تحصیل در کشور اوکراین

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور اوکراین را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور اوکراین را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور اوکراین
تحصیل در کشور اوکراین

تحصیل در کشور اوکراین

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور اوکراین را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور اوکراین میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور اوکراین فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور اوکراین

شروط و الزامات تحصیل در کشور اوکراین

مراحل تحصیل در کشور اوکراین

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور اوکراین میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور اوکراین را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور اوکراین هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور اوکراین

محتوای این صفحه عبارتند از:

درباره تحصیل در اوکراین

اوکراین بیش از ۸۰۰ موسسه آموزش عالی دارد و دارای اقتصاد متنوعی است که بیشتر در شهرهای بزرگ مانند کیف (kiev)، لِویو (leviv)، زاپوریژیا (Zaporizhzhia)، دنیپرو (Dnipro) و اُدِسا (Odesa) متمرکز است.

طبق آخرین آمار از آغاز سال ۲۰۲۰، بیش از ۷۶۵۴۸ دانشجوی بین‌المللی از ۱۵۵ کشور، در ۳۹۴ موسسه آموزش عالی اوکراین، در حال تحصیل هستند.

 در سال ۲۰۱۹ نیز حدود ۸۰۴۷۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه‌های اوکراین، مشغول به تحصیل بودند که بیشترین آمار ثبت شده در ده سال اخیر است.

اوکراین دارای بهترین موسسات آموزش عالی در اروپای شرقی است. دانشگاه‌های این کشور، نسبت به بسیاری از کشورها، هم در اروپا و هم در سراسر جهان، شهریه پایین‌تری دارند.

 طبق “قانون آموزش عالی اوکراین”، این کشور دارای چند دسته از موسسات آموزش عالی است که با سطوح مختلف اعتباربخشی، به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • سطح I: مدارس آموزش حرفه‌ای
 • سطح II: مدارس متوسطه فنی و کالج‌ها
 • سطح III: دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها و موسسات آموزشی

مزایای تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین دارای مزیت‌های زیادی است که برخی از بهترین این مزایا برای دانشجویان بین‌المللی، به شرح زیر است:

 • کیفیت و سطح آموزشی بالای اوکراین
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور اوکراین که در سطح بین‌الملل جایگاه قابل‌توجهی دارد.
 • تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و فنی‌مهندسی با ارائه مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان و پیش‌دانشگاهی امکان‌پذیر است.
 • هزینه‌های تحصیلی و زندگی کمتر نسبت به آمریکا و دیگر کشور‌های اروپا
 • آزادی انتخاب دانشجویان در زبان تحصیلی خود
 • برگذاری دوره‌های مختلف برای یادگیری زبان‌های اوکراینی و روسی
 • بهره‌مندی از استانداردهای زندگی در اروپا
 • آب و هوای معتدل اوکراین برای تحصیل
 • کسب تجربه از طریق ارتباط با اساتید آمریکا، کانادا و اروپا
 • امکان کار حین تحصیل و فرصت جست‌وجوی کار پس از تحصیل
 • ویزای تضمینی برای دانشجویان ممتاز

مقاطع تحصیلی در اوکراین

نظام آموزشی کشور اوکراین مانند سایر کشورها شامل تحصیل در مقاطع ابتدایی، دبیرستان در دو دوره، مقطع دانشگاه در دوره‌های لیسانس، فوق‌لیسانس، دکترا و فوق دکترا است. برخی از مدارس این کشور به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند، اما بسیاری از آن‌ها مدارس عادی هستند.

در حال حاضر، نظام آموزشی در اوکراین شامل:

 • ۴ سال در دوره ابتدایی،
 • ۵ سال در دوره راهنمایی،
 • ۲ سال هم در دوره دبیرستان است.
 

سنجش دانش آموزان در این کشور از همان سال‌های ابتدایی با سیستم نمره‌دهی انجام می‌گیرد. البته باید گفت که در مدارس کشور اوکراین، به مهارت آموزی، تدریس هنر و علوم و همچنین آموزش‌های عملی برخی از دروس و مهارت‌ها توجه زیادی می‌شود.

در نظام آموزشی اوکراین، نمرات دانش آموزان به‌ویژه در دو دوره آخر تحصیلات آن‌ها برای ورود به دانشگاه اهمیت زیادی دارد. دانش‌آموزانی که بالاترین نمرات درسی را کسب کرده‌اند، می‌توانند بدون آزمون‌های ورودی به دانشگاه راه پیدا کنند.

تحصیل در کشور اوکراین

تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین

موسسات آموزش عالی در اوکراین، برای اولین بار در قرن هفدهم تاسیس شدند و پس از آن دانشجویان زیادی را از سراسر جهان جذب کردند. استادان باتجربه، تنوع زیاد تخصص‌ها و استانداردهای کیفی اروپا، باعث محبوبیت نظام آموزشی اوکراین در بین دانشجویان سراسر جهان شده است. 

 تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین برای دانشجویان بین‌المللی به زبان‌ های انگلیسی، اوکراینی، روسی و فرانسوی امکان‌پذیر است. دانشجویان بین‌المللی این فرصت را دارند که در بیش از ۲۴۰ موسسه آموزش عالی در اوکراین تحصیل کنند و در زمینه‌های مختلف علمی تخصص کسب کنند. هر ساله موسسات آموزش عالی در اوکراین، از دانشجویان بیش از ۱۵۰ کشور جهان برای تحصیل در این کشور استقبال می‌کنند.

یکی از دلایلی که دانشگاه‌های اوکراین نظر دانشجویان از سرتاسر دنیا را به خود جلب می‌کنند، این است که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای اروپایی و غربی است. علاوه بر این، اوکراین یک کشور مقرون به صرفه برای زندگی است.

آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های اوکراین

به طور کلی برای ورود به دانشگاه‌های اوکراین آزمون ورودی خاصی برگزار نمی‌شود و فقط اثبات مهارت زبان لازم است. مدرک زبان باید حتماً در رزومه دانشجویان وجود داشته باشد. اگر در دانشگاهی که دانشجو در آن به تحصیل مشغول است، مسابقه علمی، المپیاد و یا هر برنامه تحقیقاتی دیگری برگزار گردد، توصیه می‌کنیم حتماً دانشجویان در آن برنامه‌ها شرکت کنند. 

دریافت گواهینامه شرکت در همایش یا کنفرانس، تأثیر بسزایی در تقویت رزومه تحصیلی فرد خواهد داشت، چه بسا که دانشجویان بتوانند در دوره‌های بعدی تحصیلی از بورسیه‌های تحصیلی ویژه استفاده کنند. دانشجویان در صورت عدم دریافت مدرک زبان پادفک، باید مهارت در یکی از آزمون‌های زیر را به اثبات برسانند:

 • آزمون تافل TOFEL
 • آزمون آیلتس IELTS
 • آزمون PTE

معادل‌سازی مدارک در اوکراین

هر دانشجو یا دانش آموز که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را داشته باشد، مدارک او توسط سازمان مربوطه مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد.

برای ورود به مقاطع بالاتر در دانشگاه، ریزنمرات دانشجو به انضمام مقالات پژوهشی و سوابق علمی او بررسی می‌شوند. این مسأله به ویژه هنگام دریافت بورسیه تحصیلی، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

سخن پایانی

جهت تحصیل در اوکراین و آشنایی با انواع مدارس و دانشگاه‌ها و شرایط آن‌ها، لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. 

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به اوکراین اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما در ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب