اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401

افتتاح حساب بانکی در ایران

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق

ارائه خدمات افتتاح حساب بانکی در ایران

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * افتتاح حساب بانکی در ایران * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در ایران * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * افتتاح حساب بانکی در ایران * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

All rights reserved
International SABTTA Institute
افتتاح حساب بانکی در ایران

افتتاح حساب بانکی در ایران

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در زمینه افتتاح حساب بانکی در ایران در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما خدمات مربوط به افتتاح حساب بانکی در ایران را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر کشور هدف انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کاری افتتاح حساب بانکی در ایران نیاز به حضور شما در کشور هدف نمیباشد . این مجموعه همچنین به شما این اطمینان را میدهد که تجربه ای فراموش نشدنی در ارائه خدمات حساب بانکی بین المللی برای شما به ارمغان آورد .
هم اکنون به منظور افتتاح حساب بانکی در ایران میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست افتتاح حساب بانکی در ایران را ثبت نهایی کنید .

مدارک مورد نیاز بمنظور افتتاح حساب بانکی در ایران

شروط و الزامات افتتاح حساب بانکی در ایران

مراحل افتتاح حساب بانکی در ایران

توجه داشته باشید بمنظور افتتاح حساب بانکی در ایران میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل افتتاح حساب بانکی در ایران را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

افتتاح حساب بانکی در ایران

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه ای بر افتتاح حساب در بانک ایران

حساب بانکی در ایران یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری پول ها در دنیای امروز است. حساب بانکی علاوه بر نگهداری از پول و سرمایه می تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری نیز در نظر گرفته شود.

اگر بخواهید در بانک افتتاح حساب کنید، کافی است شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه یک نسخه کپی به بانک ببرید. پس از تحویل مدارک به متصدی بانک و تکمیل فرم‌های مربوط به افتتاح حساب، به شما کارت داده می‌شود. توجه داشته باشید اگر می‌خواهید از خدمات اینترنت‌بانک، همراه‌ بانک و اس‌ام‌اس بانک استفاده کنید، باید فرم مربوط به این خدمات را دریافت کرده و خدمت مورد نظرتان را علامت بزنید.

پس از دریافت کارت، فرآیند افتتاح حساب بانکی عملا تمام شده است. اکنون متصدی بانک به شما تعدادی کاغذ می‌دهد که حاوی رمز کارت، رمز اینترنتی و همراه‌بانک است. برای تغییر رمز کارت باید به دستگاه خودپرداز همان بانک مراجعه کرده و رمز دلخواه کارت خود را تغییر داده و هم‌چنین رمز دوم کارت خود را ثبت کنید.

مدارکی مورد نیاز جهت افتتاح حساب در ایران

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در ایران مطابق بخشنامه های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و داخلی این بانک:

1. افتتاح حساب بانکی برای اشخاص حقیقی:

 • اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم افتتاح حساب

2. افتتاح حساب بانکی برای اشخاص حقوقی

 • درخواست افتتاح حساب جاری
 • اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیران و امضاء داران شرکت
 • اصل و تصویر اساسنامه شرکت
 • اصل و تصویر روزنامه های رسمی که حاوی ثبت شرکت، آگهی تاسیس و آخرین تغییرات اعضاء هیات مدیره و امضاء داران
 • صورتجلسه آخرین تغییرات
 • صورتجلسه مجمع عمومی

شرایط عمومی افتتاح انواع حساب بانکی ایران

1-هرشخصی که به سن 18 سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از دادگاه صالحه صادر شده باشد می تواند به نام خود و یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند در بانک انواع حسابهای پس انداز وسپرده را افتتاح نماید .

2-‌ افرادی که 12 سال تمام داشته باشند شخصا می توانند نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز عادی به صورت دفترچه  اقدام نمایند .

3- به منظوردریافت کارت قرض الحسنه داشتن حداقل سن 15 سال الزامی است.

 4-گشایش انواع حساب های پس انداز و سپرده در ایران مستلزم قبول شرایط و امضای کلیه اوراق مربوطه توسط افتتاح کننده حساب می باشد .

 • افراد می توانند به وکالت از طرف سایر اشخاص (اعم از حقیقی وحقوقی ) با قبول شرایط عمومی وارایه وکالت نامه رسمی که در آن گشایش حساب موردنظر ذکرشده باشد نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند .
 • افتتاح حساب برای اطفال صغیر به وسیله ولی ،قیم و برای محجور وغایب و مفقودالاثر توسط امین منصوب از طرف دادگاه امکانپذیر است.
 • درمورد اشخاص بی سواد الصاق عکس به کارت نمونه امضای و دفترچه حساب الزامی است. در مورد این اشخاص مهر آنان جایگزین نمونه امضای خواهد بود.
 • اشخاص حقوقی نیز می توانند نسبت به افتتاح انواع حساب های پس انداز و سپرده اقدام نمایند.
افتتاح حساب بانکی در ایران

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی بین المللی شخصی و شرکتی در ایران

 • اصل و کپی برابر اصل پاسپورت و کارت ملی
 • اصل و کپی برابر اصل قبوض خدماتی که باید به نام خود فرد باشد (آب ، برق ، گاز و یا تلفن ثابت مربوط به سه ماه اخیر )
 • یک معرفی نامه از بانک شما در ایران به زبان انگلیسی (نمونه متن آن برای شما ارسال خواهد شد تا بانک بر آن اساس معرفی نامه را صادر و تائید نماید)
 • یک معرفی نامه شغلی به زبان انگلیسی جهت تائید نام و مشخصات و آدرس شما (نمونه متن آن برای شما ارسال خواهد شد.)
 • تکمیل فرمهای مربوط به افتتاح حساب بانکی و امضای تعهد نامه استفاده از خدمات
 • کپی برابر اصل محضری از ست کامل اسناد ثبتی و مدارک شرکت
 

توضیحات: ابتدا فقط اسکن مدارک بالا را به ایمیل ما ارسال می نمائید و پس از اخذ تائیدیه و موافقت بانک با افتتاح حساب بانکی برای شما، باید اصل کلیه مدارک ذکر شده را به جهت ارائه به بانک به ما تحویل دهید.

انواع حساب بانکی قرض‌الحسنه ایران

حساب‌های قرض‌الحسنه در ایران فاقد سود هستند و بانک در ازای دریافت پول سپرده‌گذار به آن‌ سودی نمی‌دهد. این حساب‌ها در دو نوع کلی هستند:

 • سپرده قرض‌الحسنه جاری

این همان حسابی است که به آن دسته چک تعلق می‌گیرد. برای افتتاح این حساب شخص باید شرایط لازم برای افتتاح حساب جاری را داشته باشد، یعنی کارمند باشد، شرکت داشته باشد، دارای جواز کسب باشد و یا ادله‌ای برای استفاده از چک داشته باشد. برداشت از این حساب می‌تواند از طریق کارت هم صورت گیرد.

 • سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز

این حساب از نوع حساب‌هایی است که در قرعه‌کشی‌ها شرکت داده شده و به آن‌ها جایزه تعلق می‌گیرد. این حساب برای تراکنش‌های کوچک و پول کم مناسب است.

انواع حساب سپرده سرمایه‌گذاری در کشور ایران

این نوع حساب‌ها  در ایران ذاتا از انواعی هستند که به آنها سود تعلق می‌گیرد. البته بانک‌ها طی سال، سود علی‌الحساب تضمین شده را واریز و در پایان سال سهم سود هر حساب را به صورت واقعی محاسبه می‌کنند و در صورتی‌که سهم سود از مبالغ واریز شده طی سال بیشتر باشد، اضافه سود به حساب اشخاص واریز می‌شود.

سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت

این نوع حساب بانکی متداول‌ترین حساب سپرده سرمایه‌گذاری است که بانک به صورت روزشمار به آن سود می‌دهد. مبنای محاسبه سود در هر روز کمترین مبلغی است که در حساب فرد باقی می‌ماند.

مثلا اگر کسی ۱۰۰ هزار تومان در حسابی در ایران داشته باشد و در روز اول خرداد ماه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به حساب خود واریز کند و مجددا مبلغ ۲۵۰ هزار تومان از حساب برداشت کند، آن‌گاه حداقل مبلغ مانده حساب او در روز اول خرداد ماه برابر ۵۰ هزار تومان است که مبنای محاسبه سود قرار می‌گیرد.

سپرده سرمایه گذاری مدت‌دار

به این نوع حساب بانکی نیز سود تعلق می‌گیرد، البته با توجه به مدت قرارداد، فرد نمی‌تواند از حساب بانکی برداشت کند، در غیر این‌صورت مشمول سود کوتاه‌مدت می‌شود. اکثر بانک‌ها برای این نوع حساب‌ها دفترچه صادر نمی‌کنند و صرفا یک گواهی به فرد می‌دهند.

به این نوع حساب‌ها کارت تعلق نمی‌گیرد. سود این حساب‌ها به صورت ماه به ماه به حساب بانکی دیگری که سپرده کوتاه مدت است واریز می‌شود. انواع این حساب با توجه به مدت زمان سپرده گذاری به شرح زیر است. (هرچه مدت سپرده‌گذاری بیشتر باشد، نرخ سود نیز بیشتر است.)

 • سپرده سرمایه گذاری ۳ ماهه
 • سپرده سرمایه گذاری ۶ ماهه
 • سپرده سرمایه گذاری ۹ ماهه
 • سپرده سرمایه گذاری یکساله
 • سپرده سرمایه گذاری مدت‌دار ویژه

حساب بانکی برای کودکان ایرانی

برای ایجاد حساب پس‌انداز کودکان در ایران، تعدادی از بانک‌ها این امکان را به‌وجود آورده‌اند که مزایا و شرایط هرکدام را می‌توانید در سایت آن‌ها مطالعه کنید.

اما به‌جز بانک‌ها، شرکت‌های بیمه نیز شرایط مناسبی برای تامین آتیه فرزندان شما در نظر گرفته‌اند که در قالب بیمه عمر و پس‌انداز کودکان جای می‌گیرد. از مزایای بیمه عمر کودکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت سود تضمینی
 • دریافت وام
 • دریافت سود معاف از مالیات

فهرست مطالب