اخذ ویزا افغانستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه اخذ ویزا افغانستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات اخذ ویزا افغانستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۳۱ /۰۶ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

اخذ ویزا افغانستان
اخذ ویزا افغانستان

اخذ ویزا افغانستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه اخذ ویزا افغانستان در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به اخذ ویزا افغانستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری اخذ ویزا افغانستان نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات برای شما به ارمغان آورد .

هم اکنون به منظور اخذ ویزا افغانستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا افغانستان

شروط و الزامات اخذ ویزا افغانستان

مراحل اخذ ویزا افغانستان

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا افغانستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا افغانستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

اخذ ویزا افغانستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

اخذ ویزا افغانستان نیز مطابق با دیگر کشورها، دارای مراحل مشخصی است که مطابق با ملیت و نوع سفری که در پیش دارید، می تواند مدارک و شرایط متفاوتی را رقم بزند. در صورتی که نیاز باشد از طریق سفارت برای درخواست ویزای این کشور اقدام کنید، باید توجه داشته باشید که ساعات کاری در روزهای هفته را که عمدتا میان ساعات نه تا دوازده می باشد، در نظر داشته باشید.

همچنین باید افزود که برای درخواست ویزای توریستی افغانستان به مواردی همچون فتوکپی پاسپورت، عکس اندازه گذرنامه و یک فرم درخواست تکمیل شده نیاز دارید که می توانید فرم درخواست را از سفارت دریافت کنید. ضمن آنکه در این خصوص کارشناسان موسسه حقوقی، ثبتی، مهاجرتی ثبتا می توانند شما را به درستی راهنمایی نمایند.

نحوه دریافت ویزای افغانستان

کل مراحل درخواست و اخذ ویزا افغانستان ، بسیار ساده است. پس از مراجعه به سفارت، می توانید فرم مربوط به درخواست ویزا را دریافت کرده و کامل نمایید. کارمندان سفارت ممکن است در مورد شغل شما و اینکه چرا می خواهید به افغانستان سفر کنید، چند سوال از شما بپرسند که توصیه می شود با دقت به آن ها پاسخ دهید.

لازم به ذکر است که زمان پردازش عادی برای دریافت ویزای توریستی، پنج روز کاری است. ضمن آنکه درخواست سریع ویزای افغانستان نیز در همان روز انجام می شود. بسیاری از کشورهای خارجی، از جمله اتباع کشورهای انگلیس، آمریکا، کانادا، نیوزیلند و استرالیا برای ورود به افغانستان نیاز به ویزا دارند. تنها شهروندانی که می توانند بدون ویزا وارد این کشور شوند، کسانی هستند که والدین آنها در افغانستان متولد شده اند و دارندگان گذرنامه دیپلماتیک هستند. بقیه باید از شرایط ویزای افغانستان پیروی کنند.

ارائه دعوت نامه در اخذ ویزا افغانستان

برخی از سفارتخانه ها درخواست دعوت نامه می کنند، این در حالی است که برخی از سفارتخانه ها به دلیل رعایت نکات ایمنی، ویزای توریستی صادر نمی کنند. در صورت نیاز به نامه دعوت نامه، می توانید نامه ای را از محلی در افغانستان تهیه کنید.

با توضیحات ارائه شده، برای اخذ ویزا افغانستان و ویزای توریستی این کشور، باید فرم تقاضای ارائه شده توسط سفارت افغانستان را تکمیل کنید. همچنین گذرنامه شما باید شش ماه پس از انقضای ویزا معتبر باشد و شما باید عکس گذرنامه خود را ارائه دهید.

همچنین متناسب با سفارتی که از آن اقدام می کنید و آخرین نگرانی های مربوط به ایمنی، ممکن است از شما نامه دعوت نامه خواسته شود. پس از اتمام  و تکمیل درخواست خود، ویزای توریستی شما به مدت 30 روز معتبر خواهد بود که از روزی که وارد کشور می شوید، شروع می شود.

اخذ ویزا افغانستان

مناطق خاص برای ویزای توریستی افغانستان

توجه داشته باشید که برای ورود به برخی از مناطق این کشور، نیاز به رعایت شرایط خاصی می باشد. به عنوان مثال در منطقه واخان به عنوان مرز افغانستان و تاجیکستان، لازم است که قبل از ورود به این منطقه از افغانستان، باید ویزای خود را از کنسولگری در بخش خروج بگیرید. همچنین بهتر است در صورت درخواست، دو نسخه از عکس گذرنامه خود را به همراه داشته باشید.

مدت زمانی که برای اخذ ویزا افغانستان در کنسولگری نیاز است، غیر قابل پیش بینی است. به طور معمول این زمان دو روزه خواهد بود اما توصیه می شود که آمادگی مدت زمان بیشتر را نیز داشته باشید. همچنین منطقه اشکاشم افغانستان نیز از دیگر مناطق مطرح شده است و قبل از اینکه به سمت جنوب در مرز تاجیکستان و افغانستان بروید، باید مطمئن شوید که شش نسخه از عکس گذرنامه، مجوزها و ویزاهای خود را چاپ کنید. این کار بهتر است در کنسولگری و پیش از حرکت انجام شود.

لزوم اخذ ویزا افغانستان

به دلیل فضای امنیتی بسیار ناپایدار در این کشور، سفر گردشگران به افغانستان برای برخی از شهروندان مجاز نیست. در حال حاضر ویزای توریستی به افغانستان صادر نمی شود. با این حال  اگر در سفر برای برنامه تجاری یا حمایت از قرارداد دولتی به افغانستان سفر می کنید، ویزای تجاری لازم است. می توانید مطابق با گذرنامه خود، برای ویزای خود با هدف برنامه تجاری اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه خالی گذرنامه برای مهر ورود، داشته باشید. برای اخذ ویزا افغانستان ، در نظر داشته باشید که باید قبل از ورود به افغانستان، برای آن اقدام نمایید، زیرا روند آن می تواند بسیار طولانی باشد. بنابراین، اگر برای قرارداد دولتی به افغانستان سفر می کنید، توصیه می شود که گذرنامه و ویزای خود را از مدت زمانی قبل از برنامه سفر، آماده نمایید. همچنین معرفی نامه صادر شده روی سربرگ شرکت را همراه داشته باشید.

ویزای ترانزیت برای فرودگاه کابل

در فرودگاه کابل هیچ منطقه ترانزیتی وجود ندارد. اگر در آنجا ترانزیت می کنید، باید برای ویزای ترانزیت در سفارت افغانستان اقدام کنید. همچنین ویزای چند بار ورود برای افغانستان وجود ندارد. باید اشاره کنیم که هنگام اخذ ویزای افغانستان و ویزای توریستی فقط یکبار و به مدت یک ماه قابل تمدید است.

نکته ای که باید در خصوص درخواست ویزای افغانستان مطرح است این است که هنگام ورود به افغانستان نیاز به ثبت نام دارید. این یک دستورالعمل اجرایی هنگام اخذ ویزا افغانستان است و در صورت نداشتن کارت ثبت نام خارجی ها، در خیابان توسط پلیس یا دیگر افراد، با مشکل روبرو خواهید شد که توصیه می شود برای دریافت آن اقدام کنید.

تمدید ویزای افغانستان

درخواست تمدید ویزا در کابل به دلیل مشکلات امنیتی بسیار دشوار شده است. با این حال، هنوز هم قابل انجام می باشد. لازم است که ابتدا به سازمان گردشگری افغانستان بروید، نامه ای برای تمدید ویزای توریستی خود، بخواهید. این را متذکر شویم که تنها هنگام اخذ ویزا افغانستان و ویزای تجاری می بایست به وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

نامه درخواست خود را برای تمدید به سازمان گردشگری افغانستان ATO بدهید، یک فتوکپی رنگی مشخصات گذرنامه و ویزای افغانستان، یک عکس اخیر و یک نامه مرجع از مهمانسرا یا هتلی که در آن اقامت دارید، نیاز است. آنها به شما یک فرم درخواست برای پر کردن می دهند و از شما می خواهند روز بعد با گذرنامه خود برگردید. پس از آن باید به اداره گذرنامه و ویزا (PVO) بروید تا بتوانید ویزای خود را تمدید کنید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب