تحصیل در کشور تایلند

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور تایلند را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور تایلند را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۶ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور تایلند
تحصیل در کشور تایلند

تحصیل در کشور تایلند

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور تایلند را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور تایلند میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور تایلند فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور تایلند

شروط و الزامات تحصیل در کشور تایلند

مراحل تحصیل در کشور تایلند

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور تایلند میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور تایلند را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور تایلند هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور تایلند

محتوای این صفحه عبارتند از:

مقدمه

در اهداف آموزشی کشور تایلند به طور کلی دانش و توانایی های فردی و مهارت آموزی به همراه شناسایی نیازها و علایق آموزش داده می شود. 

در پایان دوره های دوم و چهارم و ششم ارزیابی های دقیقی صورت می گیرد و سوابق دانش آموز نیز ارزیابی می شود. دروس پایه به صورت کلی به مسائل اجتماعی اشاره می کند.

 دروس انتخابی توصیه شده به دروس اصلی و پایه اشاره دارد و از سوی آموزش و پرورش انتخاب می شود. یکی از کارهای دانشجویی در تایلند تدریس زبان خارجی برای افرادی که قصد دارند به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنند.

نظام آموزشی تایلند

آموزش رسمی در کشور تایلند به طور کلی شامل موسسات آموزشی مختلفی است. به طور کلی آموزش ها شامل مراحل و سطوح مختلفی هستند و هر یک دارای برنامه های درسی بسیار مناسبی هستند.

 به طور کلی سطح پیش دبستانی، دبستان ، راهنمایی و دبیرستان و تحصیلات عالی در لیست نظام آموزشی کشور تایلند محسوب می شود. اولین سطح پیش دبستانی است که در فرم مهدکودک بوده و به طور کلی یک مرکز برای نگهداری کودکان محسوب می شود.

 این سطح از آموزش اجباری نیست و به طور کلی هدف اصلی آن آماده سازی کودکان برای تحصیل است. محدوده سنی کودکان برای ورود به این بخش بین 3 الی 5 سال اعلام شده است. دوره ابتدایی در کشور تایلند از سال 1980 اجباری شده است و کودکان بین 6 الی 8 سال وارد دوره ابتدایی تحصیل می شوند.

به طور کلی این دوره 6 سال زمان نیاز دارد. دوره بعدی در نظام آموزشی کشور تایلند دوره مقدماتی و تکمیلی متوسطه است که به طور کلی به میزان سه سال راهنمایی برای سنین 12 الی 14 سال و سه سال دبیرستان برای رده های سنی 15 الی 17 سال تقسیم بندی می شود. 

این دوره سبب ایجاد آمادگی های خوبی برای دانش آموزان است. آموزش های عالی در رده بندی های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا نیز تقسیم بندی می شود. 

مدارس تایلند

مدارس بین المللی زیادی در تایلند دیده می شود که از نظر کیفیت بسیار عالی و فرزند محور هستند به این ترتیب کیفیت آموزشی بالایی در تایلند دیده می شود. 

در بسیاری از مدارس این کشور شرایط تحصیل به زبان انگلیسی و سوئدی و آلمانی نیز دیده می شود و دوره های یادگیری و اخذ مدرک دو زبانه یا EP نیز در نظر گرفته می شود. مدرسه بین المللی TT IOP یکی از مدارس بسیار عالی در دوره های پیش از دانشگاه است که به فرد دروسی که قرار است در دانشگاه آموزش داده شود در این مدرسه دروس در قالب های خلاصه شده و بسیار کوتاه آموزش داده می شود به طور کلی این مدارس در سال های اخیر رتبه و رشد بالایی داشته است. 

مدارس بومی و بین المللی و همینطور مدارس ایرانی زیادی در تایلند دیده می شود. در این کشور مهدکودک با عنوان RST دیده می شود که برنامه های مراقبت روزانه از کودکان دارند و یک دوره پیش دبستانی بسیار عالی محسوب می شود.

 آموزش‌های گروه بازی در تایلند به طور کلی رویکردهای دقیق و صحیحی را در پیش گرفته اند در هر صورت فضای تحصیلی در این کشور رشد بهتری به نسبت سال های گذشته داشته است.

تحصیل در کشور تایلند

اعتبار دانشگاه های تایلند

دانشگاه چالالونکورن یکی از بهترین دانشگاه های کشور تایلند محسوب می شود، این دانشگاه دارای فضای تحصیلی ایده آلی است و توانسته رتبه جهانی 245 و یا 50 آسیا را داشته باشد این دانشگاه به طورکلی هر ساله میزبان برگزاری مهمانی های زیادی بوده و جشن های مفرحی در آن برگزار می شود. 

دانشگاه کشور تایلند یکی از بهترین دانشگاه هایی است که در رشته های داروسازی فعالیت می کند و امتیاز خوبی را مدنظر قرار داده است. دانشگاه پزشکی ماهیدول یکی از بهترین دانشگاه های کشور تایلند محسوب می شود، این دانشگاه رتبه 334 جهانی دارد و به طور کلی رتبه 58 آسیا را دارد. 

این دانشگاه فضای تحصیل پزشکی ایده آلی را فراهم ساخته است. رشته های پزشکی در کشور تایلند هر یک دارای سیستم های آموزشی صحیحی هستند و دانشگاه پزشکی ماهیدول از دانشگاه های خوب پزشکی محسوب می شود. دانشگاه چیانگ مای رتبه 600 جهانی و همینطور 112 آسیا را کسب کرده است و یکی از بهترین دانشگاه های رشته کشاورزی و جنگلداری محسوب می شود. فضای سبز این دانشگاه بی نظیر است.

معادل سازی مدارک تحصیلی

برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود در تایلند به دو نکته مهم دقت داشته باشید. اگر مدرک تحصیلی شما در شاخه ریاضی است نیاز است که مسیر مخصوص به آن طی شود که قطعا با شاخه تجربی فرق دارد.

 شاخه تحصیلی ریاضی در تایلند در راستای مشخصی دنبال شده است، مثلاً کسانی که قصد معادل سازی مدارک تحصیلی خود در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس را دارند باید بدانند که در ابتدا باید ارزشیابی‌های درستی در خصوص مدرک صورت بگیرد تا مشخص شود که آیا می توان بر اساس نوع رشته و معدل عملکرد یکسان تحصیلی در تایلند برآورد داشت یا خیر. 

مدارک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا مربوط به دانشگاه های دولتی معتبر در تایلند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. حقیقت این است که در مسیر معادل سازی تحصیلی بسیار مهم است که رویکردهای دقیق ارزیابی شود. در رشته های تجربی نیاز به شرکت در یک مصاحبه و ارزیابی سطح سواد فرد مورد نظر است بسیار مهم است که مدارک در این راستا از اعتبار مشخصی برخوردار باشند.

آزمون های بین المللی تایلند

آزمون های بین المللی که برای ورود به تایلند دیده می شود بیشتر در راستای ارزیابی سطح زبان فرد بوده و اغلب در بخش شنیدار ارزیابی می شود در این راستا یادگیری زبان تحصیل برای دانشگاه‌های تایلند اهمیت زیادی دارد. 

مشخص است که در آزمون ها شرایط تحصیل شخص به طور دقیق و اصولی ارزیابی می شود. هر یک از آزمون های بین المللی در این کشور دارای شرایط تحصیلی مخصوص به خود هستند. شما برای شرکت در آزمون های بین المللی بهتر است که چندین مورد مهم را یادآور شوید.

 اول اینکه دروس ارائه شده در آزمون ها طبق رفرنس های اعلام شده از دانشگاه اعلام می شود و اینکه مهلت زمان آزمون نیز اهمیت زیادی دارد.

سخن پایانی

جهت تحصیل در تایلند و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به تایلند اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما در ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب