تحصیل در کشور لبنان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور لبنان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور لبنان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۰۳ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور لبنان
تحصیل در کشور لبنان

تحصیل در کشور لبنان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور لبنان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور لبنان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور لبنان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور لبنان

شروط و الزامات تحصیل در کشور لبنان

مراحل تحصیل در کشور لبنان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور لبنان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور لبنان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور لبنان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور لبنان

محتوای این صفحه عبارتند از:

نظام آموزشی لبنان

نظام آموزشی در لبنان بر اساس قانون اساسی بر اساس نظام آزاد و تحصیل مشخص ارزیابی می‌شود. به طور کلی در نظام آموزشی این کشور تحصیل برای شهروندان تا سال نهم اجباری است آموزش در این کشور در همه سطوح در دو بخش خصوصی و دولتی ارزیابی می‌شود. 

بخش خصوصی به طور کلی پرسابقه تر از بخش دولتی است و به طور کلی رویکردهای بهتری در آن دیده می‌شود. آمارهای رسمی نشان داده است که دو سوم از دانش‌آموزان این کشور مدارس خصوصی را انتخاب کرده‌اند.

در لبنان آموزش در مدارس دولتی در دو مرحله اصلی صورت می‌گیرد، مرحله پایه که به آن دبستان نیز گفته می‌شود و مرحله دوم یا دبیرستان که به طور کلی رویکردهای دقیقی دارد. دبستان در لبنان 9 سال ابتدایی را در بر می‌گیرد که تحصیل در آن اجباری بوده و هر کودک لبنانی می‌بایست از 6 سالگی در یک مدرسه ثبت نام کند. در نظر داشته باشید که اگر والدین از این کار ممانعت کنند قطعاً مجازات خواهند شد.

 در پایان دوره 9 ساله ابتدایی یک گواهی به صورت مهر و امضای رسمی به فرد داده می‌شود. دبیرستان در لبنان به طور کلی شامل سه سال پایانی بوده که فارغ‌التحصیلان آن را با کسب گواهینامه پایان تحصیلات به دانشگاه ارائه می‌دهند.

مدارس لبنان

مدرسه اسلامی لبنان وابسته به دانشگاه مربوط یکی از بهترین مکان های تحصیلی محسوب می‌شود که شرایط تحصیل درستی را فراهم ساخته است، در این مدرسه دروس در قالب های دقیق و طبق نظام آمریکا تدریس می‌شود با افراد در بخش زبان عربی تمرین می شود و مشخص است که هزینه کار در این مدرسه به شکل روتینی ارزیابی شده است. 

هزینه تحصیل در این مدرسه گاهاً گران به نظر می‌رسد اما دولت بخش زیادی از هزینه تحصیلی را از سوی صندوق های مالی پوشش می‌دهد. آموزش زبان انگلیسی و … نیز در این مدرسه دیده می‌شود.

اعتبار دانشگاه های لبنان

دانشگاه ملی کشور لبنان از دانشگاه های مشهور در دنیا بوده که رتبه 4456 در جهان و رتبه اول در کشور لبنان را دارد این دانشگاه ملی و دولتی بوده و از اعتبار خوبی در رشته های عربی برخوردار است.

دانشگاه ژوزف از دیگر دانشگاه های خوب کشور لبنان است که دانشکده های متنوعی دارد این دانشگاه رتبه های برتر را بورسیه می‌کند و رتبه دانشگاهی آن نیز در دنیا 5960 است. رشته های علوم انسانی و تکنولوژی در این دانشگاه از رشته‌های برتر محسوب می‌شود و مشخص است که افراد می‌توانند در این دانشگاه شرایط تحصیل خوبی داشته باشند.

دانشگاه اسلامی کشور لبنان رتبه 6668 را در جهان دارد، این دانشگاه به طور کلی در رشته های فنی و ریاضی بسیار فعالیت می‌کند، این‌طور که مشخص است روند تحصیلی این دانشگاه تغییرات زیادی داشته است. 

دانشگاه عربی بیروت یک دانشگاه خصوصی در کشور لبنان است که رتبه 9368 در جهان را دارد، این دانشگاه به طور کلی دارای شرایط تحصیلی مشخصی است و کمتر دیده می‌شود که افراد بدون شرکت در آزمون و یا داشتن شرایط تحصیلی خوب در این دانشگاه تحصیل کنند. 

دانشگاه امام اوزاعی در کشور لبنان رتبه 7852 در دنیا را دارد، این دانشگاه شرایط تحصیل غیر حضوری را فراهم ساخته است و مشخص است که مسیر تحصیل در این دانشگاه بسیار هموار است.

تحصیل در کشور لبنان

معادل سازی مدارک تحصیلی

برای معادل سازی مدارک در کشور لبنان بهتر است به اصول و قوانین دقت کنید و این موضوع را جدی بگیرید که شما مسیر طولانی برای معادل سازی دارید و سختگیری در این زمینه زیاد است. باری این بخش دانشجو یا وکیل قانونی او باید پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود را برای اخذ اقامت در نظر داشته باشد.

 نیاز است که معادل سازی از مدرک دیپلم و ریزنمرات به طور دقیق صورت بگیرد، در نظر داشته باشید که این موضوع برای مقاطع بالاتر نیز به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. مدت زمان معادل سازی مدارک در کشور لبنان به این صورت است که برای مدرک دپیلم و ریزنمرات آن بین یک هفته الی یک ماه زمان دارید.

برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور لبنان باید بین 6 ماه الی 15 ماه زمان ارزیابی شود. مشخص است که نیاز است هر مدرک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ابتدا به شکل دقیقی ارزیابی شود و مشخص شود که اعتبار مدرک بر چه اساسی است و مجدداً به ایران ارسال شود و این پروسه زمان‌بر است. 

همه دانشگاه های به جز دانشگاه ملی با دریافت مدارک صادره از بخش وزارت تربیت و تعلیم عالی موافقت می کند اما دانشگاه ملی نیاز به مدارک کامل دارد. دانشگاه امام اوزاعی با مدارک ترجمه شده به زبان عربی نیز موافقت می‌کند، این  مدارک باید به تأیید سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت رسیده باشد تا تأیید به طور دقیقی صورت بگیرد.

آزمون های ورودی لبنان

برای ورود به دانشگاه های لبنان باید در آزمون ورودی شرکت کنید. آزمون های رشته های مهندسی با غیر مهندسی فرق دارد در آزمون های ورودی مهم است که بتوانید چندین اصول و شرایط را ارزیابی کنید.

 امتیازی که در آزمون ها اخذ می‌کنید از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند ورود شما به دانشگاه را بهتر از قبل نماید. به طور کلی آزمون های ورودی در لبنان دارای شرایط خاصی هستند و هر یک می‌توانند در وضعیت بومی یا بین‌المللی برگزار شود.

آزمون های بین المللی لبنان

آزمون GMAT مهمترین آزمون بین‌المللی است که در لبنان در رشته های مدیریت و تجارت ارزیابی شده است. این آزمون به طور کلی دارای شرایط مخصوصی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی یک سری دروس مشخص است.

 امتیاز این آزمون اهمیت زیادی در پذیرش تحصیلی به خصوص در بخش کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

سخن پایانی

جهت تحصیل در لبنان و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به لبنان اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب