اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

موضوع : خرید ملک در اندونزی

Rate this page
پاسخگویی 24 ساعته
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه در سایر کشورها
رتبه برتر MQFL
واحد پشتیبانی و خدمات مشتریان
130.000 رجیستری
بیش از 130 هزار ثبت موفق
ارائه خدمات *خرید ملک در اندونزی * توسط موسسه ثبتا
موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور جهان کلیه خدمات * خرید ملک در اندونزی * را به عنوان نماینده تام شما در سراسر جهان انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * خرید ملک در اندونزی * را در کشور مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، چین ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین ارائه میدهد .
All rights reserved
International SABTTA Institute

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

فرم مشاوره / ثبت درخواست

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

خرید ملک در اندونزی

مقدمه

در حال حاضر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در بیشتر کشورهای جنوب شرقی آسیا مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است، خرید ملک در اندونزی یکی از راه های سرمایه گذاری برای متقاضیان بین المللی است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود. 

کشور اندونزی مشتمل بر هزاران جزیره است که در طول خط استوا قرار گرفته است، شهروندان این کشور در سواحل زندگی می کنند لازم به ذکر است بیشتر بخش های این کشور غیر قابل سکونت هستند. کشور اندونزی دارای مرزهای مشترک زمینی با کشورهای سنگاپور، فیلیپین و مالزی می باشد و به دلیل مناظر طبیعی زیبا و چشم نواز سالانه پذیرای توریست های بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

 در ادامه با کارشناسان موسسه ثبتا همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در رابطه با خرید ملک در اندونزی کسب کنید.

شرایط خرید ملک در اندونزی

اندونزی در لیست کشورهایی قرار دارد که به متقاضیان خارجی و بین المللی اجازه می دهد با خرید ملک اقامت این کشور را کسب کنند، به موجب قانون وضع شده افراد خارجی تنها می توانند آپارتمان خریداری کنند و اجازه خرید زمین در این کشور را ندارند و تنها می توانند از زمین استفاده کنند. 

مالیات نقل و انتقال از فروش املاک و مستغلات در کشور اندونزی با نرخ 5% محاسبه می شود، علاوه بر این متقاضیان باید برای خرید ملک هزینه های قانونی پردازش اسناد حقوقی را پرداخت کنند که بین 0.5% الی 1.5% از ارزش ملک خریداری شده می باشد. 

در رابطه با هزینه های ثبت نام باید گفت خریدار باید 0.20% از ارزش ملک را به عنوان ثبت نام پرداخت کند، هزینه ثبت نام شامل هزینه تمبر در هر سند و هزینه های اداری می شود.

مقایسه خرید ملک در اندونزی و چین

خرید ملک در چین همانند خرید ملک در کشور اندونزی یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد، بازار املاک و مستغلات در کشور چین در طول 2 هزار سال گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است خرید ملک در شهرهای بزرگ کشور چین مثل: گوانژو و شانگهای می تواند برای متقاضی با سود همراه باشد.

 در ماه مارچ سال 2007 حق خرید و فروش املاک توسط کنگره بین المللی اعلام شد و از اول اکتبر سال 2007 اجرا شد که به موجب آن محدودیت ها برای خریداران خارجی حذف شد.

اگر قصد خرید ملک در کشور چین را دارید باید بدانید قیمت ملک در این کشور روز به روز در حال افزایش است طبق آمار و بررسی ها قیمت املاک در این کشور حدودا 0.3% در هر ماه افزایش می یابد. 

خرید ملک در اندونزی

هزینه خرید ملک در اندونزی

برای متقاضیانی که قصد خرید ملک در کشور اندونزی را دارند اطلاع از هزینه های ملک در این کشور امری مهم و ضروری محسوب می شود. برای خرید ملک در مرکز شهر اندونزی باید به ازای هر متر مربع مبلغ 23829189.46IDR (روپیه) و به ازای هر متر مربع خانه در خارج از مرکز شهر باید مبلغ 12937002.72IDR (روپیه) پرداخت کنید.

 دقت داشته باشید که هزینه ملک در شهرهای بزرگ کشور اندونزی گران تر از سایر شهرها می باشد برای مثال هزینه هر متر مربع ملک در مرکز شهر جاکارتا 36000000.36IDR (روپیه) و هزینه هر متر مربع ملک در خارج از مرکز شهر جاکارتا 17875000.00IDR (روپیه) برآورد شده است. 

متقاضیانی که قصد اجاره خانه در کشور اندونزی را دارند و یا قصد دارند ملک خریداری شده را اجاره دهند باید آگاه باشند که نرخ اجاره خانه در کشور اندونزی به شرح ذیل است.

  • اجاره ماهانه خانه 1 خوابه در مرکز شهر 4136574.96IDR (روپیه)
  • اجاره ماهانه خانه 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 2590295.17IDR (روپیه)
  • اجاره ماهانه خانه 3 خوابه در مرکز شهر 10401494.36IDR (روپیه)
  • اجاره ماهانه خانه 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 5886090.55IDR (روپیه)

مدارک لازم برای خرید ملک در اندونزی

در حین خرید قانونی ملک در این کشور می باید مدارک قابل استنادی را به سازمان اراضی این کشور ارائه نمود. مدارک لازم برای خرید و سرمایه گذاری در این کشور شامل 6 مدارک اصلی از طرف خریدار می باشد. خریدار می باید متقاضی اصلی باشد و سن قانونی داشته باشد.

مدارک این پروسه خرید ملک عبارت است از:

  • ارائه 1 کپی از اجازه اقامت متقاضی KTP
  • ارائه کارت شناسایی خانوادگی متقاضی اصلی
  • ارائه گواهی ازدواج در صورت متاهل بودن
  • ارائه گواهی سند مالکیت متقاضی
  • ارائه پرداخت مالیات PBB

روند کلی خرید ملک در اندونزی

ضمن خرید ملک در این کشور می باید مراحل قانونی را با توجه با مدارک مورد نظر طی کنید. در مرحله اول باید سند امضا شده ملک را به سازمان اراضی این کشور ارسال کنید.

در مرحله دوم انتخاب دفتر اسناد رسمی این کشور که به عنوان TAPP نام دارد می باشد. در مرحله سوم سپرده مورد نظر برای خرید قانونی ملک به حساب مالک واریز شود. 

در مرحله چهارم امضای مورد تایید توافق نامه ای که جهت خرید و فروش ملک تنظیم شده است، انجام پذیرد. مرحله پایانی اخذ اجازه تصرف در اموال و اراضی است، که مهم ترین روند قانونی در خرید ملک می باشد .

سخن پایانی

امیدواریم پس از مطالعه این مطلب پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط خرید ملک در اندونزی را کسب کرده باشید، اگر قصد سفر به این کشور را دارید می توانید با مطالعه مقاله جاذبه های گردشگری اندونزی اطلاعات کافی در رابطه با مناطق گردشگری این کشور کسب کنید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط خرید ملک در کشور اندونزی و یا سایر کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلای موسسه ثبتا در تماس باشید.

 
Rate this page