امروز مورخ: ۳۰ /۰۶ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
page
post
06 - اخذ ویزا کاستاریکا
اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1400

اخذ ویزا کاستاریکا

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به اخذ ویزا کاستاریکا را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور اخذ ویزا کاستاریکا میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

Ripple 1s 38px - اخذ ویزا کاستاریکا

اخذ ویزا کاستاریکا فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور اخذ ویزا کاستاریکا

شروط و الزامات اخذ ویزا کاستاریکا

مراحل اخذ ویزا کاستاریکا

توجه داشته باشید بمنظور اخذ ویزا کاستاریکا میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل اخذ ویزا کاستاریکا را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور اخذ ویزا کاستاریکا هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

Costa Rica 01 1024x683 - اخذ ویزا کاستاریکا

محتوای این صفحه عبارتند از:

ردیف
عنوان
شرح
1
زبان رسمی
اسپانیایی
2
واحد پول
کولون کاستاریکا
3
منطقه جغرافیا
آمریکای شمالی
4
پایتخت
سان خوزه

اخذ ویزا کاستاریکا

کشور کاستاریکا، اجازه ورود در گذرگاه های مرزی زمینی را برای گردشگران برخی از کشورها در دستورالعمل های کلی ویزا و اقامت توسط افراد غیر مقیم که نیازی به ویزا ندارند، قرار داده است. سایر ملیت ها که برای ورود به کشور نیاز به اخذ ویزا کاستاریکا دارند، می توانند از کنسولگری های کاستاریکا رسیدگی به درخواست ها را مطابق با تاریخ مشخص شده انجام داده و از طریق زمینی وارد کاستاریکا شوند.

 در همین حال، اتباع این کشورها می توانند ورود هوایی یا دریایی را انتخاب کنند. ورود هوایی بین المللی فقط در پروازهای خصوصی یا تجاری بین المللی که در فرودگاه بین المللی خوان سانتاماریا یا فرودگاه بین المللی دانیل اودبر کوئروس انجام می شوند، امکان پذیر است. ورود از دریا ممکن است توسط قایق های تفریحی یا قایق های بادبانی، منحصراً در ساحل های گلفیتو ، لس سوئوس ، پز ولا ، بار موز و پاپاگایو انجام شود. گردشگران باید از کلیه شرایط لازم ویزا و مواردی که در طی همه گیری وضع شده است، پیروی کنند.

شرایط ورود به کشور

هنگام اخذ ویزا کاستاریکا ، از گردشگران بازدید کننده از کاستاریکا درخواست می شود که پروتکل های بهداشت عمومی قابل اجرا را برای کلیه فعالیت های گردشگری در این کشور رعایت کنند. گردشگران می توانند از طریق سایت مهاجرت این کشور بررسی کنند که آیا می توانند بدون ویزا ورود کنند.

ضمن آنکه در شرایط فعلی، تکمیل فرم آنلاین HEALTH PASS الزامی است و باید فقط در 72 ساعت قبل از عزیمت تکمیل شود. همچنین برای هر نفر، از جمله افراد خردسال، یک فرم بدون استثنا باید تکمیل شود. گردشگران باید بیمه مسافرتی اجباری را دریافت کنند که هزینه اقامت در صورت قرنطینه و هزینه های پزشکی ناشی از COVID-19 را پوشش دهد. اگر گردشگر قبلاً واکسینه شده باشد ، این امر وی را از این شرط معاف نمی کند و آنها باید بیمه نامه ای را که شرح داده شده بگیرند.

پوشش بیمه هنگام اخذ ویزا کاستاریکا

خارجیانی که اقامت موقت یا دائم را هنگام اخذ ویزا کاستاریکا درخواست می کنند یا دارای وضعیت موقت هستند و در حال بازگشت به کاستاریکا هستند و در مورد پرداخت خود به آژانس تأمین اجتماعی کاستاریکا به روز نیستند، باید یک بیمه نامه محلی موقت به مدت 22 روز یا یک بیمه نامه بین المللی کسب کنند که مطابق با الزامات مشابه سیاست های اجباری برای گردشگران خارجی است.

اتباع خارجی با اقامت دائم یا موقت یا افرادی که در این رده خاص قرار دارند، به استثنای افرادی که در زیر شاخه دانشجویان قرار می گیرند، باید نشان دهند که تحت پوشش تأمین اجتماعی کاستاریکا هستند و در حال حاضر پوشش آنها در حال انجام است ، که قابل تأیید است. ضمن آنکه گردشگرانی که در حال گذر از کشور هستند، باید بیمه نامه ای با حداقل پوشش پنج روز داشته باشند.

Costa Rica 02 1024x683 - اخذ ویزا کاستاریکا

مدارک لازم برای ویزای کاستاریکا

عدم رعایت این الزامات هنگام اخذ ویزا کاستاریکا ، منجر به عدم تایید درخواست ویزای مسافران خواهد شد. همزمان با ارسال درخواست ویزای خود، لازم است که گذرنامه با شش ماه اعتبار داشته باشید. همچنین بلیط برگشت یا اثبات سفر بعدی به کشور دیگر را همراه داشته و برای اثبات واکسیناسیون تب زرد در صورت ورود از کشورهای خاص در آمریکای جنوبی یا آفریقا مدارک لازم را همراه داشته باشید. همچنین باید توانایی پرداخت حداقل 100 دلار در هر ماه اقامت را داشته باشید.

مقامات ممکن است به گردشگران اجازه دهند تا 90 روز بدون ویزا در این کشور بمانند اما بایستی حتماً تاریخ عزیمت خود را ترک کنید. مقامات مهاجرت ممکن است جریمه ای را برای خارجیانی که بیش از حد ویزای خود را نگه می دارند بگیرند. حتی یک مازاد اقامت کوتاه مدت ممکن است منجر به تاخیرهای قابل توجه، اخراج و یا محرومیت از ورود به کاستاریکا در آینده شود.

شرایط ویزای کاستاریکا

طبق اداره مهاجرت کاستاریکا ، چهار گروه مختلف از کشورهای بین المللی وجود دارد که چهار مورد ویزای مختلف برای ورود، بازدید و اقامت شهروندان خود در کاستاریکا دارند. شهروندان گروه اول و دوم کشورها به ویزای کاستاریکا نیازی ندارند. آنها در بدو ورود برای اخذ ویزا کاستاریکا اقدام می کنند و مهر پاسپورت خود را می گیرند.

پس از دریافت ویزای ورود، همیشه تمبرهای ورود و خروج را بررسی کنید. بعضی اوقات مقامات می توانند اشتباهی مرتکب شوند که بعداً ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. شهروندان گروه های سوم و چهارم کشورها باید برای ویزای محدود کاستاریکا ثبت نام کنند که باید حداقل 90 روز قبل از سفر مورد انتظار اعمال شود.

برای شهروندان گروه های سوم و چهارم کشورها، توصیه می شود که بلیط های مسافرتی خود را تا زمانی که ویزای تصویب نشده است، خریداری نکنند، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که ویزا اعطا شود.

گروه های رسمی اخذ ویزا کاستاریکا

در خصوص شرایط اخذ ویزا کاستاریکا باید اشاره کنیم که شهروندان گروه اول کشورهایی همچون استرالیا، فرانسه، آلمان و ژاپن به ویزای کاستاریکا نیازی ندارند. آنها باید گذرنامه معتبر داشته باشند و با بلیط برگشت به کاستاریکا برسند که ثابت کند در دوره ویزای توریستی کشور را ترک می کنند که معمولاً 90 روز پس از ورود به کاستاریکا صادر می شود. مدت ویزای توریستی اعطا شده به صلاحدید مقام مهاجرت در محل ورود به کاستاریکا است، اما معمولاً برای اقامت 90 روزه اعطا می شود.

شهروندان گروه دوم کشورهایی مانند جمهوری دومینیکن، ال سالوادور، فیجی، گرانادا نیازی به ویزا ندارند. آنها باید حداقل سه ماه مانده به اتمام ویزا، گذرنامه معتبر داشته باشند و با بلیط برگشت به کاستاریکا برسند که ثابت کند در مدت زمان مشخص شده در ویزا کشور را ترک می کنند. مدت ویزای توریستی نیز معمولاً 90 روزه اعطا می شود.

گروه های سوم و چهارم

شهروندان گروه سوم کشورها نیاز به اخذ ویزا کاستاریکا دارند. درخواست ویزای محدود کاستاریکا باید به کمیسیون ویزاهای محدود ارسال شود. درخواست باید توسط متقاضی و اقوام آنها که در کاستاریکا اقامت دارند یا در واقع وکیل آنها پذیرفته شود. همچنین رابطه با متقاضی و مدارک تحصیلی باید بیان شود و اسناد و مدارک باید توسط یک وکیل معتبر برای اهداف گفته شده تأیید شود.

طول ویزای توریستی اعطا شده برای 30 روز اقامت است که تا 90 روز نیز ممکن است باشد. در نهایت شهروندان گروه چهارم کشورهایی همچون ایران، افغانستان، عربستان، کره جنوبی قبل از سفر به کاستاریکا باید از کنسولگری کاستاریکا ویزا بگیرند. در این شرایط درخواست ویزا باید توسط کمیسیون ویزای محدود، توسط متقاضی و اقوام وی که در کاستاریکا اقامت دارند، بیان شود و مشخصات و روابط آنها با متقاضی ذکر شود.