اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : خرید ملک در هند

Rate this page
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *خرید ملک در هند * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * خرید ملک در هند * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * خرید ملک در هند * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

فرم مشاوره / ثبت درخواست

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

خرید ملک در هند

روند خرید ملک در هند

یک تبعه خارجی با اقامت غیر هندی در خارج از کشور نمی‌تواند هیچ املاکی غیرمنقول در هند بخرد. برای اتباع خارجی در هند مالکیت غیرقانونی است، مگر اینکه متقاضیان در یک سال اقامت 183 روزه داشته باشند (ویزای توریستی 180 روز طول می‌کشد). خرید ملک با ویزای توریستی نیز غیرقانونی است.

علاوه بر این، اموال را نمی‌توان به‌طور مشترک به نام یک شخص واجد شرایط با یک شخص غیر واجد شرایط خریداری کرد. این بدان معناست که یک هندی غیر مقیم (NRI) یا یک تبعه خارجی با منشأ هندی (PIO) نمی‌تواند یک ملک را به‌طور مشترک با هم بخرند.

بااین‌حال، یک شهروند خارجی در هند برای خرید املاک غیرمنقول در هند نیازی به تأیید RBI ندارد. دلیلش این است که وقتی وی در هند اقامت دارد، او مانند هر ساکن دیگری حقوق می گیرد

موسسه حقوقی معتبر

برای خرید ملک، مهم است که خریدار یک موسسه معتبر را برای خود در نظر بگیرد تا از منافع خود در حین معامله محافظت کند. پس از انتخاب ملک و قیمت با فروشنده مذاکره می‌شود، وکیل توافق‌نامه فروش را تهیه می‌کند. 

پس از امضای، خریدار معمولاً مبلغ 10٪ تا 20٪ از قیمت خرید را می‌پردازد. سپس وكیل بااحتیاط بقیه‌ی مراحل خرید ملک را در هند انجام می‌دهد و اسناد و مدارک را از فروشنده دریافت می‌کند. وکیل باید سند ملک را بررسی کند تا از لحاظ قانونی با محدودیت‌ها مواجه نشود.

مدارک موردنیاز برای خرید ملک در هند

  • ارائه و ترجمه مدارک شناسایی فرد متقاضی و همراهانش ( پاسپورت – شناسنامه خود و تعداد همراهان)
  • ارائه و ترجمه مدارک مالی و بانکی اعم از گردش حساب و میزان نقدینگی فرد در حساب‌های بانکی (برای این سرمایه‌گذاری هرچه سرمایه بیشتر شانس دریافت اقامت بالاتر می‌شود)
  • ارائه و ترجمه مدارک تحصیلی خود و همراهان در صورت وجود
  • ارائه بیزینس پلن ( طرح اقتصادی ) سودده و کارآمد
خرید ملک در هند

نکته مهم در مورد خرید ملک در هند

 قبل از اقدام برای خرید ملک در هندوستان مخصوصا خرید خانه در دهلی بهتر است با قوانین و قواعد مربوط به خرید ملک آشنا شوید تا با توجه به شرایط خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

با عنایت به اینکه در عصر جدید هندوستان اقتصاد در حال رشدی دارد؛ بسیاری از سرمایه داران و سرمایه گذاران جذب این کشور شده اند. 

اقتصاد هند، با رقم زدن نرخ رشد ۹ درصدی طی سال‌های اخیر به یکی از پر رونق‌ترین و سریع‌الرشدترین اقتصادهای جهان تبدیل شده و در این بین بخش املاک به یکی از مهمترین و جذاب‌ترین بخش‌های اقتصادی این کشور برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده است.

 

قیمت و هزینه خرید ملک در هند

قیمت خرید هر مترمربع ملک در مرکز شهر: ۸۹، ۹۵۹.۴۹ روپیه

قیمت خرید هر مترمربع ملک در بیرون شهر: ۴۴، ۹۹۹.۹۳ روپیه

هزینه‌های معاملات رفت‌ و برگشت شامل کلیه هزینه‌های خرید و فروش مجدد یک ملک حق‌الزحمه وکلا، هزینه اسناد رسمی، هزینه ثبت‌نام، مالیات، کارگزاران و غیره است. 

موارد مرتبط با دارایی دارندگان کارت‌های NRI / OCI

 آیا یک شهروند خارج از کشور هند دارنده کارت NRI / OCI می‌تواند املاک و مستغلات در هند بخرد و بفروشد؟

طبق دستورالعمل صادره از سوی بانک مرکزی هند، یک دارنده کارت NRI یا OCI می‌تواند در هر ملک مسکونی یا تجاری سرمایه‌گذاری کند. در این رهنمودها همچنین آمده است که می‌توانید هر تعداد ملک مسکونی یا تجاری خریداری کنید.

 اما آن‌ها اجازه سرمایه‌گذاری در زمین‌های کشاورزی، زمین‌های زراعی و زمین‌های کشاورزی را ندارند؛ آن‌ها می‌توانند زمین کشاورزی / املاک مزرعه / زمین کشاورزی را به ارث ببرند.

 مدارک / مجوزهای لازم برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات برای دارنده کارت OCI یا NRI چیست؟

 شما به مجوز RBI احتیاج ندارید؛ اما به اسناد خاصی احتیاج دارید. مدارک موردنیاز برای خرید ملک به شرح زیر است:

  • کارت OCI (در صورت OCI)
  • گذرنامه (در صورت NRI)
  • کارت پان (شماره‌حساب دائمی)
  • عکس اندازه پاسپورت
  • اثبات آدرس

مشاوره و سخن پایانی

جهت مهاجرت به هند و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت با هدف سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

Rate this page