تحصیل در کشور قطر

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور قطر را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور قطر را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۶ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور قطر
تحصیل در کشور قطر

تحصیل در کشور قطر

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور قطر را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور قطر میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور قطر فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور قطر

شروط و الزامات تحصیل در کشور قطر

مراحل تحصیل در کشور قطر

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور قطر میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور قطر را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور قطر هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور قطر

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی تحصیل در قطر

بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۲ در زمینه ارزیابی نظام آموزشی کشور قطر صورت گرفت، این کشور در حال تبدیل شدن به یکی از کشورهای بسیار عالی در نظر نوآوری در آموزش و پرورش است. 

دولت کشور قطر سعی کرده که پروژه‌های آموزش سواد از سطح پایه تا سطح دانشگاهی را به طور دقیق حمایت نماید. سرمایه‌ گذاری زیادی برای آموزش در کشور قطر برای سال ۲۰۳۰ در زمینه بهبود استانداردهای آموزشی و دستیابی به خودکفایی اعمال شده است.

شرکت در آزمون های بین المللی در قطر

برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی در قطر باید در ابتدا مهارت زبانی خود را تقویت کنید و سعی کنید که در یادگیری دروس نیز دقت داشته باشید. آزمون‌های بین‌المللی GMAT و SAT از آزمون‌های بین‌المللی‌ای هستند که در قطر برگزار می‌شوند، شرکت در آزمون‌های بین‌المللی در قطر سبب می‌شود که افراد نیاز به گذراندن دوره‌های پیش نیاز نداشته باشند و این موضوع سبب می‌شود که روند تحصیلی در کشور قطر بهتر شود. 

شرکت در آزمون SAT درواقع پیش نیازی است برای اخذ پذیرش دانشجو در بعضی دانشگاه در کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، کانادا و نروژ. آزمون SAT دو نوع دارد، نوع اول، General SAT و نوع دوم، Subject SAT نام دارد، آزمون General SAT برای متقاضیانی مناسب است که قصد پذیرش از مراکز آموزشی را دارند و نوع دوم مناسب افرادی است که می‌خواهند از دانشگاه‌های معتبر پذیرش شوند.

چاپ مقالات علمی در قطر و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در قطر سبب شده است که مسیر تحصیلی خوبی ایجاد شود، به طور کلی برای چاپ مقالات علمی که در قطر صورت می‌گیرد، روند کاری در این کشور به این صورت است که افراد باید بتوانند مقالات خود را در لاین نیاز های دانشگاهی به ثبت برسانند و بسیار مهم است که مقاله ارزش بالایی داشته باشد تا مورد توجه قرار گیرد.

برای مقالات چاپ شده در قطر باید بتوانید چندین موضوع را مدنظر قرار دهید مثلا اینکه مقالات شما باید از اعتبار ژورنالی برخوردار باشد یعنی باید بتوان از آن در زمینه های مشخصی استفاده نمود.توجه داشته باشید که چاپ مقالات علمی در این کشور می‌تواند در مسیر اخذ بورسیه‌ی کشور قطر، تاثیر بالایی داشته باشد و سبب بیشتر دیده شدن شما شود.

تحصیل در کشور قطر

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در قطر

مجتمع آموزشی پسرانه شهید بهشتی در شهر دوحه قطر قرار دارد و المپیاد ریاضی گسترده‌ای در این مجتمع آموزشی برگزار می‌شود. به طور کلی محور اصلی تحصیل در این مدرسه، بر روی یادگیری دروس ریاضی و فیزیک است. مسابقات علمی زیادی در این مدرسه صورت می‌گیرد و فضای تحصیلی در این مدرسه به شکل مشخصی دنبال شده است، شما برای ارزیابی شرایط تحصیل بین‌المللی در این کشور، باید بتوانید به یک سری اصول تحصیلی، توجه کنید.

 دانش‌آموزان برای ورود به این مدرسه باید ثبت نام داشته باشند و نیاز است که در یک آزمون ورودی نیز شرکت کنند. به طور کلی شرایط تحصیلی این بخش بهتر از سایر بخش‌های قطر است. وضعیت تحصیلی در این مدرسه با هزینه ارزانی همراه است و فضای رقابتی سالم در این مدرسه سبب شده است که بیشتر مورد توجه ایرانیان قرار بگیرد.

