تحصیل در کشور لهستان

 (5/5) 1513 امتیاز  
0 / 5

Your page rank:

موسسه بین المللی ثبتا (Sabtta Group) با ایجاد شعب خود در 34 کشور کلیه خدمات در زمینه تحصیل در کشور لهستان را به عنوان نماینده تام شما در کشور مورد نظر انجام میدهد . موسسه ثبتا به پشتوانه سالها تجربه و کادر مجرب و متخصص تمامی امور مربوط به خدمات تحصیل در کشور لهستان را در در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه میکند .

امروز مورخ: ۱۱ /۰۱ /۱۴۰۲
پاسخگویی 24H
واحد پشتیبانی
شبکه جهانی
بیش از 34 شعبه
رتبه MQFL
گواهینامه cess
130.000 RG
130 هزار ثبت موفق

وضعیت : قابل ارائــــــــــــــــــــه (فعـــــــــــــــال)

تحصیل در کشور لهستان
تحصیل در کشور لهستان

تحصیل در کشور لهستان

موسسه بین المللی ثبتا بواسطه قدمت 20 ساله در این حوزه در سریع ترین زمان ممکن و همچنین بعنوان نماینده تام شما در این کشور کلیه امور مربوط به تحصیل در کشور لهستان را بطور کامل از ابتدا تا انتها و مطابق با آخرین استانداردها و قوانین حاکم بر این کشور انجام میدهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی و فرایند کار نیاز به حضور شما در این کشور نمیباشد

هم اکنون به منظور تحصیل در کشور لهستان میتوانید با کارشناسان حقوقی موسسه تماس حاصل نمایید و یا از طریق همین سامانه بصورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نهایی کنید .

international

Guaranteed

Fast service

Official degree

تحصیل در کشور لهستان فعال میباشد (قابل ارائه)

مدارک مورد نیاز بمنظور تحصیل در کشور لهستان

شروط و الزامات تحصیل در کشور لهستان

مراحل تحصیل در کشور لهستان

توجه داشته باشید بمنظور تحصیل در کشور لهستان میبایست مراحل زیر طی شود :

مجموعه ثبتا توانسته با ایجاد شرایطی امکان ثبت درخواست و انجام مراحل تحصیل در کشور لهستان را بصورت آنلاین و اینترنتی فراهم کند ، هم اکنون کلیه متقاضیان میتوانند از طریق همین سامانه و با تکمیل فرم مربوطه همچنین بارگزاری مدارک خود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند ، ثبت نام و ارسال درخواست در این سامانه به منزله ثبت نهایی درخواست میباشد لذا در صحت و سقم اطلاعات وارد شده کمال دقت را داشته باشید .

فرم مشاوره / ثبت درخواست

بمنظور تحصیل در کشور لهستان هم اکنون اقدام کنید

SABTTA

SABTTA GLOBAL CENTER

تحصیل در کشور لهستان

محتوای این صفحه عبارتند از:

مراحل اعزام دانشجو به لهستان

در ادامه تمام شرایط تحصیل و زندگی در لهستان را به جزئیات بررسی می‌کنیم و در تلاش هستیم تمام جوانب مورد نظر را برای شما بررسی کنیم.

 اعزام دانشجو به لهستان می تواند یک گزینه فوق العاده باشد. سیستم آموزشی لهستان تاریخچه ای 650 ساله دارد. آموزش در لهستان با خلاقیت و مهارت حرفه ای بالایی همراه است این نه تنها عقیده ی مردم این کشور است بلکه برای مردم جهان نیز اثبات شده است.

نظام آموزشی لهستان

همه‌ی کودکان لهستانی تحصیلات خود را از سن 6 سالگی آغاز می‌کنند. این تحصیلات تا 12 سال بعد در مقاطع ابتدایی و متوسطه ادامه پیدا خواهد کرد. 

مدارس و دانشگاه‌های لهستان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر به صورت خصوصی یا دولتی اداره می‌شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی برای دانش آموزان مقیم لهستان رایگان است.

پس از پایان دوره متوسطه دانش آموزان می‌توانند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شوند. برای این کار آن‌ها باید نمره قبولی در آزمون‌های برگزار شده را کسب کنند. دانشجویان انتخاب دیگری نیز دارند و آن ورود به بازار کار و پرداختن به شغل و مهارت مورد علاقه‌شان است.

دوره‌های دانشگاهی در لهستان تعداد ترم‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و در هر سال تحصیلی دو ترم وجود دارد. دانشجویان لیسانس باید سه یا چهار سال در دانشگاه تحصیل کنند.

 این مدت برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین دو تا سه سال خواهد بود، البته کارشناسی ارشد برخی از رشته‌ها یک ساله است. البته تعداد این رشته‌ها بسیار محدود است. دوره دکترا در لهستان یک دوره چهار سال به بالا را در بر می‌گیرد.

اعتبار دانشگاه های لهستان

در کشور لهستان 500 دانشگاه وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به صورت خصوصی فعالیت می‌کنند. از بین دانشگاه‌های لهستان 12 دانشگاه در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و این تعداد نشانه‌ی کیفیت بالای دانشگاه‌های این کشور است. دانشگاه ورشو بهترین دانشگاه این کشور است که در بین 6 دانشگاه برتر اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی است و همین امر تعداد تقاضاهای دانشجویان از سراسر جهان را افزایش داده است. تحصیل در لهستان می‌تواند آینده خوبی برای شما رقم بزند و بتوانید در بهترین جایگاه‌ها در سطح بین الملل مشغول به کار شوید.

تحصیل در کشور لهستان

آزمون های ورودی لهستان

در لهستان آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها به صورت هماهنگ نیست و چیزی شبیه به کنکور وجود ندارد. از آن جایی که تقاضای تحصیل در لهستان برای برخی از رشته‌ها بسیار زیاد است، دانشگاه‌ها برای گزینش ساده‌تر و انتخاب دقیق‌تر دانشجویان واجد شرایط و با استعداد آزمون‌های ورودی برگزار می‌کنند.

آزمون‌های ورود در لهستان بیشتر برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و برخی از گرایش‌های مهندسی وجود دارند. دانشجویان بین‌المللی پیش از ثبت درخواست پذیرش باید شرایط پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر خود را بررسی کنند تا در صورت لزوم در آزمون‌های ورودی شرکت کنند.

البته یکی از آزمون‌هایی که تمام دانشجویان موظف به شرکت در آن و اخذ مدرک با نمره خوب هستند، آزمون‌های زبان است. آزمون‌ آیلتس در دانشگاه‌های لهستان مورد قبول است. البته برخی از دانشگاه‌ها مدرک آزمون تافل را نیز قبول می‌کنند.

آزمون های بین‌المللی در لهستان

از دیگر راهکارهای موجود برای تقویت رزومه تحصیلی در کشور لهستان شرکت در آزمون‌های بین‌المللی خواهد بود. اکثر افراد با شنیدن نام آزمون‌های بین‌المللی به یاد آزمون‌های زبان می‌افتند. 

در واقع می‌توان گفت آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی هستند. اما از آن جایی که دانشگاه‌های کشور لهستان برای پذیرش دارای شرط مدرک زبان ‌باشند، کسب نمره قبولی در این آزمون‌ها اجباری است و به عنوان برگ برنده در حین تحصیل برای شما محسوب نمی‌شود. 

البته این مدرک علاوه بر پذیرش دانشگاه در یافتن شغل و ورود به بازار کار نیز به شما کمک خواهد کرد. آزمون‌ها، مسابقات و المپیادها نیز از دیگر رقابت‌های بین‌المللی هستند که در رشته‌ها و موضوعات مختلف برگزار می‌شوند. کسب مقام در این نوع رقابت‌ها که به صورت تئوری و عملی وجود دارند، باعث اثبات سطح علمی بالای شما خواهد شد.

 حتی اگر شما موفق به کسب مقام نشوید نیز تجربه شما برای شرکت در دوره‌های بعدی و کسب رتبه افزایش خواهد یافت و دانش و تجربه کافی برای ورود به بازار کار در رشته تحصیلی خود را کسب خواهید کرد.

معادل سازی مدارک در لهستان

مدارکی که شما باید برای درخواست پذیرش به لهستان ارسال کنید، ابتدا باید توسط سفارت این کشور تأیید شوند. ترجمه این مدارک باید توسط مترجم‌های رسمی انجام شود.

 پیش از این که مدارک خود را به دست مترجم بسپارید، لازم است مهر اداره آموزش پرورش برای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مهر دانشگاه محل تحصیل برای مدارک دانشگاهی خود را دریافت کنید. 

مدارک شناسایی شما نیز باید به زبان لهستانی یا انگلیسی ترجمه شوند. به این موضوع توجه کنید که ممکن است دانشگاهی که قصد دارید در آن تحصیل کنید نیاز به مدارک بیشتری مانند گواهی سلامت یا گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد.

 پس بهتر است پیش از ترجمه مدارک و تحویل آن به سفارت لهستان، به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید و لیست مدارک مورد نیاز برای پذیرش را دریافت کنید.

معمولاً علاوه بر مدارک تحصیلی و شناسایی چند قطعه عکس نیز از شما درخواست می‌شود.

سخن پایانی

جهت تحصیل در لهستان و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به لهستان اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما ثبتا تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب