تحصیل در کشور ترکمستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور ترکمستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور ترکمستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۱ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور ترکمنستان
تحصیل در کشور ترکمنستان

تحصیل در کشور ترکمستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور ترکمستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور ترکمستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور ترکمستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور ترکمستان

شروط و الزامات تحصیل در کشور ترکمستان

مراحل تحصیل در کشور ترکمستان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور ترکمستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور ترکمستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور ترکمستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور ترکمنستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی تحصیل در ترکمنستان

ساختار نظام تحصیل در کشور ترکمنستان شامل پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان است و در مقطع دبیرستان تحصیل به دو صورت دبیرستان‌های نظری و فنی امکانپذیر است. سن ورودی به مدرسه ۷ سالگی می‌باشد. طول این دوره ۳ساله بوده و تا ۱۰ سالگی ادامه دارد. 

پس از این دوره وارد دوره‌های ۴ام و ۹ام می‌شود. طول این دوره ۶ سال اعلام شده است. پس از کلاس ۹‌ام امتحان پایان دوره دارید و یک مدرک مبنی بر اتمام دوره به دانش آموزان داده می‌شود. دبیرستان‌های نظری از ۱۶ تا ۱۸ سالگی به مدت ۲ سال ادامه دارد. به طور کلی طول دوره تحصیل در این کشور ۱ سال می‌باشد و از سن ۱۶ الی ۱۷ سالگی این دوره ادامه دارد.

در پایان دوره دبیرستان نیز دانش آموزان ملزم هستند که در آزمون پایان دوره شرکت کنند. تحصیل در ترکمنستان در مدارس برای شهروندان این کشور رایگان است. آموزش در مدارس به زبان ترکمنی و روسی می‌باشد. 

مدرسه بین‌المللی عشق‌آباد از سال ۱۹۹۴ دایر گردیده شده است. برای دوره‌های دبیرستان ۳ الی ۴ساله دانش آموزان می‌شود. دوره‌های دبیرستان در این کشور بین ۳ الی ۴ سال طول می‌کشد به طور کلی دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی نیز در این کشور برگزار می‌شود. 

دوره‌های زبان فرانسوی و روسی و اسپانیایی ارائه می‌شود. زمینه‌های مختلف هنر و ریاضیات و زیست و… به دانش آموزان ارائه می‌گردد. آموزش از راه دور برای متقاضیان نیز فراهم شده است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در ترکمنستان

مدارس بین‌المللی و خصوصی زیادی در کشور ترکمنستان دیده می‌شود که هر یک میزبان شرایط تحصیلی مشخصی هستند. یکی از مدارس بین‌المللی در این کشور مدرسه یادگیری زبان ترکمنی به صورت فشرده است.

 در این مدرسه یادگیری زبان ترکمنی به صورتی است که شخص بتواند فضای آموزشی دقیقی را ارزیابی کند. مشخص است که در این کشور مدارس زیادی برای یادگیری دروس پیشنیاز دانشگاهی نیز ارزیابی می‌شود.

شرایط مدارس بین‌المللی در ترکمنستان بر اساس نوع مدرسه متفاوت است، فضای ثبت نام در این مدرسه به صورتی است که شخص باید در یک آزمون ورودی شرکت نماید و سطح علمی وی ارزیابی شود.

مدارس شبانه روزی و کالج هایی نیز با بورسیه تحصیلی مشخص ارزیابی شده‌اند البته که مدارس شبانه روزی در این کشور دارای شرایط مشخصی هستند و باید بتوانید تفاوت های اصلی در مدارس این کشور را بررسی کنید.

تحصیل رایگان در ترکمنستان

برای تحصیل رایگان در کشور ترکمنستان باید بتوانید رزومه علمی در دو سطح داشته باشید:

سطح اول: رزومه علمی که شرایط تحصیلی خوبی در رشته‌های ریاضی و فنی و اقتصادی فراهم ساخته است. در صورتی که فرد در آزمون ریاضیات امتیاز ۱۱۰ را کسب کرده باشد، مدرک زبان داشته باشد. 

وضعیت تحصیلی وی به صورتی باشد که بتواند هم از نظر علمی و هم اقتصادی به نتیجه خوبی برسد این شرایط در اختیار وی قرار می‌گیرد که بتواند از بورسیه‌های تحصیلی که با تخفیف زیاد همراه هستند استفاده نماید.

سطح دوم: رزومه علمی که شخص از نظر زبانی و سابقه کاری در وضعیت خوبی باشد در رزومه علمی کشور ترکمنستان بسیار پر اهمیت است که بتوانید ساختار روتینی را بررسی کنید و البته که سابقه کاری شما باید مرتبط با رشته انتخابی باشد و با مهر و امضا از سوی شرکت صورت بگیرد.

تحصیل در کشور ترکمنستان

مشاغل دانشجویی ترکمنستان

شرکت‌های حمل و نقل در کشور ترکمنستان، شرکت‌هایی که وابسته به بخش تجهیزات هستند و همینطور در زمینه مواد اولیه شیمیایی و واسطه‌گری فعالیت می‌کنند جذب خوبی در زمینه مشاغل دانشجویی به صورت کارآموزی دارند و بازار فروش بین المللی در این کشور نیز رویکردهای مشخصی دارد.

 شما می‌توانید ورودی به بخش مدیریت فروش نیز در کشور ترکمنستان داشته باشید البته که مشاغل دانشجویی در این کشور از نظر تولید و صادرات عملکردهای مناسبی دارد. منابع درآمدزایی در این کشور به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود و مشاغل دانشجویی زیادی وجود دارد.

معادل سازی مدارک در ترکمنستان

برای معادل سازی مدارک در کشور ترکمنستان نیاز است که به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نمایید، سوالاتی که در اداره مهاجرت از شما پرسیده می‌شود اهمیت زیادی در صدور مدارک لازم دارد در هر صورت باید بتوانید این مصاحبه را به طور حرفه‌ای دنبال کنید.

در نهایت شما مدارک خود را به دانشگاه یا شرکتی که قرار است مدرک معادل را از شما قبول کند ارائه دهید، مدارک تحصیلی شما در دانشگاه این کشور از امتیازات مشخصی همراه است و بهتر است که به سراغ دانشگاهی بروید که شانس پذیرش را برای شما افزایش دهد. 

وقتی مدارک شما به دانشگاه مورد نظر ارائه شد به شما زمان داده می‌شود تا بتوانید مدرک زبان نیز تهیه کنید. مدرک زبان شما بسیار پر اهمیت است. مسیر معادل سازی مدارک تحصیلی به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود، البته که شرایط معادلسازی در این کشور برای رشته‌های مهندسی برق، مهندسی عمران و همینطور شاخه‌های معماری بسیار پیچیده بوده و نمونه کارهای انجام شده از موارد بسیار پر اهمیت هستند.

مسیر معادل سازی مدارک دانشگاه‌های دولتی در کشور ترکمنستان بسیار مهم است و البته که شما باید خود نیز حضور داشته باشید و هزینه‌های لازم را پرداختی کنید. 

برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود در کشور ترکمنستان باید بتوانید هم از نظر علمی قوی باشید و هم سعی کنید فراغت از تحصیل را ارزیابی کنید. از یاد نبرید که برای ارزش‌گذاری‌های علمی در این کشور نیاز است که در ابتدا ترجمه درستی برای مدارک تحصیلی شما صورت بگیرد.

بورسیه تحصیلی در ترکمنستان

وضعیت بورسیه تحصیلی در کشور ترکمنستان به دو صورت است:

بورسیه تحصیلی کشور ترکمنستان با طرح تخفیف: این بورسیه تحصیلی برای رشته‌های پزشکی، شاخه‌های آن، رشته‌های فنی وابسته به برق و عمران و همینطور رشته‌های تحصیلی که دارای اصول و شواهد مدیریتی هستند، در نظر گرفته شده است. 

در بورسیه های تحصیلی این کشور نیاز است که برای هر ترم به صورت جداگانه درخواست بورسیه تحصیلی دهید. از یاد نبرید که این سری از بورسیه‌های تحصیلی در کشور ترکمنستان شامل مواردی است که اولاً شخص باید بتواند در آزمون ورودی امتیاز خوبی داشته باشد و ثانیاً در مسیر تحصیل نیز بتواند از نظر اقتصادی شرایط خوبی داشته باشد.

دومین نوع از بورسیه تحصیلی در کشور ترکمنستان به صورتی است که شخص بتواند در یک رشته تحصیلی مشخص امتیاز خوبی داشته باشد البته که این بورسیه به شخص اجازه می‌دهد در دوره زمانی مشخص روند بورسیه خود را تمدید کند و بورسیه در وضعیت یک  الی 45 درصد پوشش مالی می‌شود و الباقی هزینه باید توسط افراد دیگر داده شود مشخص است که این کشور موارد تحصیلی درستی را بررسی کرده است و شرایط بورسیه تحصیلی در این کشور شامل اصول خاصی است.

امتیازات کارت دانشجویی در ترکمنستان

امتیازات کارت دانشجویی در کشور ترکمنستان تنها در بخش کاهش هزینه زندگی در ترکمنستان و هزینه اجاره خانه دیده می‌شود امتیازات کارت دانشجویی در این کشور شامل مواردی است که شخص بتواند برای اجاره خانه درصد مشخصی تخفیف برای اجاره خانه داشته باشد البته که امتیازات کارت دانشجویی در این کشور بر اساس مدرک شما ارزیابی شده است.

 وضعیت کارت دانشجویی در این کشور بر اساس رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی شما نیز ارزیابی می‌شود یعنی شخص باید بتواند کارت دانشجویی با امتیازات دقیق در بخش‌های تحصیلی نیز داشته باشد و کسانی که دارای مقالات علمی یا رزومه‌های علمی قوی هستند در این زمینه می‌توانند شانس بیشتری داشته باشند.

از کارت دانشجویی در کشور ترکمنستان برای خرید بن کتاب و همینطور خرید سایر نوشت افزار نیز استفاده می‌شود. در هر صورت امتیازاتی که برای کارت دانشجویی در کشور ترکمنستان دیده می‌شود شرایط معادل دقیقی دارد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب