تحصیل در کشور افغانستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور افغانستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور افغانستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور افغانستان
تحصیل در کشور افغانستان

تحصیل در کشور افغانستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور افغانستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور افغانستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور افغانستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور افغانستان

شروط و الزامات تحصیل در کشور افغانستان

مراحل تحصیل در کشور افغانستان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور افغانستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور افغانستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور افغانستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور افغانستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی افغانستان

ساختار آموزش و پرورش در کشور افغانستان بر اساس دو بخش تعلیمات اساسی ارزیابی می­شود مشخص است که وضعیت آموزش و پرورش در این کشور می تواند وابسته به رویکردهای دقیقی بررسی شود.

 مشخص است که در نظام آموزش و پرورش می­بایست دو بخش از رویکردهای علمی را بررسی نمود در این راستا مشخص است که شرایط دقیق تحصیلی پیش بینی هایی را شامل می­شود.

مدارس افغانستان

اولین گروهی که در راستای فضای توریستی وارد کشور افغانستان شدند در صدد بودند تا موقعیت تحصیلی خوبی در این کشور ایجاد کنند به این ترتیب مدارس بومی و بین المللی زیادی در کشور افغانستان به مرحله تأسیس رسید و امروزه نیز این مدارس عملکرد خود را حفظ کرده اند..

در مدارس فضای خوابگاهی گسترده ای دیده می­شود فضای خوب اقتصادی و شرایط برای مطالعه فردی و گروهی بخشی از امکانات تحصیلی در کشور افغانستان محسوب می ­شود در مدارس این کشور یک سری بخش های مهم دیده می­شود که برای زبان آموزی مورد استقبال قرار می­گیرد زبان آموزی وابسته به مدارس مشخصی دنبال می­ شود.

 در این کشور یک سری روال مهم برای ورود دانش آموزان به مدارس دیده می­شود بهتر است که این موقعیت بر اساس شرایط موجود بررسی بهتری داشته باشد. مدارس در کشور افغانستان اغلب از نظر هزینه برای خارجیان در شرایط نیم بها قرار دارد.

اعتبار دانشگاه های افغانستان

دانشگاه کابل کشور افغانستان اولین نهاد آموزش عالی در کشور افغانستان بود که در سال 1311 تأسیس شد این دانشگاه امروزه در زمینه علوم سیاسی و تاریخ بهترین عملکرد را داشته است لیست زیر دانشکده های موجود در دانشگاه کابل است:

 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده زبان و ادبیات
 • دانشکده حقوق و علوم سیاسی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده شرعیات (الهیات)
 • دانشکده مهندسی (انجنیری)
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده زراعت (کشاورزی)
 • دانشکده دامپزشکی (وترنری)
 • دانشکده زمین‌شناسی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم کامپیوتر (کامپیوتر ساینس)
 • دانشکده حفظ محیط زیست
تحصیل در کشور افغانستان

معادل سازی مدارک تحصیلی

برای اینکه بتوانید از روند معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور افغانستان اطلاعات دقیق تری داشته باشید پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا تفاوت بین رشته های مهندسی و غیر مهندسی را در معادلسازی ارزیابی کنید.

 اینکه دروس مورد نظر در رشته های مهندسی ارزیابی می­شود شاخص بندی های مختلفی دارد مثلاً شخص می­تواند دروس معادل شده را به دو بخش در نظر بگیرد و بخشی که از نظر معادلسازی بلامانع است را بررسی کند از سوی دیگر شخص باید این نکته را در نظر بیگرد که وضعیت معادلسازی دروس در کشور افغانستان می­تواند برای واحدهای ریاضی کمی سخت باشد. 

معادلسازی برای بخش پزشکی و یا زیرشاخه های پزشکی مربوطه در این زمینه رویکرد دقیق تری را شامل می شود. موقعیت معادلسازی در این کشور می­تواند به واسطه رشته های انسانی پیش بینی هایی را در نظر بگیرد .

شما برای ارزیابی شرایط معادل باید رزومه و فرم مخصوص را تکمیل و ارسال نمایید در تکمیل فرم باید بتوانید رویکرد دقیقی را بررسی کنید و بهتر است بدانید که فرم هایی که به صورت چند بخشی ارزیابی می­شوند و می­توانند دارای سه پارت دقیق تر باشند . 

معادلسازی مدارک تحصیلی در این کشور یعنی شما خود این امکان را دارید که در بسیاری از واحدهای درسی حضور در کلاس نداشته باشید اما شاید هزینه مربوطه از شما اخذ شود در دوره های زمانی مختلف وضعیت معادل برای مدارک تحصیلی به صورت رسمی رویت شده است.

آزمون های بین المللی در افغانستان

زبان فارسی دری در کشور افغانستان در لیست زبان های رایج قرار می­گیرد این زبان به نوبه خود توانسته وابسته به رویکرد تحصیلی موجود تغییراتی در مسیر تحصیلی ایجاد نماید. مشخص است که زبان رسمی در این کشور بر اساس دایره واژگان بررسی می­شود.

آزمون های بین المللی در کشور افغانستان بیشتر برای زبان انگلیسی رویت می­شود یک سری آزمون هایی که شخص به واسطه آن می­تواند به سادگی در دروس دوره پیش نیاز رتبه خوبی داشته باشد اما حقیقت امر اینکه شما برای رشته پزشکی نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید مشخص است که زبان بین المللی در این کشور می­تواند مشخص و قابل رویت باشد.

در آزمون های بین المللی این کشور یادگیری انگلیسی می­تواند بر اساس قومیت ها و زبان های مرزی بررسی شده باشد. مثلاً آزمون زبان آیلتس در کشور افغانستان یک موقعیت خوب بررسی شود. 

آزمون های بین المللی زیادی در این کشور رویت می­شود وابسته به موقعیت آزمون های علمی که دیده می­شود دولت سعی خود را می­کند بر اساس رویکردهای آزمونی یک سری سوالات را در نظر بگیرد.

بورسیه تحصیلی در افغانستان

یک بورسیه تحصیلی بسیار عالی برای مقطع لیسانس در کشور افغانستان رویت شده است این بورسیه برای رشته های مردم شناسی و ریاضیات کاربردی و مطالعات اروپا و جامعه شناسی و علوم اجتماعی ارزیابی می­شود .

رشته های روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی برای این بورسیه تحصیلی بررسی شده است رشته های مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر نیز برای این بورسیه تحصیلی رویت شده است. این بورسیه برای 4 سال تحصیلی بررسی می­شود و هزینه سفر و خرج و مخارج را نیز پوشش می­دهد.

این بورسیه تحصیلی می­تواند برای شهریه دانشگاه ، مراقبت های اولیه پزشکی و همینطور هزینه مسکن و تغذیه بررسی شود. همینطور پوشش مالی برای برنامه آماده سازی نسل جدید را نیز پیش بینی می­کند برای ثبت نام در این بورسیه تحصیلی باید فرم ثبت نام را تکمیل کنید نیاز است که بتوانید از فرم تکمیل شده اسکن بگیرید و البته که کپی از اسکن مورد نظر از مدارک دیپلم و شهادت نامه شما نیز بررسی می­شود.

سخن پایانی

جهت تحصیل در افغانستان و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به افغانستان اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب