تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی
تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور آفریقای جنوبی میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

شروط و الزامات تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

مراحل تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور آفریقای جنوبی میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور آفریقای جنوبی هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

محتوای این صفحه عبارتند از:

مزایای تحصیل درآفریقای جنوبی

هزینه تحصیلات به میزان قابل توجهی پایین است و هزینه زندگی در آفریقای جنوبی تقریبا ۴۰٪ کمتر از کشور انگلستان است.

از نکات بسیار مهم و تأثیرگذار برای انتخاب کشور آفریقای جنوبی، زبان تحصیل و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان می باشد.

تحصیل رایگان در آفریقای جنوبی

دانشجویان متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی با هر سلیقه، رشته یا گرایشی که در نظر داشته باشند می‌توانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند. 

اگر قصد دارید برای تحصیل در آفریقای جنوبی اقدام کنید و یا به ویژه می‌توانید به تحصیل رایگان در آفریقای جنوبی نیز فکر کنید، یکی از این رشته‌های دانشگاهی را انتخاب کنید. مقوله تحصیل رایگان در این کشور با استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی امکان‌پذیر است.

اگر واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیل در آفریقای جنوبی باشید می‌توانید از سوی سازمان ارائه دهنده بورسیه یا دانشگاه مربوطه در یکی از رشته‌های شامل بورسیه تحصیلی پذیرفته شوید. در ادامه این مطلب با بورسیه‌های تحصیل در آفریقای جنوبی آشنا می‌شوید.

اگر بخواهید بدانید که شهریه‌های این کشور در چه حدود است باید گفت که اولا بر خلاف شهریه‌های خیلی پایین، سطح آموزش در دانشگاه‌های کشور آفریقای جنوبی بسیار بالاست.

ثانیا شهریه‌ی دانشگاهی دانشجویان در مقطع لیسانس در کشور آفریقای جنوبی برای طول یک سال تقریبا ۲۵۰۰ الی ۴۵۰۰ دلار می‌باشد. این رقم برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس نیز، ۲۷۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار اعلام شده است.

مقاطع آموزشی آفریقای جنوبی

نظام آموزشی کشور آفریقای جنوبی نیز مانند هر کشور دیگری شامل قوانین وزارت‌خانه این کشور است. برای مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه، قوانین توسط وزارت آموزش و پرورش تدوین می‌شوند و قوانین دانشگاه‌ها را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آفریقای جنوبی تعیین می‌کند. 

تمام ایالت‌های کشور آفریقای جنوبی از این قوانین تبعیت می‌کنند. بر همین اساس، نظام آموزشی کشور آفریقای جنوبی را به چهار دوره اصلی دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه تقسیم‌بندی می‌کنند. افراد متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی می‌توانند با توجه به شرایط درسی و تحصیلی خود در یکی از این مقاطع ثبت نام کنند.

در نظام آموزشی کشور آفریقای جنوبی، امر آموزش به دو مقوله مهم تقسیم می‌شود؛ در این کشور، آموزش‌ها به طور کلی به صورت آموزش‌های کلاسیک (شامل آموزش‌های مقدماتی و تکمیلی) و آموزش‌های عالی (شامل آموزش‌های مهارتی در دوره‌های مختلف) به افراد ارائه می‌شوند.

آموزش‌های مهارتی اغلب در دانشگاه‌ها تکمیل می‌شوند اما اگر فردی بخواهد با مهارت خود بدون تحصیل در بخش دانشگاهی وارد بازار کار گردد باید از آموزش‌های تخصصی دوره‌های فنی و حرفه‌ای این کشور استفاده کند. تحصیل در آفریقای جنوبی به منزله استفاده از این دو آموزش تخصصی خواهد بود.

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

اعتبار دانشگاه های آفریقای جنوبی

در بیان تحصیل در آفریقای جنوبی و اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور توجه به یک مورد مهم، ضروری است؛ متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی بدون توجه به ملیت خود باید ابتدا اعتبار دانشگاه‌های این کشور را از دیدگاه مراجع علمی و وزارت علوم در کشور خود بررسی کنند.

 این کار باعث می‌شود وقت و انرژی خود را برای یک دانشگاهی که بر فرض از اعتبار علمی برای کشور محل زندگی دانشجو برخوردار نیست، هدر ندهند. از طرفی دیگر، بررسی کامل و اصولی در مورد تحصیل در آفریقای جنوبی در دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف نیز باعث می‌شود که دانشجویان فارغ‌التحصیل بتوانند به راحتی در هر کشور دیگری به کار مشغول شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی زمانی ارزش دارد که دانشجویان در یکی از دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم کشور مبدأ خود مشغول به تحصیل شوند. 

دانشجویان ایرانی باید یکی از دانشگاه های آفریقای جنوبی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که وزارت علوم و تحقیقات ایران، آن را تأیید کرده باشد. در ادامه این قسمت با لیست دانشگاه هایی که وزارت علوم ایران آن ها را برای تحصیل در آفریقای جنوبی، تأیید کرده است آشنا می شوید.

 • University of Stellenbosch
 • University of Pretoria
 • University of Cape Town
 • North-west University
 • University of Western Cape
 • University of wits business school
 • University of nelson Mandela (metropolitan university)
 • University of Witwatersrand
 • University of kwaZulu- natal
 • University of free- state
 • University of Rhodes University
 • University of Rhodes University
 • Technology university of Durban
 • university of zululand
 • university of forthare
 • university of south africa
 • university of free state

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • یک پاسپورت که برای مدت زمان ۳۰ روز پس از اتمام دوره تحصیلی نیز اعتبار داشته باشد و ۲ صفحه خالی نیز داشته باشد.
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا
 • ۲ قطعه عکس رنگی برای گذرنامه
 • نامه رسمی پذیرش از دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هم چنین هزینه زندگی باشد.
 • بیمه درمانی معتبر برای مدت اقامت
 • گواهی های پزشکی و رادیولوژی در ۶ ماه قبل از اعلام درخواست ویزای تحصیلی
 • جزئیات محل اقامت در آفریقای جنوبی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از جانب پلیس کشوری که متقاضی بیش از ۱۲ ماه در آن جا اقامت داشته است

چاپ مقالات علمی در آفریقای جنوبی

چاپ مقالات علمی در ژورنال‌های معتبر علمی در کشور آفریقای جنوبی یکی از عوامل قوی سازی رزومه علمی دانشجویان این کشور است. 

تحصیل در آفریقای جنوبی به شرطی موفقیت آمیز خواهد بود که دانشجو در هر یک از مقاطع دانشگاهی بتواند یک مقاله معتبر در یکی از ژورنال‌های این کشور چاپ کند. 

طبیعتاً بسیاری از مؤسسه‌های تحقیقاتی این کشور در سطح جهانی معتبر هستند و می‌توانند مقالات دانشجویان را در بولتن خود به چاپ برسانند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب