امروز مورخ: ۳۰ /۰۶ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
06 - ثبت شرکت در کشور عمان
اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

ثبت شرکت در کشور عمان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در کشور عمان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور ثبت شرکت در کشور عمان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

Ripple 1s 38px - ثبت شرکت در کشور عمان

ثبت شرکت در کشور عمان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور عمان

شروط و الزامات ثبت شرکت در کشور عمان

مراحل ثبت شرکت در کشور عمان

توجه داشته باشید بمنظور ثبت شرکت در کشور عمان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل ثبت شرکت در کشور عمان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور ثبت شرکت در کشور عمان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

472332 809 1024x683 - ثبت شرکت در کشور عمان

محتوای این صفحه عبارتند از:

ردیف
عنوان
شرح
1
زبان رسمی
عربی
2
واحد پول
ریال عمان
3
منطقه جغرافیا
شرق شبه جزیره عربستان
4
پایتخت
مسقط

آشنایی با کشور عمان

کشور عمان یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس می باشد که به دلیل داشتن شرایط ویژه اقتصادی باعث شده که سرمایه گذاران زیادی تمایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آن داشته باشند.

در این مقاله به صورت جامع با کشورعمان ،شرایط اقتصادی وسرمایه گذاری ، ثبت شرکت درعمان ، مراحل ثبت شرکت درعمان  و مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در این کشوراشنا خواهیم شد.

همچنین شما عزیزان بعد از مطالعه این مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در خصوص ثبت شرکت در عمان می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه ثبتا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما در این خصوص شما را راهنمایی کنند. عمان کشوری پادشاهی در شبه جزیرهٔ عربستان است. پایتخت عمان شهر مسقط است. این کشور با ۵٬۵ میلیارد بشکه ذخیره نفت خام، بیست و دومین کشور جهان و هفتمین کشور در خاورمیانه از نظر میزان ذخایر نفت است. این کشور جمعیتی حدود پنج میلیون و ۳۱۲ هزار نفر با میانگین سنی ۱۹ سال دارد. مردم عمان از نژادهای عرب، بلوچ، آسیای شرقی و آفریقایی هستند. دین مردم در این کشور اسلام است. زبان رسمی عربی است.

شرایط اقتصادی عمان

عمان یکی از کشور های پرجمعیت جهان به شمار می آید این کشور نیز مانند دیگر کشورهای عربی خلیج فارس منبع خود را از نفت تامین می کند همچنین عمان از طریق کشاورزی و ماهیگیری نیز منبع درآمد خوبی دارد. صادرات کشور عمان بیشتر شامل : نفت و فراورده های نفتی، فلزات ، پارچه و ماهی است و واردات آن شامل : تجهیزات  وماشین آلات صنعتی ، مواد غذایی و غیره می باشد. کشورعمان یک بازار مناسب برای کالا ها و محصولات ایرانی دارد و همچنین یک پل مناسب برای دسترسی به بازارهای جهانی می باشد. به خاطر سابقه طولانی همکاری و تجارت عمان و کشور های آفریقایی ، از طریق تجارت و ثبت شرکت در عمان، به راحتی می توان به بازار های آفریقایی دسترسی داشت. در چند سال اخیر توافق نامه های ویژه ای بین عمان ، آمریکا ، سنگاپور و… امضا شده که باعث شده تعرفه بین عمان و این کشورها به صفر برسد. همچنین تورم در این کشور زیر ۳ درصد می باشد و نرخ سود تسهیلات بانکی در عمان بسیار پایین است. همین عوامل باعث شده که سرمایه گذاران علاقه زیادی برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در عمان را داشته باشند. برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در عمان مهم است که بنادر مهم این کشور از جمله بندر دوقم، قابوس ، صلاله و صحار را بشناسید. این بنادر هم بسیار مجهز و پیشرفته هستند و هم از لحاظ استراتژیک بسیار حائز اهمیت هستند.

سرمایه گذاری در عمان

برای ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور باید بدانید که دوﻟﺖ ﻋﻤﺎن در ﻃﺮح های ﺟﺪﻳﺪی ﻛﻪ اراﺋﻪ ﻧﻤﻮده یک برنامه کلی برای عدم وابستگی به اقتصاد نفت در نظر دارد و همین موجب شده تا ﺑﺴﺘﺮ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮای ثبت شرکت در عمان و ﺟﺬب ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ در ﺑﺨﺶ ﻫﺎی ﻏﻴﺮﻧﻔﺘﻲ آن شکل بگیرد.

دولت این کشور برای اﻓﺰاﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاری در بخش های داﺧﻠﻲ و ﺧﺎرﺟﻲ و همچنین در ﺑﺨﺶ ﻫﺎی ﻏﻴﺮﻧﻔﺘﻲ ﺷﺮاﻳﻄﻲ ویژه ای را ﻓﺮاﻫﻢ ﻛﺮده تا اﻧﮕﻴﺰه ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران ﺑﺮای سرمایه گذاری و ﺣﻀﻮر در اﻳﻦ ﺑﺴﺘﺮ های اﻗﺘﺼﺎدی ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺷﻮد ﻛﻪ این شرایط ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از : – اراﻳﻪ وام ﻫﺎی ﻛﻼن با شرایط ویژه ﺑﺮای ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران و شرکت ها – ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ درآﻣﺪ ﺷﺨﺼﻲ ویژه سرمایه گذاران و شرکت ها –ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺷﺮﻛﺖ ﻫﺎ و ﻛﺎرﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎی ثبت شده توسط ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران – مالیکیت 100 در صد سهام – اراﺋﻪ ﺑﻴﻤﻪ های اﻋﺘﺒﺎری ﺻﺎدراﺗﻲ از ﻃﺮﻳﻖ آژاﻧﺲ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﻲ – ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﮔﻤﺮﻛﻲ ﺑﺮای ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران و شرکت های وارد کننده ﺗﺠﻬﻴﺰات ﺻﻨﻌﺘﻲ ، مواد اولیه و… – ﺟﺒﺮان ﺧﺴﺎرت وارده ﺑﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻳﺎ ﺳﻮد ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ

Oman economic conditions in 2020 1024x683 - ثبت شرکت در کشور عمان

مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور عمان

1 – اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان

2 – افتتاح حساب بانکی بین المللی

3 – بهره مندی از مزایای LC های دولتی و اعتبارات بانکی

4 – تاجران ایرانی می توانند از بندر صحار استفاده کنند و هزینه های واردات
کالا به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

5 – امنیت بسیار بالا و داشتن ثبـات اقتصادی جهت سرمایه گـذاری بلند مدت

6 – سهولت در گرفتن ویزای کشورهای امریکایی و اروپایی برای شهروندانی که
مقیم کشور عمان هستند.

7- ورود به بازار بکر وفوق العاده کشورهای عربی و آفریقایی 

8 – امکان اخذ اقامت برای تمامی شرکاء و خانواده آنها

9 – افتتاح حساب بانکی به 2 صورت شخصی (Personal) و شرکتی (Corporate) 

 

انواع ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان انواع مختلفی دارد که در ادامه هر کدام را بررسی میکنیم و شما می توانید بسته به شرایط خود اقدام به ثبت هر کدام کنید این شرکت ها عبارتند از:

  • شرکت مسئولیت محدود(LLC)

یکی از انواع شرکت هایی که سرمایه گذاران خارجی می توانند اقدام به ثبت آن کنند، شرکت با مسئولیت محدود می باشد حداقل سرمایه برای ثبت این شرکت ۱۵۰,۰۰۰ ریال عمان است برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل به دو سرمایه‌گذار نیاز دارید که یکی از آنها باید شهروند کشورعمان یا  عضور کشور های شورای همکاری خلیج فارس و یا یکی از شهروندان آمریکا باشد و همچنین بیش از۳۰℅ از سهام شرکت باید به این فرد تعلق داشته باشد.

  • شرکت سهام عام

شرکت سهامی عام، شرکتی است که سرمایه آن به عنوان سهام در دسترس عموم است و در بورس خرید و فروش می شود. برای ثبت این شرکت هم مانند شرکت مسئولیت محدود حداقل سرمایه ۱۵۰,۰۰۰ ریال عمان است برای ثبت شرکت از نوع سهامی عام کسب پروانه و تایید وزارت تجارت و صنعت ضروری است.

  • شرکت سهام خاص

سهام شرکت سهامی خاص بر خلاف شرکت سهامی عام در دسترس عموم نیست و برای ثبت شرکت از نوع سهام خاص حداقل  ۵۰,۰۰۰ ریال عمان سرمایه مورد نیاز است. همچنین برای ثبت شرکت از نوع سهامی خاص حداقل سه سرمایه گذار لازم دارید که یکی از آنها باید شهروند عمان باشد و ۳۰℅ از سهام شرکت باید به این فرد تعلق داشته باشد.

انواع ثبت شرکت در عمان

  • شرکت مشارکت محدود

برای ثبت شرکت در عمان از نوع مشارکت محدود به دو شریک یا بیشتر نیاز دارید. که حداقل یکی از باید شهروند عمان باشد. این شخص در قبال تعهدات و بدهی های شرکت مسئولیت دارد. عضو دیگر شرکت باید شریک محدود باشد .

  • شرکت بازرگانی عمان

امتیاز ثبت شرکت در عمان از نوع آژانس بازرگانی به یک شهروند عمانی و یا یک نهاد محلی که حداقل ۵۱℅ سهام شرکت متعلق به او باشد داده می شود. این نوع شرکت به عنوان نماینده‌ای در جهت تبلیغ، توزیع و صادرات کالا فعالیت می کند.

  • دفتر شعبه

برای ثبت یک دفتر شعبه درعمان به یک فرد یا عامل محلی نیازاست که از ویزا و مجوز فعالیت ها حمایت کند. برای ثبت دفتر شعبه داشتن تائیدیه از وزارت بازرگانی و صنعت کشورعمان ضروری است.

  • دفتر نمایندگی

برای ثبت دفتر نمایندگی در عمان باید توجه داشته باشید که با این نوع شرکت نمی‌تواند فعالیت های بازرگانی داشته باشد. در واقع دفتر نمایندگی تنها  می تواند اهداف تحقیقاتی یا تبلیغاتی در بازار داشته باشد، همچنین برای ثبت  دفتر نمایندگی یکی از اعضا شرکت ، باید ساکن عمان باشد.

قوانین ثبت شرکت در عمان

به دلیل قوانین و مقررات ویژه ای که در کشور عمان وجود دارد داشتن یک وکیل و مشاور حرفه ای باعث می شود که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور برای شما بسیار سود آور شود.

موسسه ثبتا با سابقه درخشان در زمینه  ثبت شرکت ، مهاجرت و سرمایه گذاری و با داشتن مشاورین حرفه ای می تواند شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت موفقی را در کشور عمان برای شما به همراه داشته باشد. برای ثبت شرکت و سرمایه کذاری در عمان قوانین خاصی وجود دارد که برخی از این قوانین عبارتند از:

گواهی فعالیت های تجاری برای ثبت شرکت در عمان در توسط سازمان تجارت عمان صادر می شود و تنها به کسانی داده می شود که سرمایه آنها کمتر از مبلغ 150000 ریال عمان نباشد و یا درصد مشارکت های خارجی آنان بیش از 49 درصد نباشد. سرمایه گذاران خارجی می توانند مجوز 100 درصدی مشارکت در پروژه های پیشرفت اقتصادی عمان را که توسط شورای توسعه ملی مورد تایید واقع می شود را داشته باشند. حداقل سرمایه لازم برای این مشارکت 500000 ریال عمان می باشد. مالیات سالیانه برای شرکت هاای ثبت شده در عمان 0% می باشد. پروانه شرکت ثبت شده در عمان هر پنج سال یک بار تمدید می شود.