروژه ها، هم برای استفاده داخلی و صادرات برق، تمرکز کرده است.

با ذخایر اندک نفت و گاز طبیعی، منبع مهم دیگر برای انرژی جدای از نیروی برق-آبی، زغال سنگ است. منابع دیگر معدنی این کشور شامل طلا، نقره، اورانیوم و تنگستن می شوند. پنبه مهم ترین محصول کشاورزی در تاجیکستان است. غلات ( که بخش عمده ای از آن را گندم تشکیل می دهد)، سیب زمینی، سبزیجات (به خصوص پیاز و گوجه فرنگی)، میوه ها و برنج نیز از محصولات دیگر این کشور محسوب می شوند.

صنعت در تاجیکستان و نقش بانک ها در رونق آن

با وجود صنعت فعلی کشاورزی نیاز مبرمی برای گسترش آن احساس می شود. با این وجود، تاجیکستان بیش از نیمی از نیازهای غذایی خود را وارد می کند که قیمت ها را به دلیل هزینه های حمل و نقل بالا افزایش می دهد. حوزه دیگر و دارای پتانسیل بالا برای مخاطرات جدید در فضای کسب وکار تاجیکستان شامل صنعت توریسم، مالیه (تنها درصد کوچکی از سرمایه در حال حاضر از طریق سیستم بانکی جابه جا می شود) و هر نوع صنعتی که به یک نیروی کار ارزان، اما تحصیلکرده نیاز دارد، می شود.

تاجیکستان به دلیل توانایی های جغرافیایی و طبیعی خود، یکی از مناطق مهم اقتصادی در آسیای مرکزی محسوب می شود و از جایگاهی ویژه برخوردار است.

وجود شرایط ویژه طبیعی و آب وهوایی و علاقه مندی سنتی مردم سخت کوش تاجیکستان به کشاورزی از دیرباز تاجیکستان را به سرزمین پنبه کاران، باغ داران و انگور کاران تبدیل کرده است. علی رغم وجود کوه های بسیار در تاجیکستان و انجام کشاورزی در یک سوم پهنه آن دو سوم جمعیت آن در روستاها زندگی می کنند و به کشاورزی و صنایع وابسته به آن اشتغال دارند.

افتتاح حساب بانکی در تاجیکستان

وضعیت اقتصادی و بانکداری تاجیکستان

  • درآمد سرانه: در سال 2004 مبلغ 309 دلار و در سال 2003 حدود 236 دلار بوده است.
  • نرخ تورم: در سال 2005 به 5/7% و درسال جاری (2006) 7% پیش بینی شده است.
  • سهم بخش های اقتصادی در تولید ناخالص داخلی: بخش کشاورزی 8/19% – بخش صنعت 1/18% – بخش خدمات 2/62% (2004)
 

آمار فوق گویای این است که اکثر واردات تاجیکستان از کشورهای مشترک المنافع انجام گرفته و به بیان ارقام، 65 درصد واردات تاجیکستان از این کشورهاست. درحالی که بخش عمده صادرات تاجیکستان به کشورهای غیرمشترک المنافع بوده است.

نقش بانک ها در بودجه تاجیکستان

بودجه پیش بینی شده دولت برای سال 2005 در بخش درآمد بودجه حدود 399 میلیون دلار (1میلیارد و 256 میلیون سامانی) می باشد که در مقایسه با بودجه سال 2004، 1/37% بیشتر است.

هزینه بودجه سال 2005 نیز حدود 410 میلیون دلار (1میلیارد و 291 میلیون سامانی) پیش بینی شده که حدود 11 میلیون دلار کسری بودجه را نشان می دهد. بودجه دولت برای سال 2004 در بخش درآمد 306 میلیون دلار و در بخش هزینه 314 میلیون دلار و کسر بودجه معادل 8 میلیون دلار بوده است.

بودجه پیش بینی شده برای سال 2006، درآمد بودجه 1 میلیارد 484 میلیون سامانی برآورد شده که بیش از 40 میلیون سامانی کسری بودجه دارند که امیدوارند از محل کمک ها و وامهای خارجی تامین گردد.

نظام بانکداری در تاجیکستان

در سال 2005 مبلغ 259200/24 دلار سرمایه گذاری مستقیم توسط سرمایه گذاران خارجی در تاجیکستان صورت گرفته است. بر اساس مرکز هماهنگ سازی روابط خارجی ریاست جمهوری تاجیکستان در سال 2006 به منظور اجرای 6 طرح سرمایه گذاری به مبلغ 80 میلیون دلار در بخش های کشاورزی، بهداشتی، آموزش و پرورش و غیره پیشنهاد شده است. تاکنون بانک جهانی، بانک آسیایی و بانک رشد اسلامی آمادگی خود را جهت اقدام در این زمینه اعلام داشته اند.

سخن پایانی

همان طور که می دانید موسسه ثبتا همراه و پشتیبان شما در تمامی امور بانکی در خارج از کشور خواهد بود.

در این گزارش قصد داشتیم در مورد وضعیت اقتصادی تاجیکستان صحبت کنیم. همانطور که می دانید برای افتتاح حساب بانکی به یک سری مدارک احتیاج است برای اطلاع از شرایط موجود با کارشناسان ثبتا تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

فهرست مطالب