تحصیل در کشور عراق

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور عراق را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور عراق را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۱ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور عراق
تحصیل در کشور عراق

تحصیل در کشور عراق

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور عراق را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور عراق میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور عراق فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور عراق

شروط و الزامات تحصیل در کشور عراق

مراحل تحصیل در کشور عراق

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور عراق میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور عراق را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور عراق هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور عراق

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی عراق

نظام آموزشی در کشور عراق به این صورت است که شخص باید در ابتدا در دوره ابتدایی تا حدودی زبان عربی را یاد بگیرد، یادگیری زبان عربی زمان‌بر است و شخص باید بتواند در این راستا پیشرفت خوبی داشته باشد.

 مورد بعدی این است که دوره ابتدایی از ۶ سالگی آغاز می‌شود و تا ۱۴ سالگی ادامه دارد، دوره ابتدایی و راهنمایی در کشور عراق به صورت ترکیبی بوده و روند نظام آموزشی در این کشور به شکل اصولی دیده می‌شود.

البته که اصول نظام آموزشی در کشور عراق به طور کلی در دوره‌های زمانی مختلف با هم فرق دارد اما آموزش در این کشور ریتم اقتصادی مهمی داشته است. 

در نظام آموزشی کشور عراق دروسی که برای مقطع ابتدایی در نظر گرفته می‌شود اغلب دارای فضای یادگیری تئوری هستند یعنی دانش‌آموز متوجه می‌شود که علوم تجربی چیست و چه تأثیری در زندگی وی دارد، همینطور اعداد و ارقام و ریاضیات را شناسایی می‌کند، سعی می‌کند به سادگی اصول اولیه را یاد بگیرد و این روند تا ۱۴ سالگی دنبال می‌شود.

چاپ مقالات علمی در عراق و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در کشور عراق بسیار پر اهمیت است، مقالات علمی باید به شکلی به چاپ برسد که مورد دفاع باشد؛ یعنی بخش دفاع از بخش تئوری بسیار مهم‌تر است. 

بسیاری از مقالات علمی در کشور عراق در ابتدا از سوی دانشگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. مقالات علمی در این کشور دارای شرایط دقیقی هستند و باید قالب نوشتار در آن‌ها رعایت شود.

چاپ مقالات علمی در این کشور می‌تواند شما را در تحصیل، در پذیرش در رشته‌هایی مانند دندانپزشکی و همینطور اخذ بورسیه کشور عراق بسیار جلو بیاندازد.

شرکت در آزمون‌های بین‌المللی در کشور عراق

آزمون‌های بین‌المللی در عراق بسیار کم دیده می‌شود و تنها برای ارزیابی شرایط زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند آزمون‌های آیلتس و تافل. شرایط آزمون‌های بین‌المللی در این کشور ساختار بسیار مشخصی دارد.

یعنی آزمون به صورت سراسری و بین همه افراد در یک زمان صورت می‌گیرد. در آزمون‌های بین‌المللی در عراق باید سعی کنید امتیاز بیش از ۷۰ درصد اخذ کنید.

تحصیل در کشور عراق

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در عراق

مدرسه الجامعه در عراق دارای شرایط تحصیلی بسیار خوبی است. در این مدرسه مردم سعی می‌کنند از نظر علمی به نتیجه خوبی برسند و شرایط تحصیل در این مدرسه به صورتی است که بتوانید مهارت زندگی را یاد بگیرید و همینطور با اعداد و ارقام ارتباط خوبی بگیرید. مدرسه الجامعه شرایط تحصیل انگلیسی را فراهم ساخته است.

مدرسه بین‌المللی صابریه در عراق یک مدرسه عربی زبان است که یادگیری دروس در آن به صورت سه‌ماهه است به طور کلی وضعیت تحصیلی در این کشور بر اساس شرایط درمان ارزیابی می‌شود، یعنی در مدارس این کشور طرح پوشش بیمه مشخصی دنبال می‌شود.

مدرسه‌های بین‌المللی در کشور عراق دارای برنامه ریزی‌های مشخصی هستند و شرایط ورود دانش‌آموزان در این کشور بهتر شده است. مدارس بین‌المللی در عراق اغلب دارای سیستم یادگیری ریاضی به صورت اروپایی هستند.

تحصیل رایگان در عراق

دولت کشور عراق در طی اعلامیه‌‌ای مشخص کرد که کشورهای همسایه این کشور، اجازه دارند که از امکان تحصیل با هزینه کم یا بدون هزینه بنا به شرایط و مشخصات برخوردار شوند.

 در این شرایط از فرد یک آزمون اخذ می‌شود که شامل دو پارت سوالی ۲۰ دقیقه‌ای است، در پارت اول سوالاتی در زمینه علوم اجتماعی و همینطور ریاضیات پرسیده می‌شود که اهمیت نمره این پارت بسیار زیاد است، در پارت دوم نیز سوالات فقه و عربی پرسیده می‌شود.

دو موضوع مهم را از یاد نبرید؛ که برای تحصیل رایگان در این باید سعی کنید هم روند اقتصادی خوبی داشته باشید و هم در ایجاد شغل به نتیجه خوبی رسیده باید.

 برای تحصیل رایگان در کشور عراق بهتر است که در تکمیل فرم ثبت نام دقت داشته باشید و به مهلت ثبت نام نیز دقت کنید. از یاد نبرید که روند تحصیل رایگان بیشتر در رشته‌های پزشکی دیده می‌شود و مقطع کارشناسی عموماً از پوشش مالی کمی برخوردار است اما پوشش تحصیلی در خرید کتاب و نوشت‌افزار بسیار زیاد است.

دانشگاه های برتر در عراق

بزرگترین دانشگاه در کشور عراق دانشگاه بغداد است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ در شهر بغداد تأسیس شده است. این دانشگاه، دانشگاهی دولتی بوده و زبان تدریس در آن عربی است. به طور کلی بیش از ۸۰ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند که ۱۰ هزار نفر آنان در بخش تحصیلات تکمیلی بوده‌اند. 

پردیس دانشگاه در منطقه شهری قرار دارد. رشته‌های مهندسی، علوم پایه، رشته‌های زیست شناسی و شاخه‌های پزشکی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

دانشگاه المستنصریه یکی از دانشگاه‌های مشهور در کشور عراق است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور عراق است. این دانشگاه مدنی بوده و توسط حمایت مالی اتحادیه معلم تأسیس شده است. دانشگاه به عنوان یک موسسه نیمه دولتی فعالیت می‌کند. دانشگاه الشعب وابسته به این دانشگاه بوده و به صورت خصوصی فعالیت می‌کند و به محوطه جدید دانشگاه وابسته است.

دانشگاه کوفه در نجف قرار دارد و شامل ۲۱ دانشکده است. دانشکده پزشکی یک دهه زودتر تأسیس شد. در سال ۱۹۸۹ دانشکده هنر با دو بخش تشکیل شده است. گروه زبان عربی و گروه تاریخ در این دانشگاه وضعیت خوبی دارند. پردیس دانشگاهی در شهر نجف قرار دارد و البته یک محیط دانشگاهی روستایی نیز محسوب می‌شود. در هر صورت این دانشگاه فضای تحصیلی بسیار خوبی فراهم ساخته است.

معادل سازی مدارک در عراق

شرایط تحصیلی ایران، مدارس و دانشگاه ها مورد تأیید کشور عراق هستند و این موضوع مسیر معادل سازی مدارک را آسانتر می‌کند. معادل سازی مدارک در این زمینه به صورتی است که شخص در ابتدا مدارک تحصیلی خود را به دولت این کشور ارائه می‌دهد، سپس مشخص می‌شود که آیا معادل تحصیلی وی از رتبه علمی خوبی برخوردار است یا نه.

 روند معادل سازی مدارک در عراق به این صورت است که شما دو فرم مخصوص را تکمیل می‌کنید و یک فرم را برای دوره بعد می‌گذارید، در هر صورت معادل سازی مدارک تحصیلی در عراق از نظر اقتصادی بسیار به صرفه بوده و به هیچ عنوان گران نیست. 

حال اگر بخواهید مسیر معادل سازی مدارک را در عراق به صورتی دنبال کنید که امکان ورود به کار داشته باشید، شرایط برای شما آسان تر می‌شود. البته که معادلسازی مدرک فوق لیسانس از نظر زمانی طولانی تر از دوره های دیگر است.

فهرست مطالب

فهرست مطالب