تحصیل رایگان در قطر

کشور قطر دارای دانشگاه‌هایی با مدرن‌ترین امکانات آموزشی است و وزارت علوم این کشور همکاری درستی با دانشگاه و سایر موسسات علمی داشته است.

 این کشور توانسته به تأسیس شعبه‌های تحصیلی زیادی در بخش‌های مختلف بپردازد. در کشور قطر دانشجویان بین‌المللی زیادی دیده می‌شود و این موضوع سبب شده است که فضای تحصیل رایگان در کشور قطر فراهم شود. تحصیل رایگان در کشور قطر به این معنی است که امکانات آموزشی با هزینه ارزان و یا رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

یکی از امتیازهای خوب تحصیل رایگان در کشور قطر، امکان تحصیل به زبان تحصیلی انگلیسی است؛ شما برای تحصیل رایگان در کشور قطر باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. این کشور دارای مدارس زیادی بوده و فضای خوبی برای پیش نیاز‌های دانشگاهی فراهم ساخته است. 

در کشور قطر فضای شغلی مناسب با رشته تحصیلی زیاد است و نیروی متخصص در این کشور بیکار نخواهد بود. شایستگی تحصیلی و موفقیت علمی در کشور قطر اهمیت زیادی دارد، بورسیه کشور قطر به طور کلی دارای شرایط ویژه‌ای است. اولین شرایط تحصیل رایگان در کشور قطر بورس تحصیلی رقابتی است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در قطر

در داخل دانشگاه های دولتی کشور قطر، بانک وابسته به دانشگاه وجود دارد که شرایط تحصیل خوبی را برای افراد فراهم می‌کند؛ خدمات بانکی و مالی در این بانک ها به شکلی است که افراد باید سپرده معینی را در زمان مشخص سرمایه‌گذاری کنند و پس از یک دوره گردش سرمایه، از وام های کمک شهریه بانک استفاده کنند.

این شرایط برای برخی از دانشگاه‌های کشور قطر بوده و شامل همه دانشگاه ها نمی‌شود.به طور کلی امکان اخذ وام از دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد.

معادل سازی مدارک در قطر

معادل‌سازی مدارک در قطر بیشتر برای مقطع فوق لیسانس و دکترا و همینطور برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی صورت می‌گیرد. برای معادل‌سازی مدارک در این کشور مهم است که بتوانید شرایط دقیق و صحیح و به روزی که نظام آموزشی قطر اعلام کرده است را ارزیابی کنید؛ به عنوان مثال برخی از مدارک دانشگاه آزاد در قطر دارای اعتبار کمتری هستند و برای معادل‌سازی نیاز است که ضمن ارائه مدارک لازم در آزمون ورودی نیز شرکت کنید و بتوانید نمره خوبی در آزمون اخذ کنید.

از یاد نبرید که معادل‌سازی مدارک در این کشور برای مقطع فوق لیسانس شرایط مشخصی دارد، یعنی فرد در ابتدا باید موضوع پایان نامه مقطع فوق لیسانس خود را ارائه دهد تا نیاز بازار قطر در این زمینه ارزیابی شود و در صورتی که موضوع پایان نامه فرد برای قطر مناسب بود، شرایط خوبی برای معادل‌سازی مدارک او صورت می‌گیرد.

این روال برای مقطع دکترا نیز دیده می‌شود و به این صورت است که فرد باید مدرک دکترای خود را آماده‌سازی کند و بسیار مهم است که طول دوره دکترای وی به شکل پژوهشی گذشته باشد،.

یک نکته در زمینه معادل‌سازی مدرک دکترا برای کسانی است که در ایران تحصیلات آموزش محور داشته‌اند، این افراد به طور کلی نمی‌توانند شانس زیادی برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود داشته باشند زیرا تحصیلات بدون پژوهش در بخش دکترا فاقد اعتبار بین‌المللی است.

فهرست مطالب

فهرست مطالب