تحصیل در کشور رومانی

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور رومانی را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور رومانی را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۴ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور اوکراین
تحصیل در کشور اوکراین

تحصیل در کشور رومانی

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور رومانی را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور رومانی میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور رومانی فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور رومانی

شروط و الزامات تحصیل در کشور رومانی

مراحل تحصیل در کشور رومانی

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور رومانی میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور رومانی را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور رومانی هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور اوکراین

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی تحصیل در رومانی

در نظام آموزشی کشور رومانی سیستم نمره دهی بر اساس حروف انگلیسی است. در سال‌های دبیرستان، سیستم نمره‌دهی از شماره ۱ تا ۱۰ نمره‌گذاری می‌شود. 

حداقل نمره قبولی برای دروس دوره دبیرستان از کلاس دوازدهم، نمره ۵ خواهد بود و دانش آموزانی که نمره ۵ تا ۸ را کسب کنند در سطح خوب قرار دارند اما دانش آموزانی که نمره کمتر از ۵ را به دست آورند به منزله‌عدم قبولی آن‌ها است.

شرکت در آزمون های بین المللی در رومانی

در بعضی از دانشگاه های کشور رومانی آزمون هایی برگزار می شود و در برخی دیگر آزمونی گرفته نمی شود و هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود را برای پذیرفتن دانشجویان داردو در دانشگاه هایی که برای ورود، آزمون هایی گرفته می شود.

 این آزمون ها به صورت عمومی برای همه دانشجویان خارجی و داخلی یکسان است و شرایط پذیرفته شدن یکی است.

چاپ مقالات علمی در رومانی و تاثیر آن

دانشگاه‌های کشور رومانی از نظر اعتبار مدرک در تمام اروپا شناخته شده هستند.  دانشگاه‌های شهر بخارست همکاری‌های علمی را با مراکز معتبر اروپایی و همچنین به صورت تحقیقات بین المللی ارائه داده‌اند. 

دانشجویانی که در هر یک از دانشگاه‌های این کشور تحصیل می‌کنند اگر در طول تحصیل به مطالعه و تحقیق در حوزه تحصیلی خود بپردازند و بتوانند نتایج تحقیقات خود را در ژورنال‌ها و مقالات علمی چاپ کنند، ارزش زیادی برای ادامه تحصیل و رزومه علمی دانشجویان خواهد داشت.

 شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌هایی که در کشور رومانی برگزار می‌شود برای دانشجویان بهترین فرصت است که بتوانند نتایج کارهای تحقیقاتی خود را در قالب مقالات علمی به ثبت برسانند.

تحصیل در کشور اوکراین

تحصیل رایگان در رومانی

تحصیل رایگان در کشور رومانی به منزله عدم پرداخت شهریه توسط دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه است. تحصیل رایگان در این کشور از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی که سازمان های دولتی و سازمان های خصوصی برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند امکان پذیر است. بسیاری از بورسیه های تحصیلی رایگان در کشور رومانی توسط دولت برای دانشجویان ارائه می شود. 

هزینه بورسیه های تحصیلی متفاوت است و برای حمایت از دانشجویان مقطع لیسانس تا دکترا است. دانشجویانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در کشور رومانی هستند باید درخواست خود را طبق برنامه زمانبندی شده دریافت بورسیه تحصیلی به سازمان ها ارسال کنند. بورسیه های تحصیلی، هزینه های زندگی دانشجویی را به عنوان یک کمک هزینه مختصر تقبل می کند.

دانشگاه های برتر در رومانی

طبق نظام آموزشی کشور رومانی، مدرک تحصیلی دانشگاه‌ها در اروپا به رسمیت شناخته شده است. تمام دانشگاه های رومانی سیستم های آموزشی خود را با برنامه بولونیا هماهنگ کرده اند. 

آموزش و پرورش باکیفیت این کشور به گونه ای برنامه ریزی شده است که کمترین هزینه تحصیل و اقامت را برای دانشجویان ارائه دهد. 

همچنین امکانات استفاده از خدمات اینترنت برای دسترسی به منابع علمی معتبر برای مطالعات و تحقیقات دانشگاهی در کشور رومانی برای دانشجویان فراهم کرده است.

 • Transilvania University of Brasov
 • University of Bucharest
 • University POLITEHNICA of Bucharest
 • Bucharest Academy of Economic Studies
 • Babes-Bolyai University
 • Technical University of Cluj-Napoca
 • Alexandru Ioan Cuza University
 • Gheorghe Asachi Technical University of Iași
 • West University of Timişoara
 • Politehnica University of Timişoara
 •  

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در رومانی

بیش از ۴۰ بانک تجاری در کشور رومانی در حال فعالیت هستند که در قالب شعب بزرگ، خدمات افتتاح حساب تسهیلات به حساب دانشجویی را به افراد ارائه می دهند. بانک های بزرگ رومانی برای افتتاح حساب عبارتند از:

 • Romanian Commercial Bank
 • Raiffeisen Bank
 • CEC Bank
 • Alpha Bank
 

افتتاح حساب در بانک های کشور رومانی برای دانشجویان کار سختی نیست؛ برای این کار باید به یکی از شعب مورد نظر مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را به بانک ارائه دهند.

 برای دانشجویان بین المللی، ویزای تحصیلی، پاسپورت و کارت دانشجویی الزامی خواهد بود. افتتاح حساب در بانک های این کشور یک ضرورت برای زندگی دانشجویی محسوب می شود، چرا که از طریق آن دانشجویان قادر خواهند بود تمام واریزها و خدمات پرداخت وجه را به راحتی در کشور رومانی انجام دهند.

معادل سازی مدارک در رومانی

معادل سازی مدارک در کشور رومانی برای دانشجویانی اجرا می‌شود که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند. 

معادل سازی برای مدارک علمی دانشگاهی برای تحصیل در دوره فوق‌لیسانس و دکترا به این گونه انجام می گیرد که متقاضیان ورود به این مقاطع، مدارک تحصیلی دوره قبل به همراه ریز نمرات و فهرست دروس تعداد واحد گذرانده شده را به کارشناسان دانشگاه در قسمت ارزیابی مدارک ارائه می دهند.

 اگر دانشجویان طبق سیستم ارزیابی دانشگاه و نظام آموزشی کشور رومانی، تعداد مجاز واحد‌های دروس در رشته مورد نظر را گذرانده باشند، بدون نیاز به معادل سازی مدرک وارد مقطع مورد نظر خواهند شد، اما اگر در برخی از دروس کمبود واحد مشاهده شود، دانشجویان قبل از ورود به سال تحصیلی باید دروس پیش نیاز را بگذرانند تا مدرک آنها با سیستم آموزشی رومانی هماهنگ شود. 

از طرف دیگر، دانشجویانی که مدارک خود را در یکی از کشورهای اروپایی دریافت کردند نیازی به معادل سازی مدرک در دانشگاه های رومانی نخواهند داشت، چرا که آنها از نظر سیستم آموزشی، مورد تایید فرآیند بلونیا واقع شده است.

فهرست مطالب

فهرست مطالب