تحصیل در کشور ایران

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور ایران را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور ایران را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۶ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور ایران
تحصیل در کشور ایران

تحصیل در کشور ایران

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور ایران را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور ایران میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور ایران فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور ایران

شروط و الزامات تحصیل در کشور ایران

مراحل تحصیل در کشور ایران

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور ایران میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور ایران را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور ایران هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور ایران

محتوای این صفحه عبارتند از:

پذیرش بورسیه

دانشگاه ‌ها در کشور ایران مجاز به جذب دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی هستند و می‌ توانند بخشی از ظرفیت خود را به جذب دانشجوی غیر ایرانی با دریافت شهریه اختصاص دهند.

 اما آیین نامه مربوطه، پذیرش این دانشجویان را ملزم به داشتن یک سری شرایط می کند که در این گزارش به بررسی شرایط یاد شده خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی

  • نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل
  • داشتن تائیدیه از نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور ذی ربط یا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد صلاحیت داوطلب
  • داشتن گواهی نامه معتبر سلامت جسمی و روحی به تائید معتمد نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور متبوع داوطلب

شرایط اختصاصی

بی گمان داشتن یک سری شرایط اختصاصی علمی و سنی برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی، مطابق با قوانین کشور ایران وجود خواهد داشت که دانشجو در صورت احراز کامل این شرایط قادر به اقدام جهت ادامه تحصیل خواهد بود. در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

تحصیل در کشور ایران

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی

داشتن حداقل مدرک دیپلم متوسطه که به تایید مراجع ذی صلاح در کشور مربوطه رسیده باشد و معادل دیپلم کامل متوسطه در ایران شناخته شود.

تبصره 1: متقاضیان کشورهایی که ارزش دیپلم آن ها با ارزش دیپلم متوسطه جمهوری اسلامی ایران برابری نمی کند، پس از گذراندن دوره های تکمیلی به میزان مدت تعیین شده از سوی مراکز مجری و پس از موفقیت در گذراندن دروس پیش دانشگاهی برای ادامه تحصیل، توسط شورای بورس دانشجویان غیرایرانی به دانشگاه ها معرفی می شوند.

تبصره ٢: اتباع خارجی که از مدارس متوسطه جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند، می توانند در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایران ادامه تحصیل دهند.

تبصره ٣: اتباع خارجی که از مدارس داخل کشور جمهوری اسلامی ایران فارغ التحصیل شده اند از شمول این برنامه مستثنی بوده و تابع مقررات پذیرش داوطلبان ایرانی خواهند بود.

تبصره۴: فرزندان نمایندگان سیاسی خارجی که در ایران تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند، بنا به پیشنهاد و تائید وزارت امور خارجه و تائید شورای بورس از شمول تبصره 3 مستثنی خواهند بود.

داشتن معدل کل 12/5 از 20 یا معادل آن در مقطع تحصیلی دیپلم متوسطه برای ورود به مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های علوم انسانی، کشاورزی و هنر و حداقل معدل 14 از 20 یا معادل آن برای ورود به رشته های علوم پایه، معماری، فنی و مهندسی و پزشکی در مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای عمومی 

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

داشتن مدرک کارشناسی با حداقل معدل 15 در رشته های علوم انسانی، هنر و کشاورزی و معدل 14 در سایر رشته ها برای ورود به دوره کارشناسی ارشد و اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها

تبصره: متقاضی ورود به دوره کارشناسی ارشد باید موافقت پذیرش را از استاد راهنمایی که به تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس/ دانشکده/ مرکز مستقل مذکور رسیده است، به دفتر پذیرش دانشجویان غیر ایرانی ارائه نماید.

ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی(PHD)

داشتن مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل ١۶ برای ورود به دوره های دکتری تخصصی در رشته متناسب با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد واخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها

تبصره1: متقاضی ورود به مقطع دکتری می بایست موافقت پذیرش را از استاد راهنما (حداقل دانشیار) که به تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس/ دانشکده/ مرکز مستقل مذکور رسیده، به دفتر پذیرش دانشجویان غیر ایرانی ارائه نماید.

تبصره2: دانشجوی غیر ایرانی در مقطع دکتری در سهمیه تعداد پایان نامه های استاد راهنما محسوب نمی شود.

شرایط سنی

متقاضیان در هنگام ارسال تقاضای تحصیلی در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران باید دارای شرایط سنی به ترتیب زیر باشند:

  • حداکثر 22 سال برای دارندگان دیپلم متوسطه (در مورد داوطلبان رشته های زبان و ادبیات فارسی و الهیات 26 سال) برای تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی
  • حداکثر 28 سال برای دارندگان مدرک کارشناسی (در مورد داوطلبان رشته های زبان و ادبیات فارسی و الهیات 30 سال) برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد
  • حداکثر 32 سال برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ( در مورد داوطلبان رشته های زبان و ادبیات فارسی و الهیات 35 سال) برای تحصیل در دوره دکتری

فهرست مطالب

فهرست مطالب