تحصیل در کشور بلژیک

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور بلژیک را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور بلژیک را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور بلژیک
تحصیل در کشور بلژیک

تحصیل در کشور بلژیک

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور بلژیک را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور بلژیک میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور بلژیک فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور بلژیک

شروط و الزامات تحصیل در کشور بلژیک

مراحل تحصیل در کشور بلژیک

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور بلژیک میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور بلژیک را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور بلژیک هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور بلژیک

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی بلژیک

نظام آموزشی در کشور بلژیک به سه گروه نظام فرانسوی، آلمانی و فلانیش تقسیم‌بندی می‌شود. منظور از فلانیش، ساکنین منطقه فلاندرز در بلژیک هستند. هر یک از این جوامع به صورت شخصی دارای سیستم‌های مدرسه‌ای هستند. 

برخی از مدارس در کشور بلژیک به صورت خصوصی اداره می‌شوند و برخی دیگر تحت نظارت کمیته‌های تخصصی قرار دارند. آموزش‌ها در دوره ابتدایی در کشور بلژیک اجباری هستند. این کشور تحت حمایت کلیسای کاتولیک قرار دارند.

در نظام آموزشی کشور بلژیک آموزش‌های پایه‌ای عبارت است از آموزش در دوره پیش از دبستان و آموزش در دوره ابتدایی. کودکانی که در دوره پیش از دبستان، آموزش می‌بینند کمتر از ۶ سال دارند و دانش آموزان دوره ابتدایی دارای سن ۶ تا ۱۲ سال هستند. دوره دوم آموزش در مدارس کشور بلژیک برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال ارائه می‌شود.

 عمدتاً این دوره را با نام دوره اول دبیرستان می‌شناسیم. ادامه تحصیل در دوره دبیرستان به آموزش سنین ۱۸ سال اختصاص دارد و دوره دوم دبیرستان نام دارد. مقطع تحصیلی در نظام آموزشی کشور بلژیک تحصیل در دانشگاه‌های کشور است.

تحصیل در دانشگاه‌های بلژیک

آخرین دوره تحصیلی در نظام آموزشی کشور بلژیک، دانشگاه‌ها هستند. دانشگاه‌ها به حوزه‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. این دانشگاه‌ها عموماً شامل دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده هنر، دانشکده علوم پایه و مهندسی، دانشگاه‌های علوم مدیریت تقسیم‌بندی می‌شوند.

 همچنین برای دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی در نظر گرفته می‌شود. ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور بلژیک از مقطع لیسانس تا دکتری نیز ادامه دارد.

اعتبار دانشگاه های بلژیک

سطح علمی دانشگاه‌های کشور بلژیک به قدری پیشرفته است که این دانشگاه‌ها به عنوان بهترین مراکز علمی در اروپا شناخته می‌شوند. همانطور که در قسمت‌های قبلی بیان کردیم، دانشگاه‌های کشور بلژیک در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. 

مدرک صادر شده از دانشگاه‌های بلژیک از لیسانس تا دکتری از اعتبار لازم در کشورهای اروپایی برخوردارند اما سایر دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند بهتر است قبل از ورود به کشور بلژیک یا پذیرش در دانشگاه مورد نظر از اعتبار مدرک دانشگاهی درکشور خود اطلاع پیدا کنند. 

لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه‌های کشور بلژیک به زبان انگلیسی و هلندی انجام می‌شود و در برخی موارد نیز مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

تحصیل در کشور بلژیک

معادل سازی مدارک تحصیلی

معادل‌سازی مدارک در کشور بلژیک به این معنا است که اگر دانشجویان بین‌المللی قصد ورود به یکی از دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند، به ویژه برای ورود به مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکتری این امر رعایت می‌شود. مدارک سال‌های تحصیلی قبلی دانشجو از نظر اعتبار و همچنین تعداد واحدهای گذرانده شده توسط کمیته دانشگاهی بررسی می‌شود.

اگر دانشجویان از نظر واحدهای استاندارد کمبود داشته باشند باید مدرک دانشگاهی آن‌ها معادل‌سازی شود؛ به این مفهوم که تعدادی از واحدهای درسی را برای ورود به دوره بالاتر باید بگذرانند. همچنین دانشجویانی که از دانشگاه‌های کشور بلژیک فارغ‌التحصیل می‌شوند و قصد کار در کشور خود را دارند باید مدرک دانشگاهی آن‌ها با مدرک مورد تایید وزارت علوم کشور خودشان معادل‌سازی شود.

آزمون های ورودی دانشگاه در بلژیک

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کشور بلژیک باید در آزمون ورودی شرکت کنند. 

البته منبع معتبری از نوع آزمون‌های اجرا شده در کشور بلژیک در دست نیست و به نظر می‌رسد هر یک از دانشگاه‌ها در بخش فلاندرز یابخش‌های آموزش‌های فرانسوی و آلمانی به طور مجزا، آزمون‌هایی را برای سنجش دانشجویان برگزار کنند.

آزمون های بین المللی بلژیک

در کشور بلژیک در دانشگاه‌های بعضی از شهرهای این کشور برای ورود به دانشگاه آزمون‌هایی برگزار می‌شود که این آزمون‌ها برای همه شرکت کنندگان خارجی یا داخلی یکسان است ولی این آزمون‌ها برای همه رشته‌ها نخواهد بود فقط برخی از رشته‌های تحصیلی مثل هنر و مهندسی را شامل می‌شود.

سخن پایانی

جهت تحصیل در بلژیک و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

 پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به بلژیک اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

 

فهرست مطالب

فهرست مطالب