اطلاعیه مهم موسسه Sabtta : افتتاح دفاتر نمایندگی موسسه حقوقی و مهاجرتی ثبتا در کشور عمان ، قطر ، آذربایجان ، گرجستان و آلمان در سال 1402

تحصیل در کشور عمان

2893 امتیاز
5/5
امروز مورخ: ۱۴ /۰۹ /۱۴۰۱
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

تحصیل در کشور عمان Charity

وضعیت : قابل ارائه (فعال)

10/10

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات * تحصیل در کشور عمان * را به عنوان نماینده تام شما انجام میدهد . این موسسه با دارا بودن بیش از 2600 نفر پرسنل مجرب و وکلای حرفه ای امور مربوط به * تحصیل در کشور عمان * را در کشور مورد نظرتان انجام میدهد ، ثبتا توانایی آنرا داشته که در سایر کشورهای مورد نظر شما اعم از اروپایی ،آسیایی ، استرالیا ، آمریکا و آمریکای لاتین این خدمات را به متقاضیان ارائه دهد . موسسه ثبتا همچنین به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به * تحصیل در کشور عمان * را در در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهد .

Copyright
All rights reserved for TehranBozorg 2022-2023
تحصیل در کشور عمان
تحصیل در کشور عمان

تحصیل در کشور عمان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور عمان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور عمان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور عمان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور عمان

شروط و الزامات تحصیل در کشور عمان

مراحل تحصیل در کشور عمان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور عمان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور عمان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور عمان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور عمان

محتوای این صفحه عبارتند از:

تحصیل در مقطع آموزش عالی در کشور عمان

سیستم آموزش عالی در کشور عمان نسبت به امارت نوپا است، اما پیشرفت زیادی داشته است. دانشگاه‌های هنر و علوم اجتماعی و همین‌طور بازرگانی و اقتصاد در کشور عمان دارای شرایط بسیار خوبی هستند.

 به طور کلی دوره‌های آموزش عالی در کشور عمان شامل ۴۰ جلسه آموزشی است. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های عمان خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی در عمان

بورسیه‌های تحصیلی کشور عمان برای کسانی که قصد دارند با هزینه کم تحصیل کنند فراهم شده است. دولت در این زمینه به فرد کمک می‌کند. امکان تحصیل رایگان نیز در کشور عمان فراهم شده است. امنیت اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌های کشور عمان سبب شده است که هزینه تحصیل در کشور عمان ارزان نباشد. 

کسانی که در دروس علوم، ریاضیات و کامپیوتر قوی هستند شانس بیشتری در دریافت بورسیه تحصیلی عمان دارند. هزینه تحصیل در کشور عمان به طور کلی در سال‌های اخیر بهبود داشته است. دو نوع بورسیه تحصیلی در کشور عمان وجود دارد، بورسیه تحصیلی مربوط به تمام طول تحصیلی که برای افراد نخبه و کسانی مناسب است که دارای شرایط تحصیل بهتری نسبت به سایرین هستند.

 این افراد در ابتدا در آزمون‌های مشخصی که از سوی دانشگاه مشخص می‌شود شرکت می‌کنند. پس از آن باید مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا ارائه دهند. و در نهایت به آن‌ها کارت‌های معتبر تحصیلی داده می‌شود که تأییدی بر وضعیت سوادشان خواهد بود. این افراد به سادگی می‌توانند در تمام طول تحصیل از امکانات خوبی استفاده کنند.

 بورسیه‌های نیم بها در تحصیل در عمان وجود دارند. بورسیه‌های نیم‌بها برای کسانی است که قصد دارند از کمک هزینه‌های تحصیلی که دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد استفاده نمایند. بسیار مهم است که بتوان این بورسیه تحصیلی را هر ترم تمدید کرد تا دانشگاه مبلغی به عنوان وام هر ترم در اختیار فرد قرار دهد. مدرک زبان انگلیسی و رزومه تحصیلی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در تمدید کمک هزینه مالی تأثیر زیادی داشته باشد.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در عمان

خدمات بانکی در عمان در زمینه صدور سپرده‌های بلند مدت، وام‌های کم بهره و همینطور شرایط مالی به سود مشخص همراه است. خدمات مالی و بانکی در عمان در برخی از دانشگاه‌های این کشور بهتر از قبل شده است.

 اینطور که مشخص است افراد برای استفاده از خدمات مالی این کشور باید سعی کنند سه دوره گردش سپرده مشخص داشته باشند.

تحصیل در کشور عمان

تحصیل رایگان در عمان

تحصیل رایگان در کشور عمان برای کسانی که تبعه این کشور هستند امکان‌پذیر است و شهریه‌های تحصیلی بسیار ارزان و مناسب هستند. ولی اگر افراد بخواهند از کشور دیگری تحصیل در عمان را انتخاب کنند کمک هزینه تحصیلی آن‌ها از سوی دانشگاه بررسی می‌شود. 

سابقه تحصیلی دخالت مستقیمی بر روی روند تحصیل رایگان در کشور عمان دارد. مدارک مورد نیاز برای اقدام برای استفاده از تحصیل رایگان در کشور عمان به شرح زیر است:

  • دو قطعه عکس ۴ در ۶
  • کپی و اصل شناسنامه
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • گواهی سلامت پزشکی
  • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی.
 

لازم به ذکر است هنگام تحصیل در عمان، هر ترم شرایط تحصیلی فرد ارزیابی می‌شود. تا مشخص شود آیا برای ترم بعد واجد شرایط تحصیل با بورسیه تحصیلی هست یا نه؟ امکان تحصیل رایگان برای همه رشته‌های مهندسی و برخی از رشته‌های غیر مهندسی فراهم شده است.

 شرایط تحصیل در کشور عمان در سال‌های اخیر بهتر شده است و شهریه دانشگاه‌های کشور عمان نیز کاهش یافته است.

معادل سازی مدارک در عمان

معادل سازی مدارک برای مقطع دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا فراهم شده است. کسانی که دیپلم از کشور دیگر با معدل بالای ۱۸ دارند، مراحل معادل سازی مدارک آن‌ها یک مرحله‌ای بوده و شامل پر کردن فرم درخواست و همینطور مدارک و ریزنمرات است.

کسانی که دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۶ هستند می‌توانند مدرک دیپلم خود را طی دو مرحله با مصاحبه مشخصی دنبال نمایند. 

شایان ذکر است که برای معادل سازی مدرک لیسانس در عمان نیاز است که در ابتدا یک سری اصول و شرایط مشخص را بررسی کنید؛ شما باید مدرک لیسانس خود را از دانشگاهی که مورد تأیید وزارت علوم عمان است اخذ کرده باشید، نیاز است که مدرک تحصیلی شما به صورتی باشد که شرایط مطابقت با واحدهای درستی را داشته باشند.

آزمون‌های ورودی مقاطع مختلف در عمان

آزمون‌های ورودی برای عمان اهمیت زیادی دارد. بدون شرکت در آزمون‌های ورودی این کشور نمی توان در عمان تحصیل کرد. آزمون‌هایی که برای مقطع لیسانس برگزار می شود  شامل دروس زیست و شیمی و ریاضی است. 

هر یک از آزمون‌های ورودی این کشور برای مقطع فوق لیسانس به صورت مهارت‌های زبان و همینطور مهارت‌های پژوهشی است. آزمون‌هایی که برای مقطع دکترا در عمان دیده می‌شود نیز شامل دروس تخصصی بوده که در دو بخش مهم برگزار می‌شود.

 افرادی که بتوانند مدارک A-LEVEL داشته باشند به سادگی بدون شرکت در آزمون‌ها شرایط پذیرش تحصیلی در عمان خواهند داشت. هر یک از آزمون‌های ورودی در عمان شامل زیست شناسی و دروس معادل زبان است که باید به طور دقیق پشت سر گذاشته شود.  

چاپ مقالات علمی در عمان و تاثیر آن

کسانی که قصد چاپ مقالات علمی در عمان را دارند، باید بدانند که هر یک از مقالاتی که در این کشور به تأیید می‌رسد از سوی دانشگاه نیز باید تأیید شود.

 اساتید در عمان موظف هستند که فرد را برای نوشتن یک مقاله خوب راهنمایی کنند. در این کشور امتیازات مقالات علمی بر اساس نوع موضوع آن‌ها متقاوت است. 

توجه داشته باشید که چاپ کردن مقاله در این کشور می‌تواند یک برگ برنده به حساب بیاید و فرد را در پروسه‌ی تحصیلی‌تان جلو بیاندازد. حتی در روند اخذ بورس نیز کمک کند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب