اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1401
1652 امتیاز
5/5

اوکراینی ها بیشتر به کدام کشور پناه میبرند

مرکز توسعه زیرساخت های مهاجرتی و حقوق بین الملل
ارائه کلیه خدمات در زمینه مهاجرتی،حقوقی، اقامت، استخدام خارجی، تحصیل در دانششگاه های سطح یک جهان

اوکراینی ها بیشتر به کدام کشور پناه میبرند (پایگاه ثبتا)

اوکراینی ها بیشتر به کدام کشور پناه میبرند

مرکز آمار اتحادیه اروپا:

«یورواستات» در گزارشی اعلام داشت که اوکراینی‌های بی سرپناه در جنگ بیشترین اقامت موقت را در ماه مه ۲۰۲۲ از لهستان (۹۶ هزار و ۸۵ نفر) دریافت کرده‌اند. رومانی با ۲۰ هزار و ۴۳۵ نفر و بلغارستان با ۱۹ هزار و ۸۶۰ نفر از این نظر در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

بنا به گزارش یورواستات:

اگرچه بیشتر افراد دریافت‌کننده اقامت موقت کشورهای اروپایی در ماه مه اوکراینی‌ها بوده‌اند اما در این بازه زمانی ۸۲۵ نیجریه‌ای در پرتغال و ۲۰۵ روس در لهستان مستقر گشته اند. بر پایه این گزارش، شمار اوکراینی‌های دریافت‌کننده حمایت و اقامت موقت در ۴ کشور عضو اتحادیه اروپا در ماه مه در مقایسه با آوریل ۲۰۲۲ افزایش یافته که بیشترین افزایش در رومانی با ۹ هزار و ۵۷۵ نفر و دانمارک با هزار و ۴۰ نفر بوده است. در مقابل، شمار اوکراینی‌های دریافت‌کننده اقامت از ۱۸ کشور عضو اتحادیه اروپا کاهش داشته که بیشترین کاهش در لهستان با ۳۲۹ هزار و ۵۳۵ نفر، بلغارستان با ۴۱ هزار و ۶۱۰ نفر و فرانسه با ۱۴ هزار و ۵۳۵ نفر ثبت شده است.

در گزارش یورواستات همچنین عنوان شده است:

کمتر از نیمی از اوکراینی‌های متقاضی دریافت‌ اقامت موقت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا افراد زیر ۱۸ سال بوده‌اند. بنا به این گزارش، لهستان بیشترین نرخ جذب کودکان اوکراینی را داشته است. پس از لهستان با ۳۰ هزار و ۱۷۰ نفر، رومانی با ۸ هزار و ۲۳۵ نفر و بلغارستان با هزار و ۷۵۷ نفر بیشترین نرخ جذب کودکان اوکراینی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته‌اند. یورواستات در گزارش خود همچنین بیان کرد که بیشتر اوکراینی‌های دریافت‌کننده حمایت و اقامت موقت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بانوان تشکیل داده‌اند. بنا به این گزارش، لهستان با ۶۷ هزار و ۴۶۵ نفر و رومانی با ۱۳ هزار و ۷۸۵ نفر و بلغارستان با ۱۳ هزار و ۴۷۵ نفر بیشترین نرخ جذب زنان اوکراینی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته‌اند. دست‌کم یک سوم آقایان اوکراینی‌ که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا پذیرش شده‌اند، افراد زیر ۱۸ سال بوده‌اند. البته یورواستات در گزارش خود تأکید داشته که گزارش ماه مه بدون در نظر گرفتن آمار اوکراینی‌های پذیرش شده در چند کشور عضو اتحادیه اروپا که اطلاعات خود را تاکنون ارسال نکرده‌اند، نوشته شده است.

بیش از یک میلیون اوکراینی در لهستان:

بر اساس اطلاعات ارائه شده تا ۳۱ مه ۲۰۲۲، بیشترین شمار اوکراینی‌های دریافت‌کننده اقامت موقت از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لهستان با یک میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۷۵ نفر ثبت شده است. بلغارستان با ۱۱۱ هزار و ۸۹۵ نفر و اسلواکی با ۷۶ هزار و ۵۱۰ نفر از این نظر در رتبه‌های دوم و سوم جای دارند.

 

عنوان خبر: اوکراینی ها بیشتر به کدام کشور پناه میبرند
این گزارش خبری توسط تیم خبرگزاری موسسه ثبتا آرشیو و تحت سریال منحصربفرد ثبت شد .

فهرست مطالب:

فرم تماس :

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: