تحصیل در کشور ارمنستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور ارمنستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور ارمنستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور ارمنستان
تحصیل در کشور ارمنستان

تحصیل در کشور ارمنستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور ارمنستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور ارمنستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور ارمنستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور ارمنستان

شروط و الزامات تحصیل در کشور ارمنستان

مراحل تحصیل در کشور ارمنستان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور ارمنستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور ارمنستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور ارمنستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور ارمنستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

تمام رشته های دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در کشور ارمنستان از اهمیت زیادی برخوردار هستند. هر ساله تعداد زیادی دانشجو در دانشگاه های این کشور پذیرفته می شوند. تحصیل در ارمنستان برای دانشجویان خارجی جذاب است. 

برخی از دانشگاه های ارمنستان به صورت بورسیه تحصیلی، دانشجویان خود را پذیرش می کنند و برخی دیگر هم مدارک دانشجو را بررسی کرده و در صورت واجد شرایط بودن، او را می پذیرند. 

کشور ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران با شرایط بسیار عالی برای زندگی است، دانشجویانی که در ارمنستان تحصیل می کنند می توانند از شرایط و امکانات زندگی دانشجویی با هزینه های کمتر بهره مند شوند.

تعداد دانشجویان ایرانی این کشور نیز به بیش از 3000 نفر می رسد. هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ارمنستان در مقایسه با دانشگاه های اروپایی بسیار کمتر است و شاید به همین دلیل است که دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند. 

نظام آموزشی ارمنستان

نظام آموزشی در کشور ارمنستان در قسمت دانشگاهی شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکتری است. دوره لیسانس حدود 4 سال، فوق لیسانس حدود 3 سال و دوره دکتری، چیزی در حدود 4 سال طول می کشد.

 کارشناسی ارشد پیوسته در این کشور حدود 6 سال طول می کشد. علاوه بر دانشگاه ها، مؤسسات خصوص آموزش عالی و برخی کالج ها در این کشور نیز برای دانشجویان وجود دارند. دروسی که در دوره دانشگاه باید دانشجویان بگذرانند شامل دروس عمومی و تخصصی هستند. 

دروس عمومی دانشگاهی شامل زبان ارمنی، تاریخ ارمنستان و زبان خارجی است و در برخی از رشته ها، کامپیوتر نیز به دروس عمومی اضافه می شود.

دولت ارمنستان به بورسیه های تحصیلی دانشگاهی اهمیت زیادی می دهد و هر ساله تعداد زیادی از مؤسسات این کشور، بورسیه های مختلفی را در رشته ها و مقاطع مختلف به دانشجویان واجد شرایط اعطا می کنند. 

کنفرانس های علمی در ارمنستان

دانشجویانی که در دانشگاه های ارمنستان تحصیل می‌کنند می توانند پروژه های علمی و تحقیقاتی خود را در کنفرانس ها و همایش های بین المللی یا کشوری ارائه دهند. 

همایش های مختلفی در این کشور برگزار می شوند که حوزه های مختلفی را تحت پوشش قرار می دهند. همایش های حقوق، روانشناسی، علوم اجتماعی، روابط بین الملل، فناوری های نوین، بهداشت و پزشکی، نمونه هایی از کنفرانس هایی هستند که در کشور ارمنستان برگزار می شوند.

 این همایش ها بهترین فرصت برای حضور پررنگ دانشجویان در زمینه های علمی و چاپ مقالات است.

تحصیل در کشور ارمنستان

شرکت در آزمون های بین المللی در ارمنستان

آزمون های آیلتس و تافل نیز مانند سایر کشورها شامل پاسخ دادن به سوالات مختلف زبان است که در چهار بخش مهارتی مطرح می شوند. مدت اعتبار مدرک زبان انگلیسی در کشور ارمنستان، 2 سال است.

یکی دیگر از آزمون هایی که در کشور ارمنستان برگزار می شوند آزمون برنامه نویسی برای مایکروسافت است. آزمون مایکروسافت، یک آزمون برای سنجش دانشجویان در مهارت های برنامه نویسی، مدیریت شبکه، طراح سیستم های شبکه ای، برنامه نویسی رایانه و … است که هر ساله تعداد بیشماری از علاقه مندان به این حوزه علمی صرفاً برای شرکت در این آزمون به ارمنستان سفر می‌کنند. 

رشته های غیر پزشکی در ارمنستان

معماری رشته‌‌ای است که می‌توان آن را هم در بین رشته‌های مهندسی و هم در بین رشته‌های هنری به حساب آورد. برخی از دانشگاه‌های ارمنستان دارای دانشکده معماری می‌باشند و گرایش‌های مختلف این رشته را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. 

همچنین کشور ارمنستان دارای دانشگاه معماری است که مدرن‌ترین سبک آموزشی را پیاده می‌کند و دانشجویان می‌توانند به معماران حرفه‌ای در این دانشگاه تبدیل شوند.

رشته نفت در بین دانشجویان بسیار محبوب است و در ارمنستان نیز دانشگاه نفت وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در گرایش‌های مختلف تحصیل کنید. آکادمی نفت ارمنستان که یک مرکز دولتی است دارای هفت دانشکده است.

 اکتشاف زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، گاز و نفت و معدن، فناوری شیمی، مکانیک نفت، مهندسی برق، اتوماسیون فرایندهای صنعتی، روابط بین‌المللی اقتصادی و مدیریت دانشکده‌های موجود در آکادمی نفت ارمنستان هستند. 

تحصیل پزشکی در ارمنستان

رشته پزشکی هم مانند دندانپزشکی در کشور ارمنستان بسیار محبوب است. درصد بالایی از دانشجویان جوان علاقه‌مند به تحصیل در رشته پزشکی هستند. درآمد شغل پزشکی و آینده شغلی این رشته در ارمنستان بسیار عالی است به همین دلیل است که جوانان پس از پایان دوره دبیرستان، تقاضای خود را برای تحصیل در ارمنستان در دوره پزشکی آماده می کنند.

 در میان دانشگاه های ارمنستان، دانشکده پزشکی شهر ایروان از شهرت زیادی برخوردار است. جالب آن است که بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز به تحصیل در دانشگاه ایروان علاقه مند هستند. 

اگر متقاضی تحصیل در ارمنستان در رشته پزشکی هستید باید مدارک علمی، ریز نمرات، ویزای تحصیلی، مدارک شناسایی به همراه ترجمه و پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر را برای ورود به ارمنستان در دست داشته باشید. مدرک زبان انگلیسی نیز می تواند در پذیرش شما مؤثر باشد. 

تحصیل رایگان در ارمنستان

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید برای تحصیل به ارمنستان سفر کنید می توانید به تحصیل رایگان در این کشور فکر کنید. تحصیل رایگان در این کشور با استفاده از دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. 

اگر شرایط دریافت بورسیه تحصیل در ارمنستان را داشته باشید می توانید از سوی سازمان یا دانشگاه ارائه دهنده بورسیه در یکی از رشته های شامل بورسیه تحصیلی پذیرفته شوید. بورسیه تحصیلی ارمنستان معمولاً توسط نهادهای دولتی و خصوصی به دانشجویان داده می‌شود. 

بیشترین آمار بورسیه های تحصیلی به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اختصاص دارد. برخی از بورسیه‌ها به صورت انحصاری از سوی سازمان های دولتی خاص برای اجرای یک پروژه ویژه به دانشجویان و تیم تحقیقاتی اعطا می گردند.

 البته برخی از سازمان های خصوصی نیز به صورت گروهی فعالیت می کنند که هر گروه خاص، یک بورسیه تحصیلی را به دانشجویان می دهد. کالج های ارمنستان نیز دارای بورسیه تحصیلی هستند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب