امروز مورخ: ۰۳ /۰۸ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

اخذ ویزا عراق

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به اخذ ویزا عراق را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور اخذ ویزا عراق میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

اخذ ویزا عراق فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا عراق

شروط و الزامات اخذ ویزا عراق

مراحل اخذ ویزا عراق

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا عراق میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا عراق را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور اخذ ویزا عراق هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

اخذ ویزا عراق

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

اگر تصمیم دارید برای اخذ ویزا عراق اقدام کنید، بهترین زمان برای درخواست یک الی دو ماه قبل از تاریخ سفر است. متقاضیان برای درخواست ویزا باید توسط یک شرکت در عراق یا توسط یک شهروند عراق دعوت شوند. شرکت یا فرد دعوت کننده باید با وزارت کشور عراق تماس گرفته و دعوت نامه ای را که شامل مشخصات متقاضی و هدف سفر است ارائه دهد.

مجوز یا دعوت نامه باید به زبان عربی باشد. پس از درخواست دعوتنامه، متقاضی باید از طریق پست الکترونیکی یا تلفن با سفارت عراق تماس گرفته و سفارت را از درخواست خود مطلع کند. وزارت کشور در عراق موظف است نسخه ای از دعوتنامه را مستقیماً به سفارت عراق ارسال کند. هنگامی که سفارت دعوت نامه را دریافت کرد، آنها با متقاضی تماس گرفته تا در مورد پرونده درخواست صحبت کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزا عراق

برای آن که بتوانید درخواست ویزای خود را ارائه نمایید، لازم است که دو عکس رنگی مناسب مطابق با گذرنامه ارسال نمایید. این عکس باید دارای پس زمینه سفید بوده و ظرف سه ماه گذشته گرفته شده و روی کاغذ عکس با کیفیت چاپ شود. همچنین صورت رو به جلو بوده و بدون عینک باشد. عکس باید به قسمت مشخص شده فرم درخواست ویزا چسبانده شوند و به همراه کپی صفحه اطلاعات گذرنامه به برگه اخذ ویزای عراق متصل گردد.

متقاضی باید یک نسخه واضح و رنگی از اطلاعات صفحه های پاسپورت را ارائه دهد. همچنین به جهت ارائه جزئیات سفر، باید کپی تأیید پرواز تحویل گردد که تاریخ و مکان دقیق ورود و خروج را نشان می دهد. ضمن آن که لازم است نامه ای به کنسولگری ارسال شود تا هدف از بازدید، تعداد ورودی ها و تاریخ ورود و خروج را توضیح دهد.

انواع ویزای عراق

اخذ ویزا عراق به طور کلی به ویزای معمولی، ویزای ترانزیت، ویزای ترانزیت بدون توقف، ویزای دیپلماتیک، ویزای خدماتی، ویزای اضطراری و ویزای بازدید یا توریستی طبقه بندی می شوند که جزئیات آن طبق قانون اقامت خارجی عراق است.

ویزاهای یکبار یا چندبار ورود، مدت اقامت دارنده آن را متمایز می کند. ویزای ورود کوتاه مدت مطابق با تاریخ سفر مشخص شده تا سه ماه معتبر است. در حالی که ویزای ورود چندگانه کوتاه مدت می تواند به مدت سه یا شش ماه یا یک سال صادر شود.

ویزای کوتاه مدت نیز مطابق با روزهای درخواستی مشخص شده توسط متقاضی برای حداکثر 30 روز صادر می شود. این درحالی است که برای ویزای توریستی برای عراق، تنها در صورت سفر به مقاصد گردشگری با ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات سفر، به خارجی ها اعطا می شود. بنابراین با اخذ ویزا عراق ، مسافر می تواند تا در یک بازه زمانی سه ماهه فقط یک بار وارد کشور شود و حداکثر یک ماه در آنجا بماند.

اخذ ویزا عراق

اخذ ویزای عراق برای بازدیدهای تجاری و خانوادگی

ویزای تجاری برای عراق برای خارجیانی که مایل به سفر به عراق هستند، تنها با انجام فعالیت های تجاری پس از اثبات موفقیت آمیز ماهیت بازدید که توسط یک نامه تجاری به سفارت پشتیبانی می شود، صادر می شود. همچنین سفر به عراق با هدف ملاقات با خانواده، اقوام یا دوستان می تواند برای ویزای معمولی درخواست کند که دارنده را قادر می سازد در یک دوره 90 روزه به کشور وارد شود.

دارندگان این نوع ویزا، می توانند ظرف مدت ده روز پس از ورود به خاک عراق، از زمان اعلام ورود به اداره اقامت، حداکثر سه ماه در عراق بمانند. در صورتی که اتباع خارج با هدف شرکت در رویدادهای ورزشی و یا فرهنگی وارد این کشور شده و برای اخذ ویزا عراق اقدام می کنند، در هر سه ماه یک بار، امکان ورود به کشور را داشته و تا یک ماه می توانند در عراق بماند.

ویزای بلند مدت عراق

لازم به ذکر است که اتباع خارجی که مایل هستند برای اهداف کوتاه مدت آموزشی به عراق سفر کنند نیز می توانند برای ویزای بازدید درخواست دهند که با این نوع ویزا می توانند یک بار در 90 روز وارد کشور شوند و حداکثر تا یک ماه در عراق اقامت داشته باشند.

اما باید یادآور شویم که اخذ ویزا عراق به شکل بلند مدت، به دارنده آن حق ورود و اقامت در عراق را برای یک دوره یکساله با امکان ورود چندگانه اعطا می کند. افرادی که مایلند اقامت خود ​​در عراق را تمدید کنند، باید قبل از تاریخ انقضا مهلت مشخص شده در ویزا، از افسر اقامت درخواست اجازه اقامت دریافت کنند.

لازم به ذکر است که خارجیانی که دارای قرارداد کار یا سایر تعهدات در عراق هستند، بدون اخذ ویزای خروج از مقامات ذی صلاح، مجاز به خروج از کشور نمی باشند.

ویزای ترانزیت عراق

ویزای ترانزیت عراق، دارنده را قادر می سازد تا در بازه زمانی سه ماهه از تاریخ صدور برای اقامت بیش از هفت روز، فقط برای یک بار وارد عراق شود. از طرف دیگر، ویزای ترانزیت بدون توقف، امکان ترانزیت از طریق عراق همراه با سرپرستی مقامات ذیصلاح را برای یک بار در مدت سه ماه فراهم می کند.

به طور کلی، متقاضیان باید در زمان مقرر درخواست خود را به همراه مدارک درخواستی به نمایندگی دیپلماتیک یا مراکز مجاز درخواست ویزا ارسال کنند. در نظر داشته باشید که مدارک لازم، بسته به مدت و هدف اقامت شما متفاوت است، از این رو توصیه می شود در این خصوص با موسسه حقوقی، ثبتی و مهاجرتی ثبتا مشورت نمایید.

شرایط اخذ ویزا عراق برای کشورهای اروپایی

هنگام اخذ ویزا عراق ، از شهروندان خارجی برای سفر به عراق ویزای ورود خواسته می شود. علاوه بر این، در صورتی که بیش از ده روز در عراق اقامت داشته باشند، باید مهر خروج از محل اقامت قبل از عزیمت را دریافت کنند. شهروندان انگلستان برای بازدید از عراق، از جمله کردستان عراق در نمایندگی های مجاز دیپلماتیک، از مقررات ویزا برخوردار هستند.

با این حال، آنها می توانند در بدو ورود فقط در اربیل یا سلیمانیه ویزا بگیرند، اگر شرایط خاصی مانند اثبات مدارک لازم را داشته باشند. همچنین باید برای خروج از عراق برای اقامت بیش از 10 روز در این کشور بدون تمدید ویزا ، تمبرهای خروج دریافت کنند.

شهروندان کانادایی نیز موظفند گذرنامه هایی داشته باشند که حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود به عراق و ویزای ورود صادر شده، توسط مقامات صالح معتبر باشند. آنها باید ظرف 10 روز پس از ورود در اداره اقامت ثبت نام کنند. علاوه بر این، اخذ ویزا عراق با اعتبار 30 روزه، برای ورود به دولت اقلیم کردستان، می تواند از طریق اربیل یا فرودگاه بین المللی سلیمانیه باشد.