تحصیل در کشور اسپانیا

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور اسپانیا را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور اسپانیا را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور اسپانیا
تحصیل در کشور اسپانیا

تحصیل در کشور اسپانیا

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور اسپانیا را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور اسپانیا میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور اسپانیا فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور اسپانیا

شروط و الزامات تحصیل در کشور اسپانیا

مراحل تحصیل در کشور اسپانیا

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور اسپانیا میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور اسپانیا را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور اسپانیا هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور اسپانیا

محتوای این صفحه عبارتند از:

سیستم آموزشی اسپانیا

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی اسپانیا طی دو دهه گذشته به‌سرعت درحالِ‌توسعه و رشد بوده‌اند و بهتر است بدانید که درصورتی‌که موفق به اخذ بورسیه‌های تحصیلی کشور اسپانیا بشوید، هزینه‌های تحصیل شما بسیار کم خواهد بود.

 زبان رسمی تحصیل در اسپانیا، اسپانیایی است که برای تحصیل در اسپانیا نیاز به یادگیری زبان انگلیسی خواهید داشت و پس از فارغ‌التحصیلی به‌راحتی در سطح بین‌المللی مشغول‌به‌کار خواهید شد.

شرکت در آزمون های بین‌المللی در اسپانیا

رزومه قوی یک برگ برنده قدرتمند برای تحصیل در اسپانیا و سایر کشورهای خارجی است. به همین دلیل لازم است اقداماتی که می‌توانید را در این رابطه انجام دهید.

 ارائه و چاپ مقاله در نشریات علمی معتبر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت رزومه تحصیلی خواهد بود به خصوص اگر در مقاله خود ایده‌ای جدید برای حل مشکلات ارائه داده باشید.

در دانشگاه‌های اسپانیا فرصت‌های بسیار زیادی وجود دارد که خودتان را نشان دهید و زمینه کاری خود را برای آینده فراهم کنید. نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد شرکت در مسابقات و آزمون‌های بین‌المللی است.

آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی هستند که وجود مدرک آن‌ها در رزومه شما خالی از لطف نیست، حتی اگر دانشگاه آن را از شما درخواست نکند.

مدارس بومی، بین‌المللی و ایرانی در اسپانیا

بسیاری از والدین ایرانی مقیم ترجیح می‌دهند که فرزندان آن‌ها در مدارس ایرانی تحصیل کنند. خوشبختانه در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند مادرید و بارسلون مدارس ایرانی وجود دارد که دانش آموزان را مطابق با سیستم آموزشی اسپانیا و فرهنگ ایرانی تربیت می‌کنند.

 مدرسه جمهوری اسلامی ایران در مادرید دارای چند شعبه است و دانش‌ آموزان می‌توانند در مقاطع مختلف ابتدایی و متوسطه و در رشته‌های مورد علاقه خود در این مدارس تحصیل کنند.

اگر قصد دارید فرزند خود را به تنهایی برای تحصیلات پیش از دانشگاه به کشور اسپانیا بفرستید، بهتر است در سفر اول خودتان نیز به همراه او باشید تا از تمام شرایط مانند محل اقامت، مدرسه، شرایط زندگی و دوستان او اطمینان حاصل کنید.

تحصیل در کشور اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیا

کشور اسپانیا دارای ۸۱ دانشگاه است که دارای کیفیت بالایی هستند و ۵۰ مورد آن دولتی و بقیه موارد، خصوصی هستند. دانشگاه‌های اسپانیا پذیرای دانشجویان بین‌الملل برای ادامه‌تحصیل در مقاطع کارشناسی و تکمیلی هستند.

لازم به ذکر است که بهترین دانشگاه‌های کشور اسپانیا در شهرهای مادرید و بارسلون قرار دارند؛ به‌طورکلی رنکینگ ۱۰ دانشگاه برتر اسپانیا در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

  • University of barcelona
  • Universitat Autònoma de Barcelona
  • Autonomous University of Madrid
  • Complutense University of Madrid
  • University of Navarra
  • Pompeu Fabra University
  • University Carlos III de Madrid
  • Polytechnic University of Catalonia
  • University of Vic
  • Polytechnic University of Valencia

معادل سازی مدارک در اسپانیا

معادل سازی مدارک تحصیلی برای ورود به اسپانیا دارای یک پروسه است که باید به صورت کامل اجرا شود. ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را به صورت رسمی ترجمه کنید. این ترجمه باید به زبان اسپانیایی باشد.

دقت کنید که پیش از ترجمه مدارک، مهر تأیید آموزش و پرورش برای مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و مهر تأیید دانشگاه محل تحصیل خود را برای مدارک لیسانس و فوق لیسانس خود کسب کنید. دقت کنید که مدارک شناسایی خود را نیز به همراه مدارک تحصیلی برای ترجمه به مراکز معتبر ارائه دهید. 

پس از آن باید برای صدور ویزا درخواست بدهید، تأیید این درخواست دو مرحله‌ای است. در مرحله‌ی اول درخواست شما از سوی سفارت تأیید شده و به وزارت امور خارجه اسپانیا ارسال می‌شود و در مرحله دوم توسط وزارت امور خارجه اسپانیا تأیید شده و شما می‌توانید وارد دانشگاهی که در آن پذیرش گرفته اید، شوید و به تحصیل در اسپانیا مشغول شوید.

در اکثر اوقات مدارک دیپلم و مدارک دانشگاه‌های دولتی و آزاد ایران در اسپانیا مورد تأیید هستند و دانشجویان به راحتی می‌توانند مدارک خود را معادل سازی کنند.

نکته‌ی دیگری که ذکر آن خالی از لطف نیست این است که برخی از دانشگاه‌ها ممکن است مدارکی اضافه درخواست کنند. بنابراین بهتر است پیش از درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، مدارک مورد نیاز را از طریق وب سایت آن چک کنید تا روند کار شما به خاطر کمبود مدارک دچار اختلال نشود.

آزمون های ورودی اسپانیا

شرایط ورود به دانشگاه‌های مختلف در اسپانیا با یکدیگر متفاوت است، اما شرایط مشترکی بین آن‌ها وجود دارد. شما باید برای ورود به دانشگاه‌های اسپانیا در مقطع کارشناسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود راارائه دهید. 

اگر این مدرک را نداشته باشید یا مورد تأیید سفارت اسپانیا نباشد، می‌توانید در آزمون‌های ورودی که برگزار می‌شود، شرکت کنید. البته باید بررسی کرد که این آزمون‌ها در رشته‌ی مورد نظر شما برگزار می‌شوند یا خیر. اگر برگزار نشوند شما مجبور به دریافت مدرک دیپلم یا معادل سازی مدرک تأیید نشده‌ی خود دارید.

آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های اسپانیا شامل چهار بخش است. بخش اول مربوط به تجزیه و تحلیل متن است که شما از بین دو متن ارائه شده، یکی را انتخاب می‌کنید و به سوالات مربوط به آن پاسخ می‌دهید.  بخش دوم آزمون، شامل سوالاتی درباره‌ تاریخچه اسپانیا است. 

بخش سوم مربوط به آزمون زبان‌های خارجی است، شما می‌توانید در این بخش به دلخواه خود به سوالاتی به زبان انگلیسی، آلمانی، پرتغالی، فرانسوی یا ایتالیایی پاسخ دهید. بخش آخر آزمون مربوط به رشته‌ی شماست و سوالات چند گزینه‌ای در این باره باید پاسخ داده شود.

پس از قبولی در آزمون ورودی شما وارد مراحل بعدی پذیرش می‌شوید.

اعتبار دانشگاه های اسپانیا

همان طور که در مقدمه گفتیم، دانشگاه‌های اسپانیا دارای اعتبار خوبی در سطح بین الملل است و همین موضوع باعث افزایش تقاضا برای تحصیل در آن‌جا شده است. 

دانشگاه‌های اسپانیا از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز تأیید شده هستند و فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها امکان بازگشت به ایران و ورود به بازار کار متناسب با رشته‌ی خود را دارند. 

به طور کلی کشور اسپانیا دارای 76 دانشگاه است و از بین آن‌ها دانشگاه‌های مادرید، بارسلون، پامپلونا و گراندا از دانشگاه‌هایی هستند که در رتبه بندی‌های اخیر در بین بهترین دانشگاه‌ها قرار دارند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب