اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۱۰ /۰۷ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات افتتاح حساب بانکی در فرانسه

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی در فرانسه * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در فرانسه * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در فرانسه * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
افتتاح حساب بانکی در فرانسه

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه افتتاح حساب بانکی در فرانسه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به افتتاح حساب بانکی در فرانسه را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری افتتاح حساب بانکی در فرانسه نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات حساب بانکی بین المللی برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در فرانسه میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست افتتاح حساب بانکی در فرانسه را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در فرانسه

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در فرانسه

مراحل افتتاح حساب بانکی در فرانسه

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در فرانسه میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در فرانسه را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه افتتاح حساب در بانک فرانسه

این که آیا شما برای تحصیل یا کار به فرانسه بروید، باز کردن یک حساب بانکی ضروری است. این مراحل می تواند زمان بر باشد، اما برای کسانی که مایل هستند چند ماه یا چند سال در خاک فرانسه باشند بسیار مفید است.

خارجیانی که در فرانسه زندگی می کنند نیز باید یک حساب بانکی داشته باشند. بسیاری از آنها به دلیل هزینه های پایین، به یک بانک خارجی مراجعه می کنند. در واقع باز نگه داشتن حساب کاربری خود در کشور شما می تواند یک تصمیم پر هزینه باشد.

اقدامات اولیه برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه

ابتدا باید به این نکته توجه کرد که در صورت تغییر محل سکونت متقاضی در کشور فرانسه قبل از افتتاح حساب بانکی او، وی می تواند از طریق حساب های بانکی برون مرزی امور مالی خود را مدیریت کرده و از هدر رفت نقدینگی دشواری های دیگر رهایی یابد.

شایان ذکر است که بانک های کشور فرانسه دارای سیستم های پیشرفته و توسعه یافته می باشند و علاوه بر آن تعداد بانک های این کشور نیز بسیار بالاست که برخی از آن ها به اشخاص بدون اقامت فرانسه خدمات رسانی می کنند. به عبارتی متقاضیان می توانند امور بانکی و مالی خود را با استفاده از حساب برون مرزی انجام داده و از برخی اقدامات دیگر صرف نظر کنند تا بتوانند روند را تسریع نمایند. 

گفتنی است که بانک های چند ملیتی نیز شعب بسیاری در این کشور افتتاح نموده اند، که برای متقاضیان کسب و کار در این کشور امتیاز مناسبی به شمار می آید. با این وجود در صورتی که بانک مبدا شعبه ای در فرانسه داشته باشد مشکلی در انتقال وجه وجود نخواهد آمد.

افتتاح حساب بانکی در فرانسه توسط مهاجرین

مهاجرین نیز مانند سایر شهروندان کشور فرانسه می توانند اقدام به افتتاح حساب در بانک های این کشور نموده و امور مالی و درآمدهای خود را مدیریت کنند. اما مسئله مهم آن است که ممکن است کارکنان بانک تنها به زبان فرانسوی با متقاضی گفتگو کرده و نتوانند به زبان انگلیسی به متقاضیان مشاوره دهند. لذا فرا گیری زبان فرانسوی برای مهاجرت به این کشور امری ضروری محسوب شده و اقدامات مهاجرین را تسهیل می نماید. 

به طور کلی بانک های فرانسوی در این کشور ساعات فعالیت مطلوبی دارند؛ به عبارتی این بانک ها عموما از ساعت 9 تا 17 فعال می باشند و پس از آن تعطیل شده و روز بعد غیر از روزهای تعطیل نیز طبق همین روند کار پیش می روند. بانک های فرانسوی از دوشنبه تا جمعه خدمات رسانی کرده و در روزهای تعطیل بسته می باشند.

از آن جا که برخی از بانک های فرانسوی خواهان اطلاعات تحصیلی و شغلی می باشند، افتتاح حساب برای اشخاصی که اقامت بلند مدت داشته و به تحصیل و کار در فرانسه مشغول نیستند کمی دشوار تر می باشد. برخی از موارد مورد نیاز جهت افتتاح حساب در کشور فرانسه عبارت اند از:

  •  کارت شناسایی و یا پاسپورت
  •  آدرس محل سکونت
  •   وضعیت اقامت
افتتاح حساب بانکی در فرانسه

انواع حساب بانکی در کشور فرانسه

به صورت کلی و در نگاه سطحی تنها 3 نوع حساب بانکی در دسترس متقاضیان زندگی در فرانسه است که کلیه امور متقاضیان را در بر می گیرند و امور بانکی آنان را تسهیل می نمایند. متقاضی می تواند با توجه به شرایط و نیاز خود نسبت به مزایا و خدمات متنوع، نوع حساب بانکی مورد نظرش را انتخاب نماید. حساب های بانکی در فرانسه عبارت اند از:

  •  حساب بانکی جاری
  •  حساب بانکی سپرده
  •  حساب بانکی بلند مدت
 

حساب بانکی جاری یکی از 3 نوع حساب بانکی قابل دسترس در کشور فرانسه است که یک حساب بانکی عمومی تلقی می شود. این نوع حساب در واقع یک حساب معمولی است که متقاضیان می توانند با استفاده از آن امور روزمره را انجام داده و در امور معمولی نیز کارمزدی پرداخت ننمایند.

از دیگر انواع حساب های بانکی در کشور فرانسه، حساب سپرده است که اکثر بانک ها برای آن خدمات معاف از مالیات نیز ارائه می نمایند. گفتنی است که این نوع حساب مختص به افرادیست که تمایل به پس انداز داشته و به صورت فوری قصد استفاده از این منابع مالی را ندارند. حساب بانکی بلند مدت نیز اغلب برای ذخیره پول جهت خرید املاک و یا سایر اقلام گران قیمت در فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد.

افتتاح حساب بانکی قبل از ورود به فرانسه

برخی از بانک ها در کشور فرانسه خدماتی را ارائه می دهند که بر اساس آن ها متقاضی توان افتتاح حساب بانکی در این کشور بدون اخذ اقامت را خواهد داشت. اما لازم به ذکر است که افتتاح حساب به این صورت می تواند شامل برخی قوانین نیز شود.

به عنوان مثال ممکن است در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا معتبر نباشد و یا اعمال مبالغ نسبتا بالا برای افتتاح حساب بانکی در کشور فرانسه می تواند از دیگر محدودیت های این روش باشد. به طور کلی مدارکی از متقاضی درخواست می شود که عبارت اند از:

  • کارت شناسایی
  • اثبات درآمد متقاضی
  • آدرس محل سکونت و مدرکی جهت تایید آن

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه

گشایش حساب بانکی در فرانسه، بویژه برای پرداخت قبوض (برق، تلفن، اجاره بها) و حق اشتراک (حمل و نقل، اینترنت) بسیار سودمند است. شما همچنین می توانید به سادگی حقوق احتمالی خود را دریافت کنید و مستقیما هزینه های سلامت خود را پس بگیرید. کارت بانکی شما را قادر خواهد کرد که اکثر هزینه های خود را بدون حمل میزان قابل توجهی پول نقد، پرداخت کنید.

داشتن حساب بانکی،‌ حقی است که در قانون اساسی فرانسه به رسمیت شناخته شده است. یک دانشجوی خارجی ساکن در فرانسه می تواند در هر بانک فرانسوی اقدام به گشایش حساب کند. 

برای گشایش حساب سه مدرک لازم است : برگه هویت، مدرک دال بر محل سکونت و گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانشجویی. 

با گشایش حساب، شما می توانید کارت بانکی و دسته چک نیز داشته باشید. با استفاده از شماره حساب بانکی RIB،‌ شما می توانید به آسانی از پرداخت های خودکار برای اشتراک های خود استفاده کنید.

در صورت بروز هرگونه مشکل برای گشایش حساب، فرآیندی موسوم به «حق حساب» وجود دارد. بانک مرکزی فرانسه، بانکی را ملزم به گشایش حساب برای شما خواهد کرد. جزییات این فرآیند، مدارک لازم و ارگان های حمایتی در سایت بانک مرکزی موجود است.

سخن پایانی

همان طور که می دانید موسسه ثبتا همراه و پشتیبان شما در تمامی امور بانکی در خارج از کشور خواهد بود.

در این گزارش قصد داشتیم در مورد امور بانکی فرانسه صحبت کنیم. همانطور که می دانید برای افتتاح حساب بانکی به یک سری مدارک احتیاج است برای اطلاع از شرایط موجود با کارشناسان ثبتا تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب